Andor.cz - Dračí doupě online

Dobrodružství

Obrození Deepwood Hill

Příspěvků: 114


Hraje se Jindy  Vypravěč Dash je onlineDash
 

DružinaObnovit družinu

 Postava Lubomir z Kotoru je offline, naposledy online byla 28. září 2020 15:55Lubomir z Kotoru
 
Lubomir z Kotoru - 06. srpna 2020 16:10
lubo4687.png

The Growth - věčný spánekJako tomu bylo v minulosti už mnohokrát, navzdory únavě jsem s Martinem mluvili dlouho do noci. Později se k nám přidal i Tomáš, který měl spoustu věcných připomínek před naším odjezdem do Dol Calasu. V Dol Calasu dle slov samotného purkmistra Arnošta mají více než dostatek šikovných truhlářů a spoustu dřeva - vlastně tedy spoustu dřeva máme kdekoliv v Growthu, hned za bídou a nedůvěrou je to třetí věc, které je tu nejvíce.

Každopádně Tomáš během našich výprav za lapky stihl načrtnout a vypracovat několik výkresů pevnosti a dokreslil tužkou značné části, které by se daly ještě do zimy při zapojení většího počtu truhlářů a řemeslníků stihnout udělat. Návrh obsahoval novou jednoduchou střechu nad obytnou částí v jejímž spodním patře by jako dříve mohla být zbrojnice a konírna, v druhém poschodí stejně jako dříve pokoje pro muže. Tomáš byl jako vždy velice precizní a po okraji papíru byly jednoduché náčrtky každé položky. Komplikovanější je vesměs pouze ta střecha, vše ostatní je pro zdejší řemeslníky opravdu jednoduché - dole z prken jednoduché kóje pro koně a do zbrojnice stojany na zbroje a zbraně. Do ubikací pak prosté postele a jednoduché stolky se stoličkami. Pro muže zvyklé spát na cestách na dekách na zemi, je přepychem přespání ve stanu. Jednoduchá postel a stolička u které si budou moci sníst večeři a zahrát karty bude prozatím pro muže více než dostačující.

Sklepení Tomáš z plánů zatím kompletně vynechal, na uložení zásob stačí holé místnosti, které tam jsou nyní a žalář pro prozatimního jednoho zajatce uděláme velice snadno.

Vrásky mu dělala spíše hláska a hlavní věž, kde dříve bydlel pán tvrzi s rodinou a veliteli. Zde nebylo opravdu vůbec nic. Zbytek schodiště do věže byl na stržení a dřevěná nástavba věže kompletně chyběla. Zde jsem Tomáše ubezpečil, že mě bude do pokoje stačit naprosto to samé co mužům, obyčejná postel se stoličkou. Se vtipem jsem Tomášovi opáčil, že on bude ve výsledku náročnější než já, bude do svého správcovského pokoje potřebovat pořádný psací stůl a knihovnu. K pobavení mě i Martina Tomáš pootočil stránku a s rudou tváří připustil, že i toto si zde pro své účelý nakreslil, kdyby na to vyšel prostor.

Aby byly plány realizovatelné, třetí stránku s nákresem scodiště jsem nechal Tomáše rovnou uklidit a nad dostavbou čehokoliv na věži zatím také nepočítám. Pro naše účely bohatě stačí výhled z nížší věžičky či z pobořených hradeb. Věž není v tuto chvíli tolik důležitá a že by nás někdo v dohledné době obléhal moc nepočítáme. Je zapotřebí především zabezpečit nocleh armády na zimu.
Dospěli jsme tedy závěru, že poslední nutnou položkou k obranyschopnosti tvrzi bude oprava poničených křídel brány.

-------------------

Večer byl dlouhý a noc ještě delší. Po probuzení jsem si připadal, jako kdybych spal několik dlouhých měsíců a dění v Growthu po celou dobu mého spánku tiše čekalo, až se jeho nový baron opět probudí k životu. Nad ránem mě čekala nastoupená jednotka Martinem vybraných mužů a připravené zásoby pro Dol Calas s sebou. Vítek má na starost hlídku se svými hraničáři nad okolní oblastí, Tomáš bude dále řídit vyklízení a přípravy k pracím na tvrzi a Ctimír je v důkladné péči tří Santoriánů, které máme s sebou ne Deepwood Hillu.

