Andor.cz - Dračí doupě online

Nápověda? 

FAQ - hra

Jak změním atributy postavy?
Hráč atributy své postavy změnit nemůže. Jakmile je přijat do dobrodružství, může se ale domluvit s Vypravěčem - ten mu jeho hodnoty v deníku snadno upraví.
Nutno podotknout, že starost o atributy vás netrápí, pokud hrajete v jiném systému než DrD (v tom případě si všechny hodnoty musíte zapisovat do textového pole určené pro záznam životopisu), popřípadě hrajete "bez pravidel", kde se s hodnotami atributů vůbec nepočítá.

Jak najdu to správné dobrodružství?
Zaručená metoda neexistuje.
Čtěte pečlivě text verbířské kanceláře, čtěte úvodní příspěvek dobrodružství. Sledujte, kolik péče věnoval Vypravěč přípravě. Je-li dobrodružství už rozběhnuté - tím lépe, můžete toho spoustu odkoukat a posoudit, nakolik se hře daří.
Nebojte se poptat - online pomoc vám jistě pomůže s orientací, můžete se zkusmo poptat i v Hostinci, můžete dát na doporučení hráčů, se kterými jste již někde hráli. Podívejte se do stolu Reklamy na dobrodružství, kde dávají Vypravěči vědět o svých nových hrách.

Proč mi nejde psát do jeskyně/diskuze?
Jsou v podstatě dvě možnosti.
Buď v dané jeskyni nehrajete (nemáte v ní postavu), nebo nemáte zvolenou příslušnou postavu. Postava se zvolí v pravém horním rohu Andoru, kde kliknutím rozbalíte seznam svých postava vyberete tu správnou. Nezapomeňte poté výběr potvrdit kliknutím na tlačítko "zvolit postavu", jinak zůstane vybrána ta předchozí.

Jak mám správně hrát?
Člověk se jen tak rychle hrát sám nenaučí, samozřejmě mu to chvíli potrvá, než se trochu otrká mezi ostatními hráči, ale ti mu většinou pomohou. Hodí se, když má hráč určitou průpravu získanou např. čtením tématicky příhodných knih nebo hraním jiných RPG (naživo či po internetu.)
Začínajícím hráčům se doporučuje vyhledat výukové dobrodružství.

Jak mám správně psát?
Schopnost stvořit gramaticky a slohově ucházející text je základním nutným atributem dobrého hráče! Za chyby vám (většinou) nikdo hlavu neutrhne, co ale (většině dobrých Vypravěčů a hráčů) vadí, je nedostatek snahy na svých příspěvcích pracovat.
E-pravidla českého pravopisu a slovník spisovné Češtiny
Pravidla pro psaní přímé řeči
Pravidla pro psaní velkých písmen
 
 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2024 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 0.083108901977539 sekund

na začátek stránky