Andor.cz - Dračí doupě online

Dobrodružství

Neplánovaný výlet

Příspěvků: 151


Hraje se Jindy  Vypravěč Tiara je offlineTiara
 

DružinaObnovit družinu

 Postava Takadaki Kimo je offline, naposledy online byla 19. února 2020 0:18Takadaki Kimo
 Postava Brigitte je offline, naposledy online byla 21. ledna 2020 21:41Brigitte
 Postava Veronica (Ronnie) Hewittová je offline, naposledy online byla 19. února 2020 16:31Veronica (Ronnie) Hewittová
 Postava Hlas osudu je offline, naposledy online byla 21. ledna 2020 21:41Hlas osudu
 Postava Rodrígo Arvilla Cortéz je offline, naposledy online byla 19. února 2020 0:18Rodrígo Arvilla Cortéz
 Postava Erik Leifsson je offline, naposledy online byla 26. srpna 2019 20:11Erik Leifsson
 
Veronica (Ronnie) Hewittová - 28. ledna 2020 21:10
164424433333463823805014.jpg
Bouřka
Blíží se bouřka ovšem to co se neblíží je Brigitte a do té doby musíme nasbírat dříví rozdělat oheň a vaření se ujme Rodrigo. Já jsem nebyla proti když si ti které jsem provázela vařily pokud dodrželi jistá bezpečnostní pravidla. A když pak jíme co Rodrigo uvařil tak i já mám obavy zda se Brigitte nakonec něco nestalo.
Uvažuji že bych se za ní vydala, na promočení jsem zvyklá není nad to když hledáte někoho kdo se před bouřkou rozhodl pro zdravotní procházku.
„Pokud se nebude dlouho vracet podívám se za ní,mám zkušenost s hledáním lidí ztracených v přírodě.“dodám pak aby Erik neřekl že nepotřebují abych se ztratila i já. Ovšem to se už Erik vydá ven podívat se ne pro Brigitte, ale po tom světle které jsme viděli. Přitom považuje za důležité se obnažit, no pokud nám chtěl ukázat jaký je kus chlapa (nebo spíš mně) ... nebo asi nechtěl promoknout a pak se obtížně sušit.
I když to jsme mohli počkat do rána. Co tam asi zjistí, jsme moc daleko.
Navíc Rodrigo má pravdu a chodit ven jenom kvůli poutači se mi zrovna nechce.
„No snad se vrátí dřív než Brigitte jinak jí budeme muset vysvětlit že Erikovi přeskočilo.“
A pak bude na mně abych ho našla. Jistě mohla bych se vydat za ním hned, tohle však měla být moje dovolená a až do této doby ve mně Erik budil zdání že ví co dělat (nebo aspoň tak budil před svou nahou výpravou).
„Dobrá když se nebude nějakou dobu vracet podívám se po něm ...Ale já se svlékat nebudu.“dodám nakonec i když tím posledním jsem asi některé zklamala.
 
Brigitte - 21. ledna 2020 21:36
15427.jpg
Návrat
Když se chystám zavřít dveře, ozve se nejisté zakňučení, takže se radši vrátím, ať nevzbudí štěně další. V kontejneru uvidím kavkazáčka, jak se na mě kouká a další dva kavkazáčci se neklidně vrtí a za chvilku jsou také vzhůru. „Co mám s vámi dělat“ potichounku si povzdechnu. Z vybavení opatrně vezmu tři vodítka a opatrně popadnu nejaktivnější štěně a odnesu ho s vodítky a uložím na Aygyra do brašny a vodítkem uvážu, ať nemůže utéct, poté dojdu pro další dvě štěňata, která evidentně nehodlají zůstat jen s ostatními štěňaty, a taktéž je vezmu s sebou. Naštěstí ostatní stále spí, tudíž mohu konečně vyrazit do tábora.

Cestou uvidím podivné modrofialové světlo za kopcem, na kterém táboříme, ale nemíním se tam teď jet podívat. Za deset minut jsem pod kopcem, svážu otěže a obmotám je kolem hrušky tak, aby měl hřebec volnost pohybu, ale aby si je nemohl přišlápnout, seskočím z koně, zamlaskám na Aygyra a nechám ho, ať si najde cestu do tábora sám a pěšky ho následuji a slovně koriguji jeho rychlost, ať mi příliš neuteče a nevyděsí ostatní tím, že se vrací sám.
 