Martin není z cesty na velké jednání nijak nadšený, není to jeho parketa - navíc ví, že bude mít za úkol školit městskou hlídku města, což bude také pořádné sousto. Těší ho ale vědomí, že bude následovat vojenská akce proti lapkům o které zatím nikdo jiný něž my dva neví. Tedy, vzhůru do sedel, čeká nás další dlouhá cesta.
 
Vypravěč - 17. února 2019 11:03
rsz_ccba7b5bc2fb145af7ca7f6240a8501f7968.jpg

The Growth - lev je zpět na hradbáchNevím co se mohlo tady stát tak hrozného, že jsou Ti lidé takoví, ale zase ne všichni. Podívej se kolik lidí přišlo opravovat tvrz. Podle toho co říkal Tomáš je tu dost řemeslníků a truhlářů, aby jsme se tady mohli zabydlet. Musíme doufat, že to bude mnohem lepší.

Martin se snaží na celou věc dívat pozitivněji, ale i v jeho obličeji je vidět, že je celou situací poměrně otřesen. Nikdo asi možná ani v nejhorším neočekával tohle. Že budete bojovat s někým, kdo obsadil tvrz nebo orky, to všichni čekali, ale i proti lidem z Growthu to je něco co nečekali možná ani Ti nejotrlejší.

Já si myslím, že je to rozumné. Osobně nedůvěřuju už asi nikomu tady, kromě našich. Je dost možné, že někdo z rychtářů nebo vyšších hlavounů má s těmi lapky svoje smlouvy a zatím nás jen tak testují a zkouší co všechno budeme dělat. Myslím, že Tě možná i trošku podceňují. Což je jejich chyba a problém, ale bude to tak.

Martin je zamyšlený, ale kýve hlavou.

To co navrhuješ je jediná šance jak zjistit, kdo je s námi a kdo ne. Aspoň se bude něco dít, protože když si vzpomenu na to plkání v Calasu, tak už ted se mi nebdělá zrovna volno. Nemám rád administrativu. Tam se bude vyžívat Tomáš ne já.
 
Lubomir z Kotoru - 06. února 2019 13:13
lubo4687.png

The Growth - lev je zpět na hradbáchPo příjezdu muží složili ukořistěnou zbroj do zbrojnice, kterou Tomáš nechal udělat v jedné kamenné místnosti v prvním sklepení tvrzi a společně s koňmi šli zaslouženě odpočívat. Vítek se postaral o to, aby se dvojici zraněných mužů dostala rychlá pomoc našich Santoriánských duchovních, aby je nemusel dlouho postrádat ve službě.

