Andor.cz - Dračí doupě online

Dobrodružství

Za pár stříbrných

Příspěvků: 93


Hraje se Denně  Vypravěč Landstreicher je offlineLandstreicher
 

Ukončená jeskyně!

DružinaObnovit družinu

družina zatím neexistuje
Vypravěč - 12. listopadu 2019 18:33
images6594.jpg

Ukončení jeskyněTrochu se nám to celé rozpadlo, po odchodu tří hráčů z nichž dva tak nešťastně, že se vlastně rozpadly dvě dvojce, bych to už těžko flikoval aby to dávalo smysl.

Asi vám můžu prozradit celou pointu příběhu jak jsem to měl nachystané. Obě linky příběhu měli vést k jedné bandě. Po odchodu od Magdalény by skupinku přepadli vrazi kteří pracují pro tuto bandu. Nakonec by se zjistilo, že opravdu Magda vyzradila info o skýši svému milenci v posteli a ten ho byl donucen předat této bandě.

U dobytka by zase u ghůlů našli polo sežrané tělo toho prvního stopaře a to tělo by bylo kompletně vysvlečeno a stopy by vás taky přivedli k bandě pašeráků dobytka.

Postupně by se obě skupinky propracovávali "potravním řetězcem" zločinecké bandy nahoru. Zjistili by, že cílem bylo vystrnadit starostu a celé to tam převzít a využít k pašování. A pak by to šlo ještě dál do vyšších pater i politiky, kdy by skupina pracovala pro místního šlechtice a fajtila by s pašeráky a samozřejmě jak ve správném tradičním kýčovitém dobrodružství DrD by za vším stál čaroděj parchant a jeho nohsledi...

Škoda že to tak dopadlo , ale přišlo by mi nefér, aby jste se plácali v nějakém poslepovaném dobrodružství. Říká se, že nastavovaná polévky není dobrá a tohle je vždycky riziko. Ti co vydrželi těm děkuji. Ostatním taky ať se vám daří.

 
Richard Tallaster - 09. listopadu 2019 07:28
arrow_retriever3303.jpg

Jedna, dvěéé, ghúl už nikam nepudé...


Arkas, Richard

Tohle nebylo takticky zrovna dobře zmáknuté. Škoda, že jsem nestihl tu výbušninu hodit dřív. Možná ta zelená samička mohla ještě žít...

"No do prdele! Proč zrovna ona? Balgryn byla jediná z nás, kdo by byl sám sebe schopnej odnést. Budeme muset připravit nějaké sáně, z větví."


trošku tělo orčí bojovnice srovnám, překreju štítem a pak už vytáhnu píšťalku.
Ozve se pískání.

Kulíšek dostal žádost sledovat odkud přilezly ty potvory a jestli tu nejsou další.

Arkasi, co teda Farkas? Žije? Je potřeba to tu rychle prozkoumat, protože nemuseli být jediní a hlavně. Tyhle potvory nerostou v lese jako hříbky. Má to nějaký důvod, proč se tu vzali.

přitom rychle shodím batoh a znova si rychle nachystám nové lahvičky s kyselinou a výbušninou. A chvíli čekám, co odpoví Arkas, abych věděl jestli je třeba i léčivý lektvar pro Farkase.
 
Abigail Vaughan - 07. listopadu 2019 13:23
f8c624cafef501efd145b61e359cf1796074.jpg
Zatoulaní

Městečko Velký Úhor, Rychtářův dům
Jamvo, Caitlyn, Galard, Flora


Pobaveně se ušklíbnu, když Magdaléna začne mluvit o tom, že její paní neudrží nohy u sebe. To vypadá jako docela slibná stopa. Rozhodně něco, co by se mělo raději prověřit.
Úsměv mi z tváře ale rychle zmizí, když kuchařka správně poznamená, že naší skupince někdo chybí. Roztrhnu Floru jako hada!

