Andor.cz - Dračí doupě online

Dobrodružství

Poslední výprava

Příspěvků: 3


Hraje se Jednou týdně  Vypravěč Lornak je offlineLornak
 

DružinaObnovit družinu

 Postava MIKIRAN je offline, naposledy online byla 22. ledna 2017 18:34MIKIRAN
 Postava Wulfhart je offline, naposledy online byla 22. ledna 2017 22:13Wulfhart
 Postava Anrai je offline, naposledy online byla 22. ledna 2017 21:23Anrai
 Postava Bauragan -PPJ je offline, naposledy online byla 22. ledna 2017 23:24Bauragan -PPJ
 Postava Rubens je offline, naposledy online byla 23. ledna 2017 5:23Rubens
 Postava Lavias Gerogeon Fruester je offline, naposledy online byla 12. ledna 2017 19:46Lavias Gerogeon Fruester
 Postava Lee je offline, naposledy online byla 22. ledna 2017 21:22Lee
 Postava Lira Merili je offline, naposledy online byla 23. ledna 2017 6:44Lira Merili
 Postava Antonia "Šedá myš" je offline, naposledy online byla 22. ledna 2017 17:52Antonia "Šedá myš"
 Postava Kaltar (PPJ) je offline, naposledy online byla 22. ledna 2017 16:02Kaltar (PPJ)
 Postava Violka je offline, naposledy online byla 22. ledna 2017 23:06Violka
 Postava Evyne Gotrok je offline, naposledy online byla 23. ledna 2017 6:21Evyne Gotrok
 
Průvodce - 18. ledna 2017 19:16
dl32646.jpg

Vítejte ve výukové jeskyniCílem téhle jeskyně je naučit vás, nováčky, jak se orientovat na Andoru, ukázat vám, kde najdete potřebné informace, jak si založit postavu a to nejdůležitější... Jak hrát!

Ovšem pěkně po pořádku. Ze všeho nejdříve bych vás všechny moc rád uvítal v první výukové jeskyni v roce 2017, popřál -i když trochu opožděně- vše nejlepší do nového roku a na závěr řekl jen: "Vítejte na Andoru."

Ale teď pojďte k tomu, proč jsme všichni tady.

V následujících několika týdnech společně strávíme v této jeskyni, a proto by bylo vhodné určit si pár pravidel, u kterých bych byl moc rád, kdybychom je všichni dodržovali. Možná budou poněkud přísnější než v normální jeskyni, ale dělám to proto, aby jste nebyli překvapení až po vás nějaký PJ (PJ = Pán Jeskyně/Vypravěč) bude chtít některá z nich s tím, že je to samozřejmost.

1) PJ a PPJ mají vždy pravdu!
2) Pokud budete plánovat neaktivitu, ohlaste to mě nebo některému z PPJ do HERNÍ pošty.
(PPJ = Pomocný Pán Jeskyně/Pomocný vypravěč)
3) PPJ je mnou pověřená osoba, jejíž slova mají stejnou váhou jako ty moje.
4) Podmínkou k tomu, aby jste mohli hrát je splnění většiny úkolů, které v průběhu jeskyně budete dostávat.
5) Při delší neaktivitě bez omluvy budete bez milosti vyhozeni.
6) Užijte si hraní a Vítejte na Andoru!


Toliko k pravidlům. Věřím, že s nimi nebudete mít problém, protože je to jen jakési vytyčení mantinelů a teď už konečně pojďme k samotné náplni jeskyně.


Něco málo o zemi andorské


Psal se rok 2003 když se skupinka šlechticů vzbouřila proti krutovládě svého někdejšího "vůdce" a odešly z jeho služeb. Cestovali mnoho dní a nocí až jednoho krásného deštivého rána zavítali do zdejších končin. Začali tady budovat novou říši, která měla být podle jejich představ plná krvelačných draků, mírumilovných Pánů lesa (Entů), svůdných dryád a hlavně dobrodruhů. Po mnoho dlouhých chvil strávených nad papírováním se jim podařilo zbudovat zdejší panství do dnešní podoby. Postupně sem přicházeli nové a nové bytosti, které žíznili po krvi nebo jen chtěli zažít to úžasné dobrodružství tolik opěvované v písních a baladách. A právě jednou z těch skupinek, které k nám zavítali jste právě Vy přátelé.

A teď pokud mi dovolíte bych Vám rád ukázal nějaká důležitá místa aby jste se neztratili. Začneme tedy ze severu. Zde je prosím lišta, která Vám ukáže kolik bytostí se potlouká po okolí, zda jsou mezi nimi nějací Vaši přátelé a také máte možnost zjistit jaká dobrodružství se právě chystají k dobrodružné výpravě. Pokud máte nějaký dotaz můžete se kdykoliv obrátit na někoho, kdo Vám mile rád poradí a lišta jej ukazuje pod pravým a posledním políčkem Online Pomoc. Dále nalevo je rozcestník, který Vás pošle do důležitých míst zdejší krajiny. Pokud se vydáte směrem který ukazuje Akce dojdete k tabuli, na které je napsáno kde a kdy se bude konat další sraz hrdinů všeho druhu. Doufám, že cestu za Dobrodružstvím do Hospody nebo do Knihovny vysvětlovat nemusím a tak se tedy přesuneme až k cestě, která Vás dovede k Družinám. Tam se setkáte s dobrodruhy z Vašeho okolí, kteří se chtějí sejít a zahrát si nějaké ty hry u sebe doma a bez jakýchkoli přístrojů. Pergamen vysvětlovat též nebudu a proto upozorním až na Kroniky zde si můžete přečíst zapsaná některá dobrodružství (nad 200 příspěvků), která již byla skončena a jejich dobrodruhové se dostaly zdárně ke konci (Ovšem ne všichni). To by z této sekce mělo být všechno pojďme tedy o kousek dál.

