Andor.cz - Dračí doupě online

Dobrodružství

Piráti z Karibiku: Tajemství neprobádaných vod

Příspěvků: 163


Hraje se Denně dle časových možností PJe  Vypravěč asasin je offlineasasin
 

DružinaObnovit družinu

 Postava Elena J. Sparrow je offline, naposledy online byla 07. prosince 2019 9:14Elena J. Sparrow
 Postava Anitte Ateleri je offline, naposledy online byla 05. prosince 2019 18:50Anitte Ateleri
 Postava Johnatan Mouris je offline, naposledy online byla 07. prosince 2019 12:27Johnatan Mouris
 
Anitte Ateleri - 02. prosince 2019 19:12
pirtka71732662.jpg
Jackie


,,Aha."
Ušklíbnu se.
,,Nic mi z košile nevykouklo, to tvoje kapitánka mě prokoukla..."
Zavrtím hlavou.
,,Ty bys mě nepoznal, ani kdybych stála přímo před tebou."
Vezmu rum a napiju se.
,,Jak dlouho nad tím deníkem přemýšlíš?"
mrknu na něj.
Víš, co že tam vlastně má být? Bohatství? Věčné mládí?"
Začnu se smát...
,,Abys nebyl zklamanej."
 
Elena J. Sparrow - 28. listopadu 2019 19:56
elena7315.jpg

Na palubu!


„ Pirát a povinosti? Ale notak Annie…“
Ušklíbla jsem se na ní a zavrtěla jsem hlavou. Nechala jsem ji v kajutě, ale odcházela jsem s poněkud zvláštním pocitem uspokojení, z toho, že mě má opravdu za Sparrowa. No, jsem pořád ještě Jackova dcera, no ne?
Pomohla jsem mlčky Willovi převeslovat na břeh, přeci jen chci odsud být co nejdřív pryč. Máme jinou práci než se tu zdržovat. Zvlášť, když Annemarie nechce odjet. Tím, že nehodlá pronásledovat svého syna a zabavit mu deník, se to malinko komplikuje, ale na druhou stranu, alespoň nebude muset Perla krotit svou rychlost. Přeci jen je to nejrychlejší loď na moři.
„ No, budeme muset posádku do toho stavu dostat, protože nemáme čas.“
Promluvila jsem k Willovi, když jsme opouštěli pláž a svižným krokem jsem vyrazila zpátky do města. Nečekala jsem vůbec na nic a rovnou začala pátrat po své posádce a hlavně po mém prvním důstojníkovi.
„ Pane Gibbsey, musíme odplout, nejlépe ihned. Náš cíl odplul dnes ráno a my ho musíme chytit dřív než se nám ztratí. Sežeňte posádku a nažeňte je na loď.“
 
Kapitán Jack Sparrow - 27. listopadu 2019 12:49
jacksparrow2674.jpg

Širé moře - Vrabčák
Anitte


12. června
Poledne


"Tobě to jméno nic neříká?.....Docela slavný pirát a kapitán Pomsty královny Anny."
Ušklíbl se nad tvou neznalostí Jackie ale pak nad tím mávl rukou a slétl očima po tvém ošacení.
"Jo to mi povídej, myslíš si, žes naverboval pořádný chlapy a pak jednomu vykouknout z košile kozy."
Uchechtl se a zavrtěl nad tím hlavou.
"Minulost jsou zkušenosti a ta nás učí."
Zvážněl Jackie a slétl očima zpátky na deník.
"Je tam spousta věcí, ale pokud se ptáš jestli tam bylo něco dalšího vloženýho, tak o ničem nevím, pokud to tam bylo, tak ne, když jsem ho získal."
Vysvětlil ti trpělivě a pak ti podal svou láhev.
"Napij se na sucho to špatně myslí."
Usmál se docela vřele a pak zabubnoval prsty volné ruky o desku stolu, jak se zamyslel nad celou záležitostí také a snažil se odhalit to skryté vodítko.
 
