Andor.cz - Dračí doupě online

Dobrodružství

Star Wars: Nové příběhy

Příspěvků: 786


Hraje se Denně dle časových možností PJe  Vypravěč asasin je offlineasasin
 

DružinaObnovit družinu

 Postava Myara je onlineMyara
 Postava Taldar Orteni je offline, naposledy online byla 19. února 2020 16:35Taldar Orteni
 Postava Aatron Ja`arak je offline, naposledy online byla 19. února 2020 10:57Aatron Ja`arak
 Postava Artemis De´Vrick je offline, naposledy online byla 19. února 2020 14:19Artemis De´Vrick
 Postava Darth Cronus je offline, naposledy online byla 19. února 2020 16:35Darth Cronus
 Postava Della Blackthorne je offline, naposledy online byla 19. února 2020 15:53Della Blackthorne
 Postava Sardeya E`ron je offline, naposledy online byla 17. prosince 2019 22:47Sardeya E`ron
 Postava Jath Thraker je offline, naposledy online byla 19. února 2020 16:18Jath Thraker
 Postava Lady Silver Argenti je onlineLady Silver Argenti
 
Lady Silver Argenti - 14. února 2020 09:00
siilver1122.jpg

Silver - Coruscant - Obchdné jednanie

“Svet patrí tým, čo neváhajú konať. Avǎk na každý čin treba správny čas a správne miesto,” moje očakávania sú vždy vysoké a len občas naplnené, takže sa mi na tvári objaví trochu skeptický výraz, ktorý sa však pri ďalších Tingových slovách zmení skôr v zamyslený a kalkulujúci. Podchvíľou priložím pohár k perám ale skôr si len navlhčím pery, než aby som skutočne pila.
“Máte pravdu, keď hovoríte, že prvý rok bude stratový. No neverím, že v úvode bude návratnosť 75% kapitálu. Príde mi to ako optimistický odhad. Stavila by som skôr na zhruba 60%. Samozrejme, moje znalosti v tejto oblasti sú len základné.”
Na jeho hodený háčik sa rozhodnem chytiť. Možno žijem príliš dlho, príliš jednotvárne.
“V tom prípade máte znamenitý sluch. Mne sa donieslo, že Vaša firma nedávno nejaké umelecké či historické predmety objavila a musím sa priznať, že som trochu zvedavá o čo išlo. Dúfam, že k tejto téme vrátime v závere nášho rozhovoru. No späť k investíciám. Zaujali ste ma, nechám si všetko prejsť hlavou. Bohužiaľ vám v tomto okamihu neviem povedať, ako veľký kapitál som schopná v krátkej dobe zohnať. Potrebujem to prebrať so správcom mojich investičných fondov.”
Prezerám si svojho spoločníka, snažím sa čítať z reči jeho tela, hoci nejde očloveka, každá rasa si vyvinula svoj spôsob komunikácie. Samozrejme z veľkých çervených očí sa toho veĺa vyčítať nedá.


 
Artemis De´Vrick - 10. února 2020 12:18
162579554e62634fa7de52ee34b2de12–kopie2626.jpg

