Andor.cz - Dračí doupě online

Dobrodružství

Naruto: Kronika Zášti

Příspěvků: 49


Hraje se Denně  Vypravěč Urthred je offlineUrthred
 

DružinaObnovit družinu

 Postava Niyoki Midori je offline, naposledy online byla 17. listopadu 2019 0:54Niyoki Midori
 Postava Ryūzaki Eien je offline, naposledy online byla 17. listopadu 2019 0:45Ryūzaki Eien
 Postava Chusuke Jun je offline, naposledy online byla 12. listopadu 2019 12:40Chusuke Jun
 
Vypravěč - 14. listopadu 2019 13:23
krajina96566498.jpg

Akt 1. - Krvavý Prach


Eien si vytáhne meč z předloktí a přesekne okolní větve. Přesekne je čistě a snadno, snad jak kdyby byly z másla. A větve spadnou dolů, přesně na hlavu a ramena probíhajícího bandity, kterého tak omráčí.

Jun skočí zpátky na strom, zatímco Midori s připraveným lukem skočí naopak dolů na lesní půdu. A Eien následuje jejího příkladu.
Midori pozvedne svůj hlas a vysloví banditům výzvu ke kapitulaci. A ti... přijmou.
Vyděšení bandité vidí až moc dobře své druhy, jednoho zamordovaného (Jun) a druhého omráčeného (Eien). Nemluvě o tom, že za sebou mají vašeho senseie, jenž je tak vyděsil. V cestě jim tak nyní stojí jen Midori, ale každý z nich si všimne až moc dobře čelenky vaší vesnice a pozná, že je Midori kunoichi.
I tak by to zřejmě nemělo žádný smysl, ale Midori jim nabídne možnost. Vzdát se. A je vidět, že až moc rádi si zvolí možnost zahodit zbraně, lehnout si na břicho a být tak ušetřeni. Zvláště, když vzápětí sklouzne ze stromu Eien po boku Midori.

Bandité tak zastaví ve svém běhu. Zahodí zbraně. A dokonce si začnou lehat na zem, zatímco škemrají o milost a snaží se vyhnout smrti z vašich rukou.
Jednoho banditu Jun zabil, druhého banditu Eien omráčil a zbylých šest banditů tu leží před Midori beze zbraní na zemi a škemrají o milost.
Objeví se sensei jenž na vás kývne. "Dobře, to bychom měli. O vašem způsobu provedení mise budu mít ještě pár slov, ale zpět k práci. Všechny svažte."
Sensei vám dá další špulky s ninja drátem a doporučí vám, aby jste si koupili svoje vlastní. Na další misi k vám tak hodný už nebude.

Bandité se nechají pokorně svázat a zatímco je svazujete, tak sensei vytáhne dva svitky. Do jednoho svitku zapečetí mrtvého banditu, kterého dostal Jun. A do druhého svitku zapečetí i zbylých šest svázaných banditů.
Vrátíte se poté na mýtinu, kde odnesete smradlavá lůžka ke stromům, aby vám nesmrděli pod nosem. A sensei mezitím rozdělá oheň v ohništi, na nějž umístí dva rožně se dvěma zabitými a vykuchanými zajíci. Zřejmě zatímco jste čekali až se bandité pohnou, tak vám sensei chytil oběd. A zatímco se zající pečou na rožních, tak se sensei pustí do vašeho hodnocení.
"Takže, co se týče vaší mise. Jste opatrní, což je většinou dobře. Bohužel jste úplně nepromysleli situaci. Čekali jste poté na pohyb banditů aniž by jste se snažili o něco více. Opatrnost je dobrá vlastnost, ale nikdy nesmíte čekat až protivník udělá chybu. Musíte jej donutit, aby udělal chybu.
Midori co by jsi dělala kdyby přišla skupinka rolníků a bandité by je přepadli? Stále by jsi čekala?
Dále, když už se dva bandité dali kupředu, tak jsi June vyřídil pouze jednoho. A druhý tak mohl křičet a varovat ostatní. To byla dnes největší chyba, která by mohla celou misi pokazit. Kdybych nezasáhl a bandity nevystrašil, aby běželi do lesa. Příště June musíš vyřídit oba dva cíle, nebo dát signál týmu, aby ti pomohl. Nemůžeš spoléhat, že ti pomohou sami od sebe, když neví co chceš udělat a jste dále od sebe.
Ale nakonec vše dopadlo dobře. Jeden mrtvý, sedm zajatých. Zajaté jsem zapečetil do vězeňského svitku, což je svitek na více použití v němž je pečeť, která dovoluje krátkodobě držet živé osoby a tím usnadnit jejich přesun. Vězeňské svitky jsou součástí pokročilejšího vybavení k němuž budete mít přístup až od úrovně Chuunina.
Myslím si tak, že mise proběhla dobře, už se jen vrátit do vesnice a předat naše zajatce. A nevěšte hlavu pokud se vám mé zhodnocení zdálo příliš přísné. Toto je vaše první mise a účelem D-rank misí je právě sbírat zkušenosti. Mějte hlavu i mysl otevřenou a když se z každé akce alespoň trochu poučíte, tak to bude i ve vašich výsledcích znát."

