Andor.cz - Dračí doupě online

Dobrodružství

Krysaři

Příspěvků: 169


Hraje se Dvakrát týdně  Vypravěč Darzamat je offlineDarzamat
 

DružinaObnovit družinu

 Postava Chulainn "Shean" O´Macha je offline, naposledy online byla 24. května 2020 22:56Chulainn "Shean" O´Macha
 Postava Hester *Vrána* je offline, naposledy online byla 24. května 2020 23:25Hester *Vrána*
 Postava Aliya Sevoy je offline, naposledy online byla 24. května 2020 20:58Aliya Sevoy
 Postava Naria Lomond *Slečinka* je offline, naposledy online byla 24. května 2020 22:29Naria Lomond *Slečinka*
 
Hester *Vrána* - 24. května 2020 22:17
tristanliufullbody35642.jpg
Po hlavě
Aliya a Max

Nechybělo mnoho a málem mě zastřelila moje vlastní parťačka. Těch několik okamžiků, kdy hledím do hlavně její zbraně, mi úplně stačilo.
Vypadá to ale, že jsem se trochu oklepala, po tom šoku ze setkání s duchem. Moje šipka totiž zasáhne cíl a muž se raději dává na útěk.

Kývnu na Aliyu, a jako divoká voda se vrhnu do dveří za uprchlíkem. Vím, že jich tam bude víc. Jenže dostat se tam nenápadně se nám teď už v žádném případě nepodaří. Rychlý útok mi tak přijde jako daleko lepší možnost. Musíme se jich zbavit co možná nejrychleji. Už teď se sem určitě slétají vrány a brzy se tu objeví i někdo od Strážců duší. Tou dobou už by měly všechny mrtvoly plavat někde v kanále.

S kuší zdviženou vrazím do místnosti, jen několik kroků za postřeleným mužem.
 
Vypravěč - 24. května 2020 22:07
krysari6216.jpg

Venku i uvnitřTřeskne výstřel a chlap, který se napřahoval k další ráně se zatočí dokola, upustí hůl a klesne na kolena. Tomu druhému se šipka vystřelená Vránou zaryje do stehna. Chlap vidí co postihlo jeho kamaráda a je mu jasné, že tady dobojoval. Naposledy trhne klackem, ale i když je na tom Max špatně tak ho nepustí. Chlapík ho tedy nechá tam kde je a vrhne se do dveří za sebou, kde by měl být jeho šéf a další kumpáni.
Hester a Aliyo co uděláte? Jak tam vtrhnete?

Sheane," tobě se podařilo bodnout jednoho z těch parchantů co na tebe dotírají. Vyhekne, udělá několik kroků zpátky, kde zakopne o jednu z vašich dřívějších obětí a již zůstane ležet.
Druhého jsi zablokoval, ale on se tvému švihu také vyhl. Ovšem ráně pěstí již ne. Zavrávoral, znovu pozvedl hůl, ale nemusí být zrovna velký myslitel, aby přišel na to, že tady již vyhrát nemůže. Ukázal jsi se příliš zkušeným protivníkem a tak začne rychle ustupovat směrem k vodě.

Mezitím Vincent dál zápasí se svých chlapem. Oba jsou pořádně potlučení. Vincent má zlomený nos a na košili spoustu krve. Ten druhý rozražený ret, pravděpodobně asi přišel i o nějaké zuby a má pár dalších pohmožděnin na obličeji.
Ani jeden se zatím nevzdává i když oba již velmi těžce dýchají a sotva se drží na nohou. Vincek se pokusí mu znovu zasadit pravý hák, ale je tak zoufale pomalý, že se mu dá snadno vyhnout a odplata přijde vzápětí, kdy se na něj soupeř vrhne aby s ním mrštil o zem, ale na té zemi skončí znovu oba dva zaklesnutí v obětí.

Sheane, co uděláš? Pomůžeš Vincentovi, nebo budeš raději pronásledovat toho posledního, který stojí na nohou?
 
