Andor.cz - Dračí doupě online

Dobrodružství

Dračí Světy

Příspěvků: 23


Hraje se Jednou týdně  Vypravěč Nargelas je offlineNargelas
 

DružinaObnovit družinu

 Postava Erria Larra je offline, naposledy online byla 27. ledna 2021 21:44Erria Larra
 Postava Drobek Boris je offline, naposledy online byla 27. ledna 2021 8:57Drobek Boris
 
Erria Larra - 24. ledna 2021 21:24
a8d85112c94a5ae227d46bf146d504175949.jpg

U DRUVENA DOMA"Ja mám rada dlhé prechádzky." *Odvetila som Borisovi. Nič viac som na to nepovedala. Nechala som Borisa aby sa zoznámil s majstrom trpaslíkom. Ponúkanú pálenku som síce prijala ale nehnala som sa do jej vypitia. Kto pálenku pije má zahmlenú myseľ a stáva sa jej otrokom, to je to posledné čo potrebujem. Keď začal Druven hovoriť o tom čo sa tam deje, tak som pozorne počúvala až dokonca. Aj Borisovu pripomienku o tom že to môžu by len otrokári som si vypočula.*

"Dobrodruhovia najskôr vzali peniaze a vypadli. Ani by som sa im nečudovala. Máte tu ľadových obrov, beštie a v meste je určite aj výberca daní." *Z môjho zhnuseného výrazu a tónu hlasu môžu všetci tu prítomný spoznať akú mienku mám o výbercoch daní a že ani tú najhoršie potvoru nepovažujem za tak hnusnú ako sú výbercovia daní. Páni na ľudí kašľú a rýchlo zabudnú na poddaných a názvy dedín, no výbercovia daní si vždy spomenú aj na tú najväčšiu dieru v celom kraji.* "Teraz ak ma páni ospravedlníte, tak ja využijem ponúknutú možnosť na spánok v pohodlí. Prajem vám všetkým pokojnú a dobrú noc." *S tými slovami sa zodvihnem od stola, vypijem pohárik pálenky, priateľsky sa domácemu a aj ostatným ukloním a až potom vykročím do jednej z izieb. Cesta bola skutočne náročná a je čas aby som si trochu pospala a načerpala nové sily.*
 
Drobek Boris - 22. ledna 2021 14:43
drobekboris92.jpg
U Druvena

Během rozhovoru jsem dojedl a dál se už nechystal jíst. Nasytil jsem se dostatečně, teď už jen jsem si užíval pití a kupodivu i přes svou povahu přítomnost dalších lidí. Druvenovi jen kývnu, když mi odpověděl a dál jsem se tím nezabýval. Každopádně i tak jsem případně připraven a ochoten pomoci, když něco bude potřeba.

To mi pak odpověděla i dívka. Pokýval jsem hlavou a mírně se uchechtl. "Procházka se protáhla.. Jaká nepříjemnost." Dodám ještě nakonec a dopiji pohár, který mi prakticky ihned pan domácí zase plní a vchází další osoba, trpaslík, a hned od dveří nechává poznávat svou pravou trpasličí náturu. Napiji se medoviny z poháru a v ten moment i přichází trpaslík a natahuje ruku na potřesení s představením. "Boris.." Odpovím mu a ruku stisknu natolik, abych mu zas nepolámal prsty, i když z toho zrovna strach nemám, vypadá dobře stavěný. Nabídku dalšího pití určitě neodmítám, rád se s novými přáteli napiji.

Když pak Druven pokračuje, nepřerušuji ho, jen dávám pozor. Nakonec jen pokývám hlavou a zazubím se. "Celkem se nedivím, i s odolnou kůží to byla celkem legrace jít celou cestu pěšky.." Konstatuji lehce zamyšlený. "Chodí sem do vesnice často? Nebo se jako typičtí obři raději schovávají o samotě a nevyhledávají potíže nebo společnost.." Zeptám se ještě a pak mlčím, kdyby se chtěl někdo zapojit do rozhovoru.

Při zmínce dobrodruhů se musím nenuceně pousmát. Tak odvážní, až se samou odvahou schovali. "Mají alespoň nějaké svědky, že ví, že je to obluda? Třeba jen obchod s otroky.." Pokrčím zamyšleně rameny.

Později nám i ukazuje dveře do ložnice. Sice se tím směrem podívám a pokývám hlavou, ale zatím se nikam neženu, jen upiji medoviny. "Ještě chvíli asi zůstanu vzhůru." Dodám jen krátce nakonec.
 
Vypravěč - 17. ledna 2021 12:22
image_20201117_1959029421.png
Nevypadá to že by někomu vadilo to že se Erria pustila do jídla a tak pokračujete v konverzaci dále.

