Andor.cz - Dračí doupě online

Dobrodružství

Děti Noci

Příspěvků: 74


Hraje se Denně  Vypravěč asasin je offlineasasin
 

DružinaObnovit družinu

 Postava Lena Neimi je onlineLena Neimi
 Postava Nikolai Gran je offline, naposledy online byla 29. června 2017 6:51Nikolai Gran
 Postava Artemis Lantes Erlic je offline, naposledy online byla 28. června 2017 23:21Artemis Lantes Erlic
 
Nikolai Gran - 16. června 2017 22:15
beznzvu5442.jpg

Kanály Svoresku,,To jakože nemá s naší smečkou nic společného? To je dost zvláštní, že se sejdou zastánci dvou skupin v jednom městě. Ale což, náhody se dějí." přitakám, ačkoliv získám podezření, že ten mladý byl nějaký nastrčený agent. Ale to je teď vedlejší.

,,Skrz kanály se určitě dostanete z městě ven." oponuji staršímu. Možná nejsem inženýr a stavitel, ale rozumím lidských potřebám. Nikdo nechce mít vývod kanalizace pod nosem. A taky chce, aby se tam dalo dostat, kdyby se náhodou ucpal. ,,Na konci kanalizace bude patrně nějaká mříž, aby se tam nedostala zvířata, ale bude maximálně zamčená na visací zámek. Vylomit mříž snad zvládnete ne?" zeptám se určitým způsobem vyzývavě a provokačně. Dělám to schválně, abych vlkodlaky trochu vybudil k této akci. ,,A jsou tam snad větší nebezpečí než katova stříbrná sekera?"

Když se mne zeptá na to, kdo jsem, jen zavrtím hlavou. Nebezpečná otázka.
,,Přítel vašich mláďat. A někdo, kvůli komu kat nedostane tak tři měsíce žold." zlehka zvednu telepaticky ze země kousek kamene a nechám jej spadnout na zem. I vlkodlakům v jejich pozici muselo být divné, že se kat "netrefil".
,,Asi bych se za ním měl zastavit a nějak jej kompenzovat. Nechci, aby kvůli mě jeho rodina hladověla." zauvažuji, podobně jako muž nahlas. Lehce trhnu hlavou, abych se vrátil zpátky do reality.
,,Je to na vás. Nedokáži vás z toho dostat diplomaticky, to v tomto městě při stávajícím vedení nejde. Brány budou hlídat, povozy prohledávat pravděpodobně. Pokud se nedostanete do vozu nějakého vysokého úředníka, kterého si stráže nedovolí prohledávat, jsou kanalizace vaše největší šance." shrnu všechno, co mám teď na srdci. Jen doufám, že nechytnou toho mladého a ten nezačne mluvit. Na druhou stranu, na pár hodin by to odvrátilo pozornost stráží. Ohlédnu se ke dveřím, jako bych snad čekal, že jimi někdo vpadne dovnitř.
 
Lena Neimi - 07. června 2017 14:12
lena2839.jpg
Roztávání ledů

„Škoda, už jsem doufala, že bys mi s těmi krvavými šaty pomohla.“ Zasměju se krátce a jenom nad tím zavrtím hlavou. „Prostě se smířím s tím, že se převléknu, až zastavíme.“
Pak se jenom na ni drobně usměju. Docela se mi zamlouvá, že teď už jedná více přátelsky a nikoliv tak tajnůstkářsky jako předtím. Hlavně v naší skupině vždy šlo o dobrovolnou otevřenost, když má někdo problém, ostatní se mu snaží pomoct, ale nikdo nikoho do ničeho netlačí.
„Hmmm… Našeho iluzionisty… No víš… On je docela samotář, takže jsem nikdy nechtěla prostě otravovat. A ty vypadáš více sdílně.“ Mrkne na ni. „Mám tedy první otázku. Jak ses vlastně dostala k magii, nebo se s ní člověk narodí, dá se to časem naučit, třeba že bych se čistě teoreticky naučila kouzlit i já?“ Se zaujetím ji sleduji, vždycky jsem se magie spíš bála, než že bych k ní měla nějaký pozitivní vztah, ale když je tu možnost dozvědět se o tom více, tak toho člověk musí využít.
Zamyslím se nad tím, co řekne jako poslední. Skousnu si ret. „To je přesně ten důvod, proč nemám magii v oblibě. Ale… Vždycky je to jenom o lidech, můžeš zneužít ke špatnému i to, že jsi skvělý šermíř, prakticky cokoliv. Proto se naše skupina vždy snaží zjistit více, abychom mohli spravedlivě rozhodnout.“
 
