Andor.cz - Dračí doupě online

Dobrodružství

Starosvětské blues

Příspěvků: 272


Hraje se Denně Středa 3.10.2103, 8:50  Vypravěč Gorax je offlineGorax
 

DružinaObnovit družinu

 Postava Luboš Juryca je offline, naposledy online byla 19. ledna 2017 12:00Luboš Juryca
 Postava Jan Coufal je offline, naposledy online byla 19. ledna 2017 21:52Jan Coufal
 Postava Klára Štěpničková je offline, naposledy online byla 16. ledna 2017 23:03Klára Štěpničková
 Postava David Rockatansky je offline, naposledy online byla 20. ledna 2017 0:43David Rockatansky
 Postava Gabriela Tóth je offline, naposledy online byla 19. ledna 2017 20:55Gabriela Tóth
 Postava Katka Křtilová je offline, naposledy online byla 19. ledna 2017 19:59Katka Křtilová
 
Luboš Juryca - 19. ledna 2017 12:00
iko6584.jpg

Opuštěná Ves


Středa 3.10.2103, 12:00
Prší, prší jen se leje
VšichniKláru víc neřeším, sama si zvolila svoji cestu. Jediné čeho trochu lituji, je Gabriela, kterou nejspíš stáhne sebou. I když, kdo ví. Třeba budou mít štěstí a do města dorazí v pořádku a tam se nějak někde uchytí.

Kláru dál nekomentuji, a když mám sbaleno pomalu se vydám ke dveřím, že bych už šel. Honza jde evidentně se mnou a jestli se přidá i někdo další? No vlastně na tom nesejde.

„Jdeme?“ řečnická otázka na rozloučenou těsně před tím než opustím bezpečí domova a vyrazím na cestu k Místu, jak jsem měl původně v plánu. Normálně bych vytáhl mobil, do uší strčil sluchátka a poslouchal něco pěkného pro ukrácení dlouhé cesty, ale ne teď. V tomhle novém, divném světě to nechci hned riskovat.
 
Jan Coufal - 16. ledna 2017 21:50
istock_000051774202_xxxlarge335723.jpg
Opuštěná Ves

Středa 3.10.2103, 12:00
Prší, prší jen se leje
VšichniUpřímně jsem poslouchal jenom na půl ucha. Zabalil jsme se do prostěradla a snažil se zahřát. Když se vytáhla mapa, tak jsem se na ní podíval, abych byl v obraze. Snažil jsem se si zapamatovat jaké jsou kde vesnice a kde by se dalo čekat nebezpečí. Dobře vím, že informace co získám teď už možná potom nedostanu a tak proč je zahodit. Sleduji půtky mezi Klárou a Lubošem a jen obracím oči. Doplňuji tekutiny a odpočívám. Upřímně můj batůžek není zrovna lehký a sil ubral. Přestane pršet a Luboš se začne pakovat. Já se začnu pakovat taky, protože hodlám prvně zjistit nějaké informace.
Já jdu s Tebou. Nějaké informace ještě nezaškodí. Nic proti dámy.
Pokrčím rameny a zvednu si na záda batoh.
Dávejte na sebe pozor. A nebuďte zbrklé.
 
Klára Štěpničková - 16. ledna 2017 13:19
klara5827.png

Opuštěná Ves


Středa 3.10.2103, 12:00
Prší, prší jen se leje
VšichniJamile je tričko dostatečně suché, tak si ho opět navléknu a opřu se o stěnu. Nevypadá to, že by mělo brzy přestat pršet, vytáhnu mobil a rozhodnu si zkrátit čas hrou. Podle melodie – zesílené na maximum - každý pozná, o co jde odkaz
Trochu mi to zvedne náladu, a za chvíli je možné si všimnout malého úsměvu. Však všechno bude v pořádku, proč uvažovat pesimisticky, určitě nemůže být všechno jen špatný. Určitě! Ve městě bude fajn. Čas plyne celkem rychle a ostatní moc nevnímám dokut si nevšimnu, že déšť ustal. Dobře dokončím tenhle level a může se pokračovat.

Poté co se Luboš sbalí, tak začne vyzvídat.
„Nevím, co je ti po tom. Sbohem,“ s úsměvem plným optimismu mu zamávám na rozloučenou. Opravdu nemám plánu mu dávat seznam obsahu kufříku a netuším proč ho to zajímá? No, vlastně jeden důvod bych věděla.
Podívám se na Gabču a pak věnuji pohled i všem ostatním. Jsem zvědavá, zda skupina “Město“ zůstane celá, nebo jí někdo opustí a vydá se na cestu s Lubou.
 
Luboš Juryca - 15. ledna 2017 21:09
iko6584.jpg

Opuštěná Ves


Středa 3.10.2103, 12:00
Prší, prší jen se leje
VšichniLežím si hezky v teple, občas koukám z okna jestli nepřestalo pršet, nebo někdo nejde kolem. Zkrátka a dobře užívám si pohodlí jak jen je to možné. Samozřejmě co se děje v mé hlavě nikdo vidět nemůže. Nikdo nemůže vědět jak celou tu záležitost od dnešního rána snáším, o čem všem přemýšlím. Náladu mi po nějaké době spraví až Katka, když konečně někdo uzná, že můžu mít občas i pravdu.