"Vypadáš jako někdo, kdo dokáže lidi přimět mluvit, co kdybys navštívila ty dva maníky."
Oslovím Caitlyn, když Magdaléna zmizí z doslechu.
"Já najdu ty dva zatoulané a pak se v hospodě poptám, kdo o fojtovi rozhlašuje, že na svojí práci nestačí. A taky, jestli tu v okolí nejsou nějaké zlodějské bandy."

Do hospody bych samozřejmě mířila s vedlejším úmyslem se něčeho pořádného napít. Ze všeho toho mluvení mám pěknou žízeň. A když bych při tom ještě mohla někomu zlomit nos, dalo by se to, nakonec, považovat za úspěšný den.
Tázavě se podívám na čarodějku, jestli souhlasí s mým návrhem.
 
Vypravěč - 07. listopadu 2019 08:57
images6594.jpg

Případ mizících krav


Městečko Velký Úhor, rokle
Arkas, Richard, BalagrynRichardův odhad byl skutečně přesný gul byl sice menší, ale o dost mrštnější snad to mohl být i kříženec mezi gulem a nekkerem jestli se vůbec dá o takové mutaci vůbec uvažovat. Rozhodně byl nebezpečnější než se dalo čekat. Bleskurychle se prodral houštím a zamířil po vůni krve. Tedy černé sračky co tekla ghůl v těle.

Vhledem k tomu, že se Balagyrn zbavila kopí neměla jak držet ghúla dále od těla. Odrazila ho jen štítem a sekera prosvištěla hbitému gulovi kolem hlavy. Minula a to se jí stalo osudné. Ostré drápy ji šlehli jako krvavý bič přes obličej a ten roztrhli na několik samostatných částí. V okamžiku přišla určitě o jedno oko, nos byl přepůlený a velká rána odhalovala bíložlutou lebku a zuby, které čněli z rozšklebené krvavé tváře.

Ohnala se už jen štítem protože zrak se zalil krví a nic neviděla gůlonekker jí stiskem mohutných zubů ucvakl pravou ruku se sekerou v lokti. Ruka stále svírající sekeru se najedou válela v listí a Balagryn z pahýlu v gejzírech stříkala krev.

ObrázekGhúl se bleskurychle otočil na Richarda, byl celý od rudé krve a snad se to richardovi jen zdálo, ale mlsně až slastně se olízl a vychutnával Balagyrninu krev. Víc však neměl šanci. Richard vrhl výbušninu, která gúla zasáhla a lehce ho ochromila. Arkas vypálil šíp a pak ještě jeden. První zasákl gúla do krku a druhý ho jen škrábl. Ghůl se ohnal směrem k Arkasovi a Richard několika seky ochromeného gúla zasáhl a ten se dal na útěk. Zásahy však šli příliš hluboko a poškodili mu tepny a nějaké orgány tak odběhl jen kousek než definitivně zhasl v křoví.

Stejný osud však čekal i na Orkyni, která se v kaluži vlastní krve ještě chvíli zmítala s ohlušujícím řevem, než ji ve slepotě a bolesti dostihla milosrdná smrt. A přišli si pro ní valkýry ze světa nemrtvých. odkaz
 
Vypravěč - 07. listopadu 2019 08:14
images6594.jpg

Ukradený náhrdelník - MagdalénaMěstečko Velký Úhor, Rychtářův dům
Jamvo, Caitlyn, Galard, Flora


Když přijdete do černé kuchyně Magdaléna je v plné práci a zároveň její nálada odpovídá tomu, že ji zdržujete od práce, ale chápe, že vyšetřujete to zmizení a tak celkem spolupracuje.

V prvé řadě vás ujistí, že o skrýši nikde nic nevykládala:

"Já nejsem zlato nějaká mladá blbka co se nechá oblbnout nějakým vychcánkem co se služce chce dostat akorát mezi nohy a obrat její zaměstnavatele a tak ji ještě připravit o práci. A beztak se tito vychcánci při šukání moc potí a nedávají do toho vášeň a to je nuda. Ale kdo v tom nemá jasno je Anděla. Podle mě má trochu moc veselou kachnu a nohy vod sebe. Jak starej není doma tak chodí šukat s kovářem Vendelínem a nebo s tím tkalcem Arminem. A kolem těchto dvou se vobčas točí divný existenece."

