Andor.cz - Dračí doupě online

Verbíři? 

Verbířská kancelář pro Otázka spravedlnosti

 je offline, naposledy online byl 05. června 2023 9:56InuGirl na úrovni nezáleží Jednou týdně

117899.jpg
Aktuálně má jeskyně 0 postav z 1.
Počet postav, které žádají o přijetí: 0
Vypravěč říká:

Dom Claude Frollo


Dom Claude Frollo chudý mladík, který byl přijat mezi mnichy kvůli své vysoké inteligenci, kde vyrostl, se věnoval různým oborům a vědám od lékařství až po politiku. Díky tomuto výjimečnému talentu a tíhnutí k prosazování morální spravedlnosti se dokázal dostat ke královu dvoru Ludvíka XI.

Říká se, že tohoto muže nemůžete obelhat ani uplatit. Během svého raného působení obvinil několik šlechticů za různé zločiny, které podložil důkazy, které by se za jiných okolností ututlaly, ale díky svým nekompromisním názorům zaujal samotného krále, který usoudil, že nikdo jiný neochrání Paříž tak svědomitě jako on. Bývalý ministr spravedlnosti byl odveden v řetězech, aby mohl na jeho post nastoupit Frollo.

Tento duchovně založený muž, měl vždy radikální názory a právem si vysloužil jak obdiv u horní vrstvy města, tak oprávněný strach u lapků, podvodníků a zlodějů.
Claude byl duší učenec, svědomitě se stará o svůj úřad, listiny a stále se vzdělává a má přehled o svém městě.

Jedinou vážnou starostí je jeho mladší bratr Jehan, který je úplným opakem váženého ministra spravedlnosti. Jehan stále žebrá peníze, užívá si, je to požitkář a flákač, i když Claude zaplatil za jeho studia.

Frollo je vychovám ve víře k bohu ostatně jako byl vedený každý slušný občan v Paříži, dotuje chrám Notre-Dame kam chodí každou nedělní bohoslužbu a rozjímá s místním arciděkanem. Také tam navštěvuje svého svěřence ve zvonici Quasimoda.
Je cílevědomí, vzdělaný, vytrvalý, přísný, i když spravedlivý, manipulativní a zastrašující. Má rád šerm, knihy, léčitelství, učení starých latinských textů.

Nikdy nebyl zamilovaný ani jako mladík, natož muž v nejlepších letech, bohaté ženy, které mají odvahu, se mu snaží nadbíhat, kvůli jeho pozici u dvora, ale Frollo je oddán svému úřadu. Nepočítá s láskou nebo jiným takovým citem o to větší bude překvapení, když ho uhrane krásná Esmeralda a co teprve žena s bílou alabastrovou pletí, která je cikánce velice podobná.

*Pokud bych si měla vybrat ze všech různých filmových verzí, ztvárnění knihy a audioknihy, vybrala bych si tento charakter od Disneyho, který s knihou příliš nesedí, ale post ministra spravedlnosti mi přijde daleko zajímavější než postava arciděkana.

Pokud někdo dočetl až sem, jen upozorňuji, že příběh by mohl obsahovat násilí, mučení, krev, bolest, nátlak, erotiku a psychickou manipulaci, prostě vše, co je ve středověku běžné, takže 18+
Pokud to někoho zaujalo, napište mi prosím a domluvíme se :-)

Obrázek
 

Současná družina:

družina zatím neexistuje

ještě nikdo nepožádal o přijetí

 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2023 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 0.082574129104614 sekund

na začátek stránky