Andor.cz - Dračí doupě online

Dobrodružství

Stíny, peří, zrcadla

Příspěvků: 31


Hraje se Denně  Vypravěč Welhaven je offlineWelhaven
 

Ukončená jeskyně!

DružinaObnovit družinu

družina zatím neexistuje
Gabriel - 03. února 2020 20:18
g1066914.jpg
"U všech bohů," udělám rychle rukou gesto proti uřknutí. Nedává moc smysl, hejkal, to jsou prostě zuby a drápy, ale co už. Bleskově vyskočím na nohy. Kobylku, která poplašeně stříhá ušima, ale dosud bez potíží poslouchá, rychle přivedu k Michalovi.

"Tak pojď," skloním se k němu. Zvednu ho na nohy, ale sotva se na nich drží; potom ho zdvihnu do sedla jako dítě. "Jestli spadneš, tak tě tu prostě nechám," zavrčím na něj. "Já si svojí hlavy vážím."
Rychlým krokem se skoro rozběhnu po cestě, koně vedu s sebou. Neustále se ohlížím dozadu; napůl na Michala, napůl v očekávání, že se ta vlasatá, zelená bestie s obřími zuby vynoří přímo za. námi.
 
Michal - 03. února 2020 19:47
mmm16360.jpg
Volnou rukou začnu sahat po dýce. Směšná snaha. Proti hejkalovi by taková zbraň nestačila. Vím, tedy říká se, že loví jenom z hladu, a teď, v zásadě... svou kořist získal...
"Katie," zašeptám.
 
Osud - 03. února 2020 19:28
osud17692.jpg
Z lesa se ozve krátké dívčí zaječení, náhle uťaté. A potom - chechot. Znáte ho oba. Takhle se ozývá jedině hejkal. Křoví se zavlní a vykutálí se dívčí hlava. Dlouhé vlasy jí padají přes tvář. Přesto není pochyb o totožnosti...
 
Michal - 02. února 2020 16:37
mmm16360.jpg
"Buď rád, že ti neutekla i koněm," ucedím jízlivě. "Tak dlouho jsi mě obviňoval ze zlodějin, až se ukázalo, že vážně nemáš odhad na lidi."
 
Gabriel - 01. února 2020 18:42
g1066914.jpg
"Katie?" zavolám znovu a trochu zmateně se porozhlédnu. Teď tu byla. Mám už vidiny? "Katie!" zavolám. Snad si šla jenom odskočit, pomyslím si. Potřebuji odvézt Michala, ale jen tak pustit z hlavy, že mi zmizela holka před očima?
 
Gabriel - 30. ledna 2020 19:57
g1066914.jpg
"Katie, přiveď sem koně," zavolám přes rameno. "Pomůžeš mi s ním do sedla." A až ho upustím v šatlavě do sena - a vyřídím pár maličkostí - mohli bychom vyrazit někam do hospody. Ta představa se mi docela zamlouvá. Pro samou práci nemám čas na žádné povyražení. A po téhle honičce kapitán určitě nebude mít nic proti tomu, abych si udělal volný večer.
 
Michal - 30. ledna 2020 15:02
mmm16360.jpg
"Podám na tebe žalobu," sdělím zavile do jeho ramene. "Jestli vůbec takové věci dorazily do těchto bohy zapomenutých krajů. Mám svědka!" Zvednu hlavu a udělám na Katie výmluvný obličej.
 
Gabriel - 28. ledna 2020 16:02
g1066914.jpg
"Jak jsem řekl už jednou - vyřiď si to s kapitánem. Do té doby to údajné tvoje," zdvihnu ho do sedu, abych mu mohl omotat provizorní obvaz kolem hrudi, "zůstane pěkně u mně." Vidím, jak se nadechuje k rozhořčené odpovědi. "Dost už," zavrčím varovně. "Velice nerad se opakuju."

K jeho smůle pohledy vraždit nemohou. Nebo štěstí, protože musím ještě paži upevnit k tělu tak, aby rána držela jakž takž zavřená - na nějaké zašívaní tu vážně nemám prostředky a po pravdě, ani trochu se mi do toho nechce - a nedráždil ji každým pohybem. Cestu do města nebude moc příjemná záležitost.

Napůl mimo sebe se převáží dopředu a opře se mi hlavou o rameno. "Bože," ucedím mezi zuby a využiju té elegantní polohy alespoň k tomu, abych mu znovu oblékl kabát. Ruka upevněná na pásce snad bude držet jak náleží, než se dostaneme k někomu, kdo se v těchto věcech vyzná víc než já.
 
Michal - 28. ledna 2020 15:46
mmm16360.jpg
"Nevím, o co ti jde," zašilhám po noži. Připadám si - zmatený. Nečekal jsem, že se vrátí. "A řekl bych, že toho u tebe mám víc."
"Drž,"
položí mi volnou ruku na rameno, abych si přitiskl na ránu chumel provizorných obvazů. Bolestí se mi dělá trochu špatně. Jáchym mi nepřipadá zvlášť zkušený ranhojič, ale možná jsem momentálně negativně zaujatý jeho poněkud přímočarým přístupem.
 
Gabriel - 28. ledna 2020 12:50
g1066914.jpg
Už není důvod k otálení; mám jasno. Vrátím se pro koně a za chvíli už ho vážu kousek od těch dvou. Michael leží přesně tak, jak jsem ho zanechal, což mě nepotěší. Doufal jsem, že už se pohneme.

"Copak, cukal se ti?" zabručím nevlídně ke Katie. Ze sedlové brašny vytáhnu náhradní podvlíkačky, k jeho štěstí čerstvě vyprané, a dlouhý tesák. Pokleknu vedle Michaela a když se na mě zadívá, pohrozím mu nožem.

"Koukej být v klidu," řeknu ostře, "nebo si ulehčím práci. A tohle," začnu rozřezávat své krásné podvlíkačky na dlouhé pruhy, "mám u tebe!" Rána nevypadá zle, ale mladík má studenou kůži a připadá mi zpomalený. Zápaďáci, natož takové rádoby magické sušinky, zkrátka nic nevydrží.
 
 
 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2020 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 0.11041688919067 sekund

na začátek stránky