Nákaza na Naboo


„ Ryby tu jsou a nevypadají zrovna nemocně.“
Rozhlédla jsem se kolem. Měla jsem stejné obavy jako kapitán. A fakt mám strach, že tohle všechno je jenom jedna velká past. Zatraceně, že se Taldar musel odpojit a jít sám…
Zadívala jsem se na kapitána, když se ozval jeden z mužů, že někdo ruší signál. Zachvěla jsem se. Nebyl důvod něco takového dělat.
„ Jdeme, nemáme času nazbyt. Pokud je tohle nějaká past, Tal… Král do něj mohl padnout, přeci jen pořád sem šel úplně sám. A vzhledem k tomu, že je to Jeho veličenstvo, každý, kdo by chtěl si o něm něco zjistit, neměl by to zrovna složité. Hlavně jeho citlivé stránky.“
S obavami v očích jsem se podívala na kapitána a pak na vodu. Moc se mi do ní nechtělo, ale musíme. Vydala jsem se do vody, doufajíc, že ji překročím zrovna v místě, kde jí bude fakt málo, nebo kde se bude dát přejít aspoň trochu v suchu. Takže přes kameny. Spadnout do toho se mi moc nechce…
„ Je možné, že to je nějaký podlý přepad. Pokud by se povedlo útočníkům zajmout někoho z rady a pod výhružkami ho donutit poslat zprávu… bylo by to ideální řešení, protože Jeho veličenstvo se vždy bude snažit svůj lid ochránit a neohrozit při tom další.“
Snažila jsem se dávat pozor, kam šlapu, abych nespadla a neublížila sobě nebo někomu dalšímu. Přesto jsem si neodpustila pohled zpátky na prázdnou vesnici.
„ Co je zatraceně donutilo odejít jen tak zničeho nic. Okamžitě se sbalit…“
Zamračila jsem se a zase se pohledem vrátila k naší cestě. Snad se to všechno brzy vysvětlí.
 
Otec - 05. února 2020 19:46
fatherswe24519.jpg
Silver - Coruscant - Obchodní jednání

Ting se shovívavě usmál, když jsi zmínila, že o jejich společnosti něco víš, ale jinak poznámku přešel bez povšimnutí. Když jsi přistoupila na jeho hru a šla rovnou k věci znovu se usmál.
"Jste rázná žena, která ví, co chce Lady. To je dobře a plně Vás v tomto ohledu chápu. Myslím, že mohu naplnit Vaše očekávání."
Odpověděl ti s klidnou a docela usměvavou tváří.
"Vezmeme to tedy popořadě, pokud by naše odhadované propočty byly správné, a ony nikdy nemají nějak velké odchylky, pak
abychom posílili naše postavení ve Vnějším okraji, co se týče distribuce duraoceli a založili stabilní doručovací linky, bude zapotřebí asi 2,5 miliónu kreditů. S dalším půl miliónem kreditů počítáme, jako počáteční investicí, pro rozšíření kontaktů a navázání interní sítě a obchodů ve Vnějším okraji. Nepočítáme s větší číselnou odchylkou, než 0,25% pokud by se objevili nepředpokládané obtíže."

Začal ihned s číselným výčtem.
"Samozřejmě s touto sítí také přichází možnost odkupovat ložiska dalších důležitých surovin za pakatel a následně je moci využívat, zpracovávat a prodávat za nemalé částky. Do toho započítáme pravidelné dodávky duraoceli klientům, kteří tím zvednou svou ekonomickou i kulturní hodnotu. Z toho usuzuji, že v prvním roce se navrátí 75% vloženého kapitálů, v tom následujícím počítáme, že bude výdělek zhruba 50% nad vložený kapitál a bude zde potenciál růstu. Samozřejmě je to jistota stálého a jistého přijmu. S menším odporem některých kultur počítáme, ale zde se jedná o zanedbatelné částky, které naše společnost dokáže pokrýt."
Zahrnul tě dalším výčtem a ihned pokračoval.
"Samozřejmě čím větší část počátečního kapitálu poskytnete Lady tím větší podíly na zisku z toho budou pro vás plynout. No a co si budeme povídat, vzdálené a ne moc využité světy skýtají různé příležitosti a možnosti drobných investic. Zvláště, když domorodci neznají pravou hodnotu. A jak jsem slyšel máte jistý zájem, o nejrůznější zajímavé objekty z nejrůznějších míst."
Usmál se lišácky a pak se napil ze své sklenice.
"I to jsou věci, se kterými by Vám naše společnost mohla vyjít vstříc a pomoci."
Nabídl ležérně, jako by o nic zvláštního nešlo.


