Andor.cz - Dračí doupě online

Dobrodružství

Únos v Sirilionu

Příspěvků: 35


Hraje se Jindy  Vypravěč Iowa je offlineIowa
 

DružinaObnovit družinu

 Postava Thoros z Javorového vrchu je offline, naposledy online byla 21. ledna 2017 23:46Thoros z Javorového vrchu
 Postava Loretta je offline, naposledy online byla 21. ledna 2017 22:03Loretta
 Postava Sebastian Krevel je offline, naposledy online byla 22. ledna 2017 0:06Sebastian Krevel
 Postava Jenny je offline, naposledy online byla 21. ledna 2017 17:48Jenny
 Postava Warghulf je offline, naposledy online byla 21. ledna 2017 12:24Warghulf
 Postava Brol`Pallad Obrovský je offline, naposledy online byla 21. ledna 2017 19:23Brol`Pallad Obrovský
 Postava Brandon Blacktree je offline, naposledy online byla 19. ledna 2017 22:44Brandon Blacktree
 Postava Emberas je onlineEmberas
 
Emberas - 21. ledna 2017 17:36
beznzvu2628.jpg
Poprask, nevítaný host.

Vyrazil jsem si přes den do města. Je to sice rizikové, ale u obchodů a stánků umístěných na ulici se potlouká dost lidí. I když to dneska vypadá, že všichni někam spěchají, tím jednodušší je má práce. Otočit se "omylem" od stánku a vrazit do kolemjdoucího, s omluvou pokračovat klidným krokem pryč od něj, bohatší o jeho měšec.
Čerstvou zeleninu? Chápu, že zemědělci tvrdě pracují a nebylo by slušné je okrádat o plody jejich práce. přemýšlím si sám pro sebe a kouknu na jablko ve svojí ruce. Ušklíbnu se. To naštěstí není můj případ, co? Nějaká společenská slušnost je pro ty, kteří se potřebují přetvařovat před ostatními. zakousnu se do kradeného jablka zrovna ve chvíli, kdy zdejší trubadúr začne něco vyhlašovat.
Únos? To jsou teda věci. Kdo by se chtěl namáhat s unášením lidí, kteří se nedají ani slušně prodat. I když ta odměna....ale to abych navštívil starostu osobně. Peníze jsou příjemné, ale určité věci by mohl zařídit k mému prospěchu. Zloděj se starostovou protekcí....to zní celkem dobře. odhodím ohryzek přes zeď. Moji pozornost však zaujme něco jiného. Pohyb za hlásatelem té jistě společenské tragédie.
,,Hmm?" zahledím se zpátky k místu, kde stál hlásající, abych zjistil, že už tam nestojí. A o pár vteřin později dětský křik značí, že se něco stalo. Nedělá mi problémy prohlédnout skrze zpanikařený dav, abych viděl, že trubadúr leží bez známek života s dvěma dýkami v zádech, zatímco ta záhadná osoba vzadu mizí. Tohle by nešlo, žádný pošahaný vrah tady běhat nebude. Stráž by začala jenom zbytečně moc pátrat a mě by to přineslo potíže pro moji živnost. Zasadit někomu do zad smrtelnou ránu není zase tak snadné. Buď měl štěstí nebo se ve svém řemesle hodně vyzná. A zloděj se nemůže spoléhat na štěstí. Ale i já se ve svém řemesle vyznám. Takže si tě najdu, někam tě schovám, přečkáme bouři hlídek městské stráže a zase bude klid.
Rozjařeným davem zamířím k místu, kudy se asasín snažil nepozorovaně utéct. Proti obyčejným lidem by mu to i vyšlo. Také se samozřejmě vyhnu kontaktu s městskou hlídkou. Poslední co potřebuji je, aby mě někdo z těch mamlasů zastavoval a začal se vyptávat. Pokud se mi sledovaného podaří pohledem najít, nekonfrontuji ho, ale budu se jej snažit sledovat do jeho cílové destinace. Hodně riskoval, když se pro svůj čin rozhodl takto ve dne. Snaží se dát nějakou zprávu všem obyvatelům města a ten "chudák" vyhlašovatel to prostě odnesl, protože měl na sobě strženou pozornost většiny lidí.
 
