Andor.cz - Dračí doupě online

Dobrodružství

Strážci Eredmooru

Příspěvků: 540


Hraje se Jindy  Vypravěč Nalfaen je offlineNalfaen
 

DružinaObnovit družinu

 Postava Kavka je offline, naposledy online byla 28. března 2017 23:02Kavka
 Postava Kharis je offline, naposledy online byla 28. března 2017 22:46Kharis
 Postava Layra je offline, naposledy online byla 28. března 2017 22:27Layra
 Postava Verya je offline, naposledy online byla 28. března 2017 21:56Verya
 Postava Caellian je offline, naposledy online byla 28. března 2017 22:56Caellian
 Postava Kalas je offline, naposledy online byla 28. března 2017 21:36Kalas
 
Vypravěč - 24. března 2017 12:27
pjjj29744.jpg

Shrnutí dosavadních událostí
Eredmoor, mocná a vyspělá země, jež je svým samotným kontinentem a jejíž obyvatelé bydlí už tisíce let v míru, blahobytu a hojnosti. Na klid a mír v této zemi dohlížejí nesmírně mocní strážci, Dračí jezdci, kteří bedlivě sledují dění v této krásné zemi a shlížejí na ni z nebes. Zemi vládne císař, jehož dynastie svůj původ odvozuje již od prvního lidského krále osadníků, kteří tuto zemi kolonizovali před milénii. Před lidmi této zemi vládli trpaslíci, jejich diamantové velkokrálovství se rozléhalo od dnešního Pustého moře, dávno před vznikem nehostinných Pustin, až k moři Nachovému, od dalekého severu až k moři Jižnímu.

Ještě dávno před trpaslíky ale této zemi panovali vznešení elfové, jejichž kmeny vzešly z jediného prakmene, Kaarských elfů neboli Kaarů, jenž jsou všemi učenci i mágy shodně považováni za první humanoidní rasu na tomto světě. Historie Eredmooru je velmi bohatá, předpokládá se, že právě z této země se Kaarští elfové v pradávné historii světa mohli rozšířit na ostatní kontinenty, do dalších zemí, a tam založit život.

Kaarští elfové byli neuvěřitelné mocní mágové, znalí učenci a nepředstavitelně schopní stavitelé. Za jejich dlouhotrvajícího věku vznikaly gigantické chrámy, studovala se botanika, anatomie, rozvíjelo se lékařství, astronomie, sférologie. Jednalo se o národ protknutý samotnou božskou energií, podstatou tohoto světa samého. Jejich čas ale odezněl, Kaarové postupně vymizeli a zanechali po sobě elfí kmeny, které se staly pouhými odlesky původní Kaarské slávy. Většina Kaarských vynálezů a vědění byla zapomenuta a navždy ztracena.

Obrázek
Eredmoorská krajina

Po skončení věků elfů nastal věk trpaslíků a poté nastal konečně věk lidí, zatím nejkratší období historie, pár posledních milénií. Trpaslíci se stáhli do svých podzemních měst, aby si kutali své diamanty, starají se o sebe a na povrch téměř nevylézají. Elfům zbylo z jejich původní velkolepé slávy všehovšudy osm malých lesních knížectví. Také oni jsou uzavření, nekomunikují s vnějším světem a celý život se věnují bádání a odhalování ztracených vědomostí po jejich dávno vymřelých prapředcích.

Lidé se ale také ukázali jako schopná rasa. Dokázali si vydobýt své místo na slunci ve válkách s divokými barbary ze severu i s orky a skřety, kteří se sem připlavili drancovat ze země zla, Skaggeru, na východě. Po úpadku Eredmooru nastal nový rozmach. Vznikli Dračí jezdci, jež přísahali Eredmoor navždy chránit před jeho nepřáteli. Legend o jejich vzniku je spousta, pravdu snad již neznají ani oni sami. Jisté je pouze to, že se jedná o lidi a elfy nadané talentem k dračí magii, kteří jsou nalezeni a jsou podrobeni tvrdému výcviku zaklínačů. Stávají se dokonalými válečníky kombinující v sobě fyzickou i magickou sílu, v sedlech svých draků jsou silou, jakou zatím žádný nepřítel Eredmooru nepřekonal. Až doteď.

Obrázek

Je to zpráva, která se šíří mezi elfy, trpaslíky i lidskými mágy, zatímco lidi o ni nemají ani potuchy. Nebeský chrám Jezdců v Oblačných velehorách, kde řád jezdců už od svého vzniku sídlí a jenž není žádnému obyčejnému smrtelníkovi nikdy přístupný, byl prý srovnán se zemí nepředstavitelně mocnou silou zla. Silou, jež by na tomto světě neměla existovat.

Během okamžiku a z ničeho nic, bez jediného varování, došlo k naprostému zhroucení rovnováhy dobra a zla na tomto světě. Misky vah se jednoznačně vychýlily ve prospěch zla. Síla černé magie ohromně narostla, zatímco magie světla znatelně oslabila. Proslýchá se, že se k moci dostávají nekromanceři, kteří začínají budovat své nemrtvé armády, odpadlíci od řádu mágu se chápou příležitosti. A do toho nikdo netuší, odkud se to zlo vzalo a jak jej porazit.

Řád Jezdců je prý zcela zničen. Podle některých zvěstí jich několik přežilo, některé optimistické hlasy jsou dokonce přesvědčeny, že Jezdců a draků přežilo mnoho desítek, důkazy o tom však nejsou. Elfí knížectví nejblíže Oblačným velehorám vzkazuje, že snad poskytuje azyl několika učedníkům, pár dalších knížectví hlásí, že i u nich se objevil Jezdec s drakem žádající o útočiště. Dokonce i trpasličí města oznamují, že i u nich se Jezdec s drakem objevili. Ale kolik jich je? Ví to vůbec někdo? A co se stalo?

Obrázek
Trosky Nebeského chrámu

Toto vše zcela uniklo pozornosti magií nenadaných lidí, obyčejných farmářů, měšťanů, dokonce i šlechty. Ti teď řeší jiný problém. Císař Eredmooru byl zavražděn ve spánku ve své ložnici v paláci v Eresbernu, hlavním městě říše. Zanechal po sobě teprve desetiletého následníka a vdovu císařovnu, která ale brzy po smrti manžela velmi vážně onemocněla, prý nemoc ze stesku. V Eresbernu se chystá korunovace mladého císaře, který se trůnu ujímá v snad nejhorším čase v historii lidských dějin. Z vraždy krále byla obviněna jeho dvorní mága Haltiss, která byla krátce po jeho smrti spatřena, jak tryskem ujíždí od hlavního města. Nyní je nejhledanější osobou Eredmooru.
 
 
 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2017 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 0.06873607635498 sekund

na začátek stránky