Artemis - Naboo - Přistání na Naboo

"Ano to je možné, že se stáhli do svých podvodních sídel."
Souhlasil kapitán, ale v jeho hlase také zněly obavy z toho, co se mohlo stát. Když jsi nahlédla do řeky, ryby zde byly, nebylo jich mnoho, ale plavaly vesele a bezstarostně.
"Zvláštní."
Konstatoval kapitán, když jsi všiml, nač se díváš.
"Pane, detekuji rušení signálu, je to pár kilometrů na západ dál do džungle."
Ohlásil jeden z mužů, kteří s vámi šli.
"Měli bychom to prověřit, to se mi nelíbí, není důvod, aby rušili signál."
Překontroloval kapitán svůj blaster a vykročil kupředu, ještě pro kontrolu koukl na tebe. Budete muset překročit říčku, naštěstí byla mělká a místy byly i velké kameny, po kterých se dalo jít.


Jath a Della - Coruscant - První let

Obě letky vyrazily kupředu, každá ze svého výchozího bodu vstříc hromadě asteroidů a k světelné bóji, která nebyla odtud skoro vidět.

"Červení za mnou!"
Ozval se Červený velitel a pak to znovu v komunikátoru zapraskalo.
"Červený 2 a 3 držte se mi po křídlech letíme spolu. Rozdělíme se do několika skupin, abychom nebyli tak snadný cíl. Červení 4, 5 a 6 jste druhá skupina vemte to po naší levé straně. Červené 7 a 8 pravá stran a devítka s desítkou nám kryjou záda. Udržujte mezi sebou rozestupy a pozor na ty šutráky. Cokoli podezřelého hlaste. Nezaplétejte se do zbytečných soubojů a dostaňte se k bóji to je hlavní!"
Zazněly rozkazy od Červeného 1, načež se všichni začali dělit dle rozkazů.
"Zdá se, že mě máš na ocasu prcku."
Ozval se Delle ve vysílačce Ka´dar, který byl Červený 6.
"Soustřeďte se, brzo může dojít na první střety."
Okřikla je ve vysílačce Červená 5.

"Modří následujte mě! Formace stonožka!"
Křikla do vysílačky velitelka modré letky a ujala se vedení.
"Všichni v řadě za mou, jako housata. Motory na plný výkon. Povedu vás bezpečnou trasou skrz asteroidy, nezkoušejte jinou trasu jasné?! Jakmile dojde na první kontakt rozptýlit se a zaútočit. Každý ať má svého sparinga, který mu bude krýt křídla! Takže hezky po dvojčkách. Všechno jasné? Tak hurá na ně. Protneme je, jako výstřel z blasteru a pak rovnou k bóji, než se vzpamatují, už budeme pryč!"
Zavelela Modrá 1, začala se za ní tvořit dlouhá řada stíhaček, kterou ve zběsilém tempu vedla skrze asteroidy. Její letecké dovednosti byly však na dosti vysoké úrovni. Někdy byl docela problém zvládat její ostré manévry.
"Hej pětko, až to vypukne drž se mi za ocasem udělám první průraz."
Oznámila Jathovi ve vysílačce Modrá 6.

Pak následovaly klidné minuty letu mezi asteroidy, kdy to někdy zaskřípělo, jak jste se snažili vybrat to okolo nějakého, který se zrovna hýbal nepřívětivým směrem, ale jinak bylo u obou letek vše v pohodě. Červení se hnali přímo k boji a modří si to střihli týmž směrem, ale více do střetu s Červenými, aby je zpomalili.
A jak to bylo jasné už od začátku střet byl nevyhnutelný.
A pak to začalo Modří je objevili na radaru Červených a naopak. Modří vpadli šikmo ze stany přímo mezi červené a bez varování a ostychu se spustila první palba.
Jelikož přiletěli Modří šikmo zleva první na koho narazili byli Červení 4,5 a 6. Než se vzpamatovali z prvotního překvapení, tak Delle přímo před očima explodovala stíhačka Červené 5, která se pokoušela o úhybný manévr.
"Do prdele! Jsou tu!"
Křikl Ka´dar a stáhl svou stíhačku ostře doprava za nejbližší asteroid, aby ho palba minula. Dellinu stíhačku naštěstí prvotní palba jen lízla do křídla, ale vše jinak drželo.
Modrá letka se rozptýlila a rojila, jako vosy. Červení se dostali z prvotního překvapení a začali se opět dávat dokupy.
"Tady Červená 8, mám jeden motor mimo provoz......Štít na 50%."
Ohlásil červený 9.
"Pokračujte k cíli, rozstřílejte nějaké asteroidy, abychom se jim ztratili a pokračujte dál!"
Zavelel červený 1.
"Zamítá se veliteli mám jich příliš kolem sebe. Probiju se skrz. Devítko drž se u mě."
Zahlásil červený 10 a vrhl se vpřed v rychlé vývrtce.
"Modrému veliteli tady Modrý 7 právě vídím....ááááh!"
Spojení s Modrým 7 se přerušilo, když jeho stíhačka explodovala v ohnivé kouli, když se kolem prohnal červený 10 s 9 za ocasem.
"Jíhá! Veliteli nandejme jim to!"
Navrhl Červený 10. Mezitím se Červení 1, 2 a 3 úspěšně začali vzdalovat z bojiště skrz prach z asteroidů.