"Uvidíme hala je na zimu nachystaná když vše půjdev v pořádku asi ani nebude s čím pomáhat."
Odvětí Druven na Drobkovu nabídku pomoci. Hospodář vás nepřerušuje, nechává vás se volně bavit a sám využívá času k tomu aby se pustil do jídla a pití. Pokud vidí že vám něčeho chybí nebo naopak na stole ubývá neváhá se zvednout a zachvilku donáší další. Na stole se i objevuje džbán s medovinou který je vyhřátý zjevně od krbu. Chvíli později kdy Erria zmiňuje svou procházku se otevýrají dveře a do místnosti vchází trpaslík. V rukou nese velkou bednu a u pasu má zavěšenou velkou nádobu.

"Tož Druvene som tady, také zasraté počasí tam je že to normální byť nemože! A hosti tož počkaj odložím si."

Bednu odkládá zatím vedle dveří a shazuje ze sebe oblečení. Můžete tak vidět že má krátce střižené černé vlasy boky má vyholené, a pak má dlouhý černý plnovou svedený do pleteného copu který mu sahá až po pas.

Trpaslík přikládá na stůl nádobu co měl u pasu a vytahuje ji z kožešiny, ukazuje se že je to demižon s čirou tekutinou. Mezitím hodí okem po Drobkovi. Pak k němu dojde a prohlásí:

"Já som Drugar."

S tím mu podává svou ruku, kupodivu se ani trpaslíkova ruka v drobkový nestačí, vypadá to že trpaslík má pouze nevýhodu co se výšky týče ale jinak je to taky statný hromotluk. Poté co se seznámí s válečníkem, jde ke krbu a bere tam čtyři menší pohárky asi tak na 4deci. Ještě si vezme misku horkého guláše a s tím si sedá na lavici vedle Druvena. Mezitím mluví.

"Tož také počasí.. nestihl jsem ani lyžiny dát, musel som jet celou dobu s kolcama. Bylo to uplně na hovno ti povídám, cesta s aj urvala, nebýt tadyhlenc paní tož bych se tam drbal s předěláváním lyžin ve sněhu.. no asi bych sa z teho.. no ale dost o mě sou tu hosti. Tož kdo si připije? Vezu pálnku he?"

S tím nalévá z demižonu aniž by se stihl ještě najíst gulášek. První nalil Druvenovi který neodporoval a kalíše s pálenkou si stáhl k sobě. U vás dvou trpaslík čeká, nevypadá že by vás do toho nutil ale pokud přijmete tváří se o hodně nadšeněji.

"Tož na zdraví a ať aj vám sa dobře povede docestovat kam vás to táhne."

Trpaslík se nachvilku kupodivu odmlčí spokojeně se usměje pak se začne ládovat gulášem, a tak nějak nepřestává protože si bere druhou a třetí misku. Toho využije hospodář a promluví tak nějak k oběma.

"Procházet se tu jen tak není uplně nejlepší nápad, a souvisí to s oněmi ledovími obry.. jak jsem říkal dnes v noci a v téhle nepřirozené vánici i oni určitě hledají skrýše. Ano je jich tu okolo v horách dost, nikdo nám to sice nevěří protože ve městech se učí že taková stvoření neexistují. Ono je to těžko, když je někdo potkal tak umřel. Tedy většinou. Ale dost onich mají dobré uši a nemají rádi když se o nich mluví."

Zazubí se Druven a napije se pálenky. Toho využije trpaslík a rozlévá další kolo. Vypadá že už dojedl i když ještě žvýká a pochvilce dodává.

"Tož starosta Hexenfurtu prý rozesílá lejstra, aj do dědin, praj volá o pomoc kde koho, lud že prý mizí. No a ve městě se říká že prej bestia z Hexenfurtu tam řádí, na to už se starosta nevyjadřuje. Prý pár dojelo dobrodruhů, a slíbili že vyřeší.. tož chvilku se motali okolo a pak zmizeli aj oni."

Pak se podívá po všech znovu si připije a podívá se na Drobka a Larru.

"Hexenfurt je na opačnů stranu než sem dojel, skrz osadu po cestičce přes potok, pár dnů cesty. Ale nikdo nemá důvod z tama sem chodit cesta je pro ně do kopca a tady nic není, a pak by se trmáceli stejně jen do dědin a pro ně do menšího města. Většina kupeckých cest vede pod horama.

Trpaslík se znovu odmlčí a toho využívá Druven opět ve chvilce ticha.

"Kdyby se vám chtělo spát, tak támhle sou volné místosti jsou tam postele, je to blízko krbu tak vám tam bude teplo."

Ukazuje a všímáte si dveří po stranách krbu. Hodina pokročila a tak chápete proč to zmiňuje sice jste trochu unaveni ale je na vás jestli si půjdede už lehnout nebo ještě zůstanete, vypadá to že ani hospodář se ještě nechystá a trpaslík podle toho jak pije a jí se rozhodně nechystá na kutě brzo.

******************
Další příspěvky pište už klidně veřejně.
 
 
 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2021 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 0.087301969528198 sekund

na začátek stránky