Andor.cz - Dračí doupě online

Nápověda? 

deník

Osobní deník je cosi jako průvodce vaší postavou. Najdete tu její jméno a původ, ikonku, hodnoty vlastností, všechno vybavení, zkušenosti a úroveň postavy, v neposlední řadě také její životopis.
Vypravěč přistupuje k deníkům postav skrze seznam postav v dobrodružství. Smí upravovat všechny jejich atributy (vlastnosti), zkušenosti, úroveň, rasu i povolání, přidávat či odebírat vybavení, zbraně i zbroje, peníze - nelze ale zasahovat do životopisu postavy.
Hráč se dostane k deníku postavy klikem na "Deník" pod ikonkou vybrané aktivní postavy (v pravém horním rohu stránky). U své postavy smí měnit pouze životopis (ten lze upravit skrze Herní menu - Moje postavy)

Informace o postavě
Deník se svými kolonkami byl původně vytvořen výhradně pro účely hraní Dračího doupěte - hodnoty a kategorie jsou tedy napsány na míru tomuto systému. Na Andoru se přirozeně hraje v celé řadě různých systémů a někdy docela bez tabulkových pravidel; v takovém případě se deník jako takový ignoruje a veškeré informace se soustředí do jeho jediné části - životopisu. Veškeré hodnoty, schopnosti, vybavení i samotný životopis se pak zapisují do jediného textového pole.

základní/aktuální počet životů - základní počet životů záleží na úrovni postavy a pravidlech hry; aktuální počet se mění v závislosti na tom,zda je postava zraněná, nemocná, apod.
počet magů - magenergie, nehmotná magická energie, se kterou některé bytosti dokáží manipulovat a sesílat tak kouzla. V mnoha PC hrách je známá pod názvem "mana". Ubývá během kouzlení, obnovuje se regenerací (spánkem).
síla - fyzická síla postavy. Když je hodnota vysoká, postava dokáže uzvednout, odtlačit a unést mnohem těžší předměty. Síla také ovlivňuje útočné číslo - je to jedna z nejdůležitějších vlastností bojovníků.
odolnost – celková houževnatost postavy, odolnost vůči vnějším i vnitřním vlivům. Ŕíká, jak se dokáže postava vypořádat s nemocemi či zraněním, se změnami podmínek počasí (zima, mráz nebo naopak přílišná vedra, vysoké teploty). Odráží celkovou životaschopnost postavy (ovlivňuje základní počet životů) a její odolnost vůči útokům.
obratnost – rychlost a kvalita pohybu postavy (jak rychle dokáže běžet, jak obratně dokáže uhýbat, jaké má pohybové nadání), reakce na podněty, reflexy. Čím vyšší hodnota této vlastnosti, tím má opět postava lepší předpoklady naučit se bojové finty vyžadující pohybové nadání, tím vyšší je obranné číslo a nebo u alchymisty vyšší množství magenergie. Důležitá vlastnost lovců, alchymistů, zlodějů či vrahů.
charisma – osobní kouzlo postavy. Ti, kdož znají své osobní kouzlo a umí jej využít ve svůj prospěch, mají vysoce vyvinuté komunikační a přesvědčovací schopnosti, kterými dokáží ovlivňovat ostatní tvory. Čím vyšší hodnota charismatu je, tím lépe postava dokáže přemlouvat, smlouvat, přesvědčovat, vyjednávat... nutnost pro obchodníky, diplomaty, špiony.
inteligence – bystrost, všímavost, zdravý rozum. Ovlivňuje počet magů postavy. S vyšší hodnotou inteligence má postava lepší předpoklady naučit se určité kouzlo, odhadnout účinky pasti či rozšifrovat vzkaz v cizím jazyce. Hraje roli především u kouzlících postav, jako jsou čarodějové, mágové a hraničáři.
zkušenost - shrnuje, kolik toho postava už prožila, jak moc je "světem protřelá". Zkušenosti lze získávat z různých situací, například za úspěšné vyjednávání, překonání zamčených dveří, zabití nestvůry. Různá povolání potřebují k postupu na další úroveň různý počet zkušeností.
úroveň - komplexní um postavy dle schopností a atributů. Čím vyšší úroveň, tím „lepší“ postava je (zkušenější, zdatnější v boji, vzdělanější ve svém oboru).
Aktuální útočné/obranné číslo a aktuální zbraň/zbroj - vázáno na sekci "Obchod", kde se dalo nakupovat vybavení pro postavy; v současné době je mimo provoz.
peníze... v současné době, kdy nefunguje "Obchod" nemají prakticky žádné využití. Můžete je použít třeba jako ukazatel finanční situace postavy.
 
 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2024 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 0.072773933410645 sekund

na začátek stránky