Zajíci jsou brzy upečení a každý dostane polovičku pečeného zajíce na pozdní oběd. Sensei na vás nyní nijak nespěchá a spíše vám tak dá chvíli, aby jste si odpočinuli a načerpali plné síly.
Teprve tak asi po hodině po chycení banditů sensei uhasí ohniště a rozhodne, že je čas se vrátit zpátky do vesnice.
Vaše formace je stejná jako při cestě na misi.

Vyběhnete z lesíku a naberete směr k vesnici. Běžíte ale asi jen deset minut, když se přes vás přežene podivná vlna. A když se každého z vás dotkne tak ucítíte, jak kdyby vám silněji zabušilo srdce. Bum bum. Sensei okamžitě zastaví na tváři zamračený výraz. "To je sledovací a značkovací technika klanu Vushi z Chigakure no Sato. To je divné..."
Sensei provede pár pečetí a soustředí se.
Toshiro mezitím zakřičí na obloze, vznese se ještě výše a Midori očima svého kamaráda spatří čtyřčlennou skupinku ninjů, která se nachází jen nepatrný kousek od vás (cca půl kilometru) a běží přímo k vám ze směru ze Sory.

Midori
Vidíš zřetelně na dálku všechny čtyři osoby, všichni ninjové s čelenkami Krvavé vesnice.
Vede je starý muž, odhadem má možná i přes šedesát roků. Zřejmě se jedná o Jounina. Vypadá celkem neškodně, nemá u sebe ani žádné viditelné zbraně. Ale Toshiro a po něm i ty máte takový divný pocit, že je opravdu nebezpečný. A čím blíže se blíží vaším směrem, tím šílenější a blaženější úsměv má ve tváři.
Zobrazit SPOILER

Za mužem běží dva mladíci a jedna slečna, celá trojice může být asi o rok starší než vy a jedná se tak zřejmě o Geniny, nebo Chuuniny. I oni totiž mají čelenky se znakem Chigakure no Sato.
Uprostřed trojice běží mladík s rudýma očima, který má na zádech krátkou katanu.
Zobrazit SPOILER

Vlevo trojice běží dívka s chladnokrevným pohledem.
Zobrazit SPOILER

A napravo této trojice běží další mladík.
Zobrazit SPOILERMidori, Eien a Jun

Sensei přísně mávne k Midori. "Mídori! Stáhni Toshira k sobě, nebo o něj přijdeš! Hned!" A popoběhnete kupředu na vrcholek kopce, kde opět zastavíte.
Během chvíle se tým z Krvavé přehoupne přes další kopec před vámi na jehož vrcholku se rovněž zastaví. A dělí vás tak malá dolina, asi padesát metrů dlouhá. Nyní i vy ostatní vidíte tým z Chigakure v plné kráse.
Sensei se k vám nakloní. "Mlčte, držte jazyk za zuby. Ten stařec je Fuyuki z klanu Vushi z Chigakure no Sato. Býval to elitní shinobi, S-rank a člen nejmocnější skupiny ninjů ze Skryté Krvavé, což je co říci. A ti tři budou jeho Geninové."
V tu chvíli se, ale Fuyuki začne šíleně smát, chechtat se až místy trochu zachrochtá. "... haháááá, konečně jsem tě našel ty prašivej pse! Zabiju tě a pomstím se ti! Pomstím smrt svýho syna, kterýho jsi zavraždil, ty hajzle!"
Váš sensei řvoucího Fuyukiho ignoruje a pokračuje ve svých slovech k vám. "Bohužel mě nemá rád." Následně natočí tvář k Fuyukimu. "Vážně chceš bojovat na území Sory a jen kousek od vesnice? A porušit spojenectví našich vesnic kvůli něčemu co se stalo před dvaceti lety?"

