Andor.cz - Dračí doupě online

Dobrodružství

Jistě Vaše Veličenstvo!

Příspěvků: 20


Hraje se Denně  Vypravěč Wraith je onlineWraith
 

DružinaObnovit družinu

 Postava Princ William Blackraven je offline, naposledy online byla 22. ledna 2017 8:07Princ William Blackraven
 Postava Princ Richard Blackraven je offline, naposledy online byla 21. ledna 2017 19:40Princ Richard Blackraven
 Postava Harrold Vernon je offline, naposledy online byla 22. ledna 2017 0:46Harrold Vernon
 Postava Princezna Mildredt Lancaster je offline, naposledy online byla 16. ledna 2017 23:03Princezna Mildredt Lancaster
 Postava Matthew Pottermann je offline, naposledy online byla 22. ledna 2017 1:37Matthew Pottermann
 Postava Tyron Lancaster je offline, naposledy online byla 22. ledna 2017 8:44Tyron Lancaster
 Postava Rickard III. Blackraven je offline, naposledy online byla 22. ledna 2017 0:56Rickard III. Blackraven
 Postava Henry Sellafield je offline, naposledy online byla 17. ledna 2017 18:34Henry Sellafield
 
Vypravěč - 15. ledna 2017 22:49
deathwolf_sigil5789.png

ROK 1251 (první kolo) - JARO (I/IV roku):


odkaz


Aequinoctium - dvacátý prvý den třetího měsíce roku 1251:

Obrázek
(Aequinoctium - neboli rovnodennost (rovnost dne a noci) - jeden ze čtyř Církví nenáviděných svátků pohanů)Krutá vláda zimy skončila a nastává rovnodennost, na jihu to znamená, že je načase sklízet jarní úrodu (obzvláště Planinu čekají hotové "zemědělské manévry") a připravit co nejrychleji osev pro úrodu podzimní - bohatší, na severu pak, že vláda zimy je definitivně zlomena a teploty od teď již jen porostou a přinesou naději pro sklizeň na konci léta. Toliko k harmonogramu zemědělských prací v Říši... tento den má však zejména ve Walesu a ještě více pak u Skotů a Irů v "blízkém zahraničí" zcela jiný význam. Je to "konec starého roku a začátek roku nového". Proklatým březnem začíná kalendář pohanů a prokletým proto, že vojáci Říše v severních teritoriích se již chystají na každoroční ataky Skotů. Spát nemohou ani Lancasteři, neboť irští přátelé Skotů nespí a jejich korzárské nájezdy lze již nyní očekávat. V bohorovném klidu mohou být welšané, kteří udržují se svými "bratry z Irska a Skotska" vztahy tak vřelé, že se říše Normanů často ptá komu vlastně welšané skutečně slouží.

Ale nejen počátkem nájezdů barbarů je tento den významný, přeci jen jeho hlavní význam leží na poli magie. Druidé z celé země se schází u "posvátných kamenů" (Stonehenge apod.), v postvátných hájích (Sherwood apod. ) a na jiných významných místech a zaklínají úrodu by rostla a sílila. Tento den je též dnem jimž počíná velké summit nejčelnějších druidů a to tentokrát v srdci samotného Sherwoodu. Tajemný a temný prales není domovem jen loupeživých band a šerifových "inkvizitorů spravedlnosti", ale především právě těchto pohanských magiků, kteří jsou připomínkou, že "tento les Normanům stále nepatří". Šerifovi z Nottinghamu tak začíná období zvýšené aktivity nejrůznějších existencí obývajících prales (není moc tajemstvím, že loupeživé bandy často druidy chrání - nechají se najímat - stejně jako není tajemstvím, že v pralese žije "lesní lid" který se stará jen a pouze o sebe a pochopitelně poněkud neplatí daně).

Sirocco - Al Shamal: Písečná smršť katastrofických rozměrů!


Obrázek
(Legendární "Al Shamal" (dle názvu beduínů obývajících pustinu na kontinentu) či "Sirocco" (dle jazyka pohanů) či prostě "zkurvená písečná bouře" (Normané) pozorovaný z hradeb Calais.)Z městských hradeb v Calais bylo možno pozorovat první z písečných bouří letošní sezóny označenou jako obvykle číslem "I." (římská jedna), svůj název nejspíš ještě dostane, protože jde o bouři rozměrů nevídaných mnoho posledních let. "Lovci bouří" (organizace sídlící v Calais, která se stará po staletí - dávno před příchodem Normanů - o zapisování bouří do "Kroniky Bouří") vyhlásili nejvyšší stupeň pohotovosti pro tento rok. První bouře obvykle ukazuje jak silné letošní bouře budou a vypadá velice špatně. Podle nich jde o největší bouřku pozorovanou v tomto i v minulém století, která navíc přišla ze špatného (jihovýchodního) směru. Bouře přicházející jihozápadu či z východu nebývají tak vražedné a tak jedovaté, bouře přicházejícího z jihu jsou hodnocené jako "středně nebezpečné" a bouře z jihovýchodního směru pak jako ty nejnebezpečnější. Staletí pozorování přineslo zkrátka zjištění, že bouře z tohoto směru nesou s sebou největší množství vražedného prachu, který způsobuje "nemoc malomocných".

