Andor.cz - Dračí doupě online

Dobrodružství

Záhada v Maas

Příspěvků: 142


Hraje se Denně  Vypravěč Ahmose je offlineAhmose
 

Ukončená jeskyně!

DružinaObnovit družinu

družina zatím neexistuje
Hermann Strauss - 11. září 2020 19:29
dungeonsdragonspathfinderroleplayinggameunearthedarcanad20systemartificerforgottenrealmscampaignsettingpngclipart1104.jpg
Vyvrcholenie.

Ako sa Valdou hlas rozoznieval ja som si zapisoval celý priebeh udalostí a robil nákresi všetkého a keď so prišier na radu s vyjadrením k situácii, povedal som :Je potreba pravdu ! Hodlám sa pomôcť Valdovi a Ezra a Muskať dostať pred spravedlnosť krajiny alebo zaviesť ich až Valdovi do náruče. Skovám zápisník a som odhodlaný pomôcť.
 
Kergerian - 11. září 2020 18:21
9a87e67f43_105817919_o22825.jpg
Doufám že se ještě někdy uvidíme
Hlas Valda se rozeznívá v mé hlavě jako bych slyšel výbuchy střepů. Nevěděl jsem co mám dělat ale rozhodl jsem se že to dotáhnu do konce.
"Doufám že se mu dostane to co nám, žádné slitování. Rád bych aby jsi mu dal to co tobě dal on. Pokusíme se ho uchlácholit na to, aby přišel, ale nic neslibuji.
Poté co jsme to silou dokázal dostat ze svých úst tak jsem pomohl naložit Harma a dovést ho do města aby byl řádně ošetřen.
 
Pírko - 02. září 2020 17:56
c48737fa82_105817925_o21272.jpg
Spravedlnost pro Erzovi
Hlas Valda Erza se mi opět vrývá do hlavy zatímco nakládáme Harmovo bezvládné tělo.
Příběh do sebe začíná zapadat….
Zatímco obludná nestvůra vyhrabává díru u zdi. Začínám zkoumavě Harma pozorovat.
Opatrně uvolním z opasku jeho meč a když pak Lenira dotáhne Valdovo tělo k trakaři, začnu uvažovat nahlas:
     "Pokud Starosta města neměl Valda rád je možné, že je v tom všem také namočen….nepřijde vám divné, že kamsi zmizí nejbohatší člověk ve městě , vzápětí se na jeho statku dějí nepřirozené věci a zákonná moc se to nesnaží nijak řešit??? Namísto toho Erzo svolává kolem jedoucí dobrodruhy……
Myslíte, že když do města nakráčíme s Valdovou mrtvolou, že se vše vyřeší???
Já se spíše bojím, abychom za mřížemi neskončili my…..
Osobně bych spíše zašel k nějakému Cidarskému hraničáři.
Ten tady má oprávnění zasahovat, a je podřízen přímo králi.
Otázka je zda tu ve městě nějáký je….
Také bychom mohli Erza s Muskat nalákat sem ať si Valda zjedná spravedlnost sám….ale nevím zda bude tak důvěřivý…..
A pak je tu ještě jedna maličkost …"pokračuji v řeči a opatrně nakláním špičku meče k Harmovi.

     "Erzo věděl co nás tu čeká, mohl tušit, že se dovíme pravdu, určitě se potřeboval pojistit zda je statek stoprocentně bezpečný…..já bych tím někoho pověřil….někoho, koho bych nenápadně vnutil družině, aby na vše dohlédl…….dokážete někdo z vás veleslavných mágů zjistit jak na tom opravdu je a hlavou pokynu k trakaři……"
Pak se obrátím ke Ghulovi….
"Je ve městě někdo komu můžeme důvěřovat a je schopný zajistit spravedlnost ???" 
Lenira - 01. září 2020 12:37
beznzvu467.jpg
Smrt na vlastní oči, trest vrahům

Neslábnoucí hlas Valda mě stále sice trochu děsí, ale už né natolik, abych vzala nohy na ramena.
Bez hlásku poslouchám jeho příběh.
Když v tom hlas začne slábnout a blížící se kroky neznámé entity mi opět rozprouzí adrenalin v žilách.

To co se objevilo ve dveřích, počínající rukou a končíc zhrbeným obrem, mě sice vyděsilo dostatečně na to abych vzala nohy na ramena ovšem jeho hlas už není tak děsivý a opravdu nabáda k tomu aby mu člověk mohl věřit....

