Andor.cz - Dračí doupě online

Dobrodružství

Institut čar a kouzel v Kruvalu

Příspěvků: 200


Hraje se Dvakrát týdně 1. září 1998  Vypravěč durmstrang je offlinedurmstrang
 

Ukončená jeskyně!

DružinaObnovit družinu

družina zatím neexistuje
Bimba - 25. května 2017 08:03
800832774060.jpg
Tvé dobrodružství jsem bohužel musel ukončit kvůli dlouhodobé neaktivitě. Aby se to příště neopakovalo, doporučuji přečíst si Pravidla pro dobrodružství a dodržovat je. Pokud budeš v budoucnu opět nucen(a) k dlouhodobé neaktivitě, napiš výrazně do jeskyně důvod a datum, kdy opět začnete hrát. Jestliže se ti nebude zdát reálné dobrodružství nadále zachovat, využij, prosím, svých možností Vypravěče a sám(sama) ho ukonči. V případě jakýchkoli nejasností se neboj zeptat mě nebo kohokoliv z online pomoci..

Bimba

 
Bimba - 04. května 2017 15:11
800832774060.jpg
Vymetáme pavouky! Vaše dobrodružství spadlo do kolonky "Už se dlouho nehrálo - odpad" a stalo se jedním z nich. Máte-li zájem pokračovat ve hraní nebo vyměnit vypravěče, napište mi to sem jako herní příspěvek. Můžete mi též napsat poštou. Pokud nic z toho neučiníte do dvou týdnů, tato jeskyně bude ukončena a vaše postavy si budou muset najít novou práci.

Bimba

PS: Používejte klasickou poštu, nikoliv herní - k té nemám přístup.
 
James Percival Harkaway - 12. března 2017 21:01
38071.jpg
Obrázek

VĚŽ MAGIE MYSLI
Sebastian Johan GruberBastianovo vyprávění o tak vzdáleném kouzelnickém světě je fascinující. Už jsem o tom něco málo četl, to se ale nikdy nevyrovná zkušenostem z první ruky, které Seb má. Trochu mu závidím, že dostal takovou příležitost se s těmito praktiky seznámit.
"Fascinující, vskutku fascinující!" Prohlásím s nadšením a snažím se uspořádat své myšlenky. "Ne že bych souhlasil s používáním obětí k používání magie, zase ale chápu, že jejich svět je trochu jinak nastaven. Navíc v krvi nebo dokonce ve smrti je neuvěřitelné magie, takže je asi...no, asi je zcela pochopitelné, že se k takovému způsobu uchylují." Ať se mi to líbí či nikoliv. Možná kdyby jim někdo ukázal, že to jde i jinak -
"Jinak to ale musí být velmi atmosférické, hlavně ty zpěvy a tance. Původní magie. Taková ta čirá, nespoutaná magie, magie emocí a živlů. Žádné zneužívání čar k boji a rychlému užití, k věcem, které ani nejsou potřeba - hmmm, vážně, zní to skvěle. Doufám, že Helenin nastávající vás brzy navštíví, rád bych ho poznal."
A možná se i něčemu přiučil.
"Jak tam vůbec berou ženy?" Lehce se zamračím, protože si jsem vědom, jak to některé okolní společnosti mají. "Bude Helena v pořádku?"
 
Sebastian Johan Gruber - 05. března 2017 10:13
0904_taylor_kitsch2055.jpg
Obrázek

VEŽA MÁGIE MYSLE

James Percival HarkawayZamyslím sa, koľko povedať takto na verejnosti. "Mufliatao." Leérne mávnem prútikom. "Časť ich mágeie sa zakladá na divokej mágii. Vieš, tej, z ktorej vzišli doáci škriatkovia. Časť na mágii želaní, čo je v podstate to, že si vycvičili náhodnú mágiu, ktorú máme aj my, ako deti a vedome ju rozvynuli. Veľká časť je ale aj niečo, čo by sme tu pokladali za temnú. Megické rituály, ich verzia rún a magické obety." Alebo tvory a vo výnimočných prípadoch... Len dúfam, že ho tým nevystraším. "Ide väčšinou o magicé zvieratá. Miesto vdocu majú žreca. Je to z pravidla najvzdelanejší a najstarší člen komunity."
"Majú elixíry, tance a väčšina ich mágie je bez prútika. Časť aj bez slov. Majú magické nápevy na odriekanie dlhších a ťažších kúziel, spojené s tancom a podobnými vecami." čakám, čo na to dodá.
 
James Percival Harkaway - 27. února 2017 20:20
38071.jpg
Obrázek

VĚŽ MAGIE MYSLI
Sebastian Johan GruberK mému překvapení nakonec Erik přijímá naší nabídku a i přes jeho upozornění, že není mým kamarádem, to považuji za úspěch. Však to s tím přátelstvím ještě změníme, času dost. Každý někoho potřebuje, ne a ani Petrenko nemůže být výjimkou.
Pohledem ho sleduji až dokud nezapluje do svého pokoje a musím přiznat, že je to docela příjemný pohled. Možná je chladný jako okurka, ale dívat se na něj rozhodně dá. Hlavně zezadu.

