Andor.cz - Dračí doupě online

Dobrodružství

Cesta za srdcem

Příspěvků: 1477


Hraje se Jednou týdně Když je na co reagovat. ;)  Vypravěč ocko je offlineocko
 

DružinaObnovit družinu

 Postava Gardev je offline, naposledy online byla 17. srpna 2020 22:40Gardev
 Postava Ōkami Kana je offline, naposledy online byla 23. září 2020 10:14Ōkami Kana
 Postava Vilém je offline, naposledy online byla 24. září 2020 21:57Vilém
 Postava Serína je offline, naposledy online byla 21. září 2020 13:30Serína
 Postava Isilwen je offline, naposledy online byla 24. září 2020 21:41Isilwen
 Postava Kai’razh je offline, naposledy online byla 24. září 2020 23:21Kai’razh
 Postava Cahir um Elessar je offline, naposledy online byla 15. září 2020 10:58Cahir um Elessar
 Postava Eressiel je offline, naposledy online byla 23. září 2020 10:14Eressiel
 
Kai’razh - 06. září 2020 21:52
kai_char_conc5201.jpg
Střet

Celou dobu se držím u mága. Sice jsem velitelka gardy, ale nehodlám dopustit, aby se Orvelovi něco stalo. Své lidi jen zběžně zaúkoluji, aby drželi pozici a chránili mága, ale všem nám je jasné, že jakmile se střet rozhoří více, formace se částečně rozpadne.

V tuhle chvíli si ale ještě můžu dovolit hodnotit tábor, který jsme napadli. Jeho velikost je zarážející a děsivá. Neumím si představit, že bych se proti takovému vojsku měla postavit tváří v tvář v jiný čas, na jiném místě a za jiných okolností. I tak je jasné, že nás čeká masakr – na obou stranách. Dokud člověk jen uvažuje a představuje si, co přijde, může mít lehké mrazení v zádech a pociťovat nechuť vůči tomu se do boje vrhnout. Nyní je to jiné. Krok zpátky by znamenal zbabělství, které zvládne nést na bedrech jen málokdo, ale hlavní roli hraje právě střet s realitou. Ohromující rozloha tábora, počet jednotek a vědomí, že jsme jim zasadili tvrdou a nečekanou ránu. Akt krutosti, ale i odhodlání. Za své vzalo lehké mrazení, regulérně jsem cítila, jak se mi zhoupl žaludek.
Není cesty zpět.

Sleduji, jak tábor hoří. Jak se z něj vynořují nepřátelské postavy, některé ihned sťaté našinci, jiné zkracující vzdálenost, která nás dělí. Vidím černé stvůry a není mi jich líto, ani se nebojím. Strach mě prostoupil, pronikl z žil do morku kostí a stal se hnacím prvkem bitvy.
Řinčení zbraní sílí, stejně jako řev zraněných mísící se s bojovým pokřikováním a narychlo vyštěkávanými rozkazy z úst velitelů. V tom mizí letitá přátelství, naděje na spokojený život, partnerství, na cokoliv, co je lidem mimo válku blízké – a co je pro ně denním chlebem.

“Bojujeme..,“ promluvím nahlas, k Orvelovi, ale přesto se na něj ani na chvíli nepodívám, Bojujeme za lepší svět,“ změním původně zamýšlený dotaz na oznámení.
Cítím spáleninu, vítr žene kouř z hořících stanů, oblečení i připékající se kůže mrtvých nešťastníků našim směrem.
“Do večera bude po všem,“ prorokuji spíš své přání, než abych takovému prohlášení věřila, a hlídám každý coul našeho postupu. V ruce těžkám meč, ale vnímám, jak mě na neurčitých místech pod kůží svrbí magie.
 
Vypravěč - 16. srpna 2020 19:11
jj5637.jpg
Před bojem

Další den se celá armáda vydá na pochod ke svému cíli, k hranici lesů kde se svede bitva. Na sklonku dne se k vaší armádě připojili trpaslíci. Taktika je jednoduchá.
Hlídky elfů zničí hlídky tábora a pak se vše pohne. Střed útoku bude tvořit 145 trpaslíků v čele s jejich králem a trpasličí vědmou. Po jejich boku půjde mág Orvel, jeho garda a Gardev a jeho jednotka a Isilwen. Mágové budou chránit jednotky před magii nepřítele. Na levém křídle bude Elfí vědma a její jednotky, na pravém bude vyslanec královny a učednice vědmy a pozůstatky královské gardy. Světlí vlčí lid bude tam kde budou potřeba a hlavně budou hledat a zabíjet členy temného vlčího lidu. Když půjde vše podle plánu tak nepřítele zasypou šípy a pak je spojené jednotky zničí.


…….

Před večer je klidný, bez ohňů elfové jsou mlčenliví. Někde mezi jejich protivníky jsou i temní elfové a temný vlčí lid.

Boj
Asi hodinu před východem slunce se všichni pohnou. Po půl hodině se všichni potichu vynoří z lesa. Asi 120 sáhů od lesa se rozkládá asi ten největší tábor, který jste viděli. 60 stínů vyběhne v před, rychle překoná vzdálenost k táboru a po cestě zabíjí hlídky. Nakonec zmizí v táboře. Ti kteří mají luky založí šipy, napnou a vypustí dvě salvy na tábor.