Jakmile se pustí do vyhrabávání svého těla vyběhne ze dveří i Sidy a vypada jako by mu chtěl pomoct bežel za Valdem k jeho hrobu a pustil se do vyhrabávání... V tu chvíli jsem věděla ,že Valdo mluví pravdu a zakřičím na Garipa s Pírkem .... "Počkejte!"
Když Valdo spolu se Sidym vyhrabou jeho tělo běžím se podívat.
Podle mě jeho mrtvola vypadala jako by se to všechno stalo včera... Téměř neporušená. Bez jediného červa. A snad i s pěnou u pusy...
Po chvíli váhání mrtvolu vytahuji a táhnu směrem k vozíku kde leží Harm.
"Chtěli po nás abychom vyřešili záhadu... Řešení je tady! A ukážu na Valda!
Buď mi pomůžete , nebo jej do města odvedu sama....
a kouknu se po ostatních.
Nato se Sidy vzpříma postaví dá tlapky do boku a po všech hodí naštvany pohled ?!


 
Vypravěč - 31. srpna 2020 21:39
pj866.jpg

Rozhodnutí

Beloffův statek zvenku: na dvoře
pátek 1. dubna, noc
Bezvládný Harm a všichni dobrodruhové„Důkazy...“ zabručí hlas a na chvíli se kolem rozhostí hrobové ticho. Zraky ghůlů matně pableskují ve svitu měsíce a Pírko s Garipem se s pomocí družiníků pokouší nacpat Harmovo bezvládne tělo na vozík.

„Říkali mi Valdo Beloff,“ promluví znovu hřmotný hlas a z nitra statku se ozve mohutné zavrzání prken, „to já založil zdejší manufakturu a vybudoval ze zašlé farmy tenhle statek. Maas mi vděčí za své dobré roky. I starosta to ví a proto mě nikdy neměl rád a žárlil na mé bohatství a věhlas. Ale ne tolik jako můj bratr a má žena.“

SKŘÍP, BUCH, SKŘÍP!

„To ona mi připravila houby naložené v octu. Těžké jídlo na večer, ale nemohl jsem odolat své oblíbené pochoutce. Vařit, to Muskat uměla skvěle, taky se učila u bylinkářky. A proto jí nedělalo nejmenší problém zamaskovat trpkou chuť jedu. Ani nevím, jestli byl jed přímo v houbě, nebo jej do nich napustila s tím octem.“

BUCH, SKŘÍP, BUCH! slyšíte, jak se k vám dusot těžkých nohou přibližuje.

„Bylo mi zle. Tak zle, že smrt byla příjemným vysvobozením. Ale přesto jsem ještě proklel. Je i statek, který oba tolik chtěli. Nic jiného si ani nezasloužili, jen jsem nevěděl, že to budu muset být já, kdo je z něj vyžene. Možná… možná jsem tohle místo až příliš miloval na to, abych z něj dokázal navždy odejít. A tak jsem se vrátil. Větší, silnější a strašlivější než kdy dřív. Jako pán ghůlů, jehož hlad utiší jen vyhrabané mrtvoly ze hřbitova.“

Dlaň, do které by se pohodlně vešla půlka Garipovy hlavy se protáhne dveřním rámem. A za ní i celé obrovité popelavé tělo, nakrčené tak, aby tak tak prolezlo otvorem. Rudé žilky, které brázdí netvorovu kůži, mu na děsivosti jen přidávají.

„Pokud chcete důkaz, budete muset vyhrabat mé skutečné tělo,“ promluví hlubokým, ale už ne tak rezonujícím hlasem, „ne, rychlejší bude, když to udělám sám.“
Ti, kdo zůstali, pak mohou sledovat, jak se drápy netvora noří do vlhké půdy. Jen asi deset kroků od vás, těsně u ohrady statku, odhalí prokletý vlastní hrob, ve kterém skutečně tlí tělo muže středního věku.

Je teď na každém z Vás, dobrodruhové, jak se zachováte. Můžete jen dopravit Harma k felčarovi a odejít z města. Nebo se spojit, obvinit Ezru a Muskat z vraždy a dohnat je před snad spravedlivý soud. Nebo netvorovi neuvěříte a pokusíte se jej porazit v souboji?

Napište každý za svou postavu, jak byste se zachovali a já jeskyni uzavřu epilogem pro každou z Vašich postav.

