Andor.cz - Dračí doupě online

Dobrodružství

Avatar: Tajemství Pandory

Příspěvků: 83


Hraje se Denně Minimální aktivita PJ ve zkouškovém období  Vypravěč asasin je offlineasasin
 

DružinaObnovit družinu

 Postava Joe Black je offline, naposledy online byla 27. června 2017 17:24Joe Black
 Postava Monica Reed je onlineMonica Reed
 Postava Ani´ka je offline, naposledy online byla 28. června 2017 23:21Ani´ka
 
Monica Reed - 18. června 2017 20:36
annie6442.jpg
Základna Hell´s Gate
Ano vím venku se nedá dýchat,jedovatý vzduch,hmyz,rostliny,predátoři už vím proč dali planetě zrovna tohle jméno.Jsme na planetě kde je peklo a zde předpeklí a proč co žene lidi už od počátku věků?Která vlastnost je nesmrtelná a nezničitelná neboť je imunní proti sebelepší idee?Ano je to chamtivost vezměte si už strýčka Skrblíka ze starých komixů.
Rozhodnu se přerušit současný tok myšlenek a přesunout se z budoucnosti do současnosti.Ohledně sportu jsem něco tušila možná bych to i našla až bych se tu mohla zorientovat i když ... no na druhou stranu.
To se uvidí až později.
I když co se týká deskových her mně taky nepřekvapuje vojáci když se chtějí zabavit tak dělají kliky či nějaké jiné cviky nebo rozebírají a skládají svou zbraň na čas.Potom uvažuji zda se mám jít bavit,ale to počká důležitější bude se zde vyznat.Bylo by hezké příště najít místo svého působiště nebo cokoliv jiného.
„No já bych radši zjistila jak to zde vypadá abych se tu byla schopná vyznat.“
 
Ani´ka - 05. června 2017 12:08
na´vi18506.png

Klan Kxaylu


Ať se mu chce nebo nechce, stejně se to dozvím. Buď od něj, nebo od někoho dalšího. Musím se přesto chovat rozumě a nevyvolat nějaký svár, který by mohl ublížit mému kmeni. Dívala jsem se na něj, zatím co mi vyprávěl, co mají za problém. Co on má za problém…
„ Nejspíše moc dobře nechápu, co tím myslíš. Proč by měli nebešťané chtít tebe?“
Zamrkala jsem opravdu nechápavě.
„ A jak v tom mám pomoci já?“
To už bylo o něco víc nechápavé než předtím. Přijdu si hloupá najednou. Aby taky ne. Moc mi toho neřekl a z toho co řekl, je zřejmě on ten problém. Nechápu, co s tím mám mít společného já a jak bych jim měla pomoci.
 
Eywa - 21. května 2017 12:02
eywa1206.jpg
Základna Hell´s Gate
Joe

Dívka, která se o tebe starala slétne pohledem na tvou ruku a pak jí snad trošku váhavě přijme.
"Dobře, já jsem Jane. Nevím, jak často se tu potkáme, protože nám se střídají směny a ne vždy sloužíme na stejném oddělení."
Objasní ti a krátce nahlédne do své složky s papíry, jako by tam něco hledala a pak vzhlédne opět k tobě
"Hmmm...Joe Black jistě....dnes jste byl tedy připojen poprvé, takže máte zbytek dne volno, abyste si zvykl na ten rozdíl, když jste sám sebou a Avatarem, aklimatizace je důležitá....zítra kolem osmé ranní se zastavte, zkusíte se znovu připojit."
Vyloží ti nakonec a s tím se s tebou rozloučí a nechá tě jít. Sama se jde věnovat vlastní práci.
"Náhodou" jsi zašel do vedlejšího oddělení, kde vidíš spoustu připojených kójí. Asi je docela dost Avatarů v poli. Nicméně taky jich pár právě vstává a povídá si se zdejší obsluhou.
"Cítíte se dobře doktorko Hermonsonová?"
Zaslechneš říkat jednoho z asistentů.
"Naprosto Billy. Jsem v pořádku. Být Avatar je vždy tak...hmmm uvolňující."
Slyšíš, jak u nedaleké kóje odpovídá vstávající mladá žena, která bude patrně doktorkou Hermonsonovou.

