Andor.cz - Dračí doupě online

Dobrodružství

Svět 2020: Odhalení

Příspěvků: 50


Hraje se Denně  Vypravěč Gorax je onlineGorax
 

Ukončená jeskyně!

DružinaObnovit družinu

družina zatím neexistuje
Karel Jurica (NPC) - 07. prosince 2020 14:06
iko65843897.jpg

Karel Jurica, návštěvník


Karel Jurica je jedním z mála návštěvníků Atlantidy, co tu vlastně nemá politické, diplomatické, či jiné ambice. On nikoho nezastupuje, za nikoho nejedná a vlastně se tu na něho tak nějak zapomnělo. Zkrátka a dobře není to nikdo důležitý, kdo by za běžných okolností a někde jinde stál někomu za pozornost.

Oblečený je v obyčejném triku a kalhotách, čímž se na první pohled odlišuje od všech ostatních uniformovaných obyvatel města. Dále se liší tím, že není ozbrojen. No zkrátka a dobře na první pohled nepatří k místním obyvatelům, i když tu už nějaký ten pátek pobývá.

„No, koukám, delegace dorazila.“ Všimnu si výpravy, ale pak pokračuji v cestě do kantýny, kde bude možné celé zasedání a jednání sledovat v přímém přenosu, jako by to byla nějaká bezva show. K jídlu si přitom dám něco jako vepřový řízek s bramborem, okurkový salát a čaj.


 
Vypravěč - 06. prosince 2020 10:12
4ylhak4by3l315254.png

1. Listopad 2020


Indické loďstvo dopluje do bezpečné vzdálenosti od města, aby nehrozila srážka s městským obvodovým štítem. To pro gumové čluny uprchlíků nedopadlo dobře a ani záchranné operace některých flotil se neobešli úplně bez komplikací.

Na palubě je vyzvednut vyslanec Radží Ranganathan. „Vidíte ten transportér, ne? Ale radar neukazuje vůbec nic!“ Okomentuje přílet transportního radista, v podstatě stejnou informaci se může dozvědět kdokoliv, kdo má na lodi radar. Což je u válečných plavidel celkem běžná věc.

Když jsou všichni účastníci vyzvednuti i s jejich příručními zavazadly, přeletí transportér na Atlantidu. Jestli byl přitom vypnut městský štít, či nikoliv, to se nedá dost dobře poznat.

V přistávacím doku Atlantidy jsou všichni čtyři vyslanci formálně přivítání, půl tuctu Atlanťanů má přitom na sobě slavnostní uniformy, aby nějak vypadali. Jde o šest lidí, mužů i žen ve slavnostních uniformách a se zbraněmi u pasu – to je zde celkem běžné, již dříve se první návštěvníci zmínili, že tu zbraně nosí všichni. Rovněž to jsou všechno mladí lidé, kterým může být něco mezi 18 a 30 lety. Víc jak 30 nikomu není a nejspíš nikomu nebude ani těch 30 let.

„Vítejte na Atlantidě.“ Promluví kapitánka formálně, i když mluví nejspíš česky, nebo jinak, všichni slyší ten svůj jazyk bez přízvuku. „Klidně mluvte, univerzální překládací matice se postará o překlad.“ Dodá k tomu, než se vydáte přes Atlantidu do hlavní věže a do jednacího sálu.

Nejde se nikam daleko, jenom do jakéhosi výtahu, kde kapitánka něco zmáčkne a hned jste na druhé straně města, kde už je to do sálu jenom kousek. Také je odsud celkem pěkný výhled na panorama celého města. „Tudy prosím.“

Ještě pár kroků futuristicky vyhlížejícími chodbami a jste tam, onen jednací sál není nic víc než velká zasedací místnost s velkým stolem uprostřed, židlemi kolem dokola a vizualizačními tabulemi na stěnách, kde běží všelijaké novinky co Atlantida přijímá. Nejde jen o pozemská vysílání.

Nutno dodat, že celé město působí docela prázdně. Podle jeho velikosti by se sem klidně vešlo tak 25 000 – 50 000 lidí, ale tolik jich tu zdaleka není. Podle satelitních snímků a toho co vidíte na místě se dá říci, že tu nebude více jak stovka členů posádky více méně centralizovaná v hlavní věži.

„Dáte si něco? Stačí říct, jídelní automat všechno obstará.“ Optá se kapitánka ještě před zahájením prvního z řady sezení.