"Je to zdánlivě horší než, jsme očekávali že? Zdá se, že ta ublíženost je opravdu zažraná až do morku kostí těch lidí." S Martinem tou dobou už sedíme v mém stanu a uvažujeme nad situací. Lidé během dne udělali obrovský kus práce a z velké části dokázali odklidit sutiny a špínu z místností uvnitř tvrzi, než si tam ale nastehujeme věci a trvale místnosti obydlíme, ještě to nějaký čas zabere. Dobrou zprávou ale je, že dorazilo už několik truhlářů, kteří si šli obhlédnout co je třeba a přeměřit si co se od nich očekává. Čeká je hodně práce se dřevem...
"Přemýšlel jsem cestou sem nad zbylými dvěma tábory lapků, o kterých nám řekl. U doupěte a nad Lesnovem, to jsou lokality, kde jsem je popravdě přesně očekával." Martin pokýval hlavou, těžko říct, jestli souhlasil s odhadem, ale už mě několik zim znal. Věděl kdy má být ještě sticha a čekat, až dokončím myšlenku. "Pojedeme v příštích dnes do Dol Calasu na slíbené jednání s Arnoštem a rychtáři z okolí. Probereme tam jejich situaci a tak dále, však víš." Ušklýbnu se na Martina a ten mi vrátí stejnou mincí, ani on se moc netěší na klábosení o problémech v terénu s chytráky sedícími v teplém pokoji. "Chtěl bych na lapky u Doupěte udělat lest." Martin konečně vypadá zaujatě a začal pořádne poslouchat. "Do doupěte bych poslal zásoby a materiální podporu, tak aby se o tom vědělo, to lapky určitě zaujme. Zároveň bych bokem lesem poslal naši hlídku, vtip je v tom, že o této hlídce neřekneme nikomu, ani Arnoštovi, ani rychtáři Doupěte." Martin se zatvářil rozpačitě, ale když jsem se nadechl k další větě, konečně se usmál a pochopil kam mířím. "Až odejdou vojáci, co tam podporu přivezou, zpět do města, počítám, že tohle se rozkřikne a lapky to bude zajímat. Doufám, že se odváží k Doupěti přijít. V tu chvíli naše tajná záloha z lesa zaútočí a zastřihne jim křídla. Jde o to, že o tom nesmí nikdo vědět, ani lidé z Doupěte, ani lidé z Calasu. Nevíme zatím komu se dá věřit, musí to být utajené. Co si o tom myslíš?"

 
Vypravěč - 06. února 2019 10:41
rsz_ccba7b5bc2fb145af7ca7f6240a8501f7968.jpg

The Growth - kočka jde domůVítek na Tvůj rozkaz jenom přikývl. Jeho muži seskočili z koní a vydali se oklikou do lesa. Vítek se zjevně vyznal, protože za jeho skupinou jsi neslyšel ani zvuk. Nikdo z mužů potom nechápal proč se Ti lapkové nevzdali. Bylo šílenství útočit dvakrát na Tvoje vojáky a když už museli tušit, že druhý útok taky nevyšel, tak zkoušet třetí...No Vítek se s nimi vypořádal bez nejmenších problémů. Jeho muži se okamžitě pustili do průzkumu tábora a samozřejmě i Váš zajatec byl přiveden, aby se podíval co zbylo z jeho "spolubojovníků". Tábor to byl nuzný, ale bylo vidět, že muži zde již nějakou dobu byli. Ohniště upravené, přístřešky pevné a dobře zaizolované.

Celá kořist byla celkem nuzná. Tři lovecké luky, pět tesáků, tři oštěpy, tři sekery a dvě stará kožená brnění. Každý z mužů měl deku, takže jedenáct dek, něco jídla (přesněji dva zajíci), dva kotlíky na oheň a 12 zlatáků.

Zajatec byl svázán a přivázán za hrušku Vítkova koně. Vše co jste tady pobrali bylo rozděleno mezi všechny jezdce a vydali jste se do tvrze. Vítek celou cestu dbal na to, aby jeho kůň měl ostřejší tempo a zajatec musel popobíhat. V pevnosti se všichni muži a i vesničané dívali na onoho muže a je dost pravděpodobné, že ho někdo už viděl, ale nikdo se k němu nehlásil a ani on se moc k tomu neměl. Oči měl sklopené do země a nijak neodporoval. Věci byly přidány do zbrojnice a skladu k ostatním Vašim věcem.

Proč? Věděli, že je to sebevražda. Co to postihlo lidi v tomhle kraji?

Martin to nechápe a není sám. Zoufalství je občas mocný čaroděj.
 
Lubomir z Kotoru - 06. února 2019 10:00
lubo4687.png

The Growth - kra kočky s poraženou myšíLapka při svých posledních slovech působil opravdu odevzdaně, není se čemu divit. Musí se nechat, že moc dobře věděl, že když mi nemá co říct, je s ním stejně konec.

"Budou-li se bránit, příjdou o možnost rozloučit se s rodinou. Zemřou na místě. Každý svého štěstí..."

Plameny v očích dvou jezdců za mými zády vzplály ještě více. Mají právo dostat ze sebe vztek, který v nich tihle lapskové rozdmýchali svým sprostým útokem.

