Andor.cz - Dračí doupě online

Dobrodružství

Strach elit

Příspěvků: 24


Hraje se Dvakrát týdně  Vypravěč Arged je offlineArged
 

Ukončená jeskyně!

DružinaObnovit družinu

družina zatím neexistuje
Camilla - 10. prosince 2020 14:07
beznzvu7482.png

VěžPokývnu směrem k El na znamení že jsem zaregistrovala její pozdrav.
"Ty jsi zástup od Likaniuse?"zeptám se El. "Ani se nedivím , že ti neprozradil podrobnosti .Já jsem Camilla" a nastavím ruku na pozdrav.
Rozhlednu se po místnosti a dobře si prohlížím zrcadlo....

Nejlepší by bylo začít u komorné která tělo našla ... Třeba si všimla něčeho divného . Přece jen by tady měla znát každou cihlu ..."
A doufajíc že staříkův sluch už tak dobře neslouží nahnu se k ostatním a šeptnu...
"Vím že je to nepřijatelné , ale chci se při nejbližší příležitosti zkusit dostat do márnice a tu pitvu přece jen provést a budu ráda za vaší pomoc... " a kouknu na oba s očekáváním kladné odpovědi.
 
Eleonora Thurly - 09. prosince 2020 20:53
80931b4df6135d0e1b2ffa3c438ce646(1)651.jpg

VěžTeď jsi ve službách Kartézie.. bla bla bla Poděkuji a pousměji se. Následně spatřím ženu a dám hlavu na stranu s jemných úsměvem na rtech. Zdravím. řeknu stroze a následně se podívám na staříka. Krejčí?!

Myslím, že návštěva u krejčího by měla být to poslední kam bychom měli jít. Pokrčím hlavou a následně se podívám na ženu Já jsem El. Řekne mi tu někdo co mám dělat? Pousměju se ale raději mluvím tišeji. Nikdy nikdo neví kdo nás poslouchá.
 
Camilla - 09. prosince 2020 09:37
beznzvu7482.png

VěžMám pocit, že poslední dobu trávím jen na schodech...
Když vejdeme do místnosti začínám se rozhlížet jestli neuvidím něco zvláštního... něco neobvyklého, když stařík spustí informace o kterých ví.

Nakonec nám na krk věší jakýsi dřevěný medailon. hmmm pěknej šutr a kouknu zkrz něj do měsíce svítícího přes okno...
Z mého kochání me vytrhne až nově příchozí žena,z rozhovoru se staříkem jsem zjistila že ona má být zástupcem toho fifni se kterým jsem byla u velitele.
No čekala jsem něco horšího, ale nebudu předbíhat , žena umí být o dost větší potvora než kdejaký muž.
A stojící u okna se skříženýma rukama na prsou pozoruji jak stařík nad ní slintá.
Ke krejčímu? Řešíme vraždu a né poslední módu...Odfrknu pod nosem
 
Šéf - 08. prosince 2020 16:32
oko6612.jpg
Stařík už se s vámi téměř loučil, i když dost možná máte na jazyku spoustu otázek, když se nahoře na schodišti poněkud nečekaně objeví krásná dáma.

"Eh, co? Eleonora? A že vás posílá ten šiška z Borové? Aha.. já myslel, že poslal tady pána. No, což, tak budete tříčlenný tým, heh. Nebo ne?"
Nasadí úsměv od ucha k uchu. Pak odněkud vytáhne další medailon a dá jej Eleonoře. Ohromeně na ni zírá:
"Teď jsi ve službách Kartézie. Nezneužij ho a kéž tě provází Štěstí."

Zdá se nesvůj a že by se vás nejraději co nejdříve zbavil.
"Asi byste měli začít u krejčího, všichni tři. Vaše odění je poněkud nevhodné. Pro vyšetřovatele, myslím."
Je na vás, zda mu chcete tu radost udělat nebo ještě využít vhodného místa pro spředení prvních plánů či další otázky na písaře.

 
Eleonora Thurly - 08. prosince 2020 16:13
80931b4df6135d0e1b2ffa3c438ce646(1)651.jpg

Příjezd


Eleonora přijela k hradní věži. Měla jasný úkol. Potěšit a zároveň pobavit pár lidí. Bylo jí jedno, jestli by to byl muž, žena. Nebo obojí dohromady. Měla své přednosti a věděla to moc dobře. Uměla využít své vnady pro to, aby získala co chtěla. Nyní musí zjistit něco o zdejších lidech. Ona sama pocházela až ze Starvasu. Z daleké Kelsie.
Na strážný se láskyplně podívala aby jí pustili dovnitř a ona mohla najít své lidi.
 
Šéf - 08. prosince 2020 09:49
oko6612.jpg
Stařík vás nahoře pozdraví, nechá si připomenout vaše jména a pak se rozpovídá o tom, co se zatím podařilo zjistit.

"Tělo je v márnici. Pitva, kterou kdosi navrhoval, je vyloučena. Je to celé zamotané. Možná už jste slyšeli o tom podivném zeleném záblesku. Vidělo ho dost svědků na to, abychom tomu věřili.
Žádné stopy po zranění, popáleninách, otravě, udušení. Byl zde králův alchymista, který z kapky krve ověřoval právě možnost otravy. Spěšně hned odjel. Možná jeden z potenciálních podezřelých, když o tom teď uvažuji.