Loretta - 21. ledna 2017 09:58
imageedit_3_64839886766461.jpg
Nádej v novú posilu

Thoros z Javorového vrchu, Brol´Pallad ObrovskýLen čo sme si s Thorosom vyjasnili svoje vzájomné vzťahy, premkol ma slabý, previnilý pocit. Snáď pre zachovanie dobrých vzťahov a pokoja v rodine som mohla radšej držať ústa zavreté, lenže v tomto vždy bola lepšia moja drahá sestra. Pokiaľ ma niekto nahneval, len ťažko som sa vedela zdržať a správať sa podľa dobrých mravov.

Brol´ na moje potešenie zmenil pôvodné plány, zastal a vypovedal nám, čo všetko vie a ako by ďalej konal. Kým sa mu Thoros predstavil a položil mu ďalšie otázky, ja som pohľadom blúdila otcovým smerom. Trápil sa a preto som sa trápila i ja. Mali sme navzájom toľko toho spoločného, niektorí dokonca tvrdili, že i tvrdohlavá som úplne po ňom. "Brol´, pomôžte nám, poďte s nami! Mestským strážam neverím, pri všetkej úcte, tá spomínaná Jednota ich už dávno mohla podplatiť. Plánovali sme vyraziť na trh a potom pátrať ďalej... Hlavne už nesmieme dlho váhať!" posúrila som oboch mužov v nádeji, že čím skôr vyrazíme. Veľmi som sa obávala toho, že len čo sa otecko zotaví, pokúsi sa ma zastaviť.
 
Warghulf - 21. ledna 2017 09:04
pokilop(2)9766.jpg
Počátky plánu

Jenny, asi ví co dělá, ale nevím jestli by do těch horších kruhů, měl někdo chodit sám, poškrábu se na bradě a pak:

"Neboj, podceňovat ho jistě nebudu, vím že to není ten typ, který by barvil koně na růžovo.
Jenny, taky myslím že poddané, by jsi mohla vyslechnout ty, Promiň že to říkám takhle na rovinu, ale myslím že mladou ženu nebudou brát tak vážně, proto by ti poddaní mohli více důvěřovat, jistě víc než mě a já nebo sebastian, by měl zajít za hrabětem.
Ve špatných kruzích, rozumí sice řeči zlata, ale lepší je řeč železa krve."
 
Jenny - 18. ledna 2017 20:56
beznzvu2865.jpg

Co s hrabětem?

Warghulf, SebastianCelou dobu svého parťáka bedlivě poslouchám. Občas přikývnu, jeho názory se mi líbí, jsem rád, že se taky nějak vyjádřil. Dvě hlavy zvládnou víc než jedna.
Po jeho proslovu se na chvíli zamyslím a pak ho celý zhodnotím.

"Ano, je možné, že to na něj ušili. Ale když se ho nezeptáme, nezjistíme vůbec nic. A kdo ví, co prozradí jeho reakce. Třeba bude průhlednej... i když to si myslím, že v jeho formátu nepřipadá v úvahu- hmmm. Jeho obchodní záznamy má jen on sám... Snad nám je poskytne, je pravda, že z nich bychom toho mohli hodně zjistit." souhlasně přikývnu "A vyslechnout jeho poddané je taky dobrej nápad... Ale nikdy nepodceňuj Železnýho hraběte! Něco mi říká, že má prsty v hodně levárnách. Jeho pověst o tom svědčí. A na všem je aspoň zrníčko pravdy."
Na chvíli se zastavím, jak se hluboce zapřemýšlím. Znovu se rozejdu a otevřu pusu, abych ještě něco řekla: "A jestli má prsty v levárnách... a stal se únos.. dala bych ruku do ohně za to, že se o tom ve "špatných kruzích" bude vědět. Mohli bychom se pak poptat v nějaké zapadlé a nebezpečné krčmě...jestli nám tedy něco řeknou. Ale myslím, že oni rozumí pouze řeči peněz."
 
