Andor.cz - Dračí doupě online

Dobrodružství

Cesta za srdcem

Příspěvků: 1469


Hraje se Jednou týdně Když je na co reagovat. ;)  Vypravěč ocko je offlineocko
 

DružinaObnovit družinu

 Postava Gardev je offline, naposledy online byla 09. února 2020 12:14Gardev
 Postava Ōkami Kana je offline, naposledy online byla 19. února 2020 12:10Ōkami Kana
 Postava Vilém je onlineVilém
 Postava Serína je offline, naposledy online byla 05. února 2020 19:40Serína
 Postava Isilwen je onlineIsilwen
 Postava Kai’razh je onlineKai’razh
 Postava Cahir um Elessar je offline, naposledy online byla 19. února 2020 9:27Cahir um Elessar
 Postava Eressiel je offline, naposledy online byla 19. února 2020 12:10Eressiel
 
Kai’razh - 15. února 2020 19:05
class_gmess_icon8251.jpg
U ohně

Mariannino vyprávění je nakonec zajímavější, než jsem čekala. Nemá ho ráda proč přesně? Co přesně ví o tom, kdo Gardev je nebo kým se stal? Je tak lehké soudit, když člověk neví. Když si jen domýšlí z pár indicií.
“Možná..,“ dívám se za odcházející elfkou, “mi uniká nějaká podstatná část. Ale poměrně chápu, že někdo, kdo utržil tak četná a zlá zranění se uklidil stranou a hledal sebe, a třeba i novou cestu. Někdo by jí to měl říct. Pokusit se vysvětlit. Z toho mála co jsem slyšela jeho pohnutky, které si víc domýšlím, chápu,“ pronesu. Třeba se najde někdo, kdo to eflce bude parafrázovat a kdyby ne, nevadí. Nikde není psáno, že by to vůbec pochopila a pro mě to není zase tolik důležité, jen mi teď připadá jako navztekané dítě.
Ale dost dobře možná by mohla být i ublížená zamilovaná dívka.

“Můžeme, mágu,“ hlas mám dál odměřený, bez většího zaujetí.
“Procházka, co pročistí hlavu a smysly není nikdy naškodu, pokud mě ovšem nechystáš varovat před příchodem někoho dalšího,“ teď se už pousměju. Za několik posledních hodin jsem poznala víc osob, než bych chtěla, ale zřejmě je to údělem každého, kdo se účastní tak velkého tažení a navíc na pozici kapitánky gardy.
Odpustila bych si to.
 
Vypravěč - 25. ledna 2020 18:16
jj5637.jpg
U ohně

Mariana se na tebe podívá a zavrtí hlavou.
“Ne, nic jsem s ním neměla“. Nadechne se a zašklebí se a podívá se do ohně.
“Když jsem byla mladá, nechtěla jsem nic jiného než se stát členkou černých plášťů. On byl tenkrát už kapitánem. Já se po nějaké době u gardy přihlásila k náboru a postupně procházela dál a dál. U poslední zkoušky v boji jsme všichni bojovali proti němu, postupně. No nakonec jsem nebyla vybrána.“ Pomalu se nadechne a její pohled ztvrdne. O pár století později byl Gardev na hlídce před ložnicí tehdejší princezny a pozdější královny. Tenkrát se do paláce dostala trojice temných elfů aby jí zabili. Jednoho z nich zabil tehdejší zástupce a dalšího Gardev, posledního dostal těsně u prahu jejích dveřích. Na konci byl on skoro mrtvej. Jeho léčení trvalo několik měsíců, pak se sebral a odešel opustil všechno a všechny a ted se tu ukáže!“
Zavrčí a zvedne se.
“Je to dobrej kapitán a drží slovo a je dobrej ve vedení svej lidí. Jen ho nemám ráda!“ Pak se otočí a odejde do temnoty lesa.

Orvel se pomalu nadechne.
“Jo to je on. Odešel proto, protože si nevěřil, nevěřil si že jí dokáže chránit. Pomáhal jsem jej léčit.“
Podívá se na tebe.
“Nechceš se jít projít?“
 
Kai’razh - 07. ledna 2020 21:36
class_gmess_icon8251.jpg
U ohně

Sama bych Gardevovi něco řekla, ale Orvel vypichoval bod po bodu přesně tak, jak jsem si v hlavě formovala vlastní poznámky. Nakonec jsem tedy opět mlčela a jen sledovala situaci, dokud si to muži nevyříkali.
Muži. Ve své podstatě jsou všichni stejní.
Pochopitelně bych si to samé mohla myslet i o ženách, ale to jsem už byla myšlenkami jinde, protože si Mariana hlasitě odfrkla.
"Byli jste milenci?" pronesu bez většího zájmu, ale tak nahlas, že je pozdě vzít to zpět, nebo se pokoušet nějak maskovat vyřčená slova.
"Čeká nás velká bitva. Musíme v ní vydat víc, než dosud, a jen to nejlepší. Cokoliv jiného může přinést do našich řad rychlý konec a tím pádem i prohru. Musíme být soustředění, ale vůči skutečnému nepříteli. Ne proti sobě," povytáhnu koutek úst, ale k úsměvu má ten výraz hodně daleko.
 
Gardev - 18. prosince 2019 10:06
melf03s3362.jpg
U mágova ohně
Zamračeně se podávám na Orvela. “Hmm já jím, ale nejsem Orveli a ty to víš. No dobrou.“
lehce se pousměji na kapitánku. „Dobrou noc Kapitánko“ Zavadím pohledem o Marianu, kývnu i jí na pozdrav a vzdálím se od mágova ohně a potichu a podmračeně se vracím k Is.
 