Přehled letek a jejich stav:
Červená letka:
Červený 1 = Gos Grundol =>Velitel letky (rasa Besalisk)
Červený 2 = Omnyi Bash (rasa Rodian)
Červený 3 = Tilba (rasa Dug)
Červená 4 = Della Blackthorne (rasa Člověk)
Červená 5 = Mi-ki Ordi (rasa Cerean)
Červený 6 = Ka´dar Rako (rasa Twilek)
Červená 7 = Legsa Vaski (rasa Miraluka)
Červená 8 = Jik-Tik Rakuss (rasa Gungan)
Červený 9 = Urtah Nomoras (rasa Seklath)
Červený 10 = Veron Halax (rasa Člověk)

Modrá letka:
Modrá 1 = Feleya Demeqi =>Velitel letky (rasa Mirialan)
Modrá 2 = Ceqa (rasa Nautolan)
Modrý 3 = Rask Ska´rsi (rasa Bothan)
Modrý 4 = Elessi (rasa Togruta)
Modrý 5 = Taiq Carson => Jath Thraker (rasa Člověk)
Modrá 6 = Itia Jasskaros (rasa Devaronian)
Modrý 7 = Bororross (rasa Gran)
Modrý 8 = Arsak Uraga (rasa Člověk)
Modrá 9 = Frika Keltasor (rasa Zabrak)
Modrý 10 = Dorondo Tona(rasa Weequay)
 
Della Blackthorne - 01. února 2020 01:40
druhavarianta1441.jpg
Řízení lvl 007
Jath - simulátory - Coruscant

„Čtyřko,“ To jako já? Prolétlo mi hlavou, když se mi ve sluchátkách ozval hlas, na který už nikdo neodpověděl. „jak jsi na tom? Viděl jsem, žes měla problémy se vzletem.“
„Hm, jo, jsem v cajku. Už vím, co s tím,“ odtušila jsem a jemně pohnula s řídící pákou doleva, abych se vyhnula objektu neznámé konzistence i účelu. Ač jsem si to nerada přiznala, jak mi to řízení začalo jít, měla jsem pocit, že je to super věc pro kterou mám talent. Takový ten nadnášející pocit, když získáte uznání od lidí, kterých si všichni váží, ale pochvalu dostanete jen vy.
Dolétla jsem k uskupení mého týmu, kteří poletovali nad sebou a čekali, co se bude dít dál. Zařadila jsem se mezi 3 a 5, jak mi bylo řečeno a prokřupala si krk, jako bych se rozcvičovala před bojem. Tak co budeme dělat?