Anitte Ateleri - 26. listopadu 2019 17:44
pirtka71732662.jpg
Jackie


,,Barbosa?"
pohlédnu na něj, protože toto jméno mi nic neříká.
,,Víte, šaty klamou, kapitáne. Nevyrostla jsem na zámku, ale v ulicích, a dalších několik let jsem byla na pirátské lodi, než vypukla vzpoura a mě prodali..."
Ušklíbnu se.
,,Ani nevím, proč vám to říkám, stejně vás to nezajímá."
Vydechnu a posadím se.
,,Chce to vodítko, nějakou nápovědu... Cokoliv, nebylo u deníku ještě něco?"
 
Kapitán Jack Sparrow - 04. listopadu 2019 17:33
jacksparrow2674.jpg

Tortuga - Kapitán Barbossa
Johnatan


12. června
Poledne


Hostinský ti přinesl vše, co sis objednal včetně rumu pro již tak docela opilého námořníka. Ten s vděkem přijal a obrátil do sebe skleničku na ex.
"Aaaaach......no jasně že plavil. Celýho půl roku, ale už jsem toho měl plný zuby. Jeho výpravy jsou příliš nebezpečí za málo zisku."
Mlaskl námořník nespokojeně a slétl tě nevýznamným pohledem.
"To už je ale pár měsíců zpátky, nicméně když se tu jeho cháska zastaví čas od času s některým z nich něco prohodím."
Pokrčil rameny lhostejně a opřel se pohodlněji do židle.
"Jooo...byl no, kdy kdy? Dneska.....ale už asi vodrazil.....a co ty si tím chlapem tak posedlej?"
Zavrtěl nechápavě hlavou a zamračil se na tebe, jako by se snažil pochopit tvé myšlenky. Nakonec ses šel prospat nahoru do pokoje. Nebylo to žádné luxusní ubytování, ale stačilo to. Prospal jsi se dobře, a hned ti bylo lépe, než v síti v hromadné kajutě na té kocápce, co posledních pár měsíců. Když jsi sešel dolů do hospody byla ještě plnější, než předtím a když jsi vyšel ven, tak právě zapadalo slunce. Až po pár dalších okamžicích ti došlo, že jsi prospal odpoledne a teď se začíná pomalu připozdívat. Do dalšího dne je tedy ještě daleko a daleko. Na druhou stranu, pokud bys měl z prdele kliku, tak bys mohl ještě najít Barbossovu loď....možná. Tvůj bratr vzlétl ze štítu hospody a vznesl se vysoko nad Tortugu.


Širé moře - Vrabčák
Anitte

12. června
Poledne


"Já, má matka, ty a počítám, že asi Barbossa."
Odpověděl naprosto klidně a pokrčil rameny.
"Jo to mi povídej......třeba jako ty, na první pohled obyčejná děvka z přístavu a podívejme se, co se z tebe vyklubalo."
Zašklebil se a sledoval, jak listuješ deníkem, který byl opravdu.....nesmyslný. Neviděla jsi v něm v tuhle chvíli žádný skrytý vzorec. Ten, kdo ho psal musel být totální magor.
"Musíme na to přijít, než doplujeme na konec rozklíčované cesty, jinak tahle výprava skončí, velkým nezdarem."
Zamračil se.
 
Anitte Ateleri - 11. října 2019 11:32
pirtka71732662.jpg
Jackie,,Takže nějaká místa znáte, ale jiná jsou skrytá všem... Kdo ještě ví o tom deníku?"
Pozvednu obočí, když vidím, jak mě pozoruje.
,,Víte kapitáne, teď se soustředíme na vážnější věci, nemyslíte?"
Pousměju se.
A co se deníku týká, může být i v něm něco navíc, něco, čeho jste si nemusel všimnout..."
Prolistuji pár stránek ,abych se podívala, jestli není souvislost...
,,Ono ne všechno je na první pohled viditelné."
 