Tato první bouře Calais naštěstí minula a stočila se více západněji do průlivu Svatého Jiři a slibuje se rozpadnout na vodami oceánu (větší část) a irského moře (menší část). Menší měrou bylo zasaženo Calais a patrně bude zasažen Cornwall (jeho nejzápadnější části), Wales by měl být mimo dosah. V samotném Calais přímo před zraky prince Williama onemocnělo během tří dnů po smršti několik set jeho obyvatel a samotný princ i jeho blízcí mohli jasně cítit onu nepříjemnou chuť olova na jazyku, která tyto bouře provází a často bývá prvním příznakem nemoci. Naštěstí se u členů jeho rodiny a dvořanů příznaky neprojevily (obecně platí, že je dobré pít hodně červeného vína, hodně solit mořskou solí, jíst ryby a vůbec být dobře živen a zbavit se prachu z šatů co nejrychleji - a ty spálit - či se vykoupat a pak propuknutí nemoci nehrozí... ačkoliv jsou to prý jen babské rady a církev radí jako ochranu přečkávat bouře v kostelech a modlit se k Pánu o ochranu, to je prý nejsprávnější postup).
 
Harrold Vernon - 12. ledna 2017 14:36
alchemist_of_souls_web_previewkopie927.jpg

Šerifova spravedlnost


Obrázek

Notinghamský kat


Několik měsíců přepadávala skupina lapků šerifovi muže a také povozy, vezoucí daně králi Rickardu III. Tato banda způsobila nemalé škody a šerif z Nottinghamu tak byl nucen uspořádat doposud největší akci proti podobným bandám, které na sever od Temže občas vznikají. Při akcích vedených proti této bandě bylo pochytáno několik desítek jejich pomocníků a sympatizantů, kteří po důkladném výslechu postupně ukazovali cestu k samotnému vůdci oné bandy.

A dnes přišel ten den. Vůdce bandy, přezdívaný Luke Mstitel nebo také Nespoutaný Lukáš byl před týdnem nalezen, dopaden, spoután a dnes bude popraven. On i jeho pomocníci a sympatizanti. Celkem třiačtyřicet lidí je seřazenou na náměstí kam již byly přistaveny špalky, postavena šibenice i přivedeni koně.

Odbylo poledne. A prvních pět zločinců kleklo před katem a položili své krky na špalek. Pět rychlých úderů a pět hlav se válelo v blátě. Jen co hodili těla na povoz, tak pokleklo dalších pět zločinců. I je potkal stejný osud. Nespoutaný Lukáš to vše sledoval, spoutaný a v kleci. Nucen bezmocně sledovat jak jeho přátelé postupně jeden po druhém umírají.

Postupně zůstali už jen dva zločinci. Lukáš a jeho milenka. Dívka kdysi krásná ale po týdnu v Nottinghamském žaláři už tak krásná nebyla. Kdo ví co všechno musela v kobkách během těch sedmi dnů protrpět.

Nahá a zubožená byla připoutána ke koním. Teprve tehdy se začal Lukáš prát, snaže se dostat z okovů aby mohl své milé pomoci. Marná to snaha. Zvuk biče pročísl vzduch a koně zabrali. Děsivý křik ukončilo až prasknutí a tupá rána jak mrtvé tělo dopadlo zpět na zem. Kdysi krásná dívke teď ležela rozčtvrcená na zemi.

Stráže odvlekli bezvládného zbojníka ke špalku a položili mu na něj hlavu. Poslední co onen muž viděl než mu hlava odpadla od těla byla mrtvola jeho milé.

Třiačtyřicet hlav nyní zdobí Nottinghamské hradby. Muži i ženy. Aby všichni viděli co se stane těm kteří se pokusí porušit královo právo. Aby viděli že šerifova spravedlnost dopadá na všechny a nedělá výjimky.


Obrázek

Nespoutaný Lukáš ještě předtím než se z něj stal Bezhlavý Lukáš

 
Vypravěč - 09. ledna 2017 20:46
deathwolf_sigil5789.png
Pravidla pro tvorbu rodů:
(Aneb po delším váhání jsem se rozhodl, že nechám vlastní rod na vás - ostatně proč ne, když hrajeme fantasy.)

Postavy svého rodu zeditujete zčásti pomocí kostek a zčásti svou vlastní investicí - investice znamená, že 1 000 zlatých (můžete ho brát z jakékoliv kapitoly rozpočtu) = 1 bod. Kostky - hodíte si na procentovce od 0 do 100 a co vám padne, tolik bodů máte.

Členové rodu - tvorba:

Muž stojí bodů 5.
Žena body 2.
(Aneb vítejte v patriarchátu.)

Schopnosti:
(Představuje celkový souhrn schopností.)
0 = nula, prostě něco co se narodilo omylem a nemělo vzniknout
(může být odporný, deformovaný, totálně tupý...)
2 = průměr
5 = nadprůměr
10 = vynikající (můžete dát i speciální trait jako třeba "intriky", nebo "vojenství")

Pro připomínku:

Editujete jen vlastní rodinu, nikoliv rody pod sebou. Některé postavy rodů jsou dané (jejich jména najdete v předchozích příspěvcích a v HP) jiné (vlastního rodu) si můžete naeditovat. Ostatní budu přidávat v průběhu hry.

Hráči - manželé:

Máte výhodu - hážete dvakrát (každý za sebe a výsledky sčítáte).
 
 
 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2017 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 0.04336404800415 sekund

na začátek stránky