Soudce - 03. června 2017 18:57
soudce9786.jpg

Kanály Svoresku
Nikolai


Mohutný muž ti pohlédne do očí a po chvilce pokrčí lhostejně rameny.
"Nechtěl s námi nic mít a tak šel svou cestou. Rozdělili jsme se v ulicích."
Objasní ti nejasný osud jejich třetího společníka. Pak začnete řešit kanály. Muž se zamračí a dívka zadívá starostlivě ke dveřím domu.
"Kanály nejsou přívětivým místem, navíc není jisté, že se tudy dostaneme ven z města."
Zabručí muž trošku chybovačně.
"Navíc číhají tam různá nebezpečí."
Dodá dívka a pak dlouze vydechne.
"Ale tady zůstat nemůžeme to má ten krasavec taky pravdu."
Muž si promne zamyšleně bradu ap ak přivře oči, když si tě prohlíží.
"Kdo vlastně jsi? Jsi mi povědomý...tvůj pach je mi povědomý."
Mračí se, když usilovně přemýšlí.
"Znám tě vím, že ano."
Přemýšlí muž nahlas.

Čarodějnice z Vilny
Lena


"Hmm....to je možná pravda ale ne každý by pravdu řekl a mnozí by se mne chtěli zbavit....ze strachu....z obezřetnosti, nenávisti nebo prostě pro zábavu."
Pokrčí rameny, jako by na to byla zvyklá dnes a denně. Dívka pohlédne na tvé zakrvácené šaty a lehce se uculí.
"Jestli narážíš na to jestli bych neuměla kouzlem vyčistit tvé šaty, pak ne neuměla. Tohle není zrovna můj obor, promiň."
Uchichtne se, že by pokus o vtip. Kdo ví. Pak povytáhne tázavě obočí a lehce se zamyslí.
"Ymmm...aha no zvláštní, že ses nikdy nezeptala vašeho iluzionisty, kouzlí docela obstojně ve svém oboru....každopádně když budu znát odpověď odpovím ti. Klidně se tedy ptej, ale upozorňuji tě, že můj život není až tak zajímavý, jak by sis mohla myslet a být čarodějem v dnešní době, nebo čarodějkou není vůbec lehké."
Pohlédne na tvou skupinu před sebe.
"Je hodně skupin, které takové, jako jsem já loví v domění, že jsme nebezpeční a škodliví....pravdou je, že můžeme být, kdybychom chtěli."
Naznačí ten rozdíl mezi tím být a moci být.
 
Lena Neimi - 31. května 2017 19:38
lena2839.jpg
Hlubší seznamování

Vyslechnu si v tichosti Gerionovo vyjádření k celé této situaci. Jenom drobně pokyvuju hlavou, aspoň ve většině s ním souhlasím, a nejde popřít, že život mi zachránila, takže nemůžu říct ani popel na to, že ji vzal s námi. Naštěstí smrt mých dvou společníků byla opravdu vyhodnocena jako nehoda, trochu jsem se bála toho, že mě někteří ve skupině nařknou, že jsem se jich zbavila vědomě a naschvál, ale snad si to nikdo nedovolí.
Chvíli čekám, než projde většina lidí od nás ze skupiny, a pak se za nimi rozejdu sama. Toho, že jde Eria spolu se mnou, si všimnu, až když na mě promluví.
„Mně neděkuj, to Gerion ti dovolil jít s námi. Na mě tyhle rozhodnutí vůbec nejsou, nejsem vedoucí skupiny, pouze jsem pravdivě řekla, to co se stalo.“ Povzdychnu si a dívám se na svoji zakrvácenou košili. „Budu se muset pak co nejrychleji převléct, ta krev hrozně lepí a začíná pomalu schnout a lepit se mi na záda.“ Utřu si ruce do už tak špinavé košile. Nakonec ale na Eriu stejně pohlédnu. „Nechceš mi o sobě něco říct? A tentokrát bez vytáček a polopravd? Upřímně… Vždycky mě zajímali čarodějové a čarodějky, i když zatím jsem jich potkala úplné minimum.“
 
