Andor.cz - Dračí doupě online

Dobrodružství

Skazky podivných existencí

Příspěvků: 2


Hraje se Denně  Vypravěč Amalthea je offlineAmalthea
 

Ukončená jeskyně!

DružinaObnovit družinu

družina zatím neexistuje
Bimba - 16. března 2017 19:35
800832774060.jpg
Tvé dobrodružství jsem bohužel musel ukončit kvůli dlouhodobé neaktivitě. Aby se to příště neopakovalo, doporučuji přečíst si Pravidla pro dobrodružství a dodržovat je. Pokud budeš v budoucnu opět nucen(a) k dlouhodobé neaktivitě, napiš výrazně do jeskyně důvod a datum, kdy opět začnete hrát. Jestliže se ti nebude zdát reálné dobrodružství nadále zachovat, využij, prosím, svých možností Vypravěče a sám(sama) ho ukonči. V případě jakýchkoli nejasností se neboj zeptat mě nebo kohokoliv z online pomoci..

Bimba

 
Minea - 01. ledna 2017 22:46
hhhh4509.jpg

STÁTNÍ ZŘÍZENÍ A ZÁKLADNÍ POJMOSLOVÍZobrazit SPOILER

ŘÍŠE SVĚTLA je Státní útvar ve kterém se příběh odehrává. Jedná se o teokratický triumvirát s řadou složek. Z nich budou některé jmenovány níže. Sytém říše je byrokratický a vše je podřízeno náboženství Řádu světla.

ŘÁD SVĚTLA a Bohyně Světla – Řád je monoteistické náboženství uznává jen jednoho boha ženského elementu (zde největší odchylka při srovnání s katolickou církví). Hanlivé je označení „kult světla.“

TRIUMVIRÁT: Hlavní vedoucí organizace. Tvoří jej Velmistr řádu, Ctihodný řádu a Velekněžka. I když by se měly tyto tři složky doplňovat je tomu často naopak – soupeří spolu.

Ač je Říše na technologickém vrcholu známého světa, je ohrožena menšími státy a kmeny. Své nepřátele vnímá jako barbary a KACÍŘE, protože většinou uznávají polyteistická náboženství.

Složitý historický vývoj bohužel umístil náboženské centrum Říše ESKALON (srovnání Palestina) na pohraniční území. Z reálného centra říše– a hlavního města (srovnání Řím) – vede do náboženského centra Eskalonu takzvaná Stezka zlatého paprsku (srovnání Výprava do svaté země), po které budou hlavní hrdinové putovat.

Říše je tvořena celou řadou mnohokulturních PROVINCIÍ, které se postupně podařilo získat díky úspěšné expanzivní politice Velmistra řádu. V některých z nich bylo náboženství řádu zavedeno násilnou cestou poměrně nedávno. Vznikají tak revolty a odbojová hnutí. V takových chvílích je nucena nastoupit na scénu krutá a nelítostná Inkvizice.

INKVIZICE a konciliární soudy řeší také sporné teologické otázky a přestupky uvnitř řádu samotného. Konciliárním soudům předsedá a svolává je Ctihodný řádu a Velekněžka. Ti také jmenují Inkvizitory.

VELMISTR ŘÁDU řeší více světské záležitosti, pod jeho kompetence spadají Bojovnici světla a je hlavním vojenským velitelem. Správní území Bojovníků světla jsou nazývána komturství – hlavní správce je komtur (jiné názvy: komturie, komenda).

Hierarchicky seřazené hodnosti Bojovníků světla:
1.Velmistr – šlechtic
2.Senešal (zástupce a poradce Velmistra) - šlechtic
3.Maršál - šlechtic
4.Velitel – šlechtic
5.Strážce světla – těžko zařaditelná hodnost, protože se jedná spíše o funkci
6.Rytíř - šlechtic
-----------------------------------------------
7.Seržant – neurozený nebo z nižší šlechty
8.Panoš - neurozený nebo z nižší šlechty
9.Janičar = příslušník speciální jednotky „převychovaných barbarů“
10.Členové trestaneckých oddílů

Zobrazit SPOILER


CTIHODNÝ řádu řeší více řádové/církevní záležitosti, pod jeho kompetence spadají Kněží sídlící v chrámech (hlavní představený chrámu je opat) – proto jsou správní území chrámů nazývána opatství.

VELEKNĚŽKA řeší církevní záležitosti. Pod její kompetence spadají kněžky. Jejich postavení v rámci celé církevní organizace je jedinečné, protože jsou nejčistšími bytostmi, jejichž prostřednictvím promlouvá Bohyně. Jsou zahrnuty posvátnou úctou.

Zobrazit SPOILER


STRÁŽKYNĚ SVĚTLA a STRÁŽCE SVĚTLA: Jsou vybíráni z nejlepších kněžek a bojovníků. Jedná se o zvláštní bojovou dvojici. Dvojice si je předurčena a vzájemně se doplňuje. Jejich vztah je vymezen řadou rituálů a je posvátný. Kanonicky patří strážci k bojovníkům a podléhají tak Velmistrovi. Strážkyně spadají pod kněžky a podléhají Velekněžce.

 
 
1
 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2017 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 0.052101850509644 sekund

na začátek stránky