Rodrígo Arvilla Cortéz - 06. listopadu 2019 00:41
images1765.jpg
Za bouřky

"Děkuji za vyslovené uznání. " usmívám se spokojeně zpod provizorního přístřešku, zbudovaného nad ohništěm. "To je starý rodinný recept. Od babičky....Tedy..., maličko vylepšený o trochu španělských bylinek." a s usměvem pozoruji jak mým spolustolovníkům...dokonce i až dosud odtažitému Kimovi, snažícímu se vzbudit dojem, že on tu vlastně vůbec není....mnou připravený pokrm chutná.
I do této doby nenápadný japonský mladík si nepokritě pochutnává, hojně namáčeje sousta masa i chleba do mnou doatečně připravené, lehce pikantnější omáčky. A i on si z prstů slízává tuk a ťávu z masa, aby mu z té dobroty na zem neukápla ani kapička.
"Inu, ještě slečnu Brigitte tolik neznám, ale troufám si, domnívat se, že zrovna ona se o seb jistě zvládla postarat a jen co přestane tolik pršet, máme ji tu zpět jako na koni." míním v odpověď na Erikem projeveou starost o krásnou jezdkyni. "Vlastně doslova na koni."
Když Erik kontroluje počítač, zda snad přecejen..., jen zavrtím hlavou "Kdepak, příteli. Žádná změna. Stále bez známky signálu. Je to zvláštní, ale možná porucha nebyla jen na teleportu, ale zasáhla i síť satelitů tam nahoře." a doprovodím slova gestem, poukazujícím na nebe...nebo spíš do vesmíru.

A pak se objeví ta záře, kdesi, snad dole na pláni.
"Nemyslím si, že to je farma." reaguji na Erikova slova. "Spíš...hm....Kdybychom byli někde, kde to znám, nebo kde to všichni známe, například nějakém příroním parku...hmm...řekněme....třeba na Šumavě, tipoval bych to na nějakou světelnou show, třeba z nějakého hotelu, či penzionu, nebo něco takového. Prostě...nějaký poutač. Protože jako osvětlení je to fakt trochu..no...přinejmenším divné." I mě to zvláštní, nafialovělé světlo, vrtá hlavou.

Právě jsem se chystal odpoutat od toho světla pozornost ostatních další porcí masa a nápadem, jít to druhý den prozkoumat, když Erik provedl něco....podle mého dost šíleného.
Prostě se svlékl do naha, vzal si samopal a než stačil kdokoliv, včetně mé osoby, něco říci nebo udělat, rozběhl se z kopce dolů.
Jediný, kdo se, s pokusem o štěkot, v naději, že se jedná o pozdní pokus o hru, za Erikem rozběhl, byl malý Diego.
Ale ani štěněti nevydržel zápal pro hru tak dlouho, aby se skutečně vzdálilo od tábora.
Jelikož nemělo cenu nic říkat, ani se vdávat do tmy a lijáku za Erikem, zavrtěl jsem nad ním jen hlavou, pokrčil rameny a raději se věnoval vysoušení promočeného psíka.
Erik se snad (doufám) zas vrátí.
Až se vrátí, velmi ochotně mu přichystám třeba grog (poku je z čeho) pro zahřátí. Ale teď nenadělám nic.
Jen....pokud se do té dob nevrátí, budeme to muset asi říct Brigitte, až přijede. Že tu Erik někde lítá po neznámé krajině, oděný pouze samopalem...Tak na to, se tedy fakt netěším.
 
Erik Leifsson - 26. srpna 2019 20:11
blo26871.jpg
Kopec v bouřce.

Joo jehněčí miluju, a ještě víc když si jej nemusím připravovat sám
Chválím Rodrigovo kuchařské umění zatímco si olizuji mastnotu kapající z prstů a koukám otevřeným vchodem stanu na padající záplavu deště.

Jen chudák Brigitte, doufám že se vrátí v pořádku i kdys promočená. Neměla takhle před bouřkou vyrážet pryč.
Projevím starost o naši spolu trosečnici.
Kdyby fungovala telekomunikační sít tak bych ji brnknul.. teda zná její číslo..
zarazím se a pro jistotu kouknu na komp abych shledal pořad jen indikátor ukazující nepřítomnost signálu.

Pak se nám ve tmě objěví nafialovělá záře někde v pláni pod kopce.
Hele lidi, že by konečně osídlení? Nějaká farma? Ale fialové světlo je teda dívný, jako z nějakého podnikatelského baroka, z historických filmů.

Pánové prominou a dáma je zvyklá, kývnu na modrovlásku, a rychle ze sebe strhnu komplet šaty, nechám si jen boty, popadnu Akáčko s dalekohledem, noktovizorem a vylítnu ven do bouřky abych skusil mrknout odkud světlo vychází a zapamatoval si směr a vzdálenost pokud to půjde.
Jakmile to dokončím chci se vrátit důkladně promočený do stanu. Ráno po bouřce bychom se tam mohli jít podívat pakliže trefíme., Třebas by šla z větví naznačit šípka je světlu.

Obrázek
 
Hlas osudu - 21. srpna 2019 21:51
zatra7599.jpg
Ad mjr. Daniel Černý:

Při pokusu o záchranu věcí z Jeepu major utonul v bažině, na volání o pomoc nikdo nereagoval jelikož ho nikdo kromě zvěře neslyšel. Býložravce to nezajímalo a dravci se jen mohli těšit na další chod. Toto se stalo někdy během odpoledne.
 