Nikolai Gran - 31. května 2017 18:18
beznzvu5442.jpg

SvoreskZdá se, že zatím zůstávají někde ve městě. Ale i tak je tady až moc klidu. Čekal bych i nějaké lidi s vidlemi a tak.
,,He?" zarazím se, když mne cosi zatáhne do jakéhosi vchodu až skoro ztratím rovnováhu z nohou. Když se rozhlédnu po místnosti, vidím, že jsou v ní přítomni dva ze tří odsouzenců. Nejmladší člen někde chybí. Za dveřmi se ozvou těžké kroky pochodujících vojáků. Naštěstí jen projdou kolem.

,,Naruby? Ano, možná. Kde je ten třetí?" zeptám se staršího muže a pohledem znovu přelétnu místnost, zda se někde neschovává.
,,Nevím jak to v tomto městě chodí s karanténou, ale asi byste se měli co nejrychleji dostat pryč. Vím že máte citlivý nos, ale hádám, že kanál je vaše největší šance. I stráže se budou zdráhat tudy jít a psi tam neucítí vůbec nic." vysvětlím vlkodlakům narychlo. Ani nemám zájem, aby mi cokoliv teď sdělovali. Čím míň toho vím, tím míň hrozí že bych se někde nějak podřekl. Odmlčím se a natočím hlavu bokem ke dveřím, napůl poslouchám, zda za dveřmi znovu neuslyším nějaké kroky. Pokud se nic neozve, znovu se vrátím pohledem zpět k vlkodlakům. Tahle situace je nebezpečná pro všechny zúčastněné a je potřeba jednat rychle. Těžko mohou zůstat zavření tady a čekat, až se situace ve městě uklidní.
 
Soudce - 21. května 2017 12:18
soudce9786.jpg

Čarodějnice z Vilny
Lena


Gerion si tě bedlivě prohlíží a poslouchá každé slovo, které mu říkáš. Trošku se u toho mračí, jak přemýšlí nad vším, co se právě dozvídá. Občasně slétne pohledem k Erie, která se snaží zůstat klidná. Přece jen pořád jí jde ještě o život. Když dovyprávíš svůj příběh, zavládne na okamžik hrobové ticho. Gerion zavře oči a až po chvíli je opět otevře.
"Při výslechu nám nelhala, nikdo se jí neptal zdali je skutečně čarodějka, pouze našla správnou kličku pro našim otázkám.....A ztráta dvou našich....dle všeho dost nešťastná shoda okolností. Tyhle věci se stávají a všichni to víme, s tím přece do toho jdeme vždy. Ten démon v našich řadách mne moc neuklidňuje je to.....něco co budeme muset ještě prošetřit. Nesmíme dovolit, aby se to opakovalo."
Provede svůj krátký výčet Gerion a pak pohlédne opět na vás dvě.
"Každopádně faktem zůstává, že když se to posralo chránila tě. Mohla tě určitě zabít, nebo se na tebe vykašlat, ale neudělala to. To se u nás cení, ať už byl původní důvod jakýkoli. Pro tuto chvíli vykoupila svůj život tvým životem....no....musíme se pohnout zatím půjde s námi a později se rozhodneme jestli se naše cesty zase rozdělí. Naše skupina trošku prořídla."
Podotkne ještě Gerion a pak mávne na skupinu a rozejde se kupředu. Ostatní ho s tichým hovorem následují. Některým se určitě nelíbí rozhodnutí, že dívka půjde s vámi, protože z tvého vyprávění šlo pochopit, že dokáže být nebezpečná. Ale tak jet o vždy, když máte mezi sebou někoho nového. Důvěra přichází až pomalu. Eria se na tebe podívá a promne si v ruce amulet, který má na krku.
"Díky, že můžu jít s vámi."
Žašeptá k tobě, zdá se, že se rozhodla držet krok s tebou, patrně pro to, že tebe zatím poznala nejvíce.