Obrázek
Doktorka Myra Hermonsonová
Monica

"No jasně, že jsou. Tedy často jsou spíše sportovního ražení a je třeba je provozovat v některé z našich hal, protože však víš venku se nedá moc dobře dýchat, ale je tu i pár obyčejnějších tradičních zábav, třeba pravidelné hraní karet, kostek a párdalších stolních her, které nevím, jak se dostaly vlastně na základnu."
Vyloží ti Ben a protáhne si stuhlá záda.
"Svého času tu byl i bazén, ale nevím, jestli je zrovna teďka otevřený."
Dodá ještě a tázavě se na tebe podívá.


Klan Kxaylu
Ani´ka

Zatímco vás vesele zdraví příslušníci vesnice a Na´vi, který tě provází se lehce zamračí starostmi ale pak se zase usměje a pohlédne na tebe.
"Poprvé? Tak snad se ti bude u nás líbit....a co se těch problémů týče ahh...."
Zdá se, že se mu to moc nechce rozebírat. Nervózně se poškrábe na zátylku ve vlasech.
"Není to až tak úplně oč, jako spíše o koho......jedná se o mě.....lid...ymmm....nebešťané mě hledají a chtěli by mě....no prostě odvést sebou, což já samozřejmě nechci, protože by to nedopadlo dobře a samozřejmě tento rozpor nározů mezi námi a nebešťany nepřináší zrovna moc míru a klidu."
Objasní nakonec docela rychle a stručně, ale proč ho hledají, nebo chtějí, to zůstává otázkou.
 
Monica Reed - 11. května 2017 08:59
annie6442.jpg
Plánovaní
Ben mi popisuje své zkušenosti a já zrovna tento problém nemám,pokud půjde do tuhého tak není na paniku čas,ale pokud je to jen simulace tak přijde hrozná tréma.Taky je tu ta potíž zde cokoliv najít a to nemluvím o své spolubydlící která nejspíš uvažuje co vlastně provedla že dostala právě mně.
Možná mně to jednou přijde taky tak vtipné jako teď Benovi.nebo budu stejně kožená jako má spolubydlící.Kopněte jí do kolena a rozbolí jí hlava.
Pak se však zarazím když zmíní zábavu myslela jsem že při plánování bylo zařízeno vše aby se tu jakékoliv zábavě zabránilo.Nejsme tu abychom se tu bavili při všech těch penězích a času a penězích a úsilí a penězích by to bylo nezodpovědné.
„No to bych ti byla vděčná.“dodám potom a usměji se
„A jaké jiné druhy zábavy tu ještě jsou?“
Jistě už jsme nějaké viděla pokud se chcete bavit tak můžete jít posilovat a pokud jste voják tak dělat kliky nebo skládat svou zbraň na čas.
A pak je tu samozřejmě ještě utahování si z nováčků.
 
Ani´ka - 04. května 2017 08:01
na´vi18506.png

V korunách stromů


Pokračovala jsem za ním a poslouchala, co mi říká. Nebylo toho zrovna moc a já zrovna v tuhle chvíli neměla moc chuť se vyptávat. Ne po tom, co se stalo. Bodlo mě u srdce, když jsem si vzpomněla na Ra´jah a krátce jsem se zastavila, než jsme si všimla, že udělal několik dlouhých kroků a já jej musela dohnat. Pak už jsem se raději nezastavovala vůbec.
Lehce překvapeně jsem zamrkala, když jsem zahlédla vesnici, do které jsem měla namířeno. Byla úchvatná. Ne, že by náš domov nebyl skvělí, ale tady to vypadalo krásně. Vytrhl mne z mého přemýšlení až on, když se zeptal, proč k nim jdu. Měla bych mu to říkat? Zamrkala jsem a znovu se na něj zadívala.
„ Poslal mě můj otec. Náčelník kmene Omatikaya. Mám prý pomoci kmeni Kxaylu s jejich problémy a utužovat a zlepšovat naše vztahy.“
Odpověděla jsem mu. Stejně se to dozví. A tady ho zjevně všichni znají, když nemáme nijak velký problém dostat se do vesnice.
„ Je to pro mě poprvé, co jsem u jiného kmene. Otec říkal, že máte nějaké potíže. Oč se jedná?“
 
