Andor.cz - Dračí doupě online

Dobrodružství

Rudá zima

Příspěvků: 6


Hraje se Denně  Vypravěč Clayman je offlineClayman
 

DružinaObnovit družinu

 Postava Bezejmenný je offline, naposledy online byla 19. ledna 2017 10:51Bezejmenný
 Postava Gerda je offline, naposledy online byla 21. ledna 2017 22:03Gerda
 
Vypravěč - 01. ledna 2017 18:51
iko19316810987142475.jpg
Jsou tomu již dva měsíce, kdy Thrábenské království vyhlásilo válku království Bragenskému. Důvod? Dá se jich vyslechnout tolik, kolik štamgastů se každý večer sejde v hostinci. Jeden říká, že prý král Lothar urazil krále Borku na banketu, kdy se neuctivě vyjádřil o jeho dceři, která za něj měla být provdána. Jiní zase tvrdí, že je to boj o peníze a zdroje. Další vytahuje na světlo světa jakési prastaré dekrety, díky kterým má Bragen nároky na rozsáhlá území, kde se dnes rozprostírá sousední království. Možná je i pravda, že prý Lothar nechal zavraždit několik předních diplomatů a ve snaze hodit vinu na někoho jiného...

Pravda je taková, že jen sami králové vědí, proč posílají do líté vřavy desítky tisíc mužů, aby se bili a umírali pro jejich státnické malichernosti. Roky hojnosti a míru jsou ty tam. V mnoha regionech zavládla opět bída, hlad a rozmohlo se loupení, vraždění a znásilňování, jak to v takovýchto těžkých časech bývá. Těžko se daří lidem, když má jejich král na starosti vojnu a nedohlíží na pořádek ve své zemi.

Tento příběh začíná v zimě, v malé vesnici nesoucí jméno Kor. Tato se nechází mezi břehy Bílého moře a úpatím Hromových hor. Válka sem ještě naplno nedorazila, neboť tento drsný kraj nemá ani strategickou polohu, ani neoplývá přílišným bohatstvím. Přesto se sem válka jednoho dne dostala, avšak v podobě, v jaké by ji tu nikdo nečekal.

 
 
1
 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2017 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 0.050613880157471 sekund

na začátek stránky