"Vítku!" Velitel hraničářů se zjevil po mém boku takřka okamžitě a bedlivě naslouchal, i když věděl co přijde. "Najedu jim se svými muži na oči a upoutám pozornost. Pokud do minuty neodhodí zbraně, vpadni jim do zad. Nemusím říkat, že když ty zbraně nezahodí, zaslouží jen a jen rychlý proces že?"

Vítek úkol velice rád přijal, koneckonců ti zranění v táboře jsou ti, kteří ho včera napdli, má s nimi nevyřízené účty. Již zlomený lapka ještě více svěsil ramena a přál si teď, aby byl s kamarády ještě v táboře a mohl zemřít rychle. Věděl, že se nevzdají, když k nim nepromluví. Řekl mi pravděpodobně vše co věděl o ostatních táborech, už nemá nikdo z nich cenu. Ne po tom co napadli baronovu jízdu - opakovaně.

Vše bylo hotovo během několika přištích minut, muži se opravdu odmítli vzdát, naivně doufali, že k nim má jizda přijede na kontakt a odkryje svá slabá místa, aby snad mohli ještě někoho zranit. Než si stačili uvědomit, že se tak nestane, už jejich těla zezadu otevíraly díry způsobené zbraněmi Vítkových mužů, kteří se jim vkradli do zad a udeřili s precizní přesností.

-------------------

Prosím v příštím postu o seznam všeho, co v jejich táboře posbíráme. Ve výsledku se hodí skoro vše, tvrz je třeba zaopatřit na zimu. Určitě bereme zbraně, deky, zásoby... Zapíšu si pak věci do deníku.
Po posbírání užitečného vezmeme zajatého lapku a jedeme zpět ke tvrzi. Dve mé raněné na ošetření, zajatce zavřít, střežit aby s ním nikdo nemohl mluvit.


 
Vypravěč - 03. ledna 2019 20:21
rsz_ccba7b5bc2fb145af7ca7f6240a8501f7968.jpg

The Growth - kra kočky s myšíDotyčný lapka poslouchal s chvilkovým nezájmem i zájmem. Jeho obličej nakonec zůstane úplně kamenný.

Ať říkáte pravdu nebo ne, tak mě to moc nepomůže. Já o žádných dalších skupinách nic moc nevím. Já teda v tom případě budu na věži tak jako tak. Vím, že tady jsou ještě určitě dvě další skupiny. Jedna dole na jihu v lesích kolem Doupěte a další na severu nad Lesnovem a to je všechno co vím. Nepletli jsme se si pod nohy a všichni jsme byli spokojení. Sem ani tam nikdy nelezli páni jako Vy, takže jsme měli klid.

Potom jenom pokrčil rameny.

To co říkáte už tady někdo říkal. Myslím to o tom, jak když složíme zbraně, tak budeme všichni žít spokojeně. Slyšel jsem, že těla těch co to zkusili nechali pověsit u cesty. Nebudou Vám věřit. Nemají k tomu žádný důvod. Hezky mluvit umí kde kdo.

Další pokrčení rameny.

Já můžu zkusit, aby se vzdal náš tábor. Chlapi jsou zranění a nepředpokládám, že se budou bránit, ale to je tak vše co já tady můžu.

Asi to není zrovna to co jsi chtěl slyšet. V očích onich dvou jezdců už jsou vidět plamínky. Ví co bude následovat nebo rozhodně by mohlo. Když si uvědomíš, Ti dva jsou členové Martinovi skupiny. Takže, Ti, kteří tady byli a které tihle tady napadli.
 
Lubomir z Kotoru - 02. ledna 2019 16:53
lubo4687.png

The Growth - kra kočky s myší"Já jsem tohle panství za nemalé peníze koupil s odhodláním mu pomoct, nejsem výběrčí daní, který tude jen projíždí. Naopak chci Growthu opravdu pomoct." při tech slověch mi trochu změkne hlas, čehož si sám všimnu a tak zase obrátím a skoro křikem spustím. "Kdyby si byl co k čemu, pracuješ někde ve městě a už by si to dávno věděl, tam už pravdu znají. Když běháš po lese a přepadáš, loupíš a vraždíš, není divu, že jsi to neslyšel. V takovém případě ani nic jiného než opratku nezasluhujete."