 
Radží Ranganathan (Indie) - 05. prosince 2020 21:30
rad8049.jpg

INS VIKRAMADITYA V ATLANTIKU:


ObrázekPýcha indické flotily INS VIKRAMADITYA (původně známá jako sovětská letadlová loď třídy Kiev pod jménem Admiral Gorshkov a v indických rukou masivně přebudovaná a modernizovaná) vplouvá do Atlantského oceánu s doprovodnou eskortou včetně zásobovacích, transportních a dalších plavidel, které umožní dlouhodobé působení této letadlové lodě v oblastech poblíž Atlantidy. Na palubě nese letky letounů MiG-29K a doprovodné lodě nesou dle oficiálních informací uvolněných do tisku i protilodní střely BRAHMOS schopné vyvinout rychlost přes 4000 km/hod při letové výšce 2-3m nad vodní hladinou, tyto dnešními prostředky prakticky nezastavitelné střely jsou navíc schopné nést i jaderné hlavice. Indické ministerstvo obrany na přítomnost jaderných hlavic odpovídá lakonicky slovy "bez komentáře". Podle některých neověřených informací (ke kterým se též ministerstvo obrany Indické republiky nevyjadřuje) jsou na palubě transportních lodí přítomny i jednotky námořní pěchoty a námořní výsadkáři.

Oficiálním důvodem přítomnosti je zajištění bezpečnosti indického vyslance na Atlantidě generála Radžího Ranganathana, který coby vyslanec Indické republiky bude až do odvolání působit jako vyslanec na Atlantidě.
 
Vypravěč - 01. prosince 2020 16:58
4ylhak4by3l315254.png

1. Listopad 2020


O členech diplomatické mise je rozhodnuto koncem října a hned jsou zahájeny přípravy jejího průběhu. Zde se okamžitě projevuje určitá nezkušenost na straně Atlantidy, kteří přece jen nejsou zvyklý na pozemské poměry.

Aneb mise se zúčastní jen vybraní členové bez přípravných týmů, co by jim byly na místě k dispozici. Na Atlantidu zkrátka odcestují čtyři lidé, kteří tam mohou být ubytováni, tedy pokud neupřednostní ubytování na nějakých vlastních lodích v okolí města. To si každý musí rozhodnout sám.

Na Atlantidě není k dispozici žádné ubytování hotelového typu, jenom pokoje a takový ten režim, kdy každý musí o sebe postarat více méně sám. Samozřejmě stravování je možné přímo ve stravovacích zařízeních Atalntidy a podobně. Zkrátka oni se postarají o základní potřeby, ale nebude to žádný luxus….což je možná důvod proč o tu účast není až takový zájem.

Termín je stanoven na 1. listopad a to je den, kdy si jejich transportní člun vyzvedne jednotlivé členy na palubách lodí. Stačí se jen ozvat. Oni neřeší pořadí v jakém jsou lidé vyzvedáváni, je to zkrátka v tom pořadí v jakém se kdo ozve, že je připraven k transportu.


Obrázek


Transportér není nijak zvlášť velký, v zadní části je několik míst k sezení, nebo pro přepravu zásob jinak nic extra. Design plavidla není nijak aerodynamický, ale na tom zřejmě nijak nezáleží.


Obrázek

 
Vypravěč - 30. listopadu 2020 07:37
4ylhak4by3l315254.png

Diplomatická mise OSN


Po dlouhých oficiální i neoficiálních jednáních mnoha vlád bylo nakonec rozhodnuto o několika členech diplomatické mise. Těmi jsou:

Wiliam McKeon (VB)
John Rothol Jr. (USA)
Frederick Reich (BRD)
Radží Ranganathan (Indie)

Další místa zůstávají volná, než se najde shoda, či vhodný zástupce. Dotyční by se nyní měly sbalit pro své nové působení. Omezení co sebou nebyla nijak specifikována, ale dá se očekávat, že Atlantida nemusí být vybavena kompatibilními systémy s běžnou pozemskou technikou. Koneckonců mnoho zařízení Evropy nebude třeba v USA fungovat a naopak.

 
Radží Ranganathan (Indie) - 30. listopadu 2020 00:10
rad8049.jpg

Indie - OSN:
Indický delegát souhlasí s americkým návrhem, tento návrh je rozumným kompromisem. Indická delegace v OSN též bude pro tento návrh nejen hlasovat, ale též bude pro něj lobbovat u dalších delegací členských zemí OSN.
 
 
 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2021 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 0.096789121627808 sekund

na začátek stránky