 
Lenira - 13. srpna 2020 18:17
beznzvu467.jpg
Bez důkazů neobviňuj!

Při pohledu na stvůry se po pár krocích zastavím ... Přece jenom bojovat sama nemám sílu a proklouznout taky nedokážu.
Otočím se na ostatní "Pírko prosím odvez Harma a Lekije zpět do městečka.Pokud je ještě někdo raněný běžtes nimi! Ostatní zůstanou tady se mnou a zkusíme získat nějaké důkazy o vraždě Ezrova bratra. tedy pokud nějaké má zamumlam polohlasem...
Koukám dveřmi do světnice a spustím
"Pokud chceš dostat svého...Potřebujeme důkaz, kterým můžeme usvědčit Ezru s Muskat z vraždy.A poté se už vesničané postarají o tvou pomstu a můžeš v klidu odejít bez toho abys měl na svědomí jejich zivoty. Ale bez důkazů nemůžeš nikoho obvinit."

Povím a vzpříma se postavím ,ale okem nespouštím dění uvnitř...ani sošně stojící monstra
 
Kergerian - 05. srpna 2020 17:12
9a87e67f43_105817919_o22825.jpg

nechápu nic


Když se ghůlové stáhli, nevěděl jsem co mám dělat. Poté co nechtěl moji pomoc tak jsem se pomalu zvedl.
Poté co jsem slyšel hlas z hlubin, málem mi vyskočilo srdce z krku. Nevím co jsem měl dělat tak jsem jen stál a díval se na ghůly a nic neřekl a hlavně jsem se snažil pobrat zdravý smysl a myslel jsem jestli je to u mě nebo mluvil nahlas. Mám snad halucinace nebo ne ?? Jsem snad posedlý nebo mi jen hrabe z magie.
 
Kasim Kolevsky - 05. srpna 2020 15:56
andorprofilkonec4530.jpg
Žeby zrada
Nikde žádná rada[/i]

Po doznění další správy od nejspíš mrtvého bratra jsem povolil luk z plného napětí, ale zcela jsem ho nepustil. Nevyndal jsem šíp z tětivy. Byl jsem připraven hned vystřelit. Pozoroval jsem, jak Pírko naložil Harrma a odjíždí k bráně. Musel jsem se zamyslet nad tím co hlas (bratr) řekl. Po Leniřině odpovědi, kdy jsem zahlídl mihnutí vevrčáka u dveří a náhlí posun Leniry. Rychle jsem popošel kus za ní a pozoroval jsem příšery kteří nehybně stály. Pak mu odpověděl Garip. Pokyvoval jsem. Bylo to rozumné, jestli bychom měli něco podniknout měli bychom mýt důkazy. Podle mě bychom měly určitě dostat Harma k ošetřovateli. Ale i tak bychom měly zjistit co nejvíc. „Takže tohle je můj nápad.“ Pootočil jsem se k ostatním ale ne zády k Leniře. „Rozdělíme se a menší skupinka by šla s pírkem a Harmem k léčiteli a další skupinka by zůstala zde a zkusili bychom něco vykomunikovat.“ Pak jsem odstoupil ke Garipovi a naklonil jsem se k němu.
 
Garip - 03. srpna 2020 23:06
garipv8199.png

Rozhorlený trpaslík s nedostatečným pudem sebezáchovy
[/justify]Když vidím, že Lenira se zajímá o hlodavce, vložím se do vyjednávání sám.
"Todlenc teda ne, hale, Ezrovo brácho, esli seš to ty. Řékáš , že nesi vrahón a z nás bys mordéře s klidem ud´ál, páč nic inýho nebudem, žádný honosný vykonavatelé spravedlnostě bo tak cosi, esli je sem nalákáme. Pomsta nejni spravedlnost, kapiš? Esli se chceš pomstét, fajne, ale udije se to jak to má bejt. Daj nám doukaze, že ťa ti dvá zamordovali, a my je vodvlečem rovnou k šatlavě. Dyž je to pravuda, provaz je nemine a ty bodeš mét klid, ni? A tim to bude v rychtiku. My vezmem třebas enem podíl z pokladu za outrape a dopadení tvejch mordéřů, a zbytek dáme ňákýmu tvýmu dědicovi, nebo na kom tě záleží, to už je fuk, he?"
 
 
 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2021 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 0.074580907821655 sekund

na začátek stránky