Fuyukimu se tvář roztáhne do divokého šíleného úsměvu. "ANOOOOOO!!" S tím se Fuyuki otočí ke svým studentům. "Zabijte ty Genjiho bastardy! Jsou to teprve čerstvý začátečníci, ty sundáte snadno. A pak se dívejte jak zatočím s tím chcípákem!!!"
Váš sensei si povzdechne a pevně se na vás podívá. "Utečte. Zdržím je."
Následně poskládá pár pečetí, klekne si a položí ruce na zem. A samotná půda se začne chvět, vlnit a následně začnou vzhůru stoupat veliké chuchvalce prachu. Samotná hlína a zem se mění na prach, který sensei Genji zřejmě ovládá! A to nejen na vrcholku kopce, ale všude, všude okolo vás! Dokonce i v dolině mezi oběma vrcholky kopce se zvedá k nebi množství prachu.
A vy máte utíkat. Jenže kam? Zpátky do lesa kde jste bojovali s bandity?
 
Ryūzaki Eien - 13. listopadu 2019 22:13
d3zv9i2ueaazp8r4811.jpg

Akt 1. - Krvavý Prach


Skrýval se u pasti, takřka nedýchal napětím a uvažoval, jestli neudělali chybu. Jestli nepřehlédli něco, co by měli automaticky předvídat, ale na druhou stranu... Byla to jejich první mise. Nemohli od sebe očekávat zázraky.
Eien pozoroval bandity, jejich vychrtlé postavy a zanedbané oblečení a nevycházel z údivu. Sakra, tohle jsou jejich protivníci? Neměli nakonec přece jen poslechnout Midori? Možná by z toho vytěžili víc. Ten rezavý nůž by byl efektivnější na pomalé dlouhé mučení, než na rychlou efektivní vraždu. Možná, kdyby se útočník trefil do oka, pak by možná...
Jun v příštím okamžiku zaútočil a neminul. Bandita padl k zemi a vzápětí se stalo, čemu měli zabránit. Řev toho druhého Eienovi takřka rval uši.
A nedával mu na výběr.
Řev stejně zburcoval zbytek, bylo zbytečné se o cokoli snažit a nyní bylo nutné, aby alespoň někdo přežil.
„Diyatsumyaku – Kongōseki.“ Vytáhl si meče z předloktí a vložil do toho veškerou svou snahu, aby plynulým pohybem přesekl větve poblíž sebe. S trochou naděje banditu padající dřevo omámí. (42%)
Vzápětí se přihnal zbytek celé té povedené partičky. Byli strachem nepříčetní. Midori se snažila o mírové jednání, ale na to nebyli dostatečně při smyslech.
"OMRAČTE JE!" povedlo se Eienovi zakřičet bez zakoktání a nenapadlo ho nic lepšího, než se přihnat banditům do cesty a nastavit jednomu z nich nohu, aby zakopl. Věděl, že ho možná nakopnou, ale musel to risknout.

 
Chusuke Jun - 12. listopadu 2019 12:02
jun2126.jpg
Krvavý Prach

Seskočím na jednoho banditu a zlikviduji jej. Druhý si toho, ale samozřejmě všimne, začne ječet a rozeběhne se směrem kde se skrývá Eien.
Nespokojeně se ušklíbnu. Ten jekot rozhodně v plánu nebyl. Takhle jsme upozornili i ty ostatní a ti určitě zdrhnou. Achjo.
Už mám před očima vidiny toho, že dostanu od senseie vynadáno. Přece jen jsem takhle asi pokazil celou naši misi?

Jenže netrvá dlouho a od banditů se rozezní vyděšený řev. A ten se blíží!
Nechápu co se děje, ale hned se rozhlédnu okolo sebe a vyskočím si opět do koruny stromu s připraveným kunaiem. A vzápětí už uvidím řítící se bandity. Nechápu to.
Na myšlení, ale nyní není čas! Zdá se, že štěstí se na mě usmálo a je tu stále šance splnit úspěšně naši první misi.
Počkám si tak až všichni bandité proběhnou pode mnou a poté sám seskočím, abych podpořil kunaiema a shurikeny Midori a Eiena.
 