Thoros z Javorového vrchu - 18. ledna 2017 20:25
vlenk25563.jpg
Pomoc v pravou chvíli - snad

Loretta, Brol´"Jak myslíš Loretto."
Odpověděl jsem. V hlase ale bylo cítit to, že se mě to možná trochu dotklo. "Víš, nemám teď nic lepšího na práci!" Dodal jsem jedovatou a zmatenou větu. Netrvalo mi to ani pár vteřin, než jsem se omluvil. "Omlouvám se ti. Udělám vše, jen abychom měli Christin zpátky doma. A aby byla v pořádku! Aby bylo všechno jako dřív." Dodal jsem v tichosti a zrak mi provinile zabloudil k podlaze. "A o mě můžeš mít mínění jaký chceš."

…….

Bojovník! Jeho postava to naznačovala a slova potvrdila. Teď už to jen vidět na vlastní oči. Poslechl jsem si Brol'a. Než jsem stihl odpovědět, byla vedle mě Loretta.
"Mé jméno je Thoros. Z Javorového vrchu." Představil jsem se v zápětí. "S Christine jsme zasnoubení."
Následně jsem si poslechl něco málo od Brol'a o Jednotě i názoru, že když jednoho chytíme, dalo by se zjistit víc. Podíval jsem se i na znak jeho vesnice. Na zdvořilosti nebyl čas a přešel jsem rovnou k otázce.
"Kde se to vlastně Albertovi stalo?" Ještě než stihl odpovědět, natáhl jsem k Brol'ovi ruku a čekal, zda ji přijme. "Když nám pomůžeš, odměníme se ti!"
 
Brol`Pallad Obrovský - 18. ledna 2017 19:41
barbar8421.jpg

Existuje Jednota?

Loretta, ThorosUž jsem se pomalu chtěl ztratit v domě starosti, když mě zastavil další hlas. Takže to máme dva nezvěstné, jednoho zraněného, unesenou Christinu a lehce krvácejícího starostu. Co je tohle za den? Dost mě ale zaujala možnost, že bych něco o té Jednotě věděl. Obrátil jsem se za hlasem a lehce pokrčil rameny. ,,O Jednotě vím jen z povídaček a občasně jsem slyšel lidi, kteří Jednotou strašili své děti. Nejsem tady od malička, jen patnáct let a nikdo mě Jednotou nestrašil. Takže toho nevím o nic víc, než vy. Co bych ale mohl vědět je, že různé klany, skupiny, tajné sekty a další blbosti se vždycky nějak označovali.'' *Ukáže na znak na hrudi, který je chycený velkým řetězem na místě* ,,Znak mé vesnice. I Jednota by měla něco mít. Možná to J, které měl Albert vyřezané na ruce. Kdyby se nám podařilo jednoho chytit, dalo by se to snadněji zjistit.'' Dneska to nevypadá, že se vrátím do kovárny.
 
Vypravěč - 18. ledna 2017 19:33
beznzvu37782195.jpg
Krev v prachu ulice

Brandon, EmberasKdo ví, co vás ten den přivedlo na stejné místo. Možná že to byl osud, kdo spředl vlákna vašich životů dohromady, možná za to mohla jen náhoda.
Jedno vím ale jistě. Když jste se ráno vzbudili, ani jeden jste ve svém životě netušily, že by mohl ve vašem životě přijít zvrat. Že se brzy stanete součástí něčeho, co navždy změní vaše životy.

A tak jste se v dnešní den ocitli v přeplněné ulici v jižní části města. Čtvrť bohatých zde plynule přecházela v obyčejné měšťanské domy. Byla tu směsice nejrůznějších lidí.
Všichni někam pospíchali a v důsledku toho byli lhostejní ke svému okolí. Nejdůležitější pro ně bylo se s někým nesrazit.
"Kupte si čerstvou zeleninu!" znělo davem. Nikdo se ale nezastavoval.

A tu se do davu z boční uličky vloudila neznámá postava. Podařilo se jí dokonale splynout s davem. Nebudila žádnou pozornost, všemi byla přehlížena, nikdo se danou osobu nechtěl ani bavit. Lidé ji míjeli, nevědíc, že ona postava je součástí podsvětí.