Ztracená síla lapky se zase vytrácí a stává se opět červem.

"Mám ale pochopení pro mnohé..."

Červ ostražitě vystrkuje hlavu ze země.

"Řekni mi co víš o ostatních skupinách v okolí, jako byla ta vaše a třeba se s tvým osudem dá ještě něco dělat. Jestli se chceš být po smrti schopný své mrtvé rodine podívat do očí, můžeš s tím stále něco udělat. Když bude jediný odkaz že jsi začal loupit a vraždit, to nedopadne nejlépe."

Lapka navzdory strachu ofrní nos, čímž dá najevo, že není úplně sbožný člověk.

"Rozumím, tady dávno nevládne boží zákon. Teď ale do Growthu přišel jiný zákon, který bude lidi právem soudit a to jsem já. Narážím na tvou vlastní vnitřní čest, aby si se mohl podívat do očí sám sobě."

Lapka civí stále stejně nevěřícně a neví co říct, další tupá rána do zad ho trochu probere, aby začal přemýšlet.

"Dát lidem příklad se dá více cestami, ne pouze tím, že někoho pověsím z věže. Takhle kdyby někdo ukázal zbývajícím lapkům co po Growthu běhají, že když složí své zbraně a s omluvou přijdou k baronovi. Když dají najevo, že chtějí změnu a jsou připraveni pro to pracovat. Můžeme ukončit tohle šílenství a společně to tady zlepšit bez dalších krveprolití a někteří z nás si dokonce mohou zachránit svou čest a hrdlo před oprátkou."

Zhluboka se nadechnu tentokrát klidným hlasem řeknu poslední větu.

"Takže naposledy, řekni vše co víš o ostatních skupinách a přestaň obhajovat co jsi tu doteď dělal a možná nejsi úplně zatracený. Víckrát už se tě nezeptám."

---

Dva z jezdců netrpělivě přešlápli a tázavě se po sobě začali dívat, hledajíc odpověď jestli vše co říkám myslím vážně. Lapka je naštěstí tak zatížen celou situací, že nikoho kolem už nevnímá. Martin tyto dva jezde rychle přísným pohledem umravnil a postaral se, aby nikdo nedávál nic najevo. Už mě viděl tyhle hry hrát a ví, že tím vším někam mířím, ale také ví, že vždy stavím čest svých lidí nad čest nepřátel, nebojí se tedy, že bych udělal nějkou blbost.
 
Vypravěč - 02. ledna 2019 16:33
rsz_ccba7b5bc2fb145af7ca7f6240a8501f7968.jpg

The Growth - kra kočky s myšíKdyž ses na lapku obořil, tak vypadal, že by nejraději byl červ a zalezl do země. V očích se mu zračila hrůza. Což když vezmeme v potaz to, že zaútočili na ozbrojené jezdce, tak je trošku protiklad. Ovšem on je rozdíl útočit ze zálohy na někoho a nebo se postavit čelem. Nakonec po pár dloubancích a Tvém pobízení se nakonec rozpovídal.

To co Ty říkali všichni, kteří se tady promenádovali za tu dobu. My jsme se jenom rozhodli už nikomu nevěřit a udělat se pro sebe. Takoví jako Ty přijdou a odejdou, ale nikdo se nepostará. Naše rodiny jsou mrtvé, ženy znásilněné, zavražděné, děti pomřelé.

Nakonec přeci jenom z něj byl kus chlapa a našel ztracenou sílu.

Říct jim to můžu otázka je, co oni na to. Oprátka je nemine tak jako tak.

Pokrčí rameny a v očích vidíš smíření. Smíření s osudem, který není zrovna příznivý a pravděpodobně bude velmi rychlý.
 