Aliya Sevoy - 24. května 2020 15:05
aliya5054.png

V domě

Max, Vrána


Jenom zlí lidé ubližují psům. Pramálo záleží na tom, že Max není můj, když začne kňučet bolestí, na okamžik začnu vidět rudě. Bylo by možná moudřejší vyrazit rovnou ke dveřím do loděnice, myšlenka, že by takhle někdo zacházel s Gorem mi to ale nedovolí.

Zvednu se od dveří, udělám jeden krok a poučená minulým neúspěchem zamířím pečlivěji. S výdechem vystřelím dvakrát na hrudník toho zmetka, co tloukl Maxe, a tentokrát neminu.

Když se po straně rozrazí dveře, můj první instinkt je zamířit i tam. Hester v tu chvíli dělí od zastřelení jen velmi málo, vteřina, při které si stačím uvědomit, že není nepřítel.

Zakleju, víc zdržení už si nemůžu dovolit. Max si musí dál poradit sám. "Hester, loděnice." Syknu a vyrazím.
 
Chulainn "Shean" O´Macha - 24. května 2020 08:21
e44f751dae6eef6429eb059ff935996e9858.jpg

Taneček s Godoliéry

celá sajtna

Situace se zrychluje a chlápci vyvázly bez ztráty kytičky. Margaret promluvila stejně jak kněz v kostele plným štětek a kriminálníkům, tedy naprázdno. Ani sek na krk nebyl úspěšný. Chlapci se zmotivovali k protiúderu.
Udělám překrok abych se vyhnul bodající holi, ke straně kde není chlap utočíci z boku a ti se mu vzdálím. Zároveň se, ale přesunu blíž k útočníkovi s holí zkrátím tak vzdálenost a pokusím se bodnout čepelí na srdce.
Pro jistotu se, ale ještě kryji okovanou částí hole, která kryla čepel. Pokud bod vyjde budu následovat sekem na krk toho druhého pokud ne pokusím se navalit na něj, pěstí ho srazit a odskočit na druhou stranu.


 
Hester *Vrána* - 23. května 2020 16:03
tristanliufullbody35642.jpg
Po hlavě
Aliya a Max

Bez jediného vrznutí se mi podaří dostat se až do poloviny schodiště. Dole slyším hlasy, ale nejsem schopná poznat, kolik jich je. Nemám tak nejmenší tušení, kolik nepřátel na mě za dveřmi čeká.
Trhnu sebou, když se duch náhle pohne. Neletí však ke mě, ale do spodní místnosti. K čertu. Stůj, vyzradíš mě!
Nemám čas na rozmýšlení. Jestli chci z momentu překvapení vytěžit alespoň něco, tak to musím udělat hned. Přehoupnu se přes zábradlí a rázem se tak ocitnu na zemi, poblíž dveří. Prudce dveře otevřu a vtrhnu do místnosti. Kuši pozvednutou a připravená vystřelit po prvním nepříteli, kterého uvidím.
 
Vypravěč - 23. května 2020 15:57
krysari6216.jpg

Bez SlečinkyHester, tobě se podařilo dostat se nepozorovaně na půdu. I poklop nad schody se ti podařilo otevřít tak aby nevrzal, takže ti nikdo neslyšel. Dole zaslechneš tlumené hlasy o něčem se baví, ale nedokážeš dost dobře rozeznat slova. Než se však stihneš dostat až dolů duch, který se ti celou dobu držel v patách náhle změní směr. Letí rovnou k vetřelcům dole. Pokud si tě doteď nevšimli, tak přítomnost tvého pronásledovatele je na tebe upozorní zcela určitě. Co uděláš?

Aliya i s Maxem se vrhnou ke dveřím. Max rovnou dovnitř přesně podle rozkazu, který dostal. Tam se mu do cesty postaví dva z Gondoliérů. Jeden mu nastaví hůl, do které se pes zakousne zatímco ten druhý ho několikrát vší silou udeří. Max zakňučí.
V hlavním skladišti jsou jenom tihle dva, ten zbytek i s whisperem musí být vedle, kde máte molo a přístřešek na svou loď. Rozhodně dveře tam jsou otevřené.
Truhla je otevřená poblíž nich a prázdná a ž na trochu vlny, která tam zřejmě slouží jako výplň aby se obsah nerozbil.
Aliyo co děláš?