Niyoki Midori - 07. listopadu 2019 20:18
fd6d0d2e4a504de06bf1f14c0b11f3e43666.jpg
Krvavý prach

První jsem je uslyšela, nakonec nesnažili se být moc tišší a pak jsem je uviděla. Samozřejmě, jak jsem si myslela, tak se neobtěžovali dívat nahoru, jen kolem sebe.
Když jsem je tak poslouchala tak jsem si říkala co je to vlastně za skupinu a jak to, že spolu vydrželi tak dlouho.
Blížili se k naším pastem, trochu mě znepokojilo to mávání klackem kolem, aby nezavadil dřív o past a nespustila se moc brzy. Ale nakonec se k ní ani nedostali. Kluci... a nevím proč se pustili do akce. Připadalo mi to, že to bylo příliš netrpělivé z jejich strany. Což se ukázalo jako správná myšlenka, protože nebyli zlikvidováni najednou, takže ten druhý co zůstal začal ječet.
O něj se postaral Eien a já hned zkontrolovala druhou skupinu u ohně. Toshie mi ukázal, že banditi začali utíkat. Což bylo horší než to čeho jsem se obávala. Útoku.
Zakleji a seskočím na zem, chtěla jsem se dát do jejich pronásledování, protože pokud jediný unikne tak jsme selhali.

Naštěstí Sensei možná něco takového předpokládal a viděla jsem z ptačí perspektivy, že je Sensei zahání zpátky k nám. Musím říci, že mi jich zase bylo poměrně líto. Bylo... vážně ubozí. A to celkově.
Zacouvala jsem a překročila naše pasti, tak aby byli přede mnou a sundala jsem ze zad svou zbraň. Zamířila jsem ji a čekala až se banditi objeví.
„Vzdejte se nebo zemřete! Ti co zahodí zbraně a lehnou si na břicho s rukama za hlavou budou ušetřeni!“ dám jim šanci. Pokud se, ale na mě vrhnou tak hodlám vystřelit a nemluvě o tom, že než se ke mě dostanou budou se muset dostat přes pasti.
 
Vypravěč - 07. listopadu 2019 08:21
krajina96566498.jpg

Akt 1. - Krvavý Prach


Po upozornění Midori se všichni skryjete v korunách stromů. Midori a Eien u svých pastí, Jun popoběhne kousek kupředu a rovněž se skryje v korunách stromů. A sensei... sensei vám někam zmizel. Nevíte kde se skrývá, ale tak určitě by vám přišel na pomoc, kdyby se cokoliv stalo, že?
Bandité se mezitím blíží a už brzy zaslechnete jejich rozhovor. Svorně nadávají na ostatní členy své tlupy, kteří jim snědli oběd.
"... hovada zkurvený! Ten zatracenej debil Čáp mě sere nejvíce! Podříznu ho až bude spát, zasrance vyjebaného!
Přesně! To by mu patřilo Kyo! Myslí si jak je chytrej a přitom je to naprostý vůůůůůůůl a debil. Vyjebanec!..."


Jun uvidí přicházející bandit jako první a Midori a Eien je spatří hned vzápětí. Oba dva jsou podprůměrné postavy, průměrně vysocí, hubení až vychrtlí, zřejmě z nedostatku jídla. Na sobě mají staré potrhané oblečení, špinavé až jéje. Jeden je ozbrojen krátkým obuškem, původně jen část silné větve, kterou oplálil v ohni, aby ji vytvrdil a nyní ji nese v ruce a mává s ním po stonkách okolních trav, které z nudy kosí.
Druhý bandita je ozbrojený dlouhým nožem na němž je plno zubů a bude zřejmě i dost tupý. Největší nebezpečí nože tak není kvůli možnému pořezání, ale spíše z toho, že je tak strašlivě rezavý, že kdyby s ním někoho řízl, tak dotyčný určitě dostane otravu krve.
Oba dva bandité jdou volným krokem a bedlivě koukají před sebe. Zřejmě hledají cokoliv co by mohli sníst. Další zvěř tu asi chycená nebude, když tu nemají oka, ale občas najdou poslední zbytky divoce rostoucích malin či jahod a snaží se utišit hlad alespoň s nimi.
Blíží se, ale poměrně přímou cestou k tábořišti. A tedy i k vám a vašim pastem.