Lubomir z Kotoru - 02. ledna 2019 13:47
lubo4687.png

The Growth - kra kočky s myšíOčima přejedu místo bojiště, tedy spíš bitkoviště, a vyslechnu stručné hlášení Martina, který sám nemůže uvěřit, že by někdo mohl být tak hloupý, že s nulovou zkušeností zaútočí na baronovu po zuby ozbrojenou jízdu.

"Přišlo vám to jako super nápad útočit na mé vojáky na hlídce?" Odfrknu si a seskočim z koně přimo před zajatého lapku. "Šest zbytečně mrtvých chlapů a 2 moji muži zraněni. Jsou tu aby Growth chránili a já abych mu pomohl, takoví jako vy nám to moc neulehčujete."

Zajatý lapka má srdce až v krku a snaží se instinktivně posouvat směrem dozadu, což neuniklo jednomu zs strážných, který mu dloubnutím kopím do zad připoměl, že by se neměl hýbat, pokud chce přežít.

"Okamžitě mi vyklop co tady pohladáváte, pro koho pracujete a kde jsou případné další skupiny a já si možná rozmyslím, že tě nepověsím jako příkladný odstrašující případ všem lidem na očích z hlavní věže tvrzi."

Strážný skvěle spolupracuje a v tuto chvíli udeřil tupou částí kopí zajatce do beder, aby pochoil, že očekávám okamžitou odpověď.

"Až všechno vyklopíš, dojdeme si pro zbytek tvých parťáků, kterým řekneš, aby se vzdali bez boje." Lapka začne zhluboka dýchat a v afektu rychle hledá slova, nejspíše mu dost vyschlo v krku, rozhodnu se ho ještě trochu více přidusit. "A radím ti mluvit pravdu, když mi to neřekneš ty, můžu tě s klidem pověsit, třeba pak promluví jeden z tech zraněných zoufalců z vašeho tábora."
 
Vypravěč - 31. prosince 2018 11:45
rsz_ccba7b5bc2fb145af7ca7f6240a8501f7968.jpg

The Growth - kra kočky s myšíTvoji muži jenom pokývnuli Tvým rozkazům a vyrazili s Tebou volnou jízdou. Na Vaše záda se už jen díval jelen, který po čase zastavil a díval se na zadky koní a těch divných stvoření, které byly na něm. Sklonil hlavu a začal se pást. Vy jste zatím projížděli hvozdem, oči i uši na stopkách, ale kromě prvního volání rohu nebylo slyšet nic. Prodírali jste se stále dál a to už k Vašim uším dosáhl zvuk ržání koní a zvuků bitvy. Když jste se dostali na místo, tak tady bylo po bitvě. Bitva je teda silné slovo, bitka by bylo přiléhavější. Na místě ležely čtyři těla většinou v hadrech, ale dva měli i starší kožené zbroje. Ozbrojeni byli oštěpy, sekerami. Takže zbraně, které většinou má každý sedlák a lesák doma. Opodál byli dva, kteří měli v rukách luky, ale podle šípů v tělech byli Tvoji muži stejně rychlí.

Lubomire! Nechápu proč nás napadli, pobili jsme je ještě skoro než přišli ostatní. Měli opravdu více odvahy než rozumu. Tady ten je z nás podělaný a už vím, že někde dvě stě metrů pořád touhle cestou mají tábor.

Ukáže Ti na muže, kterého drželi pod kopími dva z jezdců. Vypadal, že se brzy podělá a strach mu z očí přímo tryskal. Vedle něj seděli dva Tvoji muži, kteří utrpěli zranění. Jeden měl šíp v noze, kde ho nechránila zbroj a jeden utržil lehké zranění na ruce pravděpodobně od kopí.

Prý jsou tam už jen tři další a měli by být zranění od Vítka.

Martin sám netušil co se to tu děje. Je zjevné, že tihle netušili asi vůbec s kým mají tu čest a kdo je jejich soupeřem. Pravděpodobně ani nevěřili povídačkám o tom, že by do Growthu přišel nový baron.
 
 
 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2021 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 0.065722227096558 sekund

na začátek stránky