Andor.cz - Dračí doupě online

Dobrodružství

Pokus

Příspěvků: 74


Hraje se Denně  Vypravěč Qued je offlineQued
 

DružinaObnovit družinu

 Postava Nyék Sztyepilovas je offline, naposledy online byla 26. června 2017 22:26Nyék Sztyepilovas
 Postava Robin je offline, naposledy online byla 01. června 2017 10:55Robin
 Postava Řezňa je offline, naposledy online byla 26. června 2017 21:27Řezňa
 Postava Papitäre je offline, naposledy online byla 24. června 2017 23:07Papitäre
 Postava Miguel je offline, naposledy online byla 26. června 2017 21:39Miguel
 
Papitäre - 24. června 2017 23:00
heal3219.jpg

Zbořený statek

VšichniJsem ráda, že mladík se uklidnil a jdu až k němu. V tom se ozvou kroky a jak se kluk otáčí, dost neomaleně do mně drcne a já se zapotácím a udělám několik kroků dozadu, jinak bych spadla s tím, jak jsem unavená, bych se asi nepostavila...
Strnule sleduji ženu a cítím, jak se mi do očí vkrádají slzy. Vidím utrpení v její tváři a nyní, když vidím tu bolest si uvědomuji dosah té katastrofy.
"Dítě... Vaše dítě je ... nemocné?"
Pronesu směrem k ženě a v tuto chvíli si mladíka téměř nevšímám. Jdu k ženě, pomalu, rozvážně.
"Paní, slyšíte mě? Mohu se na něj podívat, jsem léčitelka..."
postavím se před ní a doufám, že reaguje. Pokud ano, pokusím se jí dítko vzít, ne nijak násilím.
Netuším, co mě to popadlo, zda-li snaha zachránit, co se dá, snad perverzní zvědavost - zda-li i malé dítě v náručí matky prošlo nějakou změnou.
Samozřejmě jsem ženu i dítě prohlédla magickým zrakem. Nechci ponechat nic náhodě.
"Můžeme vám pomoci. Můžeme společně najít místo, kde se nic nestalo. Zachránit se..."
Stále dokola mluvím uklidňujícím hlasem, nejen k ženě, ale i k tomu mladíkovi. Vím, že by mě mohl zranit a v tuto chvíli by mi kouzla nepomohla, i kdybych je měla odvahu použít....
Pokud mi žena dítko půjčí, začnu jej prohlížet....
 
Vypravěč - 21. června 2017 12:23
96934.jpg

Zbořený statek

VšichniZelenina v prvním sklepě se zdá být v pořádku, jen je již není nijak čerstvá a je trochu zaprášená. Nic s čím by si běžný vesničan lámal hlavu. Sůl ani koření bohužel ve sklepě není.
Zajímavým objevem může být cínová konvice, patrně na mléko.

Situace u druhého sklepa:

Duševně zmatený mladík se zdá být přeci jen klidnější, když na něj Papitäre mluví, zdá se být jejím hlasem mírně hypnotizován a přestál si všímat ostatních. Srp sklonil jen tak napůl k pasu.
Pro Papi tak není problém se k němu pomalu přiblížit, stejně jako pro ostatní není problém zaujmout lepší strategické pozice a Miguel ta mohl opatrně sebrat kus latě s hřebíkem.

Když už je Papitäre prakticky u něj a on se zdá být víc a víc v klidu, ozvou se na schodech další kroky.
Zdá se, že to chlapce znovu rozruší a prudce sebou cukne, div že protipohybem nedohodí léčitelku na zem.
Z otvoru se pomalu vynořuje postava ženy středního věku, je celá zaprášená a kapičky potu ji nadělaly na obličeji ve vrstvě špíny zajímavé mapy. Při bližším pohledu to nemohl být jen pot, ale i slzy.
Vyhází ven velice pomalu, v očích má pohaslý, nepřítomný pohled a v rukou svírá malý uzlíček, zdá se, že bez života.
Pomalu dokráčela vedle hocha a pomalu se sesula na kolena. Neřekla jediné slovo a zdá se, že vás snad ani nevnímá. Zůstala klečet a mírně se pohupuje.
Mlaďoch vypadá teď o něco zmateněji (pokud to vůbec ještě jde), chtěl pohladit ženu po hlavě, ale pak si uvědomil, že v té ruce svírá srp, tak svůj pohyb zastavil a opět se po vás rozhlíží.

