Andor.cz - Dračí doupě online

Dobrodružství

Na hraně osudu

Příspěvků: 2


Hraje se Denně  Vypravěč Adria de la Noche je offlineAdria de la Noche
 

DružinaObnovit družinu

 Postava Adriana Divoká je offline, naposledy online byla 19. září 2019 22:07Adriana Divoká
 Postava Dominik Režnar je offline, naposledy online byla 19. září 2019 22:32Dominik Režnar
 
Crista Fortuna - 15. září 2019 22:02
kk3355.jpg

Obyčejná odpolední projížďka anebo...

Někde v oblasti Oder
6. září 2019, pozdní odpoledne


Tvůj život byl vážně dobrý, nemohl sis na něj stěžovat. Byl jsi hezoun, takže o zájem mladým dam jsi nikdy nouzi neměl; našel sis práci, která byla zároveň Tvou zálibou, což se nejednomu poštěstí a peníze také nebyly tak úplně nejhorší. O co by někdo jako Ty, statný mladík na začátku života, měl v této životní etapě stát? A přesto jsi měl pocit, že Ti v životě něco schází. Že bys občas chtěl být někým jiným, snad i někde jinde a zkusit si žít životem někoho druhého. Tuto možnost bys snad měl jako svědek vraždy v ochraně svědků, což ale bylo typické spíše pro Ameriku. V naší republice se toho nedalo docílit příliš… legálními možnosti. Ne, že by Tě to nějak rmoutilo stát na hraně zákona, ale tolik trablů za nový život nestojí, když ten starý není tak špatný.

Byl krásný nedělní podvečer pozdního léta. Ve vzduchu voněl poslední příslib krásných dní, byť vítr byl silnější než by bylo potřeba. Jel ses projet na své oblíbené motorce, byť cíl cesty jsi vlastně neměl. Moc na tom nezáleželo, zdali se dáš na křižovatce doprava, doleva anebo pojedeš rovně. Vždycky se někudy vrátíš domů, kde mazlíka uložíš k nočnímu spánku.

Občas někde zastavíš, aby sis odskočil, občerstvil se anebo si dal obyčejné cigáro. A pak naskočíš a jedeš dál. Stejně tak tomu bylo i dnes. Příroda volala, potřeboval sis odskočit a nejlepším místem k tomuto úkonu byl les. Nebyl sis příliš jistý, kde přesně jsi zastavil, snad kousek od Oder, možná někde mezi Vrážným a Klokočovem. Lesní cesta přímo volala k tomu, abys na ni zastavil a vykonal, oč Tě tělo žádalo. Vypnul jsi motor, rozepnul sis kalhoty a celé tělo TI zalil příjemný pocit uvolnění a prázdnoty. Ne vždy musí být prázdno stresující.

Zlehka jsi přežvýkl, zatímco Tvé tělo mělo chuť na další dávku nikotinu, když ses zahleděl do houští a spatřils dvě žlutohnědé oči se svislými zornicemi, jak na Tebe hledí bez ostychu či bázně.
Obrázek
Malé rezavé tělíčko bylo skryto v zeleném listí, i čumáček byl téměř schován. Jen ty oči, zírající na Tebe do doby než jsi svou chloubu schoval zpět do kalhot, aby vzápětí vyskočila až k Tvým nohám a jako mazlivá kočka se o ně otřela. Bylo to divné chování, první, co Tě napadlo bylo kopnout do toho divokého zvířete a zahnat ho pryč. Jedna z možností nezvyklé plachosti mohlo být onemocnění vzteklinou. Liška na Tebe znovu pohlédla vzhůru, a poté elegantně odskočila a vydala se někam hlouběji do lesa. Za chvíli se otočila a hlasitě štěkla jakoby Tě snad vyzývala k tomu, abys ji následoval. Probudila v Tobě zvědavost. Tohle nebylo tradiční chování lesní zvěře, nebyla agresivní, avšak nebyla ani plachá. Někam Tě vedla, ale zrovna příliš sis to připouštět nechtěl, že váháš nad tím, zdali půjdeš za rezavou divoženkou nebo nasedneš na svého železného oře a prostě pojedeš dál. Rozhlédl ses na obě strany, ale nikoho dalšího jsi neviděl. Člověka či jiného tvora. Pokrčils rameny a klidně ses rozešel. Však co, přece to nikdo neuvidí.
 
Crista Fortuna - 14. srpna 2019 22:33
kk3355.jpg
Lidé mají napsán svůj osud již dopředu, postupují po cestě pisatele, který napsal život daného jedince už před narozením a člověk se s malými odchylkami své životní pouti drží. Co se ale stane, když se dostanete na hranu svého osudu? A nejen toho svého... neovlivníte jen svůj život, ovlivníte i život těch dalších. Může to být problém? Snad. Anebo jste nikdy neslyšeli o efektu motýlích křídel?
 
 
1
 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2019 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 0.051405906677246 sekund

na začátek stránky