Půlnoční návštěva U Dupajících Škorňat v Reindorfu
Artemis


"Jak to mám vědět? Nevím, co jsi zač, jakého jsi postavení ani podobné blbosti v mé práci mě to nezajímá."
Zavrtí vrahounek hlavou s lehkým povzdechem. Jak jinak malí páni, nikdy nechtějí vědět koho mají zabít. Proč si taky tížit svědomí že?
"Ne asi bohužel ne, příjdu o výdělek, ale co nadělám. Svůj život mám rád a přijdou jiné kšefty."
Odpoví, jako by mu na tvé smrti opravdu vůbec nezáleželo. Je to prostě jen někdo, kdo si chce vydělat trochu peněz, za které si bude pak užívat.
"Jak jsem řekl, před dvěma dny...a kde? V ulicích města. Zrovna jsem šel z dobře vykonané prácičky a potřeboval jsem zmizet od toho zařízlého vepře, a shrábnout za něj nějaké to inkaso, když jsem dostal tenhle kontrakt."
Objasní, asi nepovažuje tuhle informaci za moc důležitou, nebo ho nezajímá, jak s tím naložíš.
 
Artemis Lantes Erlic - 04. května 2017 08:00
ef9c876b0495c1f2263a8b79c7a6fd56–kopie5498.jpg

Půlnoční návštěva U Dupajících Škorňat v Reindorfu


„ Můj život má vážně cenu jen sto zlatých?“
Vyhrkla jsem pohoršeně a zavrtěla jsem hlavou. Tiše jsem si povzdechla a zamračila jsem se. Tohle se mi snad jen zdá.
„ Jenže ty už mě zabít nemůžeš, chlapče…“
Zamračila jsem se ještě víc. Nevím jak z toho ven. Když odejdu, bude pronásledování pokračovat. Když zůstanu, napadne mě někdo další. Proč ale až teď? Kdo může mít problém zrovna semnou, že by mě chtěl zabít a ne jen chytit. Vždyť ta moc, co mám… Je výhodná pro každého.
„ Kde tě našli? A jak je to dlouho?“
Pohlédla jsem na pergamen. Tentokrát jsem ho ale otočila a složila tak, abych si mohla prohlédnout pečeť, která na něm byla. Byla zlomená, ale na druhou stranu něco z ní zůstalo.
 
Lena Neimi - 03. května 2017 14:25
lena2839.jpg
Drobné potíže

Díky těm několika dlouhým minutám tiché chůze konečně moje srdce přestane bít jako zběsilé a já aspoň můžu klidně vysvětlit všem ostatním, co se to vůbec všechno stalo. Znovu si prohlédnu čarodějku vedle sebe, nebo teď už spíše za sebou a zvednu oči ke Gerionovi.
„Moc otázek najednou. Zkusím to nějak vysvětlit postupně.“
Drobně se nadechnu a prohlédnu si všechny ty pohledy, které teď míří k nám. Jak já nemám ráda, když jsem středem pozornosti.
„Reeve… Umřel, když… Nás napadl onen již zmiňovaný dřevorubec, ale můžu slíbit, že by neměl být mrtvý. Jenom… Omráčený. O což se postarala tady naše čarodějka. Ano, čarodějka. Ukázalo se, že nám neříkala úplně pravdu a hodně věcí zatajila. A… Alysson. To je komplikovanější. Byla posedlá démonem, pravděpodobně už několik let. Ale abych nezkreslovala informace, tak mi zachránila život právě tady Eria. Nevím proč, možná má nějaké nekalé úmysly. To už byste měli zhodnotit vy. Upřímně já už radši budu mlčet ohledně jejího osudu, zatím co jsem řekla, tak nám moc neprospělo.“
Utichnu a opřu se unaveně o strom. Pořád toho bylo teď na mě docela dost a zakrvácená košile lepící se k celým mým zádům mi tedy dobrou náladu rozhodně nepřinese.
„Je mi to líto, nešlo tomu zabránit, aspoň do teď nevidím důvod, jak bych jednomu nebo druhému mohla nějak pomoci.“
Ještě dodám šeptem.
 