 
Miguel - 18. června 2017 17:35
miguel5253.jpg

Trosky vesnice


Všichni“Miguel.“ Pokývnu hlavou směrem k Nyékovi a ostatním následně jmenovaným. “Ještě jednou díky za záchranu.

Následuji ostatní a rozhlížím se kolem sebe. “Neskutečné, tohle musí být sen, nebo spíš noční můra.“ Naslouchám slovům Papitäre a začínám vidět nebezpečí na každém kroku. Není to vůbec pěkný pocit a lehce by mě mohl stáhnout do propasti. Musím si dodat trochu sebevědomí.
“Brrr, to je děsivý,“ reaguji na pronesená slova od Papitäre ohledně map na stěně. Vydávám se za nimi při průzkumu vesnice a velice opatrně našlapuji. Při pohledu na prapodivná zvířata se přestávám snažit cokoliv si logicky odůvodnit a raději beru věci jako fakta.

“Asi nemáme odvahu vyzkoušet, jestli jsou tyhle prapodivné mutace jedlé.“ Pronesu polohlasem při pohledu na Nyéka, který ukončuje jejich parodii na život. Chvilku poté nacházíme celkem slušné množství zeleniny. Pozoruji Papitäe, jak si s ní poradí a pokud bude potřeba, tak taky něco poberu.

Když se na nás vyřídí chlap se srpem, rozhlížím se kolem sebe po zemi, co bych mohl vzít do ruky jako zbraň, stačí i kus prkna. Zatím nic nezvedám, pokud mám něco ve své blízkosti, jen se k tomu přesunuji a čekám, jestli se Nyékovi a Papitäre podaří chlapa uklidnit.
 
Nyék Sztyepilovas - 05. června 2017 08:31
avar34166.jpg


Vesnice
Všichni
Pomalu postupuji po dvorku a prozkoumávám okolí. Chudáky tvory podorážím a s pali pomalu lustrujeme sklep. Prvně jeden a pak druhý.

V prvním mě papi odstrčí a vrhne se na zeleninu. Zamračím se a poznamenám.

"Nech něco taky pro ostatní do polívky a mrkni se jestli tam není paprika pálivá nebo další koření a hlavně sůl to se bude hodit."pak dorazíme k druhému sklepu mám připravené kopí čert ví co tam bude. A jen otevřeme poklop taky čert ukáže co tam je. Zmatený chlapík se srpem. Takový blázen muže být nebezpečný přemýšlím jesti ho rovnou bodnout do ksichtu nebo do krku na vzdálenost kopí mám přeci jen výhodu. Vloží se do toho Papi, tak lehce sklopí kopí, ale jen tak abych ho mohl rychle použít a udežel si odstup.

Přidám se k papi taky konejšivým mírným hlasem.

"V klidu kámo nechceme ti ublížit, jen žádná divočina."

S tím, že mu nechci ublížit si upřímně nejsem moc jistý, přeci jen představuje dost velké nebezpečí a riziko. Uvědomuji si, že jestli je blázen tak se mi v klidu spát nebude, aby mi nepodřezal krk tím svým srpem.

Tiše řeknu Papi.

"Holka opatrně muže mu strašit ve veži a to muže být sakra nebezpečný drž se dál od toho srpu."

pa ještě smířlivě na chlapíka.