Sheane, tvůj záměr tak docela nevyšel. Jakmile jsi pozvedl pušku abys vystřelil, dostal jsi do ní ránu holí. Výstřel sice vyšel z hlavně, ale nikoho nezasáhl a broky se neškodně zaryly do země. Jen tak tak se ti podařilo vytasit meč a máchnout s ním proti útočníkovi jinak bys dostal pořádnou ťafku.
Mezitím se ten druhý znovu vyškrábal na nohy a jeho výraz naznačuje, že za ten kopanec zaplatíš. Udělá výpad a bodně holí přímo proti tvému břichu, abys musel zareagovat a odkryl se před dalším úderem jeho kumpána.
Jak si s tímhle poradíš?
 
Naria Lomond *Slečinka* - 22. května 2020 23:30
slecinka1770.jpg

Když si Slečinka ušpiní ruce...
Možná má Shean pravdu. Nejspíš je to přílišná komplikace toho jeho prostého plánu. A tak neprotestuji, když se rozhodnou můj plán vynechat. Chvilku nerozhodně postávám stranou ve stínech a přemýšlím, zda se mi chce přimotat do toho násilí a násilí. Nakonec dojdu k závěru, že tam bych byla opravdu málo platná. A co hůř, nejspíš bych si ušpinila svoje šaty.

Přejdu na jiné bezpečné místo, kde celou situaci mohu sledovat, aniž bych se přímo do ní zamíchala. Vážně by mě zajímalo, proč se tak obtěžují s dáváním té bedny k nám do skrýše. Má to být past? Shean skutečně bravurně stáhne do stínů jednoho z jejich lidí, že si to skoro ani já nevšimnu. Ale jen skoro. Pousměji se nad tím a dychtivě očekávám další plán toho psího páru a Vincenta. Je to jako divadlo bez scénáře.

"Ale, můj budoucí kožichu. Copak? Měl jsi mě přivést? No tak jdeme. Veď," pozdravím Gora a navzdory svým slovům jej podrbu na hlavě.

Stejně jako předtím Aliya použila psa na přivolání Sheana, předpokládám, že tomu tak je i se mnou. Takže když mě pes dovede k svázanému muži, ani se nedivím. Zhluboka se nadechnu, vydechnu a ušklíbnu se.

"To je tak hezké, že mysleli i na mě, abych se tu dnes nenudila..." pronesu si šeptem a pomalým rozvážným krokem jdu směrem k muži. Cestou se zastavím jen jedinkrát, a to abych vytáhla svůj nůž. Potěžkám jej a trochu nespokojeně si nad tím pokrčím rameny v jasném gestu "no hold mi to bude muset stačit". Ne každý den může být člověk originální a jednat v rukavičkách.

"Znáš tu pohádku o vlkovi, co se snažil sfouknout prasátkům domeček?" zeptám se konverzačním tónem, když jsem k němu došla. S nakrčeným nosem jsem se k němu sklonila a hezky zblízka se mu podívala do tváře. Obzvláště jsem si užívala plný, přímý a hlavně důkladný pohled na něj, když jsem mu přiložila svůj nůž na krk.

"Pokud budeš zlobivý hoch a neřekneš mi, co mi to děláte s domečkem, tak budu moc a moc hodná a ukážu ti velmi názorně, co pak prasátka provedla vlkovi na oplátku. Chceš?" zašeptám mrazivým hlasem a dávám si záležet, aby zbytek světla, co tady panuje, dopadl jen na polovinu mého obličeje. Jen ať vidí ten široký, mrazivý úsměv na polovině obličeje. Jen, ať se kochá chladem kovu na jeho kůži.

"Už dlouho jsem si nezašpinila ruce," zašeptám ještě se vzrušením v hlase.
 
Aliya Sevoy - 22. května 2020 11:59
aliya5054.png

Mela

Celá parta


Sakra! Zakleju v duchu, když se místo hlavy čarodějníka rozprsknou cihly a omítka ze zdi naší skrýše. Neměla jsem si od Sheana brát tu placatku, když se mi po jednom loku tak třese ruka.

Když se chlapi vrhnou na Gondoliéry, vyskočím zpoza sudů v přesvědčení, že ten Sheanův povel "Běž, ber ho" patřil mě. Krev mi zahučí v uších, a pak mě upřímně vyděsí, když se okolo prožene Max.
Docela jsem na toho psa zapomněla.

