Andor.cz - Dračí doupě online

Dobrodružství

Drobná laskavost

Příspěvků: 51


Hraje se Jindy  Vypravěč Persefona je offlinePersefona
 

DružinaObnovit družinu

 Postava Morpheus je offline, naposledy online byla 20. září 2019 0:28Morpheus
 Postava Evelyne "Evie" Lockwood je offline, naposledy online byla 20. září 2019 0:30Evelyne "Evie" Lockwood
 Postava Xag`droxaal je offline, naposledy online byla 19. září 2019 23:39Xag`droxaal
 
Xag`droxaal - 18. září 2019 12:17
demon21777.jpg

SmlouvaZačíná jít do tuhého. Zdá se, že skutečně budu muset zasáhnout a čarodějku odvést někam do bezpečí. Nebo bych jí mohl říci o co tu jde a předhodit jim toho chlapíka. Propnu prsty až to v klubech zapraská a připravuji se na případný střet, ale v tom dostanu zajímavější nabídku.

Prohlédnu si Morpha od hlavy až po paty. Má jisté schopnosti, které by se snad daly využít. Ne právě teď ale někdy určitě. Mile se na něj usměji a narovnám si brýle na nose. "Budeš mi dlužit službu. Víš o co jde a máš s tím zkušenost, takže to nebudu zbytečně vysvětlovat. Jednou, nejspíše brzy budu od tebe něco potřebovat a pak si o to řeknu. Souhlasíš? Nebo tady Evelyne řeknu, že za to může ty a ať si to vyřídí sama. Co ty na to? Mám pocit, že je to férová nabídka. Nabídka je však časově omezená, takže se rozhoduj rychle nebo to udělám za tebe."
 
Morpheus - 16. září 2019 17:35
morpheus7093.jpg
Kšeftování s démony, část druhá

Když zaslechnu požadavek Stínu, zpozorním a chtě-nechtě se podívám směrem k démonovi. Pomalu, důrazně zavrtím hlavou. Dosud mě neprozradil, ale kdo ví. Spoléhat se na něj nedalo. Teď už nehraju roli vyděšenýho zákazníka, teď už není čas na hry.

Jsem v háji, a on to ví. I když mi všechny instinkty radí, abych vzal nohy na ramena, ven do té tmy nemůžu. A ta čarodějka… i kdyby mě chtěla dál chránit, její kouzla se Stínem neudělala zhola nic. Zatraceně. Ne, tohle chtělo silnější kalibr. Tohle chtělo démona.

„Co chceš?“ syknu k Henrymu nevybíravě. „Chceš vědět o ostatních démonech v Bostonu? Nebo ti možná můžu s něčím pomoct na oplátku. Je tu něco, co chceš, ale nemůžeš se k tomu dostat? Trávit celý dny v tomhle krámku ti nemůže nechávat moc času na zábavnější aktivity… Co mě bude stát, aby ses toho stínu zbavil?“ Tolik k tomu, že s démony už nekšeftuji. „Pokud jsi toho vůbec schopen.“
 
Evelyne "Evie" Lockwood - 15. září 2019 21:24
45573abaf7b0560b8faa77ed96d08c859895.jpg
Den za všechny prachy

Ani na okamžik jsem nepochybovala o tom, že Stín napadnul paní Buckleyovou zcela náhodně. Rozhodne ne potom, co se začala vyptávat na vyvolávání démonů. Spíš mám teď pocit, že jsem ani neměla možnost jí její záměr vymluvit, protože ona konala dávno před tím, než dnes vstoupila do mého obchodu.
Mě je ale celkem jedno, co, nebo komu, dluží. Je to moje dobrá zákaznice a já nedovolím, aby jí nějaký zpropadený démon zabil.

Hledím do těch modrých očí. Stín odolal náporu mojí magie a já nemám zásoby, ze kterých bych mohla načerpat další. Nečekala jsem, že bude tak silný.
"Nic před tebou neskrývám. S takovými, jako jsi ty, neobchoduji. Tak už táhni do pekel!"
Křičet na něj a nadávat mu, je jako házet hrách na stěnu. O krok couvnu, cítím Henryho přítomnost a také cítím narůstající magickou energii. Na ulici je mrtvo a nebe je temné a hrozivé. Všechna ta znamení by mě měla varovat, tohle není magie, se kterou bych běžně přicházela do styku. Měla bych se držet dál.
 