„No a je po dešti.“ Začnu pomalu balit svůj provizorní tábor. Tedy spacák, celtu, nějakou tu lahev s vodou. „Pomalu půjdu. Bude to chtít zásoby. S noclehem problém nebude.“ Zkusím to z vesela, abych odlehčil situaci. O nocleh se nebojím, prázdných baráků bude všude dost. „Mimochodem co máte na prodej?“ Zauvažuji, že ani ve vesnicích není nic zadarmo. Natož ve městě.
 
Katka Křtilová - 12. ledna 2017 09:14
13606899_10206810434440253_7647050639598493764_n4987.jpg

Opuštěná Ves


Středa 3.10.2103, 12:00
Prší, prší jen se leje
VšichniKdyž tak poslouchám debatu všech ostatních, jsem čím dál víc unavená a zmatená. Vždycky jsem bývala spíš taková co se ráda nechá vést chytřejšími a silnějšími lidmi, ale ty jsem většinou znala a věděla komu věřit. Tady neznám nikoho! Zahřívala jsem si ruce jak jen to šlo a sem tam koukla ven, jak tam nehezky prší. V hlavě se mi honila spousta věcí. Ale pravdou je, že jsem chtěla zůstat s co největší skupinou lidí, čím více hlav a rukou, tím lépe.
"Myslím, že má Luboš pravdu. Zas tak moc bych do města nepospíchala, opravdu nevíme co nás tam čeká. Navíc si zatím vedl o něco lépe než my! A co se týče víc krytů, řekla bych, že jich mohlo bylo víc, ale asi na území jiných států?!"
 
Vypravěč - 11. ledna 2017 09:21
death786822354162.jpg

Opuštěná Ves


Středa 3.10.2103, 12:00
Prší, prší jen se leje
Všichni


Venku lije jako z konve a nezdá se, že by to hned tak skončilo. Ano chvílemi déšť na pár minut zmírní, načež zase zesílí. Vyjasní se až kolem poledne, kdy se mraky přesunou někam mnohem dál.

Oheň v krbu hoří dál, jen zásoby paliva rychle mizí. No v domě je dost rozbitého nábytku, který se dá doničit a využít jako palivo.

V každém případě, kolem oběda přestává pršet a koho již nebaví sedět v teple obývacího pokoje a hladovět může vyrazit o dům dál.

 
Luboš Juryca - 08. ledna 2017 18:50
iko6584.jpg

Opuštěná Ves

Středa 3.10.2103, 9:20
Opětovné shledání
Všichni


Nemám zájem se s kýmkoliv hádat. Svůj plán jsem již nastínil a toho se hodlám držet bez ohledu na to, kdo jde se mnou a kdo ne. Vlastně samotnému se mi zatím dařilo celkem dobře, zatímco Klářa a její partě evidentně moc ne.

„Děcko s puškou?“ Ušklíbnu se pobaveně. „A odkud asi přišla? Z z města? Od jahod?“ Chci o té příhodě vědět víc a zároveň zkoumám mapu, odkud by se mohlo nějaké děcko s puškou vzít.

„Víc krytů?“ Zní mi to velmi zajímavě a Gabriela má možná i pravdu, ale tak nějak pochybuji, že by byl nějaký další v okolí. Ano je možné, že jich projekt vybudoval víc, ale ty další budou nejspíš docela daleko. „Je to možný. Ale Bratislava je celkem z ruky.“ Nic nevylučuji, jen konstatuji.

„Až přestane pršet, jdu do Místa, nebo jak tomu místní nadávaj. Když tam nic nezjistím, tak potom zamířím do města.“ Oznámím svůj plán a odtáhnu se od ostatních. Se spacákem se uvelebím kousek dál ve snaze si trochu odpočinout, před další cestou. Nabídka místa ve spacáku samozřejmě stále platí, ale nezdá se, že toho Gabriela, nebo Katka chtěly využít, ale ve výsledku je mi to stejně jedno.
 
Gabriela Tóth - 08. ledna 2017 11:22
imageedit_8_96411817334678.jpg

Opuštěná Ves


Středa 3.10.2103, 9:20
Dům
VšichniKeď Klára odmietne niečo na jedenie, len bezradne pokrčím plecami a položím nedojedený kúsok k jej taške. Sama si ho nemám kam odložiť, a ak oň nikto iný neprejaví záujem, vezmem si ho na cestu. Keď Klára prehovorí, tiež si poviem svoj názor. "Mne je to úplne jedno, ako a kadiaľ, len už chcem byť čím skôr v meste..." Samozrejme ma trochu vytočí Davidova kázeň o kryte a krytoch. "Nuž, neviem ako ty, ale ja som tento projekt brala ako ďalšiu sci-fi zábavku môjho vtedajšieho priateľa a nie ako normálnu vec, rozhodne som sa tým nikomu nechválila, aby som neskončila v zvieracej kazajke. " odvrknem mu s vážnou tvárou. Páni. Presne si pamätám, ako nás s nadšením prihlasoval a ja som sa hanbila ako pes, pretože som predpokladala, že ide o nejaký vtip alebo čo, ako keď tí dvaja postavili neexistujúci supermarket a natočili o tom dokument. "Trebárs bol v Bratislave podobný projekt a my o tom netušíme, alebo aj kdekoľvek inde! Ty si asi očividne o nikoho neprišiel, ale ja mám stále nádej, že moja rodina prežila..." a potom si kúsnem do jazyka. Trochu som to prehnala a poslednú vetu by som najradšej vzala späť, čo žiaľ nejde. Nech je to ktokoľvek, určite v tom predošlom svete mal ľudí, na ktorých mu záležalo, ako každý z nás.
 