Pak odloží hrnec co zrovna myje a zamyslí se.

"Ne aby jste ji řekli, že jsem to vyžvanila, ale ptali jste se a já jsem no taková upřímná."

Někdo by řekl drbna, ale to už je věc jiná.

"Jinak tu nic podezřelého fakt nebylo ani nikdo by by tu okukoval teda když nepočítám návštěvy pro rychtáře, ale tech se tu vždycky motá hodně, ale nahoru nejde žádná."

Pak vám ještě vysvětlí jak se dostat k Vendelínovi a Arminovi oba krámky jsou skoro na okraji vesnice přibližně stejným směrem. nakonec se zarazí a rozhlédne na vaši společnost.

"Tak se dívám kde máte ty malý šmejdile co s váma přišli? Jestli se toulají někde po domě tak bude průser, nedej bože aby na ně narazil starej, teď je v takové náladě s tím co se děje, že je schopen je pověsit za vloupání a vy jste tu skončili. Být váma si je rychle najdu a vypadnu."


Pak jen zakroutí nevěřícně hlavou, což zcela jasně naznačuje Bože bože to jsou dneska lidi


 
Richard Tallaster - 03. listopadu 2019 10:25
arrow_retriever3303.jpg
Ghůlí jednohubky

"Hezká práce Balagryn. Arkasi, jak to zvládá Farkas?"

rychle okomentuji situaci a sotva se pořádně porozhlédnu vidím dalšího ghůla jak si to míří k nám. Možná je menší, ale může být pohyblivější. Rozhodně ho nepodceňuji. Ukážu Balagryn místo na protější straně rokle a sám se nachystám na proti.
"Zkusíme rozdělit jeho pozornost. Arkasi zkus se dostat nahoru a kryj nás z vrchu a hlídej, jestli jich tu není víc."

šavli v jedné ruce a do druhé si nachystám lahvičku s výbušninou. Není to sice množství, co by mu utrhlo hlavu, což bych teď rád, ale rozhodně se mu to nebude líbit a snad to dá dost času, aby naše diva se sekerou rozpůlila i tohoto drobečka.
 
Caitlyn *Bánší* - 29. října 2019 22:38
bn3457.jpg
Magdaléna
Městečko Velký Úhor, Rychtářův dům
Jamvo, Abigail, Caitlyn, Galard, Flora


Stejně jako Abigail, i já se cestou do kuchyně pátravě rozhlížím kolem sebe ve snaze najít Jamva. Co si myslí, že dělá?! Tohle jsou ty chvíle, kdy bych jej nejraději utopila jako kotě a pomyslné jazýčky vah se skloní k tomu, abych se ho při nejbližší příležitosti zbavila. Vděkem za moji výuku je mi akorát neustálý vzdor, drzé poznámky a oči obrácené v sloup, když si myslí, že to nevidím. Zvládla jsem to bez něj předtím, zvládnu to i teď a najdu si někoho povolnějšího. Slabšího, ale zvladatelnějšího. Nemohu si dovolit, aby se mi vymkl z rukou. Ne.

Než dojdu do kuchyně, jsem prakticky rozhodnuta. Tohle byla poslední kapka.

Před služkou tak stanu v dost mrzuté náladě, avšak ani ta mi nezabrání se jí začít ptát nejdříve zeširoka, zda si nevšimla něčeho podezřelého, poté, zda v domě během uplynulých týdnů nebyl někdo cizí či zkrátka kdokoliv, kdo by se moc rozhlížel či měl možnost skrýš si jakkoliv obhlédnout.
A samozřejmě... Zda náhodou nekolovaly po městě nějaké drby o tom, že by zde něco jako skrýš mohlo být.
 
Flora - 29. října 2019 20:50
florauncut4473.jpg
Vzhůru na půdu
Jamvo

Zamrkám nad tou zvláštní otázkou, kterou neslyším poprvé a pravděpodobně ani naposledy. I tak mi i dneska přijde úsměvná. Doma v lese by se na tohle nikdo neptal. Ouško Tuláčka zaškubá a krátce se k nám ohlédne, moc dobře si vědom toho, že se ho náš rozhovor taky týká. Zvědava jeden.