Vyšší Moc - 14. září 2019 13:30
d5afea2fdb315ab9b4d2f228db84e874903.jpg
Den za všechny prachy

Stínový postava pod nenadálým náporem magie zavrávorá a couvne o krok dozadu. Na okamžik se téměř rozplyne před očima než se její mihotavé obrysy opět objeví a ze stínů zasvítí dvě ledově modré oči. Dvě ledově modré lidské oči.
"Ne, dokud nedostanu zpátky, co je mé," vyřkne chraptivý hlas. Ve stejnou chvíli k sobě trochu pozornosti přitáhne paní Buckleyová, která se začne se zasténáním probírat. Účes má nenávratně zničený, po tváři jí stéká stružka krve a působí dost otřeseně, když mžourá dezorientovaně kolem sebe. A kolem nikde nikdo, kdo by zavolal pomoc či zakročil, jindy rušná ulice náhle postrádá život, zatímco těžký černá mračna houstnou. Ve vzduchu je cítit ozón, pach koncentrované magie hromadící se na nebesís.
"Dej mi, čarodějko, co ukrýváš a já ti prokážu své milosrdenství," zasyčí vzápětí. Spáry na jeho pravé ruce náhle naberou až příliš konkrétní podobu.

Paní Buckleyová začne ječet.
 
Xag`droxaal - 09. září 2019 21:19
demon21777.jpg

Magický duelMožná bych jí měl prozradit, že ten nebohý zákazník je vlastně strůjce toho všeho, ale tím bych přišel o všechnu srandu, takže si to zatím nechám pro sebe. Jenom se významně podívám na muže s fretkou. Jenom aby věděl, že já vím.

Když Evelyne vyběhne ven, pomalu jí následuji i s prachovkou ze pštrosího peří v ruce. Nemám rád ty divné umělé materiály, které jsou teď všude okolo. Hezká dřevěná rukojeť se svazkem per na vrcholu, tak je to správné.

Vyjdu ven a zamžourám na oblohu, která se zatahuje. Slunce je stále nad obzorem, takže mě omezuje, ale rozhodně je mi tohle mnohem příjemnější než když je světlo. Mám rád tmu a šero. A možná to i na mě trochu zapůsobí. Rozhodně bych se nezlobil. Protože se musím postarat o tu hloupou čarodějku než udělá zase něco bláznivého. Chlapíka nechám uvnitř. Jde mi jenom o bezpečí Evie, ne jejího obchodu nebo bytu. Ty ať klidně propadnou do Záhrobí.

Zastavím se na zápraží a čekám co udělá. Jsem připravený zakročit kdyby snad její čáry nebyly dostatečně silné a vtáhnout jí ječící zpátky do obchodu.
 
Morpheus - 08. září 2019 21:02
morpheus7093.jpg
Ať žije světlo!

No, tak to je super. Vážně super, bleskne mi hlavou sarkasticky při odpovědi té ženské. Ale okno by se možná našlo? Daly se vůbec otevřít? Ještě chvíli sleduji, jak se rozeběhne po schodech dolů.

Pak už pohledem šlehnu po Minnie, když zavřeští – jo, v tom je fakt dobrá – a ještě mě k tomu škrábne. „Co zas chceš?“ obořím se do ní a jen letmo se podívám ven. Sakra. „To nemyslíš vážně... Neboj. Ona... ona se o to postará,“ hlesnu nadějně, když venku uvidím blýsknout se magii.

Jindy bych se tomu stoprocentně obdivoval víc, čarodějek moc neznám a ještě míň jsem jich viděl kouzlit. Teď se mi ale jen na půl úderu srdce ulevilo a v dalším momentě se už rozhlédnu po místnosti. Zamířím k zapínačům, abych v krámku rozsvítil. Pokud má ta potvora ráda tmu, tak se třeba aspoň nebude hnát dovnitř. Možná? Já fakt nevím. Jime, sakra, do čeho jsi mě to dostal?
 