Plácnu sebou hned vedle Seba na gauč. "Já vím, všichni mi to říkají, ale v téhle škole musí být někdo trochu víc otevřený, jinak bychom se na sebe jenom mračili." Spustím svou obvyklou řeč na toto téma, pak ale nechávám mluvit Seba. Jeho prázdniny musely být mnohem zajímavější než ty moje a nemohu se dočkat jeho vyprávění. Nebo vysvětlení, koho že si to Helena vyvolila za svého nastávajícího.
"Wau, to zní skvěle!" Jihoamerické kmeny, stará magie, jak já mu závidím! "Budeš mi o tom všem muset vyprávět, protože v knihách o tom zrovna nikde moc nepíší." Myslím o jejich magii a ne o dohadování sňatků. O tom všude píší až až. "To jsem rád, že to je její svobodné rozhodnutí, hlavně aby byla šťastná." Pousměji se, protože na tom jediném záleží. Vliv a moc jsou - jsou pojmy které mi skoro nic neříkají, pojmy, proti kterým se snažím bojovat. Rád bych tomuto světu ukázal, že ne všechno je pouze o dobrém jméně a dobrém svazku. Dobré krvi. Rád bych jim ukázal, že můžou být šťastni i jinak.
"Co všechno si tam zažil? Mají nějaké rituály? Jak magii vnímají? Někde jsem četl, že se vyskytují vesnice, kde nemagičtí obyvatelé žijí vedle těch schopných kouzel a ti jsou považováni za šamany a vůdce, je to pravda?" Trochu se zamračím, abych si uspořádal své myšlenky a zformuloval další a další otázky.
"A co se týče magie samotné, mají hůlky nebo využívají jiných druhů? Přírodní? Něco jako lektvary?"
 
Sebastian Johan Gruber - 18. února 2017 11:25
0904_taylor_kitsch2055.jpg

VEŽA MÁGIE MYSLEŠtudenti Mágie mysel a Profesorka AlbertsenZavrtím hlavou. To by nebol James. "Nechaj už Erika. On ten kľud a súkromie vyhľadáva, aj kvôli tebe. Už som ti vravel, že občas je ťa moc?" Poviem samozrejme s humorom. Jak ľahké je si Jamesa doťahovať. Rozpráva v jednom kuse. Kývnem Erikovi na pozdrav, ako zalieza do izby a s úsmevom sa otočím na Jmesa. Sebastian, Erik a profesorka sú už preč a tak si sadnem na gauč. "Pochybujem, že sa bude chcieť Seb pridať. Cestou sem sa hral na nemého, ale skúsiť to môžeš." Nie je šanca, že by to to nechal plavat. "Vieš, čo sú pri Juhomaerických vymretých indiánskych mestách stále živé magické? Písal som ťi v lete, že do jedného ideme. Bolo to fascinujúce. ich mágia je tak iná... No  a otec rozmýšľal, ako si tam vybudovať vplyv, keď Helly prišla nevdojak z riešením. Od momentu, čo Ikkiho stretla, neblo možné ich dostať od seba. Pravda, ešte sú pomerne malý, ale... Tak očarenú som ju ešte nevidel a povedal by som, že to má šancu na úspech. Otec si to tiež myslel  začal rovno s dohadovaním svatby. Mama ho skoro zabila." Zjavne za tím boli ďalšie veselé príhody, lebo mán na tvári priblblý úsmev...
 
Erik Anton Petrenko - 16. února 2017 21:35
who_71523.jpg
Obrázek

VĚŽ MAGIE MYSLI
Spolužáci magie mysliCopak jsem se dostal do koleje, kde jsou všichni altruisté? Nebo to je jenom těmahle dvěma? Možná bych se měl začít bát, zda to není nakažlivé.
Na druhou stranu, nad tím, že bych odmítl Gruberovu nabídku už tolik nepřemýšlím. Ano, stále mi není příjemné, že bych měl někomu něco dlužit ovšem zrovna u Grubera mi to tolik nevadí. Snažím se to vysvětlit si tím, že Gruber je z lepší rodiny a že dobré vztahy s ním jsou dobrým základem pro budoucí politiku, trochu se ale obávám, že skutečnost je v mé osobní pýše, což je vlastnost, která by mi časem mohla překážet.
"Dobře." Kývnu na jeho nabídku a Harkawayova slova nevnímám. Nebo alespoň dělám, že je nevnímám, bohužel nacvičené parciální sluch ještě nemám a stejně ten jeho optimistický hlas slyším.
Mávnu hůlkou a mé věci se přesunou do pokoje, který Gruber uvolnil. Ujistím se, že cestou nic neporazí, hůlku opět schovám a nakonec se na Harkawaye otočím, jeho slova mi přeci jenom nedají. "A nejsem tvůj přítel, Harkawayi. Vem to na vědomí." Bojím se, že to ale bude marné.

Gruber začne hrát na klavír, což mě obtěžuje méně, než jsem čekal a tak to tedy nijak nekomentuji. Pomalu se chystám do svého nově získaného pokoje, abych udělal to, co De Krevel. Zavřel se tam a nevylézal dokud to skutečně nebude nutné. Ti dva zbylí si stejně vystačí spolu a já mám spoustu věcí na vybalení.
Nakonec ale zaslechnu své jméno a tedy i otázku, která je na mě mířena. Přes tvář mi přelétne drobný, skoro nepostřehnutelný úsměv. Tedy alespoň doufám, byl bych nerad, kdyby Harkaway měl zjistit mou slabinu. "Ano, Viktorie. Plně od ní ale očekávám vhodné chování." Opět další marné očekávání, Vik je horší než Ivan. Bohužel. Nebo naštěstí.
Harkaway si opět začne něco mumlat, teď už ho ale skutečně nevnímám a zamířím si to do svého pokoje. Dveře ale nechávám otevřeny, je možné že se za námi ještě zastaví profesoři a nechci být mimo obraz.
 
 
 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2017 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 0.068940162658691 sekund

na začátek stránky