Komorná, která měla službu a objevila jako první starostovo tělo, se jmenuje Matylda. O den dřív se starosta ostře pohádal s panem Kerberem, majitelem sítě hostinců. Jmenují se vždy žlutá nebo žlutý něco, Žlutá Želva například tady v Anfernu. Je spolu s dalšími hosty zadržen na hradě v obytné části, pokud byste s nimi chtěli mluvit. Budou tam jen do zítřejšího večera, déle si nemůžeme dovolit je tu zdržovat."


Pak rozhodí rukama: "Jak vidíte, nemáme nic, čeho se pořádně chytit a stopa chladne. Mělo se to pojmout úplně jinak, tohle vyšetřování. Ale to už je teď vaše starost."

Dal vám pak každému odznak vyšetřovatele, jednoduchý dřevěný medailon s písmenem V. V jeho středu je malý střípek vzácného kamene Kartezínu, po kterém se jmenuje celá země. Je zářivě červený na světle, lehce bíle světélkující ve tmě. Odznak úřadu. Jeho zneužití se trestá smrtí. Kdo není ve službách krále, nesmí jej ani vlastnit, natož se jím prokazovat. Když ho každému z vás dává na šňůrce na krk, pronese obřadně:

"Teď jsi ve službách Kartézie. Nezneužij ho a kéž tě provází Štěstí."

Ano, každý lupič v Kartézii si nic nepřeje víc, než přízeň Štěstí, jedné z oblíbených Kartézských bohyň.
 
Camilla - 07. prosince 2020 19:11
beznzvu7482.png

Divná sešlostKdyž jsou muži celkem blízko slezu ze zdi abych mohla pokračovat s nimi...

vypadá jako jeden z těch co jsem potkala na schodech

Když se blíží jen lehce pokývnu na pozdrav .Muž se na mě dívá jako by mě chtěl při nejbližší příležitosti shodit z hradní věže...
Opětuji mu ho svým pohledem který zní něco jako... smůla teď se mnou musíš spolupracovat , ale taky z jeho přítomnosti nejsem nadšená. Stáhnu kapuci do čela a následují je po schodech nahoru.
 
Gerbod - 30. listopadu 2020 14:33
andor1300706.jpg

Divná sešlostS chladným pohledem napjatě sleduji okolí. Začíná mi docházet, co se tu vlastně děje. Po stopách vraha se vydá skupinka hrdlořezů, zlodějů a kapsářů. Jednoduše ideální sebranka, která určitě nebude získané pravomoce nijak zneužívat.

Po příchodu velitele stráže napjatě čekám, co se bude dít. Až když promluví směrem ke mně, nervózně se rozhlédnu po okolí a vydám se ke dveřím. Na tu dívku, se kterou se náhpdou setkám u dveří jen kývnu na pozdrav a změřím si ji přísným pohledem. Následně se beze slova vydám po schodech za starcem.
 
Šéf - 28. listopadu 2020 15:33
oko6612.jpg

Divná sešlostJe to úsměvné. Spíše než přímo pod věží, začíná se scházet Fefirův výběr po okolních střechách, dvorech a zídkách. Jen dva muži stojí přímo pod věží, kteří po prohození pár vět se strážným u vchodu zůstali čekat poblíž.

S vašimi zkušenostmi pohybu ve městě máte představu, kde kdo asi je, ale nechcete se vzájemně ukazovat konkurenci, a tak většina přítomných setrvává ve stínech i po příchodu velitele stráže. Tomu okamžitě dochází, že nevymyslel ideální místo a složení skupiny pro schůzku.

Promluví krátce ke starci, který mu dopoledne dělal zapisovatele a druhému muži - mladému důstojníkovi městské stráže - který přišel s nimi, načež se rozejdou každý jiným směrem dál od věže, u které zůstává starý muž. Po krátkém vyjednávání s muži, kteří čekali u věže, tito odejdou.

K důstojníkovi se záhy připojí dva stíny, načež všichni zmizí v blízkém průjezdu, k veliteli stráží také přibudou dva noví vyšetřovatelé a zmizí za rohem.

"Už jen dva, pojďte, prosím, nahoru do věže!" řekne stařík kamsi do prostranství před sebou. Strážný mu otevře dvířka a stařec zmizí uvnitř.
Vyrazíte a asi trochu zaskočeni se setkáte před věží - Gerbod a Camilla. Omyl? Po nikom dalším není ani vidu ani slechu, tak.. snad..
 
Camilla - 27. listopadu 2020 17:39
beznzvu7482.png

Cesta na hradVezmu si od velitele svitek a odcházím ven. A na schodech se míjím se dvěma muži . Nevypadají až moc neschopně a pousměji se...

["Tak...." povzdechnu si. Když si uvědomím že bych si měla sehnat pár věcí na cestu. Aspoň něco k snědku a hodilo by se i pár věcí od zdejšího zámečníka. A jelikož jsem měla hluboko do kapsy, musela jsem si poradit jinak...

Po pár hodinách kouknu do brašny "Fajn, chleba a vodu mám, křesadlo , sada šperháků, lano, a ještě pár drobností" snad to nikomu nebude chybět a když jo už budu pryč honí se mi hlavou.

K hradu dorazím asi půl hodiny před západem slunce. Vylezu proto na nejbližší zídku a pozoruji tu kouzelnost přírody a záplavu krásných barev a doufám že pokud velitel ještě někoho přijme, že to nebudou žádní trubci. A taky koho za sebe pozve ten fifňa.
A objeví se mi úsměv na tváří když si na něj vzpomenu jak zápasil se schody...

hele támhle se někdo blíží...
 
 
 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2021 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 0.073007106781006 sekund

na začátek stránky