Johnatan Mouris - 10. října 2019 13:24
beznzvu1949.png
Když už jsem konečně v dáli viděl Tortugu, zahřálo se mi srdce a na obličeji se mi vykouzlil úsměv. Tento úsměv jsem vypozorval i u pár dalších chlapů, nejspíš už mysleli na děvky.
Jen, co jsme zakotvili, všichni se rozběhli po městě a dosloval lovili lovili místní děvy. Nebyl tedy vůbec problém se jim ztratit. Věděl jsem, že odplouvají za dva dny, mě neznámo kam. Proto jsem se potřeboval vypařit.
Cestou do hostince mi zvedeo sebevědomí pár hlášek, které jsem slyšel z povzdálí. Bohužel hned poté, co jsem pochopil, že tyto narážky jsou od kurev, mi můj úsměv a ego zmizeli. Potřeboval jsem se pořádně najíst a vyspat, bez toho neustálýho houpání. Ale měl jsem jen pár drobnejch, piráti mi prakticky nic nenechali, tak akorát na pivo. Prvně zaslouženej odpočinek a pak vysvobodím bratra... Ale kde vzít peníze... Nu což, iluze o ideálech již mám ztracený a tady v Tortuze čest rozhodně nenajdu.
Rozhodl jsem se tedy najít toho nejvíc opilého člověka, který se potácel kolem. Počkal jsem si, až zmizí z očí ostatním a šel jsem se pokusit ho okrást. Nenápadné žďuchnutí a přitom vybílené kapsy... Takový byl plán, nicméně to pro mě opět byla jedna z dalších lekcí. Bez praxe nemůžu čekat zázraky. Ihned po nenápadném strčení do opilce, se mi povedlo ukořistit pár drobných. Bohužel si toho všiml. Okamžitě mi do obličeje přiletěla tvrdá rána a já letěl k zemi, málem jsem z toho neomdlel. Rozmazaným pohledem pozoruji ožalu, vytahujícího šavlí. Snažím se tedy co nejrychleji vzchopit a utéct. Celý svět se mi motal a já narážel do všeho a všech okolo mě. Bylo takřka nemožné utíkat rovně. Aspoň, že na tom byl ožrala podobně.
Nakonec jsem utekl a zkontroloval výsledek krádeže. Určitě mohl být mnohem lepší, ale aspoň jsem měl na nějaký ten žvanec a nocleh. Vydal jsem se do krčmy, kde jsem si objednal pořádný pivo, trochu rumu a flákotu masa. Poté, co jsem dojedl jsem uslyšel z vedlejšího stolu diskuzi o Barbossovi, zvedl jsem se a přišel za skupinkou lidí, následně jsem nabídl poslední doušek rumu, co mi zbyl právě onomu řečníkovi a začal diskuzi Ty jsi se někdy plavil s Barbossou? Slyšel jsem o něm spoustu historek a legend! Snažil jsem se za každou cenu rozproudit konverzaci a nenápadně zjistit co nejvíc informací. Když už to vypadalo, že mě má plné zuby, objednal jsem další rum s vědomím, že další den budu bez snídaně. A opět se zeptal Kde si o něm toho tolik slyšel? On tu byl? Nevíš kdy? S tímto chlápkem jsem byl, dokud jen vydržel mluvit o Barbossovi, když už ale byl natolik opilí, že sotva mluvil, rozhodl jsem se jít za hostinským a zaplatit si pokoj. Dal jsem mu tedy své poslední drobné, vzal jsem si pivo, které se osaměle válelo na náhodném stole a šel spát.
¨
Další den jsem byl zklamaný hned od rána. Přeci jen, ten vysněný spánek a odpočinek nebyl tak dobrý, jak jsem si představoval. Tak jsem tedy vstal a vylezl z hospody, bratr již čekal na střeše před hostincem. Když jsem vylezl, přilítl ke mě a usadil se mi na rameno.
 
Kapitán Jack Sparrow - 09. října 2019 20:28
jacksparrow2674.jpg

Širé moře - Vrabčák
Anitte


12. června
Poledne


"To je sice možné, ale tenhle případ to nebude."
Povzdechl si Jackie a napil se ze své lahve. Pak se zhoupl ležérně na židli a při tom tě pozoroval. Skoro jsi měla pocit, že neskrytě pozoruje spíše tvoje vnady, než tebe samotnou.
"Jak? Inu spíše náhodou. Byly tam zmínky o pár místech, které jsem znal ze svých plaveb. Útesy, mělčiny určitých tvarů a tak....to se nezapomíná, když tam člověk někdy roztrhne lodi břicho."
Ušklíbl se a položil láhev na stůl.
"Ale bohužel tohle je trošku jiný případ. Nijak to nenavazuje na hádanky okolo cesty."
Mlaskl nespokojeně.