Nezastavím se ale, jak nejlíp umím prokličkuji tou melou před skrýší. Na rozdíl od Maxe ale nevletím rovnou dovnitř. Přidřepnu u dveří, risknu rychlý pohled do domu, co se tam právě děje, kde je zbytek Gondoliéru.
Když se nakloním napodruhé, je to vystřelit na nejbližší z nich, ty, které zrovna necupuje Max.

Pokud i s tou prokletou bednou zalezli hloub do domu, nezbyde mi než se tam obezřetně pustit taky, doufat, že mi nepřiletí jedna ze tmy.
 
Chulainn "Shean" O´Macha - 20. května 2020 08:32
e44f751dae6eef6429eb059ff935996e9858.jpg

Taneček s Godoliéry
celá sajtna

S Maxem po boku běžíme vstříc boji, po cestě vidím jak nějaký sráč pomáhá zraněnému tak na něj od boku zamířím Margaret. Kohoutek udeří na zápalnou kapsli a ta zažehne prachovou náplň v hlavni. Oheň z pravé hlavně vyplivne záplavu sekaného olova a velkých broků, které udělají krvavou paseku v boku "samaritána".
Řítím se dál a jen koutkem oka sleduji jak se do boje dostal Vinc a válí se po zemi. Ke mě přispěchají dva ptáčci aby mě zastavili. Je mi jasné, že se k "čárifukovi" nedostanu včas, tak jen křiknu na Maxe.

"Běž! Ber ho!"

To už se ke mě, ale řítí ti dva rozestavění tak, aby si mě vzali do kleští. Ještě v chodu toho prvního zkusím odkopnout aby se ke mě nedostal moc blízko kopem na žaludek. Je to spíš uvolnění prostoru, když se sesune na zem tím méně práce na další akci.
Na druhého vyčkávajícího obrátím Margaret a již z poměrné blízkosti vystřelím z druhé hlavně smršť hrubých broků a sekaného olova.
Pak konečně tasím z kord z hole a utočím na toho prvního sekem na krk.

 
Hester *Vrána* - 19. května 2020 20:01
tristanliufullbody35642.jpg
Jako myš

Ruce se mi chvějí a nakonec jsem ráda, že jsem neublížila svým vlastním lidem. Sakra! Musím zlikvidovat toho, kdo duchovi rozkazuje, abych před ním byla skutečně v bezpečí. Když se ohlédnu, stále ho nejasně vidím. Chvějící se vzduch, daleko víc ho ale cítím. Už jednou na mě sáhnul a podruhé mu to určitě dovolit nechci.
Teplo vyzařující z amuletu jako kdyby na okamžik zakolísalo. Toho nehmotná bytost okamžitě využije a posune se ke mě blíž. Srdce mi skočí až do krku.

Otočím se zpátky k bitevnímu poli. Akorát zahlédnu čaroděje, jak zalezl zpátky do domu. Musím se ho zbavit a čas mi rozhodně není nakloněn.
Risknu to a vyběhnu ze svého úkrytu. Plášť mi sice poskytuje jistou ochranu před zvídavými zraky, ale rozhodně díky němu nejsem neviditelná. Proběhnu několik bočních uliček, prolezu dírou v plotě , vyškrábu se na zeď a z ní potom přelezu na střechu. Za normálních okolností by to nebyl problém, ale teď jsem vyčerpaná a navíc mě znervózňuje duch, který mi je stále v patách.
Přelezu na střechu našeho domku a s vynaložením zbývajících sil vypáčím okenici na malém okýnku vedoucím na špinavou a zaprášenou půdu naší skrýše.

Tiše vklouznu dovnitř a opatrně, abych se vyhnula vrzajícím prknům v podlaze, se vydám k výlezu na půdu. Tohle je nejobtížnější část mého plánu. Potřebuji poklop otevřít tak, aby nevydal ani hlásku. Tam dole už jsou nepřátelé a jestli mě někdo z nich uslyší, jsem v háji.
 
 
 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2020 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 0.084541082382202 sekund

na začátek stránky