Andor.cz - Dračí doupě online

Dobrodružství

Grimsky

Příspěvků: 212


Hraje se Denně

3. Kolo

 Vypravěč Teaquest je offlineTeaquest

 

Ukončená jeskyně!

DružinaObnovit družinu

družina zatím neexistuje
Φ-42 - 16. února 2017 00:41
room3732.png
Obrázek

Darloni
Objevili planetu s inteligentním druhem, kteří si přezdívali "Drobní". Navázali s nimi přátelské vztahy a pomalu začala integrace tohoto primitivního, ale učenlivého druhu do jejich impéria.

Taktéž vnitřní politika této rasy zažívala nevídané chvíle. Jednotlivé klany Darlonů intrikovaly a bojovaly o moc - Zlatí versus Černí, zbohatlíci versus staré vznešené rody. Zbohatlíci měli nášlapnuto k vládnímu puči, když dostali na svou stranu ministra lidu a spravedlnosti a šikovně odstranili věrného ministra financí.

Co se týče drobných, jejich původ byl záhadou. Darloňané našli sonda na povrchu - jednalo se o mobilní genetickou laboratoř nejvyšší kvality, kterou na tento svět vysadil dreadnought Ilmatar (viz Qosalané a RSE níže). Laboratoř se bránila pokusům ji zpřísitupnit, ale Darloňané byli velmi vynalézaví a určitě by se jim podařilo se dovnitř dostat.

Farnasiané
Nalezli podivnou planetu, na níž žil jakýsi sliz. Vědci zmizeli záhadně potom, co popisovali halucinace a bolesti hlavy. (Viz níže minulost).

RSE
Romulané navázali obchodní styky nejprve s Lykky (viz níže pro ty co je nepotkali) a pak s Ganty. Založili akademii pro admirály. Taktéž objevili radioaktivní planetu, již v pradávnu obývala vyspělá civilizace. Zájem o její artefakty měla nicméně také i loď kriminálních živlů a odpadlíků, Raza, z laboratoře vyzvedli virovou zbraň hromadného ničení.

Naštěstí RSE získalo mnohé datové krystaly, v jednom z nich dokonce nalezli lokaci havarovaného dreadnoughtu Vallalar (viz níže Qosalané), ale ten byl na území pirátů, kteří začali napadat Romulanské obchodníky.

Protektorát Sedrie
Milí náboženství fanatici se rozhodli prozkoumat vesmír a postavit své impérium na obchodu - trochu divné povolání pro zbožné pošuky, ale to jim vůbec nevadilo, penízky se sypali.

Gantové byli jejich první kontakt, následovali Lykkové a Scieřané. Naněštěstí se zapletli se Slunečními lordy v bitvě proti Gantské federaci v E4 a poté strkali nos do D3. Proto spojili své síly se Scierskou jednotou.

Scieřané
Vědci do morku kostí. První našli způsob jak svá města prohloubit do hloubky několika kilometrů pod zem a zvýšit tak výnos svého světa o 25% a poté našli vzácné oceánské krystaly, které jim poskytovaly bonusy do štítů.
Stejně jako lidé měli problémy se Slunečními lordy, ale na rozdíl od nich Scieřané byli na okraji galaxie bez mnoha možností expanze, válka byla na spadnutí. Konalo se velké jednání s lidmi, Ganty a Lykky, Gantové chtěli vášnivě odkoupit těžební stanici s oceánskými krystaly, třebaže to nechtěly dát najevo přímo.

Qosalská říše
Bojechtiví, xenofobní ještěři, jimž vládl vševědoucí a všemocný císař. Otroci se bouřili a jako jeden z mála stál za kolonizací dalšího světa. Navázal kontakty s Lykky a Ganty, nakonec i s lidmi a RSE.

Ještěři také objevili starý chrám, který nesl v sobě informace o třech bájných lodí, z nichž dvě ještě byly v galaxii.

Minulost
Jediná a osamělá rasa 'X' při zrodu galaxie a krátce po jejím ovládnutí přijala vysílání z objektu, který letěl vesmírem a přibližoval se k okraji galaxie. Byli nadšení a doufali v první setkání dvou inteligentních druhů, jenže jak to tak bývá, byl to sliz, který napadal vše organické a asimaloval to ve spojité vědomí a navíc měl jisté psionické schopnosti.
Rozpoutala se válka. Rasa 'X' ve snaze Sliz porazit vytvořila tři nejsilnější lodě.
Fenrir měl 10 kilometrů v průměru velký kondenzátor pro generaci božího paprsku, Ilmatar automatizovaná gigantická genetická loď, která bojovala na molekulární úrovni a Vallalar, který využíval nanitů k neskutečné regeneraci, rychlé změny a adaptability lodi.
Sliz byl poražen a téměř vyhlazen v celé galaxii (až s výjimku planety, již našli Farnasiané), ale rasa 'X' byla sama sužována biologickámi agenty, které použili proti slizu, Celá rasa pomalu vymírala. Proto nastavili dreadnought Ilmatar, aby v celé galaxii vysazovala laboratoř s životem - všechny rasy takto vznikly, "drobní" byly posledním druhem.

Netherské impérium
Mladá rasa s latentním psionickým nadáním, objevili Koření... chci říct prášek Zro... který ještě více posiloval jejich extrasenzorické schopnosti. Narazili na sedmého slunečního lorda, nejslabšího a tak trochu šíleného vědce. Schylovalo se k invazi celé planety, přesto Nether neztrácel naděje. Dokonce našel a znovuzprovoznil vrak křižníku, který před dlouhými věky sám sedmý sunlord zničil a nechal vznášet se ve vesmíru. Chystal se i exodus celé planety, pokud by přišlo nejhorší.

IFR
Více izolovaná než ostatní, Republika se potýkala s mnoha problémy. Tento druh žijící ve vesmíru v kovových habitatech a konstrukcích byl velmi podnikaví a svobodomyslný.
Jenže jedna ze stanic, Safir, začala bojovat o svou nezávislost a došlo i na terorismus a vzestup populistické, extremistické političky Mihaely Sarpe.
Avšak vše bylo jinak, za nitky tahal zástupce úplně jiné stanice s mocnými korporacemi a oligarchy za zády. Dokonce i postavil nové habitaty v sektoru J9 a chystal se na občanskou válku a puč.
 
 
 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2017 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 0.057526111602783 sekund

na začátek stránky