Andor.cz - Dračí doupě online

Dobrodružství

Bez možnosti volby?

Příspěvků: 4
Hraje se Dvakrát týdně  Vypravěč Arged je offlineArged
 

Ukončená jeskyně!

DružinaObnovit družinu

družina zatím neexistuje
neznámý - 19. května 2022 14:53
neznmikona_optimized4663.png
Protivná desetiminutovka je pryč. Oproti menstruaci má nespornou výhodu v podobě právě a pouze deseti minut. Sprcha pak spláchla téměř vše. Kromě povinností, které je nejlepší mít za sebou co nejrychleji.

Metro je poloprázdné, a byť Václavák je takto k večeru narvaný k prasknutí nejen turisty, knihkupectví je ještě prázdnější než metro. Máš i trochu štěstí, tvůj terč má právě směnu a není těžké dát se s ním do řeči.

Vypadá mladší, než by měl být. Tak na pět, možná osmadvacet. Husté černé kudrnaté vlasy, celkově tmavý typ střední postavy. Luxoří uniforma mu rozhodně nesluší a zjevně se v ní ani necítí komfortně, jelikož se po tvé otázce potáhne za límec a kraj trika stáhne níž.
Podívá se na tebe na chviličku s neskrývaným zájmem, zorničky se mu maličko rozšíří, ale v podstatě okamžitě najede na profesionální linku.
"To je ale hodně široký pojem, to byste si mohla odnést půl knihkupectví." Jeho hlas je také velmi všední, snad trochu nosový, ale celkově příjemný. "Co čtete ráda? Jaký žánr? Měl by to být nějaký román, filosofie, fantasy, něco lehkého a humorného... Bude to pro vás nebo třeba pro babičku, dědu, sestru, manžela, kamarádku... ?!"

Krátce koukne na tebe a pak se zamyšleně rozhlíží po obrovských prostorách plných knih. Zjevně v zamyšlení, co by doporučil, když z tebe nedostane kloudnou odpověď.

"Za chvíli zavíráme!" ozvou se záda Kryštofovy kolegyně, procházející kolem s náručí plnou knih, které návštěvníci roztahali a přesunuli během dne mimo jim určená místa. Neodpustí si tě ještě předtím sjet pohledem a významně povytáhnout obočí.
 
Lucie Vacková - 19. května 2022 11:24
jenny46.jpg
Ze záchoda se doslova vypotácím. Podobně jako lidé, kterým po návštěvě baru a zkombinování různého a většího množství alkoholu. Jenže já nic nepila. Posadím se do křesla a pustím si Air od Bacha.

Relaxuji.

Tyhle desetiminutovky jsou asi stejně příjemné, jako menstruace. Jenže ta není dvakrát za týden.

Natáhnu se pro telefon. I těch deset minut stačilo, aby se objevily nové zprávy. Rychle je projedu. Pozvánka na kafe, informace ze školy, nabídka sexu Jdeš na to rychle, Tome. dotaz od bráchy, jestli dorazím na babiččiny narozeniny.

Ta poslední zpráva trochu zabolí. Jednou se budou muset dozvědět pravdu. A co bude pak. Já sice můžu upravovat svůj vzhled, aby odpovídal stárnutí, ale…

Podívám se na hodiny. Ještě je dost času. Dostala jsem úkol a chci to mít z krku co nejdřív. Svléknu se a dopřeju si pěknou, dlouhou a horkou sprchu. Jdu si hrát na špiona, tak to musí mít nějakou úroveň.

Nastrojená tak, jak to mám ráda, tedy volně. Navoněná, načesaná tak akorát. Nemám ráda pevné účesy. Vlasy musí lítat.
Metro mě dovezla kam potřebuji a zbytek cesty je pár kroků.

Z kapsy se rozezní vyzvánění telefonu. Bráška. “Ahoj Kubi.“ Po tváři se mi rozlije úsměv. Mám ho moc ráda. Je to takové něžné tiché stvoření. Táta z něj chce mít pořádnýho a tvrdýho chlapa a proto ho přinutil, aby se zapsal na ragby. Teď tam trpí, protože ho to nebaví a je pořád samá modřina. Ale jet za ním a srovnat celé to jejich mužstvo se zemí nemůžu.

“Jdu si koupit knížku. Jasně že něco zamilovanýho, však mě znáš. U tebe váhám mezi Kamasutrou a pohádkama Boženy Němcový.“ Jeho hrané prskání mě pobaví.

Jestli mu někdo ublíží, rozpoutám tady mezigalaktický konflikt.

Nakráčím do prodejny. O prodavače jen jakoby zavadím pohledem, ale ve skutečnosti si ověřuji, jestli to je on. Je.
Projdu obchod a tvářím se, že něco hledám. Dávám si na čas, i když už za chvíli zavírá.

“Hledám něco...něžného. Něco co by zmírnilo bolest a dalo naději.“ řeknu trochu zmateně, když za mnou přijde s otázkou, zda mi může nějak pomoci.
 
neznámý - 16. května 2022 21:50
neznmikona_optimized4663.png
Proč vlastně se té odporné chvíli říká "spánková fáze"? S krásným a blahodárným lidským spánkem nemá vůbec nic společného. Doslova cítíš, jak tvůj mozek, tvé tělo, každou tvou buňku ochmatává ta neznámá cizí inteligence.
Která tě vyrobila.

Otevřeš oči do přítmí záchoda ve svém pronajatém bytečku. Doslova se otřeseš odporem. Těch deset minut hrůzy máš ale opět za sebou. Těžko se ti posuzuje, kolik toho vědí. Kolik opravdového dokážou zjistit. Strohé, plytké informace. Vědomosti. Ty dostanou vždy. Sama sebe přesvědčuješ o konstruktech, které zaobalují úžasný lidský život tak, že se zdají jako nastudované poučky, ne něco, co prožíváš. Ale půjde to do nekonečna?

Jako většinou jsi dostala úkol. Slídit okolo jednoho prodavače knih. Kryštof Merkvart, Luxor, Václavák. Zadaný, ve vztahu nepříliš spokojený, spíše chudý, velmi sečtělý, zabývající se duchovními naukami. Vytáhnout z něj, jak prožíval svou první lásku. Jak na to, to už musíš vyhodnotit sama.
 
neznámý - 11. května 2022 09:14
neznmikona_optimized4663.png
Roboti. Dokonalé kopie lidských exemplářů, naprogramované ke studiu lidských emocí. Právě v oblasti emocí totiž ještě chvílemi vznikají v kódech drobné nedokonalosti.
Ano, v této oblasti chvílemi vznikají v kódech drobné nedokonalosti..

Krátce po vpuštění do arény zvané Země, konkrétně do evropského státečku s legračním názvem Česko, města Prahy, vznikla v kódu několika robotů nedokonalost. Těchto několik robotů začalo být příliš dokonalou kopií člověka. Lidskou bytostí, schopnou nejen napodobovat, ale opravdově cítit emoce, přemýšlet a svobodně se rozhodovat.

Těchto několik robotů ihned pocítilo sounáležitost s lidmi a strach ze svých stvořitelů. Měli se stát jedním z klíčů k ovládnutí Země. To teď nemohou dopustit!
Jenže jak varovat pozemšťany před nebezpečím, když autodestrukční kód je naprosto v pořádku a ve vás přitom rezonuje touha žít?

Vstupte do robolidského těla a pokuste se kličkovat mezi životem a vypnutím.

Obrázek

 
 
1
 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2022 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 0.10343909263611 sekund

na začátek stránky