U této tabule (Verbíři) se můžete nechat naverbovat do dobrodružství. Tuto tabuli má každý z Vás jinou a proto ji přeskočím (Moje postavy). No a Mapy se dnes již moc nevyužívají a proto je tato tabule tak schátralá.

V poslední řadě tu mám něco pro Vás mladé a nezkušené. Zde se můžete přihlásit do jednoduchého dobrodružství, které povede nějaký zkušený dobrodruh. Doporučuji Vám, aby jste si přečetli následující tři tabule a největší důraz dávejte na tabuli druhou a to jsou Pravidla.

Tímto bych naši vyhlídkou jízdu ukončil a poprosil Vás, aby jste dali koně do patřičných boxů. Máte-li nějaké dotazy ptejte se a nebo se podívejte buďto na poslední (Časté dotazy) nebo na třetí tabuli od konce (Nápověda).

1.Úkol

Do HERNÍ pošty mi zašlete stručné shrnutí tohoto příspěvku.
 
Průvodce - 12. ledna 2017 10:03
dl32646.jpg

Poslední výprava

Výukové dobrodružství


Dobrodruh si lokne zrzavého moku a otočí se na své publikum.

„Povím vám jeden příběh, který mi vyprávěla moje babička, když jsem stejně malý jako jste teď vy… Muž se lehce zamračil, podíval se do tváří malých posluchačů a začal vyprávět:

Po celé zemi kolují příběhy o strašných dobách, kdy světu vládli draci. Krutí a všemi nenávidění vládci. Nezáleželo na tom, jestli jste urozené krve, chudý vesničan nebo bohatý kupec. Ani rasa nic neznamenala. Všichni bez výjimky byli otroci mohutných a oheň chrlících ještěrů. Všichni museli dělat, co se jim řeklo a jakákoliv iniciativa a samostatnost byly tvrdě trestány. Tresty nebyly nikterak příjemné. I za ten nejmenší prohřešek nebo pouhé znelíbení se vyšší moci jste byli krutě mučeni a vaše duše pak musela sloužit jako ochránce dračích mohyl a chrámů.

Existovaly pouze dvě skupiny lidí, kteří měli jakousi podobu svobody. Jedni z nich byli dračí kněží – lidi bezmyšlenkovitě oddaní drakům. Byli to jejich nejbližší služebníci, generálové, proroci, a hlavně jejich prodloužená ruka. Takže pokud se někdo znelíbil dračímu knězi, čekal ho stejný trest jako kdyby se znelíbil jeho pánu.

Druhá skupina byli odpadlíci, utečenci, rebelové, mrzká chátra, špína. Každý je nazýval jinak, ale všichni mysleli ty samé. Byli to tvorové všeho druhu, kteří měli dost odvahy na to, postavit se drakům a bojovat s nimi.

Z počátku byly jejich počty malé, a tak podnikali pouze nepatrné výpady na dračí impérium, avšak časem se jejich řady rozšiřovaly a rebelové tak byli schopni provádět operace s mnohem větším rozsahem.

Boje mezi rebely a draky trvaly mnoho staletí a braly čím dál více životů na obou stranách. Draků bylo mnoho a rebelům docházely prostředky na to, aby mohli vést boje. Jejich naděje na vítězství pohasínala a výsledek Dračí války byl téměř jistý.

Říká se, že v poslední bitvě se objevil i nestarší a nejmocnější drak, který na vše dohlížel. Bitva byla nekonečná. Ať se Rebelové snažili sebevíc, tak nebyli schopni dostat se za linii nepřítele a drakům zase dělalo problém zabít spojenecká vojska rebelů.

Draci byli rozhodnuti tuto situaci udržet a počkat si než, všechna potrava, jak říkali svým otrokům a vůbec všem, kdo nebyli draky, vyhladoví a potom je prostě všechny jenom spálí a sní.

Rebelové věděli, že čas je taktéž jejich nepřítel a musejí proto jednat co nejrychleji, a proto se malá skupinka rebelů rozhodla, že se vplíží do hnízda toho prastarého draka a zabijí ho.

Skupinka se skládala z mladých a horlivých rebelů…

JeskyněVerbíři
 
Průvodce - 12. ledna 2017 09:52
dl32646.jpg
Výukové dobrodružství pro nováčky, kde se naučíme, jak se orientovat na Andoru, jak tvořit postavu a hlavně jak správně hrát.
 
 
1
 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2017 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 0.045878171920776 sekund

na začátek stránky