Joe Black - 02. května 2017 20:12
almosthumankarlurban139323281259.jpg

"Odpočinek"Jo, jasně.. Už nemám skoro tři metry. Pousměji se a s pomocí asistentky se dostávám ven z kóje. Postavím se na nohy a trošku si protáhnu ruce. "Ahaa.." Šeptnu jen tiše když se dozvím aspoň něco ohledně "Myry". Takže doktorka Hermonsonová jo? Hmm.. Možná bychom mohly prohodit pár slov. Kouknu na asistentku a přikývnu. "To máte asi pravdu. I když sem se toho nějak moc nedozvěděl. Hádám že to pak asi přijde najednou".

Pouští mně a já konečně stojím na vlastních nohou. "Myslím že se tu budeme potkávat častěji. Co takhle si tykat? Já jsem Joe". Řeknu ženě a nabídnu jí ruku. Nebude určitě jediná se kterými se v blízkých dnech seznámím. "Vlastně bych asi potřeboval jen vědět co bude dál? Jako zda mám dneska volno, nebo mám ještě něco udělat, případně kdy se mám zastavit zase tady".

Přátelsky se usměji a čekám na odpovědi. Ať už budou jakékoliv, tak se rozloučím a chvilku přemýšlím co dál. Říkala že je ve vedlejším oddělení co? Nakonec je aspoň pro teď jasno. Zamířím do vedlejšího oddělení, jen tak se tam "porozhlédnout", přičemž bych "náhodou" mohl potkat doktorku Hermonsonovou.
 
Eywa - 29. dubna 2017 18:46
eywa1206.jpg
Koruny stromů
Ani´ka

"V podstatě všechno."
Ohledne se na tebe se zubatým úsměvem a pak pokračuje dál. Zdá se, že se stromovím pohybuje docela obratně a bezstarostně. Netrvá to dlouho a začne seskakovat dolů do nižších pater stromoví až postupně na zem.
Už jsme tam. Vesnice je za těmi stromy."
Oznámí ti a když přojdete mezi posledními stromy vidíš ten úchvatný výjev. Vesnice Na´vi, která je celá postavená na břehu jezera nebo přímo na něm. Dokonce i nad ním, kde se prolétají obydlí mezi stromy.
"Vítej u kmene Kxaylu."
Ukáže rukou směrem k vesnici a zamíři k okraji vesnice, kde se pohybují Na´viové. Rybaří a starají se o plodiny a všeobecně to vypadá, jako velmi klidné a mírumilovné místo.
"Pročže jsi říkala, že k nám vlastně jdeš?"
Ohlédne se na tebe za chůze Na´vi.


Základna Hell´s Gate
Monica

"Hmmm nápad? Ale jo nějaký by se našly."
Odpoví Ben lehce zamyšleně.
"No možná bych ti mohl ukázat nějaké záznamy z toho, co už tu nahráli, třeba něco dokumentárního o tomhle komplexu a Pandoře, abys tu nebyla tak....hmmm ztracená. Vím, jaký to bylo, když jsem přišel já. Měl jsem pocit, jako by mě najednou hodili do tekutého písku a řekli najdi to lano, co se potopilo před tebou."
Uchechtne se při vzpomínání ale pak pokrčí klidněji rameny.
"Možná vyštráchám i něco o projektu Avatar, nebo něčem, co by tě na týhle základně zajímalo."
Vyčte výklad možností, které skýtá počítačové centrum.
"Případně tu máme i jiné možnosti zábavy, ač jsou trošku omezené, kvůli nedýchatelnosti vzduchu venku pro nás."
Zklamaně si povzdechne, nejspíše se mu líbí představa, že by se jen tak mohl procházet venku bez masky a užívat si přírody.
 