Tortuga - Kapitán Barbossa
Johnatan


12. června
Poledne


Vytratit se svým původním společníkům, nebyl žádný velký problém. Přece jen po přistání v Tortuze se piráti vydali za nevěstkami a chlastem a tys jim byl úplně ale úplně ukradenej, takže jsi mohl vyrazit do Tortugy za svými vlastními cíli a těmi byl kapitán Barbossa. Tvůj bratr poletoval, kdo ví kde zatímco ty ses toulal městem a z poza každého rohu jsi slyšel.
"Nazdar fešáku....." nebo "Cesta na moři byla určitě dlouhá, pojď za mnou a zapomeneš na to."
A spoustu jiných lákavých hlášek místních lehkých děv. Mimo to tu samozřejmě nevěstince a putyky žily bujarým životem. Občas jsi potkal opilého vojáka, nebo jiného námořníka, který se zde oddával neřestem.
Do jednoho jsi skoro málem vrazil, jen něco zamrčel a šel dál.
Když jsi zapadl do jedné blízké hospody, abys zjistil něco o Barbossovi bylo tam hlučno, smrdělo to chlastem a chcankama a taky potem, ale dobře jsi na druhou stranu zapadl.
"No a to vám povídám, byl to určitě von! Slyšel jsem, že Barbossa právě dneska vodplul, aby dal na prdel nějakých Frantíkům, nebo co....měli spadeno na nějakej zapomenutej ostrov, byla tam jakási obchodní stanice. A Barbossa se toho taky dohmát a jal se vyrýžovat na tom, co nejvíc.......cože? Já a jet s ním? Nejsem blázen svýho kejháku si ještě vážím."
Slyšel jsi mluvit docela dost nahlas jednoho z námořníků, který se bavil připitý se svými kamarády u nedalekého stolu.
 
Anitte Ateleri - 14. září 2019 01:52
pirtka71732662.jpg
Jackie


,,To netvrdím, jen... Pokud by to byl někdo, kdo byl známý, tak kdyby byl někdo, kdo toho dotyčného dobře znal, mohl by nám vysvětlit, jak přemýšlel ten, kdo napsal ten deník..."
Opřu se o stůl.
,,Jak jste rozluštil tu cestu? můžete mi o tom říci více? Třeba na něco přijdeme..."
Vydechnu a znovu se začtu do deníku, musí tam být něco... Nějaká nápověda... Něco co není na první pohled zřejmé.
 
Kapitán Jack Sparrow - 11. září 2019 18:45
jacksparrow2674.jpg

Širé moře - Vrabčák
Anitte


12. června
Poledne


Jackie pokrčil lhostejně rameny.
"Možná, kdo ví, ale to by chtělo nejprve přijít na to, jak jsou myšleny, každá je řešená a postavená jinak. Jak říkám jediné, co jsem byl schopen rozluštit je cesta k té pevnině, ale dál...to už je jiná záhada."
"Kdo ví, teď už nejspíše někomu mrtvýmu. Jaksi po sobě nezanechal řádný podpis, který by něco vysvětloval."
Povzdechl si mírně Jackie a slétl očima zpět na deník.
"Proč se ptáš? Nevěříš mi?"
Povytáhl tázavě obočí.


Tortuga - Černá perla
Elena


12. června
Poledne


"Co říci, je to pirát každým coulem a mě čekají ještě jiné povinnosti."
Odpověděla smířeně ale ne nevesela. Patrně je na svého syna docela pyšná. Mírně si povzdechla, když jsi jí předhodila Jackieho a pohlédla na mapy na stole.
"Jak vidíš, ten tady není. Avšak při něm štěstěna vždy stála."
Vzhlédla zpátky směrem k tobě.
"Za Sparrowa. Za Sparrowa Eleno."
Odtušila neprosto upřímně a bez nějakého dalšího obalu.
Když jsi vyšla z kajuty s Willem směrem ke člunu držel s tebou krok a poslouchal.
"Chápu, ale nejsem si jistej, jestli bude posádka v použitelném stavu."
Vyjádřil nahlas své obavy. A docela opodstatněné. Váš průvodce vás opět spustil na vodu a nechal vás se odvézt zpátky na břeh. Přece se nebude zbytečně namáhat, že.
 
 
 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2019 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 0.062397003173828 sekund

na začátek stránky