Po pár minutách volné chůze se dostane muž s obuškem až pod Juna. A ten nezaváhá!
Jun s připraveným kunaiem seskočí z koruny stromu přímo na banditu. A zasáhne! Jun dopadne banditovi přímo na ramena, svou vahou a i díky překvapení jej srazí k zemi a ještě během pádu banditu bodne. Kunai se banditovi zaboří do temene a na místě jej usmrtí. A k zemi tak dopadne banditovo mrtvé tělo a na něm Jun, s rukama i zbraní od krve.
Druhý bandita na okamžik ztuhne, když vidí jak Jun zavraždil jeho "kamaráda". Vzápětí, ale zaječí. Zaječí hlasem plným strachu, děsu a šoku. Tento bandita se nachází mírně do strany od Juna a blíže k táboru. Zabijáka tak má mezi sebou a svými ostatními kamarády, proto se instinktivně otočí k tábořišti. A vyběhne. Teď už neječí jak malá holka, to ne. Nyní volá o pomoc. "POMÓC! VRAŽDÁÁÁÁ! POMÓC!"
Tím se, ale blíží ke stromu na němž se skrývá Eien. Ten se tak může vrhnout ze stromu na vyděšeného a panikařícího banditu a zneškodnit jej. Nebo jej nechat běžet. A nechat jej tak vběhnout do své pasti, která je natažená pod stromem, kde Eien sedí a kudy bandita musí proběhnout.

Midori mezitím vidí očima Toshira jak ostatní bandité vyskočili na nohy a od ohniště se podívali směrem k lesu, směrem ke svému nočnímu tábořišti a směrem kde se skrýváte. Nemohou vás samozřejmě vidět, ale jekot i poplašné výkřiky svého druha určitě zaslechli. A zareagovali přesně dle své povahy. Ani je nenapadlo, aby běželi svému "kamarádovi" na pomoc. Namísto toho se otočili právě opačným směrem a jím se i rozeběhli. Své kamarády tak nechali svému osudu a chtěli se pouze oni zachránit! A utéci pryč od lesa i neznámých útočníků. Nevěděli samozřejmě o vás, ale zřejmě trochu s útokem počítali a když k němu došlo, tak rozhodně neměli v plánu bojovat.
V tu chvíli se, ale asi dvacet metrů před nimi objeví váš sensei. A sešle na ně záplavu shurikenů.
Dva bandité padli k zemi. Zřejmě mrtvý. Zato ostatní se s vyděšeným jekotem znovu obrátili a nyní prchají opět k vám. Opět k lesu a opět do něj. Každý z nich je zraněný, každý má v sobě pár shurikenů, každý má na sobě několik šrámů a žádný z nich nepřemýšlí. Jsou jak divá zvěř. A míří nyní přímo k vám. A vašim pastem.
A ovládá je naprosto záchvat paniky a zběsilého strachu.
Bandité sice tasí své zbraně, ale nemají myšlenky na jejich použití. Spíše s nimi jen máchají divoce okolo sebe jak se snaží prodírat co nejrychleji kupředu.
 
Ryūzaki Eien - 06. listopadu 2019 20:31
d3zv9i2ueaazp8r4811.jpg

Akt 1. - Krvavý Prach


"Hai, s-s-sensei," odpověděl Eien tiše na mužova slova. Následoval ho na kopec, zatímco napjatě naslouchal zvukům okolního lesa. V hlavě měl prázdno, naštěstí. Soustředil se jen na své okolí, senseiovy pokyny a vlastní úkol. Přistihl se, že mu práce pomáhá nepřemýšlet. Tedy, nepřemýšlet nad sebou samým a vlastí lítostí. Takové okamžiky pak byly jak černá vrána ze zlých snů.
Kéž by to takhle šlo vždy...
V samotném táboře odolal pokušení nakrčit znechuceně nos. Stačila Midořina reakce, která krásně shrnula všechno, co sám cítil. I její výraz snad byl odrazem toho jeho.
Přesun.
Čím blíže byli banditům, tím silněji slyšel jejich nadávky a hádku. U některých vyřčených slov Eiena udiveně napadlo, jestli je něco takového možné. Ale byl vlastně jen malým klukem, zatímco oni byli dospělí. Určité životní zkušenosti se nemohly zprostředkovat jinak než zkušeností samotnou.
Eien si nebyl jistý, jestli byli v pozici, kdy by snad měli právo hodnotit životy těch mužů, ale senseiovi nic neřekl. Už takhle musel vypadat jako hlupák. Poslední, o co by se měl Eien snažit, bylo zesměšňovat se kritikou ostatních nebo šířením myšlenek, na které se ho nikdo neptal.
Pozorně sledoval senseiovy instrukce ohledně pastí a snažil se si je zapamatovat. Vypadalo to snadně, samozřejmě, ale mohli udělat jakoukoli chybu, jež by odsoudila jejich "veledíla" k nezdaru. Převzal si od senseie vybavení a rozhlédl se Chusuke-kun s Midori připravovali pasti nedaleko od sebe. Eien se podle sluchu pokusil odhadnout, kudy by případně mohli bandité utíkat, ale těžko říct... Nakonec si vybral místo nedaleko zbytku týmu, aby byla jištěna větší oblast, a připravil své pasti.
Když skončil, napřímil se. Podle zvuku mluvila Midori pravdu. Skutečně se sem blížili dva z banditů. Tým se skryl na stromech a Eien je následoval. Snažil se nedýchat příliš hlasitě, ale sám sobě zněl jako lokomotiva. Jak potom musí být slyšet pro ty dva dole?
Položil si dlaně na předloktí a byl připraven v případě nouze zaútočit. Podvědomě nevěřil, že by tihle dva byli až tak důležití, když je poslali na hlídku.