„Mluvit se zvířaaty není těžké, to umí každý, ale ne každý jim umí naslouchat,“ vyslovím jedno z mouder lesa a s úsměvem překonám další dva schody místo jednoho. „Lidé moc neposlouchají, co jsem si všimla. U elfů to taky není časté?“ podívám se na chlapce se zašpičatělýma ušima.

Při zmíňce o holubech přikývnu. „Můžeme to zkusit, možná něco viděli.“ Možná by se na půdě našel i netopýr, pokud netopýři vůbec bydleli v jeskyních z mrtvého dřeva. Nedivila bych se jim, kdyby ne... a ostatně by v tuto hodinu byl asi značně nevrlý. Pořád ale lepší než ten medvěd dole! „Ty umíš kouzlit, že jo? Jako tvoje mistryně,“ optám se zcela nesouvisle, ale o to veseleji. „Ta s kuřím okem.“
 
Jamvo - 22. října 2019 17:06
jamvo18010.jpg

Vzhůru a ještě výš


Městečko Velký Úhor, Rychtářův dům
Jamvo, okrajově Abby, Caitlyn, Galard


"Ty opravdu umíš mluvit se zvířaty?" zeptám se Flory, protože mě to trochu překvapuje. Je pravda, že jsem to také zkoušel, ale nikdy mi to nešlo a moje učitelka na téma této magie nikdy nic neříkala. Zkusím z ní později něco vytáhnout, ale teď je třeba pokračovat v pátrání.
Jít na půdu je stejně dobrý nápad jako každý jiný, takže následuji dívku i s její smečkou, tlupou, zvěřincem nebo jak tomu říká.

"Možná tam budou holubi jestli ti to pomůže," navrhnu, protože jinak tu žádná zvířata asi nemají. Na dvoře jsem zahlédl kočku, ale kdo ví zda patří k domu nebo tu jen tak šmejdí okolo. Rozhodně mě, ale zajímá co tahle holka dokáže. rozhodně to nebude jen takový podivín za jakého jsem jí měl když jsem jí uviděl poprvé.
 
Vypravěč - 22. října 2019 07:55
images6594.jpgPřípad mizících krav
Městečko Velký Úhor, rokle
Arkas, Richard, BalagrynArkas vypálí šíp a ten jen Gůla v pohybu mine a s drnčením zmizí někde ve křoví. Gúl s řevem se blíží je cítít hnilobným puchem, ale on vás evidentně cítí jako skvělou kořist, z jejíchž kostí bude vysávat morek s tou největší slastí.

Richard se pokusil o odvážnou akci s flakónkem a cvičeným Kulíškem nejmenším, ale ani tato akce nevyšla, Kulíšek sice na chvíli zachytil flakónek, ale sílu zamířit a vrhnout ho na Gúla prostě neměl a flakónek mu spadl na zem do trávy. Arkas znovu vystřelí a tentokrát zasáhne rozzuřeného Gúla do hrudi. Jediný viditelný účinek je, že se Gúl rozzuří ještě více, zlomí šíp a pokračuje.
Toto zaváhání však stačí, aby Orkyně mu plnou silou zarazila do hrudi kopí. To ho zarazí, jak by také né když vypadá jako jednohubka.
To už má v ruce sekeru a štít a sekerou mu vší silou odetne ruku s drápy ostrými jako břitva. Richar se svoji šavlí ho tne do krku ze kterého se vyvalí černá páchnoucí krev. Další úder orkské sekery do hlavy ukončuje prahbídný život mrchožrouta.

To vám dá možnost chvíli si odpočnout, ale to už se blíží další návštěva. Během chvíle poznáte v ní dalšího gúla. Snad o trochu menšího a jinak zbarveného, ale je to určitě gúl a řítí se k vám křovím.

 
 
 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2019 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 0.074764966964722 sekund

na začátek stránky