Hlas osudu - 05. srpna 2019 23:01
zatra7599.jpg
Info o počasí

z prudkého deště se do půl hodiny stala bouře, která trvala více jak hodinu než se zase změnila v déšť, ke konci bouřky padaly malé kroupy max 0,5 cm napadl jich cca 1 cm ale do 5 minut roztály
z bouře se stal zase prudký liják který za 45 minut začal pomalinku slábnout. někdy kole půlnoci přestává pršet úplně a kolem 3:00 se začnou trhat mraky, v 8:14 zmizí poslední mráček z oblohy
 
Hlas osudu - 05. srpna 2019 22:52
zatra7599.jpg
info pro tábor
Když se setmí můžete na jihovýchodě vidět fialové světlo, vypadá to jako světelná reklama promítaná na oblohu, tvar nerozeznáte, ale zdroj nejspíš nebude víc jak 1 km od vás
 
Brigitte - 05. srpna 2019 22:49
15427.jpg
Kontejner

Dorazím ke kontejneru, kde jsem byla odpoledne. Rozsvítím část místního osvětlení, ať vidím, Aygyra tentokrát zavedu dovnitř, zavřu kontejner, zvířata jsou vyděšená, jak jsem čekala, tak klidným hlasem popisuji, co dělám a uklidňuji všechna zvířata, jen málokterá zvládli v to rachotu bouřky usnout a mnohá se dost plaší.
Sundám si pončo, Aygyra, který je jen zvědavý, uvážu, odstrojím a dám schnout deky. Hodlám tu zůstat alespoň do konce bouřky, takže nemá smysl, aby byl osedlán.
Jakmile odstrojím hřebce, odstraním skotu a koňovitým trus z boxů. Odstraním přepážky tak aby všichni, co spolu bez nesnází mohou být, byli v jednom větším prostoru. Tím uklidním větší zvířata a je menší hluk a uvolním kousek prostoru, abych tam mohla nacouvat Aygyra a mněl alespoň stání s podestýlkou, sice se na délku vejde jen ze 2/3 do boxu ale bude se lépe čistit box, než chodbička ve které zatím stál, do krmícího pytlíku, který mám v kapse, mu dám granule, co jsem dala ostatním.
Po vyčištění jim hodím nějaké krmení (granulovanou směs převážně ze sena) a přihodím něco hlodavcům a drůbeži. A všem, co dopili vodu z odpoledne, přileju trochu vody
Poté se začnu věnovat štěňatům, nejdříve doplním napájecí systém vodou a nakrmím je.
Když už mám všechny alespoň základně obstarané, kouknu se, jestli v poslední místnosti nenajdu něco užitečného. Když se kouknu, co tam je zaujmou mě cestovní ohrádky pro štěňata/ hlodavce a dva psí záchody. Doufám, že na ně jsou zvyklá.
Vezmu ohrádky, záchody a vložky do nich a jdu s nimi do první místnosti.
Ohrádky rozložím do dvou větších dám záchody, a do menší samotnou vložku do nich
Poté začnu nosit štěňata. Do nejmenší ohrádky dám malé černé kuličky, neboli štěňata šiperky a jezevčíky, do největší kavkazáky, ty beru po jednom a německé ovčáky, do prostřední border kolie, výmarské ohaře a švédské losí psy. Štěňata se seznamují s novými kamarády a hrají si a přestávají vnímat bouřku.
Během mého pobytu v kontejneru jsem si vzala pár sušených mas pro psy a pár piškotů.
Po několika hodinách hraní si a mazlení se převážně se štěňaty se zvuky z venku uklidnili a zvířata vypadala celkem spokojeně, venku sice stále pršelo, ale už to nebyla bouřka a nebyl to tak silný liják, takže to tu klidně můžu nechat samotné. Připravila jsem Aygyra a sebe na odjezd a vyrazila směr pahorek.

 
Bimba - 03. srpna 2019 15:13
800832774060.jpg
Dobrodružství vytaženo z odpadu. Držím vám palce, ať tam znovu nespadnete a dovedete jeskyni ke zdárnému konci.
Nezapomínejte, že pokud uplyne 6 měsíců od posledního herního příspěvku, dobrodružství bude bez milosti automaticky ukončeno.

Bimba

 
Vypravěč - 02. srpna 2019 00:14
31132112.gif
Nic nevymetej.
Tady si jen dáváme chvíli pauzu.
To víš, nehrají tu děti, co mají prázdiny a spoustu času, ale dospělí lidé, kteří chodí do práce (někteří mají i dvanáctihodinové směny 4 - 5krát do týdne).
hraje se tu a hrát bude. ale máme vlastní tempo.
Někdy holt dobrodružství, které pár týdnů stojí, není mrtvé, ani opuštěné PJem.
Někdy to prostě opravdu znamená, že není prostě kdy psát.
Dík.
 
 
 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2020 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 0.096925973892212 sekund

na začátek stránky