 
Chusuke Jun - 05. listopadu 2019 13:51
jun2126.jpg
Krvavý Prach

Sensei vstoupí do našeho plánování a naše plány spojí v jeden. Je asi pravda, že nemá asi úplně cenu plánovat vše do nejmenších podrobností. Stejně se stane něco co nepředvídáme a bude tak potřeba spíše improvizovat.
Sensei nás provede značnou částí lesa, upozorní nás dokonce na pasti s chycenými ušáky. Jen co dojdeme do tábořiště banditů, tak ucítíme puch. Strašlivý smrad jenž ještě sílí jak se dostaneme blíže k lůžkám banditů. Hnus.
Mistr nám předvede líčení ninja pastí, které jsou přece jen o dost vymakanější než ta obyčejná oka na ušáky od banditů. Midori si vybere místečko vedle mistrovi zbraně a pustí se do díla. Ani já nemeškám.
Vezmu si od senseie darované dráty a sám se pustím do tvorby pasti vedle Midori.

Poté se ukryjeme v korunách stromu a čekáme. Uvědomíme si, že je teprve oběd a do večera tak zbývá fůra času. Navíc to asi ani není úplně nejefektivnější způsob splnění téhle mise?
Dolehnou k nám zvuky hádky a následné rvačky, ale nic co by mě zajímalo. Kdyby se bandité pozabíjeli mezi sebou, jen bych to bral jako ušetření práce. Ani v nejmenším tu chátru nelituji.
Midori nás poté varuje, že se dva vracejí. Což je jen dobře, protože mi začíná docházet trpělivost.
Jak jsme si mohli všimnout, bandité jsou pěkné nuly a nevypadají moc nebezpečně. Při naší zkoušce kdy jsme bojovali na život a na smrt, to byli protivníci úplně jiné třídy. A my se tu před těmi mouly skrýváme jak kdyby to byli kdovíjak nebezpeční zabijáci.
Chápu, že je potřeba nějaká opatrnost, ale tohle je už moc.

Vylezu si na strom ještě před našemi pastmi a skryji se v jeho koruně. Vyberu si samozřejmě ten strom, který bude v nějaké hrubé linii směrem od banditů a jejich tábořiště, aby museli projít okolo mě.
Vytáhnu kunai. A až bude jeden bandita pode mnou, tak na něj seshora tiše seskočím. A vrazím mu kunai těla s cílem jej zlikvidovat.
 
Niyoki Midori - 01. listopadu 2019 11:43
fd6d0d2e4a504de06bf1f14c0b11f3e43666.jpg
Krvavý Prach

Nakonec jsme se dohodli na pastech namísto toho, abychom na ně naběhli. Což mi připadalo jako rozumné. Když se můžeme vyhnout přímé konfrontaci, proč toho nevyužít?
Vyslala jsem Toshia aby hlídal a upozornil mě na pohyb banditů a my jsme se zatím dostali do tábora banditů.... kde to smrdělo až k smrti. Vážně lůžka mají udělaná z materiálů kolem. To to nemůžou vyměnit? Nebo jim jejich čich už odumřel?
„Bleh...“ vydala jsem tichý, znechucený zvuk.
Z tábora jsme slyšeli i bandity, jak se hádají, přesně jsem slova neslyšela, ale podle tónu se dalo uhádnout, že si neříkají nic hezkého.
Sensei řekl ať šeptáme a začal nám ukazovat jak připravit jednoduché pasti. Opravdu byli snadné pro sestrojení.
Mohli jsme použít i výbušné lístky, ale souhlasila jsem s tím, že těch by byla škoda.
Vzala jsem si dráty a pustila se do přípravy pasti. Vytvořila jsem ji ve směru odkud bandité přijdou. Napodobila jsem to co nám sensei ukazoval, snadné. Musela jsem vážně ocenit to, jak jednoduše nám to vše Sensei vysvětluje.