Alespoň o krapet více pozornosti přitahoval sluha, hlásající, že kdosi unesl starostovu dceru. Pozornost vlastně nepřitahoval on, nýbrž tučná odměna, která byla přislíbena tomu, kdo starostovu dceru zachrání a bezpečně přivede zpět.

A ona tajemná postava se, nikým nesledována, pomalu blížila ke svému cíli. A sluha dál, nic netušíc, plnil svůj úkol a všechny kolemjdoucí dunivým hlasem informoval o vypsané odměně.
Jen krátké máchnutí oběma rukama... A neznámá postava znovu splynula s davem a ztratila se.
Snad jako by ji odvál vítr.

Lidé kolem plynuli dál, nikdo si ve své sebestřednosti a spěchu ničeho nevšiml.

Svět se zastavil až s dětským křikem. Vyděšeně plakalo, když uvidělo nechápavě prázdný výraz v Dermanově tváři. Lapal po dechu. Vratké nohy ho zradily, klesl na kolena a nakonec se těžce sesunul k zemi. Tehdy služebníkovy oči navždy potemněly.
Smrt mu přinesly dva obyčejné vrhací nože s vyrytým J. Trčely mu ze zad snad jako by mu rostla dvě křídla.
Precizně trefené, smrtelné rány. Stačil by i jeden.

Ležící bezvládné tělo nemohlo uniknout Brandonovi a městské stráži.
A pouze jediný člověk svým bystrým okem viděl, kam útočník zmizel. Emberas.

 
Loretta - 18. ledna 2017 17:58
imageedit_3_64839886766461.jpg
J ako Jednota

Thoros z Javorového vrchu, Brol´Pallad ObrovskýČakala som v relatívnom súkromí mojej detskej skrýše, kým som začula zreteľný rozhovor...že Jednota existuje... toto svedectvo ako zázrakom odhalilo tajomného pisateľa J., o ktorom mene sme ešte pred pár chvíľami s nastávajúcim švagrom špekulovali. Nemala som výhľad do miestnosti, ale podľa hlasu som neomylne spoznala otca."Jednota, Jednota! Ale kto, alebo čo je Jednota!" rozhodila som rukami pri Thorosovej poznámke. Hoci sme boli o kus bližšie k poznaniu únoscu mojej sestričky, toto meno mi nič nehovorilo.

Thorosova reč mala ale samozrejme nenechala chladnou. Ešte ani zďaleka nebol členom našej rodiny, a už si v rozhovore so mnou dovolil použiť to nešťastné spojenie - "či sa ti to páči, alebo nie!" Zlostne som zavrčala a neskrývajúc sa za falošnú slušnosť som mu zvýšeným hlasom odpovedala. "Thoros, nechovám k tebe sympatie, ale pre moju milovanú sestru by som sa neváhala spolčiť ani s diablom. Nikdy sa ku mne ale nesprávaj ako k malému, nesvojprávnemu decku! Inak na moju pomoc a spoluprácu môžeš zabudnúť!"

Určite by som sa na jeho adresu vyjadrovala kvetnato aj ďalej, ale mal pravdu v tom, že by sme nemali ďalej váhať a strácať čas. Každou minútou nám odsýpalo ultimátum uvedené v liste a každou sekundou bola moja úbohá sestrička bližšie k nebezpečenstvu. Vystúpila som teda hneď za Thorosom, zbadajúc majiteľa ďalšieho hlasu, ktorý som nevedela predtým identifikovať. "Počkajte, Brol´Pallad!" pokúsila som sa ho zastaviť, "Som Loretta, Christinina sestra a starostova mladšia dcéra. Ocenili by sme vašu pomoc, najmä ak viete niečo viac o tej Jednote, čo chudákovi Albertovi ublížila a určite sa neštíti ublížiť i mojej sestre!"
 
