Andor.cz - Dračí doupě online

Nápověda? 

verbířská kancelář

Verbířská kancelář slouží k přijímání hráčů do dobrodružství. Vytvoří se automaticky při založení nového dobrodružství. Dostanete se do ní skrze odkaz Verbovat v hlavičce dobrodružství.

Nahoře je jméno dobrodružství (dříve: jeskyně), hned pod ním jméno Vypravěče (klikatelný odkaz do pošty), požadovaná úroveň postav a četnost hraní (obojí lze nastavit skrze ovládací panel dobrodružství).
Dále vidíte počty již přijatých postav, celkovou kapacitu, o řádek níž počet postav, které se do hry hlásí, ale ještě nebyly přijaty. Předpokládáný počet postav je velice důležitý - čím více postav, tím náročnější je vedení dobrodružství pro Vypravěče a (zpravidla) tím méně přehledné je pro hráče.

"Vypravěč říká" - zde je text vytvořený Vypravěčem. Co je tu napsané, velmi výrazně ovlivní počet a kvalitu hráčů, kteří se k vám přihlásí. Vypravěč by se měl snažit, aby z textu bylo jasné, o čem dobrodružství je, jaká má specifika, podle jakých pravidel se hraje, jaké postavy by v něm rádi viděl, jaké má nároky na hráče a co po nich bude vyžadovat. Dobrý text by měl hráče informovat i lákat. Veškeré změny a úpravy textu se potvrzují tlačítkem změnit verbíře.
Naverbovat postavu - přihlásí v roletce vybranou postavu do dobrodružství. Do zprávy pro Vypravěče lze připsat (všem veřejně viditelný) komentář. Již přihlášenou postavu lze odebrat skrze odkaz zrušit přihlášku.
Současná družina obsahuje soupis dosud přijatých postav.

Rekruti jsou přihlášené postavy, které čekají na Vypravěčovo rozhodnutí. O každé postavě, která se přihlásila, přijde Vypravěči zpráva herní poštou. Pokud tedy hráč přihlásí postavu, a později svou přihlášku stáhne, může Vypravěč najít v poště zprávu o přihlášené postavě, i když ve verbířské kanceláři už žádného rekruta nemá.
Veřejně viditelné je jen jméno přihlášeného rekruta; Vypravěč ovšem vidí rasu, povolání a má přístup k deníku postavy (odkaz info o postavě). Odkazem přibrat postavu do dobrodružství přijímáte rekruta do družiny, odmítnout postavu vyřadí rekruta z fronty.
Je důležité uvědomit si, že tím, jaké postavy do dobrodružství přijmete, určujete i kvalitu hraní. Je tedy dobré požadovat po hráčích životopisy; s jejich pomocí můžete zjistit, alespoň rámcově, jak dobře umí hráči psát, jak moc dbají na logiku a věrohodnost, či jak chápou prostředí, ve kterém se bude odehrávat vaše hra. Pokud po čase zjistíte, že jste nevybrali nejlépe, že hráči na dobrodružství kašlou, že je po pár příspěvcích omrzelo - neváhejte takové z dobrodružství vyházet a nabrat (s rozmyslem) čerstvou krev.

Verbířská kancelář se automaticky uzavře, když počet přijatých postav dosáhne zadaného maxima (kolonka "počet postav"). Kdykoliv ji lze také uzavřít příkazem z ovládacího panelu dobrodružství.
 
 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2024 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 0.090635061264038 sekund

na začátek stránky