Andor.cz - Dračí doupě online

Nápověda? 

Hostinec

Hostinec slouží k pokecu na různá témata. Obsah hostince je tvořen jednotlivými "stoly", ke kterým můžete virtuálně přisednout a zapojit se do debaty, nebo si jen číst. Nové stoly může - s přihlédnutím ke stanoveným pravidlům a zásadám - zakládat každý uživatel.
Hostinec je moderovaný. Každý stůl má svého správce (může jich být i více), který se o stůl stará. Hlavně na něm záleží, jak bude stůl vypadat, zda se hovor bude striktně týkat jen zvoleného tématu, nebo bude volnější. Správce také zodpovídá za to, že se ve stole neděje nic, co by překračovalo meze slušného chování obvyklého na Andoru.
Hostinec jako celek má vždy na starosti některý administrátor (správce Hostince). Zajišťuje určitou přehlednost, zamezuje vzniku duplicitních stolů, likviduje stoly vzniklé omylem a řeší stížnosti a přání uživatelů týkající se Hostince.

Seznam stolů
Rychlá navigace vás po kliknutí přesune v seznamu ke stolům, jejichž název začíná na vámi vybrané písmeno. Zobrazit nenavštívené stoly - ukáže vám ze seznamu jen ty stoly, kde jste ještě nepřečetli ani příspěvek. K původnímu zobrazení se vrátíte klikem na Zobrazit všechny stoly. Osazenstvo informuje o tom, ve kterých stolech je zrovna někdo z uživatelů přítomen.
V samotném seznamu pak vidíte názvy stolů, počet příspěvků v nich (bílé číslo je celkový počet, žluté za lomítkem počet vámi nepřečtených příspěvků), zakladatele stolu (nemusí být totožné s funkcí současného správce či správců stolu) a tlačítko, kterým můžete stůl přidat či odebrat ze svých záložek.

Uvnitř stolu
Každý stůl má hlavičku. V ideálním případě v ní bývají zapsány důležité/zajímavé informace; jste-li ve stole poprvé, důrazně se doporučuje hlavičku pročíst. Klikem na trojúhelníček vedle jména stolu lze hlavičku skrýt (nebo ji opět zobrazit).
Hned vedle je tlačítko Oblíbit, kterým si můžete stůl přidat do svých záložek - pokud už tam je, lze ho pomocí Odoblíbit zase odebrat.
V pravém rohu najdete zatržítko autorefresh. Jeho zaškrtnutím (odškrtnutím) spustíte (zastavíte) automatické obnovování stránky. Při spuštěném autorefreshi se vám samy načítají nové příspěvky, které v danou chvíli va stole napsali ostatní, tj, není nutné ručně obnovovat stránku. Zapnutí/vypnutí autorefreshe pro celý Andor najednou (všechna dobrodružství, celý Hostinec) lze zařídit v Nastavení.
U textového pole pro psaní příspěvku najdete řadu tlačítek pro formátování textu. Možnosti použití HTML tagů jsou zde omezeny; podrobnosti najdete ve žluté informační bublince nad formátovacím panelem. Při psaní textu se dole automaticky zobrazuje náhled na hotový příspěvek.
Odpovídáte-li na konkrétní příspěvek jiného uživatele, použijte tlačítko reagovat v záhlaví onoho příspěvku.
Počet příspěvků zobrazených na jedné stránce lze měnit v Nastavení. Tlačítky nejnovější, novější, starší a nejstarší lze listovat mezi stránkami; na konci stránky navíc najdete očíslovaný seznam všech stran (nižší číslo znamená starší stránku).
Správci stolu si mohou zobrazit ovládací prvky stolu a pomocí nich změnit popis stolu (tj. jeho hlavičku), spravovat práva jiných uživatelů (třeba zakázat přístup pro psaní nebo udělit práva správce), smazat příspěvky ve stole či ho úplně zrušit.

Založení nového stolu
Nejprve si prostudujte Pravidla pro zakládání stolů a jejich další existenci. Podívejte se, zda už stejný nebo podobný stůl v hostinci není. Pokud ano a vy vytvoříte další, pravděpodobně se stane to, že nebude navštěvován nebo se zvrtne v ryze spamovací. Každopádně vám napíše administrátor, že obdobný stůl už existuje a navrhne duplicitní smazat.
Rozklikávací formulář pro založení nového stolu najdete na samém začátku stránky Hostince. Do veřejného stolu mohou všichni vstupovat a psát. Veřejný pro čtení je viditelný pro všechny, ale psát do něj mohou jen uživatelé se jmenovitě nastavenými právy. Do soukromého stolu nelze nahlížet ani psát, pokud vám správce neudělí patřičné přístupy.
Popis stolu = jeho hlavička. Tato položka je velmi důležitá - hlavičku si přečte člověk, který stůl nezná, jako první. Bývá dobré tam co nejjasněji vysvětlit, za jakým záměrem je stůl založen a co by měla být jeho náplň. Na ni navazuje první příspěvek, kterým můžete téma nastartovat a umožnit tak ostatním, aby navázali.
Po celou dobu existence vašeho stolu se snažte o to, aby fungoval, jak má. Pokud se "zasekne", zkuste ho znovu rozhýbat třeba novým příspěvkem k tématu, položením otázky... Pokud to neuděláte, pravděpodobně se stůl úplně zastaví, případně se začne plnit spamem.
Ukáže-li se, že stůl už asi k ničemu nebude, zrušte ho. Přispějete tím lepší přehlednosti. Správce Hostince můžete před smazáním požádat o export obsahu stolu do offline podoby - můžete si tak uschovat dosud nashromážděné příspěvky.
 
 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2024 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 0.10858011245728 sekund

na začátek stránky