Začala jsem dělat další hned kousek vedle od té první a zkontrolovala bandity. Jejich rozepře o jídlo skončila. Jednoho zmlátili do bezvědomí, další byli pomlácení a ti co se najedli se chudákům bez jídla smály. Očividně tu nebyla žádná hierarchie. Po pravdě mi jich bylo i docela líto. Co se muselo stát, aby je osud dohnal k takovémuto životu?
Kdyby to nebyli zločinci co už zabili, tak bych i měla chuť jim nějak pomoci. Jenže ono se nezdá, že by tihle muži byli kdo ví jak krutí. Někdy život lidi dožene k tomu, aby dělali různé věci.
Vzdychnu nad tím a zpozorním, protože dva z banditů se vydali sem.
Syknu a otočím se na ostatní. „Dva z nich se sem vracejí.“ Šeptnu naléhavě a okamžik jsem přemýšlela kam se schovat, ale na to tu bylo příliš málo krytí, aby se dalo schovat. A tak jsem vyskočila na strom a vyšplhala co nejvýš. Lidé nemají moc ve zvyku kontrolovat koruny stromů jestli tam někdo není.
 
Vypravěč - 31. října 2019 13:58
krajina96566498.jpg

Krvavý Prach


Sensei vás chvíli sleduje, načež se vloží vašeho domlouvání. "Dobře, takže bychom měli hrubý plán. Projdeme lesem, u tábořiště nachystáme pasti s cílem do nich bandity chytit a přepadnout. Dobře. To může být.
Midori, ať tvůj jestřáb stále sleduje bandity. Pokud by někteří z nich šli zpátky, tak ať ti dá vědět. Pojďte. Nebudeme postupovat moc rychle, musíme zkontrolovat jestli tu nejsou nějaké pasti. Ikdyž to od protivníka neočekáváte, tak vždy musíte být opatrní."


Sensei vás vyvede na kopec a z něj uvidíte doopravdy před sebou rozkládat se poměrně malý les. Stromy zde nejsou příliš blízko u sebe, přesně jak referovala Midori a dá se mezi nimi tak bez větších problémů pohybovat i ve větších rychlostech.
Sensei mírně zpomalí a ukazuje vám za běhu jak prozkoumávat okolí. Jak si všímat všeho a vše vyhodnocovat. A doopravdy pár pastí naleznete!
Nemusíte se, ale obávat, jedná se pouze o několik drátů s oky, které bandité používají na chytání zajíců. Pastí je zde asi pět, přičemž v jedné pasti doopravdy jednoho chyceného zajíce najdete.

Během necelé minuty les projdete až do jeho středu. Zde je opravdu malá mýtinka kruhového tvaru, v jejímž středu se nachází veliké vyhaslé ohniště, o průměru asi dvaceti metrů a na ní se nachází několik velice primitivních lůžek z větví, listí, suché trávy a starých dek. Lůžka už na dálku poměrně nelibě zapáchají a když k nim dojdete blíže, tak se některým z vás dokonce začne mírně navalovat od žaludku. Zdá se, že bandité přehnanou čistotou trpět nebudou a ikdyž je možná neuvidíte, tak je asi už na dálku ucítíte.
Midori si na senseiův rozkaz pomocí Toshira ověří, že bandité se ze svého místa nehýbají. Jejich kuchař právě nad ohýnkem začal opékat zajíce (zřejmě jejich hlavní potrava), což vzbudilo i spáče a všech osm se nyní tlačí okolo ohně. A asi se dohadují co kdo bude jíst. Jeden malý zajíček pro osm hladových krků.
Sensei vás odvede k okraji mýtiny blízké k banditům. Můžete z dálky zaslechnout dokonce dozvuky toho jak se hádají kdo bude jakou část zajíce jíst. Přece jen, mezi vámi a bandity je asi jen čtyřicet metrů lesa, takže můžete už zaslechnout leccos. Zvláště Eien může rozeznat jak si bandité dost nadávají a dokonce i vyhrožují nejrůznějšími kruťárnami. Jen kvůli pár soustům masa. Vůbec je nenapadlo, že by někdo mol být v jejich tábořišti.