Evelyne "Evie" Lockwood - 07. září 2019 20:43
45573abaf7b0560b8faa77ed96d08c859895.jpg
Naštvaná, pobavený, vyděšený... A Minnie

Nevím, co by přimělo Henryho, aby začal něco dělat. Myslím tím něco opravdu užitečného. Venku se smráká rychleji, než by mělo a stín se chystá rozcupovat paní Buckleyovou na kousky. A do toho je tu ještě zákazník, který panikaří...ne, že bych se mu divila.

"Nemáme, ale nemusíte mít strach, tady uvnitř Vám nic nehrozí."
Ujistím mladíka a rychle seběhnu po schodech dolů. Na démona už se neobracím, některé věci je lepší, když si udělám sama.

Rázným krokem projdu obchodem a vyrazím ze dveří ven. Silová čára je vysosaná a já tak musím energii načerpat někde jinde. Dlaní přikryju amulety, které mám pověšené kolem krku. Krystaly a další, co vypadají jako obyčejné cetky. Mám v nich ale uchovanou magii pro případy, jako je tenhle.
"Táhni, odkud jsi přišel!"
Vykřiknu na Stín. Slova nejsou v tomhle ohledu nutná, ale já jimi dám průchod své frustraci. Seberu veškerou svou sílu a pokusím se stvořená zapudit zpátky do temnoty.
 
Vyšší Moc - 01. září 2019 18:50
d5afea2fdb315ab9b4d2f228db84e874903.jpg
Naštvaná, pobavený, vyděšený... A Minnie

Vlastně jen díky ochranám Stín paní Buckleyovou neprohodil výlohou, ovšem co není, může být. Tučná dáma sjela zády po výloze jako hadrová panenka, už jen chyběla krvavá skrvrna, aby to vypadalo jako v akčním hororu, ovšem ta se naštěstí nekonala. I tak tělo paní Buckleyové dopadlo na zem, kam se se zachroptěním žena zhroutila. Mrtvá nebyla. Aspoň zatím. Stínová postava stála nad ní, viděli jste zřetelně její obrys a zdálo se jako by snad přemýšlela, co s ní. Nakláněla se nad ní, ruce protáhnuté do stínových spárů.

Šťávy v silové čáře skutečně nebylo mnoho, někdo si její hlavní tok uzurpoval pro sebe, aby držel naživu onu bytost a ovlivňoval stále se zhoršující počasí. Stmívalo se. Doopravdy se... Stmívalo...

Minnie Morpheovi do tašky neskočila, ne, namísto toho přistála na jeho rameni - udržela se jen za pomoci zatnutých drápků - a pronikavě zapískala přímo do jeho ucha, zatímco s dalším zamručením upřela pohled směrem k výloze. S tím i packou škrábla o jeho tvář.
 
Morpheus - 30. srpna 2019 15:08
morpheus7093.jpg
Raději ona než já

S dalším varováním Minnie vzhlédnu a v dalším okamžiku se už ozve jekot Buckleyový. Jde z toho mráz po zádech, ale nehodlám se tím zabývat. Raději ona než já. Do čeho mě to sakra namočil?! bleskne mi hlavou rozčíleně a rychle vytáhnu krabičku, přičemž ji zase zašiju zpátky do tašky. Pohyb je to rychlý, nenápadný – léta praxe zlodějiny. Moc se to ale nesnažím zakrýt, nepočítám s tím, že by si mě teď snad někdo všímal. Jekot (umírající?) tlušťošky je to nejlepší rozptýlení, jaké by si zloděj mohl přát. I když od démona bych si vážně krást netroufl. Na to mám dost rozumu i já.

„Potvoro, zalez zpátky,“ syknu na lasičku a nastavím tašku, aby se do ní mohla vrátit. Nechci ji tu nechávat, ale nebojím se, že by si nenašla cestu zpátky, takže ji nijak nenutím. Raději se rozhlédnu po možných východech – po schodech nahoru, nebo kolem démona?

Vzhlédnu k ženský v horním patře – s tím správným výrazem vyděšeného zákazníka, kterého se tohle přece vůbec nijak netýká.
„Slečno! Prosím, máte... máte tu zadní východ?“ zavolám na ní, ale sám hledám. Ono by ostatně stejně stačilo i okno, kterým bych se zvládl protáhnout. Ať už v téhle tváři, nebo nějaké jiné. Na tom teď už nesejde.[/font]
 
 
 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2019 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 0.079307079315186 sekund

na začátek stránky