Vypravěč - 07. prosince 2019 11:07
jj5637.jpg
U mágova ohně
Orvel pokrčí rameny. “Tvá jednotka nemá o nic lepší výcvik v mentální obraně, než členové jiních jednotek, ale máš pravdu Gardeve. Při ústupu budeme v lesích a právě tam potřebuji lovce a také bývalého kapitána černých plášťů.“ Usměje se.
“Můžeš jít Kapitáne.“ Když Gadev odejde Mariana se posadí na zem a odfrkne si.
“Jo zrovna jeho!“
Zavrčí
 
Gardev - 07. prosince 2019 11:06
melf03s3362.jpg
U mágova ohně
Pokývám hlavou a na chvilku se zadívám na Kapitánku.
“To nechce nikdo, naši nepřátelé jsou jinde.“ Pak se zadívám na mága a poslouchám jeho výklad toho, kde máme být a co se může podělat. Mohl my to nařídit, mohl poslat Kapitánku aby my prostě pověděla, že jsem já a moje jednotka pod jejím velením, ale neudělal ani jedno.“
“hmm Orveli je to čest stát po vašem boku na bojišti. Jen má jednotka není na podobný úkol cvičena. Jsou to lovci a stopaři! Nejsou cvičeni na to, aby bránily svou mysl, jinak než přirozeně, ale to nemusí stačit proti tomu, co nás může potkat po tvému boku.“
Polknu “A co se týká toho pokud se budeme muset ustoupit. No to budu rád pokud z mé jednotky zbyde polovina, ale i ta bude bojovat, jak bude moci. To už budeme v lesích.“ Pousměji se.
A my jsme lovci.
 
Vypravěč - 07. prosince 2019 11:04
jj5637.jpg
U mágova ohně

Orvel se na Gardeva podívá a klidně pokračuje. “Až ta mela začne, bude ty a zelené pláště po boku mě, kapitánky a mojí gardy. Pokud se budou muset elfové stáhnout, budete nadále držet po našem boku a stahovat se a k nám se přidají i černé pláště. Budeme je brzdit do té doby, než se zbytek seskupí a zaútočí.“ Pokrčí rameny a dál sleduje kapitána. Mariana je pořád napnutá a nepouští se tesáku.
 
Kai’razh - 01. prosince 2019 20:57
class_gmess_icon8251.jpg
U ohně

Zrádce?
Povytáhnu obočí a zbystřím. Příchozího držím „na mušce“ a měřím ho pohledem tak důkladně, abych si mohla být jistá, že mi neunikne žádný nepatrný posunek a pohyb. Jenže Orvel místo ostražitosti nebo překvapení zůstává rozvážně klidný a muže zdraví prakticky jako přítele. Nelíbí se mi to. Za posledních pár hodin to není první nepříjemná návštěva, která přichází jako nepřítel, ale Orvel se k ní chová věru uctivě.
Mohlo mě napadnout, že takový bude. Proč si pořád myslím, že bude reagovat jinak?
Krátce se zamyslím i nad tím, jestli je takový přístup vhodný a zda by mě měl Orvelův klid uklidňovat – snad by bylo lepší a užitečnější, kdybych i přes jeho přátelskost k ostatním zůstala ostražitá.
Elfčina vytažená zbraň dodává situaci nepříjemnou pachuť.
Muž, zřejmě půlelf, což mne zaujme, k ní mluví s nehrajou sebejistotou a drobnou arogancí na rtech, alespoň tak se mi jeví. Periferně vidím Orvela, stále klidného.

“Kapitáne,“ pokynu hlavou, “dnes skoro každý příchozí budí rozruch. Válka je mocná čarodějka, jak se zdá,“ poznamenám půlelfovým směrem. Sama si hned záhy uvědomím, že to, co jsem řekla, znělo až moc moudře a taková ve skutečnosti nejsem. Jen jsem už leccos pochytila, nejen od Orvela.
“Doufám, že má Orvel dobrý nos a odhad, a že se Mariana mýlí. Nerada bych, abychom museli měřit síly,“ dodám, aby bylo jasné, že i přes jeho slova (i když určená Marianě) jsem ochotná mága bránit stůj co stůj.
 
Gardev - 21. listopadu 2019 18:52
melf03s3362.jpg
Cesta a u Orvela
Zamračeně opustím náš oheň a zmizím v temnotách mezi ohni. Pozvednu bočí, když vstoupím do kruhu mágova ohně. Pousměji se se na blond elfu a podívám se na její tesák.
“Také tě zdravím Mariano! Schovej to, pokud se to nehodláš pokusit dokončit. Nechci potíže a navíc stejně víš co by se stalo.“ Ani tesáku ani meče u pasu se nedotknu.
Je tu někde IS? Sama ví, že pokud to zkusí, tak dýku nebo šíp co ji zabije ani neuvidí, v takovém přípdě má právo jí zabít, kdokoliv z mé jednotky aby chránil kapitána. Stejně,jako jí za en přesupek mohu v boji zabít já.
“Děkuji, postojím Orveli. Povídej, co jsem vymyslel?
Podívám se ne lidskou ženu s odznaky kapitána jeho ochranky a kývnu jí na pozdrav.
Lidská kapitánka Gardy, zajímavé. Pomalu si jí prohlédnu, ale mlčím a čekám co bude dál.
 
 
 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2020 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 0.25296688079834 sekund

na začátek stránky