Sensei k vám zašeptá. "Odteď budeme jen šeptat. Meh, jsou to fakt ubožáci. Za normálních okolností bych vám nařídil, aby jste na ně zaútočili. Ale máte pravdu, můžeme této situace využít k učení. Takže."
Sensei šáhne do kapes svého oblečení a položí před sebe pár věcí. Shuriken. Kunai. Klubko drátu. A výbušný lístek.
"Toto jsou čtyři předměty, které jsou nejdůležitější při přípravě pastí. Drát můžete libovolně natáhnout a slouží nejen k aktivaci, kdy můžete sami konec přeseknout, nebo cíl sám spustí past tím, že o drát zakopne. Stačí drát jen natáhnout a navázat k němu shurikeny, nebo kunaie.
Co se týče výbušných lístků, ty jsou už zajímavější. Na lístku je namalovaná pečeť, když ji aktivujete, tak lístek přesně za pět vteřin vybuchne. Pečeť můžete aktivovat sami, nebo nastavit její druhý efekt: pečeť se aktivuje sama poté co se k ní dostane na jeden metr živá osoba.
Když tak na pečeti nastavíte její druhý spouštěč, tak můžete výbušné lístky umístit libovolně po okolí. A když se k nim dostane nějaká osoba, tak se aktivují a po pěti vteřinách vybouchnou.
Na tyto bandity by, ale byla škoda plýtvat výbušnými lístky."

Sensei dá každému z vás dvě ruličky drátu, na každé je 10m drátu. Sám si vytáhne další dvě a ukáže vám v praxi jak nachystat past. Během tří minut natáhne drát v úrovni kolene mezi dvěma stromy, drát natáhne i do koruny stromů, kde umístí a zajistí několik kunaiů a shurikenů. Jakmile někdo zakopne o natažený drát v úrovni kolen, tak spustí past a vystřelí na něj připravené shurikeny a kunaie. Jednoduchá a efektivní past skrytá v koruně stromů, kde nejsou připravené zbraně vidět.
"Tak, vyzkoušejte sami. Můžete vedle mě, nebo i blíže k banditům. Nepřibližujte se, ale moc blízko ať vás mezi stromy nezahlédnou."
A po přípravě pastí čekáte.

Je zhruba poledne, takže do noční tmy si ještě počkáte. Bandité se mezitím stihli mezi sebou krátce porvat o kusy zajíce. Škoda jen, že zatímco tři se rvali, mlátili do sebe pěstmi, váleli se v jendé hromadě po zemi, kousali se a kopali do sebe, tak ostatních pět neváhalo a zajíce rychle snědli.
Z trojice rváčů zůstali pouze dva, potlučení a domlácení, kteří když zkončili, tak zjistili, že na ně už nic nezbylo. Třetí hloupý rváč zůstal ležet v bezvědomí na zemi. Rváči se už, ale nyní zmohli jen na velice hlasité a hrubé nadávky, zatímco pětice najezených banditů se jim stejně hrubě vysmívala.
Zdá se, že nemají mezi sebou žádného vůdce a celkově, že spolu ani zrovna příliš nevychází. Dali se zřejmě dohromady jen díky tomu, že jsou všichni stejně ubozí.
Po "vydatném" obědě se dvojice pomlácených, poškrábaných a pokousaných rváčů zvedla, že se jdou podívat po pastech. Zřejmě doufají, že najdou něco dalšího k snědku.
A zamířili přímo k tábořišti. Přímo k vám!
Ostatních pět zůstalo na místě, stejně tak i poslední bandita-rváč, který leží v prachu cesty v bezvědomí. Bez pomoci.
 
Niyoki Midori - 30. října 2019 21:49
fd6d0d2e4a504de06bf1f14c0b11f3e43666.jpg
Krvavý Prach

Začali jsme plánovat jak postupovat. Oba hoši měli každý svůj návrh. Je pravda, že se mi také zdálo, že ti banditi jsou nějak až moc ledabylí a působí to celé dost podezřele. Ale jsou to bandité, žádní shinobi.
„Možná bychom mohli udělat oboje. Připlížit se do jejich tábora a připravit pasti. Pak bych vyčkala na noc až by se vrátili do tábora spát. Většina by se chytila do pasti a my bychom pak zneškodnili ostatní.“ Pokrčím rameny. „Možná že působí slabě a tak, ale to neznamená, že jsou hloupí. Na nějaké odlákání by se nemuseli chytit a místo toho jen by se měli na pozoru.“ Zkusila jsem je přemluvit ke kompromisu a zkombinovat oba jejich plány.
 
 
 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2019 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 0.071491003036499 sekund

na začátek stránky