Andor.cz - Dračí doupě online

Hostinec? 

Toulavé botky

Ačkoliv povalování doma, v hospodě, na zahradě a podobně je strašně fajn, a v žádném případě tento druh činnosti neodsuzuji, zaznamenal jsem zvýšený zájem některých Andořanů o zdravý způsob pohybu. Proto zde budu zveřejňovat své plány aktivit a pokud bude mít někdo zrovna čas a zájem, může se prostě a jednoduše přidat. Přihlášení potom není povinné, závazné, ani jakkoliv vymahatelné, takže opravdu záleží čistě jen na Vás, jestli se Vám zrovna bude chtít a pokud to na poslední chvíli vzdáte, určitě se na Vás zlobit nebudu a klidně vyrazím i sám.

Jednotlivé výlety budu vytvářet jako akce a budou tak viditelné i v akcích, zde bude celkový přehled a obecná diskuze, pokud by někdo chtěl zveřejnit i vlastní podobné toulky, nemám s tím sebemenší problém a stůl mu také pro tento účel poskytnu.

Budou zde jak výlety pěší, jednodenní, tak víkendové (v takovém případě se pak vyplatí vzít nějaké to vybavení na přespání s sebou) a také cesty na koloběžce (kolo jako vhodná alternativa nevadí). Některé pak budou opravdu nenáročné vhodné i pro děti, ale i víkendové, kdy už se dá urazit slušná vzdálenost (pěšky s krosnou cca 20km/den, na koloběžce pak 60-100km/den, u toho také platí vybavení pro přespání).

Akce budu vypisovat alespoň v několikadenním předstihu, potvrzovat pak den před odjezdem. Kromě nepříznivého počasí, vlastní nemoci, či vlastní lenosti, to může zhatit ještě nemoc některého dítěte, ale snad k tomu bude docházet jen opravdu výjimečně.
Také se budu snažit alespoň trochu naplánovat cestu, určit náročnost a předem sdělit, jestli plánuji jít sám, případně s Martínkem (zvládne i přespání), nebo s Eliškou (pouze nenáročné jednodenní výlety).

Správci stolu

Astorian

zde nemáte právo psát

Moray - 10. prosince 2017 18:31
destiny22030.jpg
Zdarec tuláci! (Teda doufám, že je vás tu víc jak jeden)

Hledám tipy na trek. Hodláme v červenci podniknout přechod Šumavy po nouzových nocovištích, ale máme v oddíle děcka, která nikdy na podobném pochodu nebyla. Teď najednou by si museli nosit vodu, stan a vůbec úplně všechny věci na zádech, každý večer stavět spaní, každé ráno balit... Nelze je zkrátka jen tak vzít sebou bez jakékoliv přechozí zkušenosti. Tak hledám tipy na víkendovou výpravu. Naše představa je v pátek odpoledne vyjet vlakem, někam dojet, někam dojít, nocovat, v sobotu pochodovat, nocovat, v neděli dojít na vlak a jet domů. Výchozí bod Kladenský okres. Máte tipy kam na takovou výpravu? Nemělo by to být dlouhé, ještě ani nevědí do čeho jdou, tak abychom jim hned na zkoušku nenaložili zbytečně moc, sobotní nášlap by raději neměl překročit 15 km.

P.S. samozřejmě je i varianta "prostě půjdeme" ale dobré tipy se neztratí :)
 
Astorian - 19. června 2017 18:54
astoriankapka29715.gif
Toulavé botky – Kokořínsko (24.6.)
Někde jsem nedávno narazil na článek Vlakem na Kokořínsko, tak jsem cestu blíže prozkoumal a vyšel z toho malý, nenáročný výlet mírně klesající zalesněnou cyklostezkou, takže ideální pro koloběžku, zvlášť když se mnou pojede malá Eliška. Trasa vychází na dvě a půl hodiny, ale počítám, že to bude přece jen pomalejší a cestou se bude různě zastavovat a třeba i koupat (Harasov).

Start z Prahy speciálním vlakem Sp 1938 Kokořínsko – hl.n 8:31 do zastávky Mšeno, odsud po cyklostezce na Kokořín, Harasov a poté do Mělníka a vlakem zpět do Prahy.

Výlet je nenáročný, určeno pro kolo, nebo koloběžku, vhodné i pro malé cyklisty (beru Martina na kole, Elišku sebou na koloběžce).

akce: odkaz
 
1
 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2017 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 0.045859813690186 sekund

na začátek stránky