Klára Štěpničková - 07. ledna 2017 21:33
klara5827.png

Opuštěná Ves

Středa 3.10.2103, 9:20
Dům
Všichni


„Díky fakt nechci,“ odmítnu s kratičkým úsměvem vděku i druhé nabízené jablko. Nechci mít jakoukoliv, byť jen vzdálenou, vděčnost k Lubošovi.

Prohlížím si mapu na displeji mobilu, zatím co druhou rukou držím tričko blízko ohniště „Po hlavni do města? To se mi moc nelíbí,“ povím směrem ke Gabriele „Dala bych přednost vedlejší a rychlejší možnosti, ta cesta by mohla být neprůjezdná - rozbitá. To by mohlo znamenat míň aut s klecma, pobudů v povozech a bezpečí. Proč oddalovat návštěvu města o kterým víme, že je nejspíš nejcivilizovanější tečka na mapě?“ podělím se o svou úvahu i s ostatními, poté schovám mobil opět do bezpečí kapsy a pokračuji, „Nechci se toulat po okolí, viděli jsme co se tu prochází a projíždí. Stejně tak by jsme měli jít tam, kde máme šanci nějak se uplatnit ne?“ tahle myšlenka se mi v hlavě toulala už při procházce polem a to, co řekl Luboš jí potvrdilo. Co budeme dělat kdekoliv? Co můžeme nabídnout v dlouhodobém horizontu? Vesničani přijmou do komunity spíš zemědělce, fyzicky zdatné jedince pro práci na poli nebo kutili. Ve městě předpokládám a hlavně doufám, že bude víc možností. Proč teda plýtvat energii a zdroji, když všechno stejně směřuje ke stejnému cíli? "Město mi zní líp, než se toulat a zbytečně si zacházet jen tak pro nic za nic."
 
David Rockatansky - 07. ledna 2017 19:48
jason14022370.jpg

Opuštěná ves


Středa 3.10.2103, 9:22
Opětovné shledání
VšichniChtěl bych mít myšlení jako ty dvě. Člověk se vzbudí a vyleze z ledničky aby zjistil že vše, co znal je v hajzlu. Svět jak jsem ho znal už není. Mí rodiče, přátelé a příbuzní už nejsou. Nemám byt, ani svou mašinu. Zbyla mi jen má stará, prohryzaná kožená bunda a sekera, co jsem šlohl, když jsem lezl z Ledničky. Ale to vše je vedlejší, protože prší a ony by si vzali taxík, aby tam byly co nejdříve.

Pomalu si začínám připadat jako tichý strážce. Žasnu, že ostatní maj tolik síly a chuť se bavit a o něčem mluvit. Ale je zas pravda že bych bez nich asi spáchal sebevraždu. Holky zvolily nový směr a to blízká vesnička, abychom se na chvíli schovali, než přejde ten déšť. A abychom tam byli rychleji, jdeme přes pole. To znamená že jsme všichni za chvíli vyčerpáni. Ono se to nezdá, ale to bahno co se nalepí na boty něco váží a furt to klouže. A nerad bych si zabodl sekeru do zad, nebo s ní majznul někoho jiného.


Po nekonečných hodinách na poli jsme dorazili k vesničce, kde nás čekalo překvapení. V jednom domku seděl Luboš. A vypadal víc než v pohodě. Asi se mu zadařilo víc než nám. Prozradil nám, že Eva zůstala ve vesnici jako doktorka a že je všechno v hajzlu. Jak jinak. Holkám hodil pár jablek a pak vytáhl mapu okolí. Celkem rád jsem si ji prohlídl, abych zjistil, jak to tu vypadá.
"Hele, já bych teď dal na Luboše. Bez urážky ale moc se nám nedařilo a Kláru málem zastřelilo děcko s puškou." řekl jsem ostatním svůj názor a pak ještě dodatečně koukl na Gabrielu "No..co si pamatuju tak se mluvilo jen o KRYTU Genesis. Ne o KRYTECH. Ale možná máš pravdu a někdo možná něco bylo," dodal jsem ještě ohledně její připomínky na další kryty. Moc bych tomu nevěřil. Kdyby jich bylo víc, určitě by se o tom víc mluvilo při příletu sem.
 
 
 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2017 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 0.08381199836731 sekund

na začátek stránky