Brol`Pallad Obrovský - 17. ledna 2017 22:58
barbar8421.jpg

Souboj o každou vteřinuLidé měli dostatek rozumu, aby uhnuli a já měl možnost dostat se co nejrychleji ke starostovi. Už jsem chtěl proběhnout skrz bránu, když mě zastavil strážnej nabízející pomoc. Než jsem ale stačil cokoliv říct, tak Albert už mu všechno řekl a onen strážný nás chtěl doprovodit. ,,Dobrá. Tak poběž.'' odpověděl jsem a znova se rozběhl, doufajíc že strážný bude stačit.

Bylo velké štěstí, že Albert skoro celou dobu mluvil a zůstával jaksi při smyslech. Jen po pohledu na tom byl velmi špatně. Řezné rány a to J na ruce. Povídal o Jednotě. Něco jsem o ní věděl z doslechu, ale taky jsem netušil, že by mohla existovat. ,,Hele prober se! Už tam skoro jsme! Jen tenhle jeden roh a všechno bude dobrý.'' To už jsme byly u starosty a Albert položil otázku ohledně dvou dalších. ,,Pokud roztrubovali to co ty, tak to s nima mohlo dopadnout podobně. Musíme doufat, že jsou v pořádku.''

Thoros


Rychle jsem vešel bez zaklepání do domu, který nevypadal zrovna klidně, ale jen co si mě a Alberta všimnuli tak veškerý ruch přestal a pozornost směřovala na chudáka Alberta. ,,Jediné, co jsem z něj dostal bylo, že ho Jednota zatáhla do baráku a tam ho takhle sesekala. Kdybych nešel zrovna na trh a nepotkal ho u brány tak by tu už nemusel být.'' Jen co Albert řekl vše, co měl tak omdlel a chtěl jsem ho probrat. To už ale přišel starosta a něco mu provedl. Rána na ruce mu začala mizet a objevila se na ruce starosty. Já jen nevěřícně koukal na ta kouzla, nebo co to bylo, když Alberta odnášeli.

Stále ještě v mírném překvapení jsem si vyslechnul starostův názor na Jednotu a jeho obavy o ty dva další. ,,Pokud Derman a Arenwal dostali stejný úkol tak je potřeba je okamžitě najít a doufat, že jsou v pořádku. I když bych rád věřil, že Jednota neexistuje tak mám pocit, že něco na těch povídačkách bude.'' Chtěl jsem se hnout a najít nějaké křeslo pro starostu, ale vyrušil mě hlas, který vycházel zpod schodiště. ,,Moje jméno je Brol' Pallad přezdívaný Obrovský. Jsem kovář a zkušený bojovník. Slyšel jsem všechno, co se stalo a hodlám pomoct. Sice mi to v kebuli moc nemyslí, ale zato mohu nabídnout kvalitní výzbroj a hlavně svoji sílu a odhodlání. Kdyby došlo k boji tak jsem ten pravý.'' odpověděl jsem a vydal se hledat nějaké křeslo.
 
Warghulf - 17. ledna 2017 22:16
pokilop(2)9766.jpg
Počátky plánu

Jenny, SebastianNevím, jak mi to půjde v týmu, osobně raději pracuji sám, ale co nadělám, Jenny vypadá že ví co dělá, ale u někoho tak mladého si nemůžu být jistý, Sebastian se zatím tolik neprojevil, ikdyž já mám sotva co říkat, ale kdo ví co má v rukávu?

V hlavě se mi začne rodit zárodek plánu.
Zašklebím se, to by mohlo jít.
"Byl jmenován přímo v dopisu, ale když se ho na to zeptáme, řekne že to ne něj někdo ušil a musíme brát i v potaz, že i tohle je možné.
Asi bychom se měli podívat do jeho obchodních záznamů, jestli někomu něco nedlužil, nebo tak něco a pak se podívat, jestli mu neposílal například výhružné dopisy a někdo by měl vyslechnou, jeho poddané, ale to jen pokud v tom doopravdy jede nevinně, což si myslím, protože tohle by bylo až moc jednoduché, kdyby byl on strůjcem tohodle všeho."


Nebudu se divit, pokud se mnou nebudou souhlasit, ale podle mě je to víc než možné.
 
 
 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2017 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 0.047476053237915 sekund

na začátek stránky