Andor.cz - Dračí doupě online

Dobrodružství

Případy z Terakotového města

Příspěvků: 217


Hraje se Jednou týdně  Vypravěč Emerialon je offlineEmerialon
 

DružinaObnovit družinu

 Postava Kahlyn je offline, naposledy online byla 21. ledna 2021 20:15Kahlyn
 
Bimba - 07. prosince 2020 12:57
800832774060.jpg
Dobrodružství vytaženo z odpadu. Držím vám palce, ať tam znovu nespadnete a dovedete jeskyni ke zdárnému konci.
Nezapomínejte, že pokud uplyne 6 měsíců od posledního herního příspěvku, dobrodružství bude bez milosti automaticky ukončeno.

Bimba

 
Vypravěč - 03. prosince 2020 22:29
img_20180810_081626_2657515.jpg
Rozhodně ještě chci pokračovat, jen na to teď nemám vůbec čas. Hned jakmile budu mít zase volněji bude tohle dobrodružství zase aktivní.
 
Bimba - 02. prosince 2020 20:04
800832774060.jpg
Vymetáme pavouky! Vaše dobrodružství spadlo do kolonky "Už se dlouho nehrálo - odpad" a stalo se jedním z nich. Máte-li zájem pokračovat ve hraní nebo vyměnit vypravěče, napište mi to sem jako herní příspěvek. Můžete mi též napsat poštou. Pokud nic z toho neučiníte do dvou týdnů, tato jeskyně bude ukončena a vaše postavy si budou muset najít novou práci.

Bimba

PS: Používejte klasickou poštu, nikoliv herní - k té nemám přístup.
 
Kahlyn - 23. září 2020 21:48
kah4363.jpg
Na hraně zákona: Zlato II.

Nechutně bohatý jako jiní? Ušklíbnu se. Taky ani zdaleka nejsem tak bohatá, jako jiní, ale nemám potřebu to vytahovat. Nicméně Sylvian se zdá být zase o kus nervóznější, takže ho nechám být. Nemám pocit, že by tohle tlačení ho do kouta k něčemu bylo. Za chvíli bude nevrlý a já stejně jen tápu mezi souvislostmi.
Jeho prohlášení, že ho nenapadlo předměty prodat, už moc nevěřím.
“Máte někde někoho spolehlivého? Myslím ve zlatnictví. Kam chodíte?“ zajímám se, snad bude i teď sdílný. Na nic dalšího se ho už ale vyptávat nebudu, dřív nebo později by mu došlo, že se jako topící se chytám každého stébla, které mi podstrčí.

“Jistě, už vás nebudeme zdržovat,“ pousměju se posléze, “děkujeme za ukázku, bylo to poučné a zajímavé,“ rozloučím se, popoženu Hadrona a jdeme pryč.

Cestou váhám, co dál.
“Tohle je tak zapeklité, že mě z toho vždycky rozbolí hlava.. nebo alespoň ob den,“ postěžuju si Hadronovi za chůze a krátce se na něj podívám. Nemyslím si, že to má kdo ví jak jednoduché, ale složité taky ne. Občas, po těžkém dni obzvlášť, mu to závidím.

Jestli nám Sylvian neprozradil nic zásadního, strávím zbytek dne na stanici a v podvečer vyrazím k Shelrokovi. Pokud zmíní zlatnictví konkrétně, zvážím ještě cestu tím směrem.
 
Vypravěč - 20. září 2020 20:18
img_20180810_081626_2657515.jpg

Na hraně zákona: Zlato II."Tohle prodám ve zlatnictví." odpoví ti Sylvian. "Nejsem tak nechutně bohatý jako jiní. Ty peníze se mi budou hodit."

"Nebylo by jednodušší jim rovnou prodat ty předměty?" odpoví nezaujatě Hadron.

"No...to mě nenapadlo." přizná se Sylvian. Poznáš na něm poměrně silné náznaky nervozity. "Potřebujete ještě něco nebo vás můžu vyprovodit?" V jeho hlase najednou ucítíš naléhání.
 
Kahlyn - 07. září 2020 10:58
kah4363.jpg
Na hraně zákona: Zlato

Zvědavě následuji Sylviana, ale nerozpakuji se přitom po obchodě i dílně rozhlížet. I kdyby byla jen minimální možnost zahlédnout něco, co by s případem mohlo pomoci, nechci o to přijít.

Vzadu je už zlato roztavené. Vypadá zvláštně a takhle v tekuté formě vlastně i docela bezcenně. Kdo ví, jestli bych ho dokázala rozeznat od jiného roztaveného kovu, kdybych nevěděla, co mám před sebou.
Samotné odlévání pak budí dojem velmi pečlivé práce, kterou už člověk musí mít nacvičenou. Stačilo by, aby se Sylvian zatřásl, a způsobil by si velkou škodu.