….
Orvel luskne prsty a šípy se zažehnou a zasypou tábor. V táboře to začne hemžit zmatkem a bolestí a jednotky s pomalu vydají k táboru. Z tábora se ozve zavytí a proti elfů vyběhne asi 50 obrovských chlupatých černých stvůr. Z vašich řad se proti nim vyřítí Alfa a jeji světlí vlčí lid, ale je jich méně. Zhruba v půlce se střetnou….


 
Vypravěč - 19. července 2020 12:47
jj5637.jpg
Boj

Vlci se do sebe pustili. Po krátkém boji, ve kterém byla Alfa zraněna a její černý milenec měl ošklivou ránu na hlavě se zjistilo, že Kana byla unešená. Alfa vyslala malí záchrany oddíl aby jí našel.

…….
Po další dny se putovalo, z jednotky, které měla přivést Kanu se nikdo nevrátil.

Na sklonku čtvrtého dne putování lesem, ke tvému ohni přijde vědma a sedne si vedle tebe.
“Buď pozdraven. Do dvou dnů, se střetneme s nepřítelem. Kanu ještě nenašli. V ten den budeš stát po boku mé ochranky.“
 
Bimba - 10. července 2020 13:09
800832774060.jpg
Vymetáme pavouky! Vaše dobrodružství spadlo do kolonky "Už se dlouho nehrálo - odpad" a stalo se jedním z nich. Máte-li zájem pokračovat ve hraní nebo vyměnit vypravěče, napište mi to sem jako herní příspěvek. Můžete mi též napsat poštou. Pokud nic z toho neučiníte do dvou týdnů, tato jeskyně bude ukončena a vaše postavy si budou muset najít novou práci.

Bimba

PS: Používejte klasickou poštu, nikoliv herní - k té nemám přístup.
 
Kai’razh - 15. února 2020 19:05
kai_char_conc5201.jpg
U ohně

Mariannino vyprávění je nakonec zajímavější, než jsem čekala. Nemá ho ráda proč přesně? Co přesně ví o tom, kdo Gardev je nebo kým se stal? Je tak lehké soudit, když člověk neví. Když si jen domýšlí z pár indicií.
“Možná..,“ dívám se za odcházející elfkou, “mi uniká nějaká podstatná část. Ale poměrně chápu, že někdo, kdo utržil tak četná a zlá zranění se uklidil stranou a hledal sebe, a třeba i novou cestu. Někdo by jí to měl říct. Pokusit se vysvětlit. Z toho mála co jsem slyšela jeho pohnutky, které si víc domýšlím, chápu,“ pronesu. Třeba se najde někdo, kdo to eflce bude parafrázovat a kdyby ne, nevadí. Nikde není psáno, že by to vůbec pochopila a pro mě to není zase tolik důležité, jen mi teď připadá jako navztekané dítě.
Ale dost dobře možná by mohla být i ublížená zamilovaná dívka.

“Můžeme, mágu,“ hlas mám dál odměřený, bez většího zaujetí.
“Procházka, co pročistí hlavu a smysly není nikdy naškodu, pokud mě ovšem nechystáš varovat před příchodem někoho dalšího,“ teď se už pousměju. Za několik posledních hodin jsem poznala víc osob, než bych chtěla, ale zřejmě je to údělem každého, kdo se účastní tak velkého tažení a navíc na pozici kapitánky gardy.
Odpustila bych si to.
 
Vypravěč - 25. ledna 2020 18:16
jj5637.jpg
U ohně

Mariana se na tebe podívá a zavrtí hlavou.
“Ne, nic jsem s ním neměla“. Nadechne se a zašklebí se a podívá se do ohně.
“Když jsem byla mladá, nechtěla jsem nic jiného než se stát členkou černých plášťů. On byl tenkrát už kapitánem. Já se po nějaké době u gardy přihlásila k náboru a postupně procházela dál a dál. U poslední zkoušky v boji jsme všichni bojovali proti němu, postupně. No nakonec jsem nebyla vybrána.“ Pomalu se nadechne a její pohled ztvrdne. O pár století později byl Gardev na hlídce před ložnicí tehdejší princezny a pozdější královny. Tenkrát se do paláce dostala trojice temných elfů aby jí zabili. Jednoho z nich zabil tehdejší zástupce a dalšího Gardev, posledního dostal těsně u prahu jejích dveřích. Na konci byl on skoro mrtvej. Jeho léčení trvalo několik měsíců, pak se sebral a odešel opustil všechno a všechny a ted se tu ukáže!“
Zavrčí a zvedne se.
“Je to dobrej kapitán a drží slovo a je dobrej ve vedení svej lidí. Jen ho nemám ráda!“ Pak se otočí a odejde do temnoty lesa.

Orvel se pomalu nadechne.
“Jo to je on. Odešel proto, protože si nevěřil, nevěřil si že jí dokáže chránit. Pomáhal jsem jej léčit.“
Podívá se na tebe.
“Nechceš se jít projít?“
 
 
 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2020 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 0.16968202590942 sekund

na začátek stránky