"Divej jací jsme lidumilové neseme rybky na polívku jen v klidu odlož ten srp. "

a v duchu dodávám
Ať tě nemusím bodnout do doho tvýho zmatenýho rypáku
 
Papitäre - 03. června 2017 00:55
heal3219.jpg

Vesnice


VšichniJdu v patách Nyékovi a dávám na vše pozor. Cítím, že každou chvíli mě síly opustí, ale snažím se vydržet co nejdéle, abych nás všechny uchránila před odpornou mutací.
Sice jsou to jen slabá ohniska, co by neměla nic takového dokázat, netuším, co se zde s magií stalo a jaké hnusy dokáže vytvořit.
Když se Nyék zmíní o tom, že by chtěl dorazit, kdyby se začal měnit, kývnu hlavou na souhlas. Myslím, že už ani nejsem schopna mluvit. Jen používám magický zrak, abysme nevlezli do nějakého ohniska.
Další větu slyším sotva napůl "...Papi... mohli bysme si užívat... neotěhotnět... super zábava..." Vytřeštím na něj oči a nevěřícně se na něj ještě chvíli dívám. Snažím se zahlédnout v jeho tváři, jestli to myslí jako žert, ale vypadá vážně....
Co si o sobě, krucinál, myslí? Že s ním hned hupsnu někam do růžku? Jak může mít vůbec chuť na sex zrovna teď, když tu dobíjí ty netvory a nám hrozí nebezpečí...?
Chci už něco odseknout, když v tom uvidím uskladněné zásoby. Odstrčím Nyéka a předběhnu ho, prohlídnu zeleninu, je-li v pořádku magicky. Pokud ano, rozlomím jednu mrkev a prohlédnu ji všemi smysly včetně chuti. Poud je dobrá, sním ji.
" Tohle vezmu do zásob..."
Řeknu a nabalím co se mi vejde do brašny. Samozřejmě pokud je zelenina nějak pozměněná či se mi jinak nezdá, neochutnám a nechám to tam...

Jdeme dál, další dveře za nimi schody a...
"Hou, hou, klid... nejsme žádné příšery, jen přeživší, jako ty..."
Jdu pomalu se zvednutýma rukama směrem k mladíkovi. Jen doufám, že pozná rooucho i brašnu léčitelů, i když jsem uválená a špinavá...
"Šššš... už je to v pořádku...ššš... nic ti nechceme udělat, jen hledáme místo, kde je trochu bezpečno...Já jsem Papitäre, léčitelka..."
Melu už opravdu z posledního... pokud mi dovolí se k němu přiblížit, položím mu dlaň na ruku se srpem a jemným tlakem se mu ji snažim dát dolů tak aby neublížil ani sobě a ani mně... Samozřejmě jsem ho předtím prohlédla magickým zrakem, jestli na něm nejsou nějaké stopy magie a pokud ano, co jsou zač...
 
Vypravěč - 01. června 2017 13:17
96934.jpg

Zbytky vesnice - statekPomalu procházíte mezi zbytky a Nyék systematicky ukončuje trápení zmučených tvorů.
Všímáte si, že mezi troskami leží i zbytky vybavení a nástrojů. Některé zničené, včetně pár kaluží železa, některé snad i použitelné, kupříkladu násada od kosy.
Možná při bližším průzkumu byste objevili i víc, ale jste utahaní a na zvedání a přetahávání trosek nějak nemáte náladu a sílu.

V prvním sklepě, pod zbytky obytné budovy je málo místa, je to spíš taková díra v zemi metr a půl hluboká, dva metry dlouhá a metr široká. V jednom rohu se krčí neuměle stlučená bedna s kopou vrásčitých brambor, vedle toho další kořenová zelenina, cibule, česnek, mrkve, celer, křen, zázvor...

Druhý sklep pod hospodářskou budovou má již schodiště do temnoty a sotva dveře otevřete, vyřítí se na vás muž se srpem v ruce. Sotva však vyběhne a stihne si vás prohlédnout, zmateně se zarazí a vy vidíte, že je sice mohutný, ale ve tváři ještě velmi mladý a s poněkud nepřítomně tupým výrazem. Když po vás přejíždí pohledem, tak na Nyéka s Řezňou se mračí, ale na holky kouká se zmatenou něhou.
Srp v jeho mohutné tlapě však stále vypadá nebezpečně.
 
Nyék Sztyepilovas - 26. května 2017 11:56
avar34166.jpg


Zbytky vesnice
Opatrně našlapuju kam mě navádí Papi na to, že byla ze začátku taková nemastná neslaná, prokazuje nám ted neocenitelné služby. Což musí ocenit i Řezňa, který k mágům má dost jasný názor. Na druhou stranu má pravdu, že tuhle sračku určitě taky zavinili.