Soudce - 29. dubna 2017 19:14
soudce9786.jpg

Kanály Svoresku
Nikolai


I když si tě cestou pár strážných podezřívavě prohlíželo, nakonec tě nechali jít. Nejspíše v tobě viděli jen dalšího občana města spěchajícího domů, nebo někam se schovat.
Co se kanálů týče.....no smradem se jim nemůže asi rovnat nic tady ve městě ani shnilé ryby, nebo hovna samotné nesmrdí tak strašlivě, jako kombinace všeho nechutného zahuštěného plísní a zkaženou vodou.
Každopádně prozkoumal jsi už tři vchody do kanalů a ani jeden nevypadá, že by ho nějaký z uprchlíků použil. Ač je taky otázka, jestli kdyby ano, bylo by to poznat? Vždyť účelem skrývání se je zůstat skrytý.
Když jdeš tak dál ulicí najednou koutkem oka zaregistruješ, jak se pootevřely dveře po tvé levici a silná mužská paže tě vtáhla téměř okamžitě dovnitř.
"Šššššt."
Naznačí ti postarší muž, kterého jsi zachránil před špalkem. Za zavřenými dveřmi je slyšet dusot, jak právě kolem probíhají patrně stráže, nebo dav vystrašených lidí. Zahlédneš na vzdálenějším konci místnosti další pohyb. Štíhlá postava dívky, kterou jsi zachránil před špalkem, ale třetí zajatec s nimi není.
"Dost se to tu převrátilo naruby."
Zabručí muž, když od tebe odstoupí.

Půlnoční návštěva U Dupajících Škorňat v Reindorfu
Artemis


"Nikde prý až bude práce vykonaná, tak si mě najdou a dají i druhou polovinu peněz a důkaz ani nechtěli, prý.....prý se dozví jestli jsi, nebo nejsi mrtvá a já splnil svou část dohody...."
Podaří se mu ze sebe vypravit docela souvisleji. Nervózně si olízne suché rty.
"Před dvěma dny..."
Odpoví ti na další tvou otázku, když příjde na řadu řeč o sumě za tvojí hlavu chvíli mlčí a váhá zdali ti to má říci.
"....Ymmmch....nerad mluvím o svých obchodech....ale asi nemám na výběr....slíbili mi 50 zlatých hned a 50 až odvedu svou práci....."
Stejně, jako ty pohlédne k oknu do noci.
"Pracuju sám....nemám rád....když....když se musím s někým o výdělek dělit..."
Zdá se, že mluví pravdu a žádná nečekaná pomoc mu nepřichází, takže....
"Nebylo v tom nic osobního....jen.....jen jsem dělal svou práci, za kterou mi bylo zaplaceno...."
Snaží se bránit proti svému jednání a vysvětlit ho.
 
Nikolai Gran - 28. dubna 2017 21:40
beznzvu5442.jpg

SvoreskJeště jednou krčmáři poděkuji za radu a vydám se z jeho pohostinství zase ven.
Ulice jsou ztichlé kromě dusotu stráží a zdá se, že na blízku nikdo moc není. Okolní ticho mi také vyhovuje v tom, že dříve než kohokoliv v okolí uvidím, tak jej budu slyšet a budu mít čas se schovat. Takže bych se snad mohl strážím vyhnout (9).
Místní kanály jsou takové, jaké by měly být. Kdyby byly jiné, začal bych vážně uvažovat o možném nastěhování se sem. Protože mít město s čistými kanály....kdo to má?
Ačkoliv můj úkol není přímo najít kanál, ale spíše nějaký náznak toho, že jimi vlkodlaci mohli zdárně uniknout, ačkoliv to jejich nosy asi hodně odnesou. Určitou naději mám i v to, že bych třeba mohl narazit přímo na ně, přestože k počtu stráží pobíhajících po městě budou ještě dlouho skrytí. Vlastně nemám teď žádný skutečný plán, snažím se na vlastní oči prohlédnout situaci a případně ji nějak nenápadně ovlivnit.
 
 
 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2017 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 0.073239088058472 sekund

na začátek stránky