Po zaznění instrukcí se mnou málem seklo.
„Čím se střílí?!“ pípla jsem potichu a očima poplašeně přeletěla palubní desku přede mnou. Všechny tlačítka v té chvíli nabraly stejný tvar a barvu, polilo mě horko a já dvakrát zhluboka vydechla. V hlavě si zopakovala všechny modlitbičky a zmáčkla zkusmo jeden čudlík.
„Néé“ zaprskala jsem a knoflík okamžitě promáčkla málem na druhou stranu, protože tímhle tlačítkem jsem vypnula motor pravého motoru. Naštěstí jsem ho nahodila zpět, aniž by si někdo všiml. Toho by si všiml jen někdo, kdo by mě sledoval po celou dobu.
Další tlačítko mi umožnilo zapnout GPS modul.
„Tlačítko pod řídící pákou.“ ozval se ve sluchátku jako na zavolanou Rako tiše. Ani jsem si neuvědomila, že je se mnou v týmu.
„Ka´dare, já tě fakt miluju.“ špitla jsem zpět a hmátla pro ujištění po tlačítku. Skutečně tam bylo.
Dostali jsme rozkaz zapnout štíty, což bylo tlačítko ležící napravo od GPS modulu. Na jeho ikonce byla nakreslená jednoduchá loď v bublině.
Jednička si nás uspořádala podle sebe a mohli jsme vyrazit k prvním asteroidům.
 
Artemis De´Vrick - 22. ledna 2020 10:02
162579554e62634fa7de52ee34b2de12–kopie2626.jpg

Naboo - gunganská vesnice


„ Jste hlavně zodpovědný za své muže.“
Dodala jsem a podívala jsem se na vojáky. Nemyslím, že se jim zrovna líbilo doprovázet mě do zamořené oblasti. Snad ale brzo dorazí pomoc.
Tohle místo ale bylo při nejmenším opravdu podezřelé. Bylo prázdné. Úplně prázdné, jako by zahodili věci a rychle zmizeli, utekli pryč.
Rozhlédla jsem se kolem. Pozorně. Na stopy kolem. Nejsem stopař, bohužel. Ale přeci je něco muselo vyhnat. Něco, co sem nepatří.
„ Kapitáne… jestli tu nejsou…“
Nadechla jsem se.
„ Gungani jsou především podvodní národ, že? Mohli se všichni stáhnout tam? Co když viděli něco, co je zahnalo?“
Došla jsem k vodě a podívala jsem se po stopách tam. V bahně by jich mohlo být přeci jen trochu víc.
„ Odešli a nechali všechno tak jak bylo. Nevypadá to, že měli čas vzít si něco sebou… Jako by je něco… vyděsilo.“
Rozhlížela jsem se. Nakonec jsem zavřela oči a zaposlouchala se do zvuků kolem. Jestli neuslyším ptáky nebo zvířata v okolí. Když jsem oči otevřela podívala jsem se do vody, jestli tam jsou ryby.
 
Lady Silver Argenti - 21. ledna 2020 01:52
siilver1122.jpg

Coruscant - Nóbl návštěva

Chvíľu pozorujem vzdaľujúci sa chrbát obsluhy, no potom znovu prenesiem pozornosť k Durosovi.
“Nikto nemôže vedieť o úplne všetkom, čo sa kde šuchne, pán Ting, ale skutočne mám rada prehľad vo sférach mojich záujmov. Vskutku, niečo málo som o Vašej spoločnosti zachytila.”
Zdvorilo zdvihnem jeden kútik v úsmeve. “Bola veľmi príjemná, ďakujem za opýtanie,” nadvihnem jedno klenuté obočie, keď veľmi rýchlo prejde k obchodným záležitostiam.
Neprerušovala som jeho úvodnú reč, ale niekde v polovici som prižmúrila oči. Niečo sa mi na tom pláne nepáčilo.
Do ticha, ktoré nastalo obozretne prenesiem: “Predpokladám, že máte nejakú konkrétnejšiu predstavu, inak by ste nemrhali mojím ani svojím časom. Aká je vaša predstava o kapitáli? Predpokladaná návratnosť? A aký je zatiaľ odhad, možného predraženia projektu?”
Založím prsty do striešky a jemne sa predkloním: “Pán Ting, denne dostávam stovky žiadostí o grant či možností investovať, prečo by som mala naliať kredity práve do Vášho projektu?”
Hoci stále upieram zrak k zástupcovi tej spoločnosti, moja myseľ pozvoľna spracováva detaily okolia.
Trošku sa zakloním a priložím skleničku s modrou tekutinou k perámm ktoré si zľahka navlhčím.

 
 
 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2020 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 0.27375388145447 sekund

na začátek stránky