Ani´ka - 23. března 2017 16:06
na´vi18506.png

V korunách stromů


Zamračila jsem se ještě víc. Nechci mu ublížit, nebo snad naznačit, že mu nevěřím. Ale nevěřím mu. Chová se divně.

„ C-co se učíš?“


Zeptám se poněkud zaraženě. Je divný. Víc než to…

Stála jsem a dívala jsem se za ním, když se otočil a vyrazil k vesnici. Jestli tu není bezpečno, asi ví o čem mluví. Ikranové bývají dost nebezpeční…

Nejistě jsem zakývala hlavou a vyrazila opatrně za ním, držíc jistý odstup, abych mohla reagovat. Pomalu jsem scházela, napjatá a nejistá za ním a sledovala jsem okolí, kudy jsme procházeli. Pořád by to mohla být klidně past… Ale kmen, ke kterému jsem mířila, měl být spřátelený. Co se to tady děje??
 
Monica Reed - 22. března 2017 11:47
annie6442.jpg
Rozhovor s Benem
„To je možné,ale já zase slyšela že les je plný nebezpečných rostlin,jedovatého hmyzu a hladových predátorů.“dodám potom a taky se pokusím usmát,ale spíš to vypadá jako by mně bolely zuby.K jeho dalším slovům se nevyjadřuji protože jednotícím motivem této výpravy jsou peníze.
Zdravý rozum?Ten musí jít stranou,navíc zdravý rozum by byl vojákům k ničemu.Mohli by totiž začít o svých rozkazech přemýšlet.
„Ne neomlouvej se,já tě chápu.Navíc máš pravdu primárním cílem je těžba kovu dokud tuhle planetu nevyprázdníme jako klystýrem.To že že se od domorodců můžeme něco naučit si myslíš akorát ty,já a hrstka lidí kteří je nepovažují za primitivy.“
Obvykle radši neříkám svůj názor,ale s Benem se cítím lépe a možná by to mohl i pochopit.Ben mi taky nabídne pomoc i když učit se to nevím,jenom po dlouhé četbě mi hrozí že nakonec ani nebudu vědět jak se jmenuju.
Nehoda?Jaká nehoda neříkal předtím že je vše bezpečné a zalité sluncem?Dobrá to možná přeháním,ale asi to bude zával.
„No já nevím ... neměl by jsi nějaký nápad?“
Původně jsem se chtěla najíst a vrátit se zpátky k tomu objemnému manuálu a své spolubydlící trousící vtipné glosy pokud vůbec uzná za vhodné se se mnou bavit.Pak usnout a doufat že se to naučím v osmóze zatímco co se mi bude zdát že mně ta kniha honí s útočnou puškou po základně.
 
Eywa - 18. března 2017 09:51
eywa1206.jpg
Koruny stromů
Ani´ka

Na´vi si mírně povzdechne a na chvilku zavře oči.
"Lidé? Ymmm.....promiň stále se učím. Vy jim říkáte nebešťané."
Opraví se lehce zamyšleně, jako by hledal to správné slovo, jak vyjádřit, co jsou to lidé. Když řekneš, že je zvláštní jen se pousměje a opře si bradu o ruku, kterou svírá svou hůl.
"Ano asi trošku ano. Vysvětlím ti to, ale až ve vesnici, tady na to není moc vhodné místo."
Podotkne a vzhlédne ke korunám stromů.
"Často se tu slétávají Ikranové a pak to tu není úplně bezpečné. Pojď není to daleko."
Vybídne tě a rozejde se pomalu po větvi směrem, kterým jsi mířila.
"Tak jdeš?"
Ohlédne se na tebe přes rameno. Jeho tvář je klidná a bezelstná a přitom tolik jiná od Na´vi, které jsi kdy viděla. Tenhle je prostě něčím zvláštní a není v tom jen jiný počet prstů.
 
 
 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2017 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 0.06370997428894 sekund

na začátek stránky