Když se dostaneme k zřicenice statku jsem celkem spokojen, když však vidím ty chudáky mutanty je mu z toho zle. Takhle by neměl nikdo skončit.
Postupně kopím dorazím vše co je takhle zmutované a žije.

"Kruci jestli bych takhle měl dopadnout jako mutant prosím, aby jste mě taky dorazily."

Pak k odlehčení ještě dodám:

"No kdybych se měl proměnit napul v ženu třeba tady s Papi takto mužete nechat mohli by jsme si užívat jako hermafrodit a a neotěhotnět super zábava"

Řeknu to jako žert ale do smíchu mi pravda moc není.
Opatrně se rozhlédnu po statku a nechám Papi zkontrolovat oblast poklopů a celkově oblast jestli je čistá od těch anomálií.

Jestli ano tak postupně prohlédnu oba poklopy a sklepy pod nima a zkusím najít co pujde. Případně i vhodné místo
 
Vypravěč - 26. května 2017 10:52
96934.jpg

Zbytky vesniceNyék, Papitäre - kdo se přidáPomalu se pohybujete mastným rumiskem. S ohnisky to naštěstí není tak hrozné jak se na první pohled zdálo, po pár desítkách metrů uvnitř vsi jejich výskyt znatelně řídne, stejně tak jako jejich síla.

Vesnice je stavěna poměrně volně, tedy v některých místech je rumiska hodně, jak stály domy blízko u sebe a jindy musíte přejí delší volný prostor k dalším troskám.
A tady se na vás usmálo přece jen kousek štěstí. Opodál stojící zřícenina musela být větším stavením s kamennými zdmi, z nichž některé ještě stojí, a uzavřeným dvorem.
Bohužel také s hospodářskými zvířaty.
Magické reziduum zde není nijak vysoké, spíš nízké, přesto vidíte v ruinách několik bizarních tvorů. Slepice bez peří srostlé s husou, která teď vypadá jako obří polštář plný hlaviček se zobáky. Pod jedním spadlým trámem leží něco co vypadá jen jako kus dýchajícího masa, dle rohů čnících z břicha možná kdysi jehně.
Několik pak dalších tvorů, kteří vypadají jako kříženec ovce a švába, tupé pohledy, ošklivá hmyzí kusadla, svalnaté nohy a jen tak tupě bloumají mezi troskami.

Spoušť v okolí je však dost velká na to, že "ušetřila" jen těchto pár zmiňovaných tvorů. Zbytek se stal pravděpodobně součástí všudypřítomného mastného prachu a popela.

Co však zaujme vaše pohledy jsou dva poklopy očividně směřujících pod zem. Jeden byl zjevně pod domácí části, druhý pod hospodářskou.
 
Nyék Sztyepilovas - 26. května 2017 10:34
avar34166.jpg

Zbytky vesnice
Vyslechnu Papi a zamračím se a zastavím. S mírně unavený a znechuceným hlasem řeknu.

"Kurva fix! Tak já už nevím co dál dělat. Pokud se ty ohniska mužou pohnout tak nejsme v bezpečí ani tady ani jinde. Stejně se zkusím podívat po tech sklepech. Aspoň nějakej žvanec a pití kdyby jsme našli a pak se prostě někde utábořím a rozdelám oheň a udelám si na něm ty ryby. A Jestli najdu hrnec a nějaký koření udelám Haláslé mužu se na to už vymrdat. Mám hlad, su nasrané a jestli mám zdechnout tak ne jako nějakej chudák vystrašenej a hadovej, ale pěkně s plným pupkem a vyspané. Seru na to."


Pak se podívám znova na Papi.

"Nasměruj nás někam kde ty anomálie nejsou nebo dostatečně daleko a kde bude oheň skrytej dolíkem nebo zdí ať zas tak nesvítíme do dálky a tam si prostě udelám tu veřeři. Nikoho nenutím kdo chce muže jit dál, ale já to už jebu."

Pak se dle navigování Papi ještě poohlédnu po tech sklepech případně po nějakých vhodných věcech a místech k přespání.

 
 
 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2017 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 0.071249961853027 sekund

na začátek stránky