“A tuhle zlatou krásku máte pro někoho konkrétního, nebo skončí ve vašem trezoru?“ z dosavadních odpovědí na Hadronovy otázky se nějak nemám čeho jiného chytit. K označení stačí poměrně málo, takže je otázkou, jestli je pečetidlo opravdu třeba. Totožnost pečetících značek ověříme během dne, s tím si teď hlavu nedělám.
 
Vypravěč - 28. srpna 2020 21:15
img_20180810_081626_2657515.jpg

Na hraně zákona: Zlato"Není třeba. Stejně to pečetidlo nebudu teď potřebovat."

Sylvian se začervenal když ses rozpovídala o zlatě. "J-jistě. Můžu vám rovnou ukázat jak ho odliju. Už na něj mám i formu na zlatou cihlu."

"Ty mísy vám na tu cihlu stačí?"
zeptá se Hadron když jdete za ním.

"No... nejsou v tom jen ty mísy..." začal Sylvian a nechal větu nedokončenou.

Přišli jste k peci, ze které Sylvian velkými kleštěmi pomalu vytáhl hrubou nádobu plnou nažloutlé tekutiny. Oba jste ucouvli jak se s ní pomalu otáčel nad připravenou formou. Poté zlato opatrně lil dokud nebyla forma plná. Dokonale čistá tekutina chvíli chladla než ji Sylvian kovovým plátem zarovnal.

"A kdy se ty cihly označují?" zeptal se Hadron docela spokojen s ukázkou.

"Až si je někdo koupí. Pak na to stačí jen zahřáté pečetidlo a kladívko. Zlato je totiž poměrně měkký kov."
 
Kahlyn - 27. srpna 2020 21:04
kah4363.jpg
Na hraně zákona: Pečetidlo II.

Hadron se ukazuje jako dobrý společník, který mě umí ve správné chvíli podpořit. Občas to přežene, ale už několikrát mě jeho prostořekost nejen pobavila, ale rovnou mi i pomohla.
“Pečetidlo si půjčíme v rámci vyšetřování. Chcete si to někam poznamenat? Morgorovi o tom řekneme hned, co se vrátíme na stanici,“ obeznámím Sylviana s mým rozhodnutím, které vzniklo hlavně na popud toho, jak se tváří a projevuje. Spadla maska jeho klidu, protože jsme konečně na něco kápli?
“Nikdy jsem neviděla roztavené zlato. Mohlo by to být naučné. Snad vás moc nezdržíme, když se s vámi půjdeme podívat, Sylviane?“
 
Vypravěč - 22. srpna 2020 19:53
img_20180810_081626_2657515.jpg

Na hraně zákona: Pečetidlo II.Pečetidlo se jeví jako často používané a relativně čisté, což naznačuje, že bylo použito nedávno. Těžko ale soudit, když nejsi expert přes kovařinu ani nic podobného.

"Morgor se o to nechtěl starat." odpoví ti Sylvian s prvními náznaky nervozity. "Tak si ho nechal opatrovat u mě."

"Víte, zrovna ty mísy se vyrábí pro bohaté často." usměje se nuceně Sylvian. "Odhadnout cenu bylo snadné."

"A ukázal byste nám je."
zazubí se na něj Hadron, přestože on na rozdíl od tebe ve svém postavení takové činy nemůže bez vyšších příkazů sám podnikat.

"Bohužel jsem je roztavil." odpoví ti obchodník nervózněji než předtím.

"Chcete říct přetavil." odpoví Hadron.

"Ne, ne, zatím jen roztavil. Vyrušili jste mě když jsem začal."
 
Kahlyn - 11. srpna 2020 22:33
kah4363.jpg
Na hraně zákona: Pečetidlo

Potěžkám pečetidlo v ruce a pomalu ho otáčím mezi prsty tak, aby mi neupadlo. Nečekám, že na něm něco zásadního objevím.
“Proč ho máte vy?“ vzhlédnu od kovu k Sylvianovi, “Nebylo by logičtější, kdyby ho dostal Morgor k cihlám, které jste označoval?“
Počkám, jestli mi k tomu chce něco říct, a pak se vrátím k původnímu tématu.
“Víte, klidně mě poučte, ale jak přesně to tedy chodí – když víte sice počet zboží, které koupíte nebo prodáte, ale nevíte kolik ho doopravdy bylo? Zlatá cihla je úplně jinak velká, než mísa. Musíte mít nějakou měrnou jednotku, podle které se řídíte v odhadu ceny. Když pominu umělecké zpracování, ale to asi pro obchodníka jako vy nehraje roli. Tedy, předpokládám, že něco na pohled cenného kvůli zpracování prodáte a ne jen tak roztavíte,“ dodám, aby si nemyslel, že se ho snažím urážet.
 
 
 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2021 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 8.3558518886566 sekund

na začátek stránky