Andor.cz - Dračí doupě online

Dobrodružství

Dragon Age: Prorok

Příspěvků: 180


Hraje se Dvakrát týdně  Vypravěč Clíona je offlineClíona
 

DružinaObnovit družinu

 Postava Pia Maier je offline, naposledy online byla 27. ledna 2021 22:29Pia Maier
 Postava Tie Allura (PJ) je offline, naposledy online byla 25. ledna 2021 11:37Tie Allura (PJ)
 Postava Shartan (PPJ) je offline, naposledy online byla 25. ledna 2021 22:18Shartan (PPJ)
 Postava Taenn je offline, naposledy online byla 03. ledna 2021 11:50Taenn
 
Pia Maier - 06. ledna 2021 11:10
96eee3f95f1ea0259b3e4601601f13c56293.jpg
Výprava

Přišla k nám Tie, která byla pořád plná elánu, kde ho brala to by mě zajímalo.
Po jejich slovech se začnu smát, když mluví o tom že moc lidí se z Bresiliánského lesa nevrací.
„Vážně...“ Směji se až se musím plácnout do stehna. „Tomu říkám... teda... přesvědčovací taktika!“ otřu si oči od slz.
„No ano! Breciliánský les je super skvělý! Jak do něj jednou vejdeš tak už asi neodejdeš! Skvělé místo! Temný hvozd, vražední Enti a krvežízniví vlkodlaci! Spi s jedním okem otevřeným! Nevyspání zaručeno!“ znovu jsem se rozesmála.
Okamžik trvalo než jsem to rozdýchala.
„Dobře, dobře... ah to mě pobavilo. Hmm... mluvila jsi o nějakém holohlavém elfovi?“ zamyslím se a pokrčím rameny.
„A zmínil se o tom ertefaktu co je zač?“
 
Tie Allura (PJ) - 03. ledna 2021 21:57
afc435b0208fad06f43246dc33c9e28b7282.jpg

Výprava


Dívala jsem se zalíbením na zbraň, co u sebe měla Taenn, když pak Pia promluvila a moje myšlenky se otočily k bojovnici. K mé první kamarádce! Sušené maso jsem stále měla u sebe a jedla jsem vždy večer pár kousků a nejen, že mi žaludek poděkoval (ne moc, bylo to málo, když jsem nejedla nic jiného) ale vždy mě zahřálo i u srdce, že lidé jsou vlastně vřelí a ne takoví, jak se o nich mluví.
Postavila jsem se a nadechla se než jsem došla k Pie a kývla.
"Je to štreka, ale určitě to stojí za to!" vydechla jsem uneseně a pak se podívala na Shartana. On byl úplný symbol toho všeho a ačkoliv pozvání na pivo dopadlo... Nijak, stále jsem neztrácela naději.
"Já... Na cestě jsem někoho potkala. Mluvil o ztraceném elfím artefaktu, ten muž... Byl holohlavý a velmi vážný." zamyslela jsem se. "Prý byl artefaktolog a no... Asi tak."
Majitel povozu se usmál. "Nevím o ničem, možná to je jen něco lokálního, vím jen, že se více lidí rozhoduje pro to navštívit Breciliánský les. A jen málo se vrací." přiznal.
 
Pia Maier - 29. prosince 2020 18:23
96eee3f95f1ea0259b3e4601601f13c56293.jpg
Plány

Kouknu na Conrina, kterému se očividně nechtělo chodit nikam daleko. To tak zlenivěl?
Přišel obchodník, který se ptal kam se chytáme a Evelyn se zeptala bručouna, tedy elfa jestli se něco neděje.
Promnu si spánek a vzdychnu. „Nestraš. Vždyť nedávno byla Nákaza. To zase se má něco dít?“ poklepu rukou na svou zbraň a musím se pousmát.
Otočím se na obchodníka, který byl Evelyn ignorován. „Přemýšlíme kam dál. Zdá se, že chtějí do Brecilianského lesa. Je to pořádná štreka a ne každému se tak daleko chce. Vy hodně cestujete. Nevíte o nějakém místě, které je blíž, ale taky se tam setkáme s elfy nebo jejich ruinami? Podle toho, jak se ptá pana Bru... hm Shartana, tak ji jde o elfy.“
 
Šeptanda - 20. prosince 2020 11:41
b5f1a5cc5ad3454612eb1ab6bc38db326384.jpg

Plány


Conrin se zamračil. "Ale to je daleko... " zakňučel nespokojeně a Evelyn se nadechla a promnula si kořen nosu.
"Nevím, jestli tam vlkodlaci ještě jsou... Během nákazy tam byli, ale nikdy jsem tam nebyla..."
Conrinovi se snad v očích blýsklo ještě otráveněji, ale mávl rukama a rozhlédl se kolem vás zatímco k vám přišel bývalý vůdce karavany, která Piu dostala do města. Usmál se.
"Někam se chystáte?" vydechl zvědavě a držel uzdu svého koně. Evelyn se trochu zasekla a pak se zamyslela.
"Napadlo mě to... Myslím, že se ve světě něco děje a tohle by bylo místo, kde bychom se mohli dozvědět něco více... Pane elfe, nebylo v posledních týdnech... Něco ve vzduchu?" otočila se alchymistka na Shartana a pokorně se na něj podívala zatímco Tie zamyšleně studovala Taenn a její výbavu. Snad s obdivem!
 
Pia Maier - 19. prosince 2020 18:19
96eee3f95f1ea0259b3e4601601f13c56293.jpg
Pro stromy nevidíme les

Tak nějak se věci seběhli. Samozřejmě mrcha Adaya se nechala slyšet, ale bylo dobře, že Conrina žila a kopala. Bohužel to tak nějak zapříčinilo to, že jsme nebyli ve městě vítáni. No co... po pravdě mi to dvakrát nevadilo. Spíš mi snahy Adayi připadali úsměvné. Zatím. Pokud bude ale přitvrdí a začne mě opravdu obtěžovat, začnu ji prostě lovit. Jestli si myslí, že si může zahrávat s veteránem jako jsem já, tak to se přepočítala.

Tak nějak ale z toho vzniklo to, že jsem měla na krku pořádnou bandu. Ani nějak nevím jak se to stalo. Kde jsem je nabrala?
Conrin byl pořád se mnou a zdá se, že abstinování pro něj zatím není problém a chtěl vzít moji bagáž. Mrkla jsem na něj a nechala ho, ne že by to bylo nějak těžké, ale když chtěl, kdo jsem abych mu bránila?
„Brecilianského lesa? Není to tam, jak tam měli brloh vlkodlaci?“ zamyslela jsem se a pousmála se.
Hej jestli tam nebude další část tak kde jinde? Myslím, že je to tam plné elfských ruin. Nebylo by to špatné místo na hledání. A příšery jsou tam jistě také. Mrkla jsem na mapu abych zjistila jestli poblíž není nějaká vesnice. Vesnice u lesa vždycky mají nějaké vypsané odměny na potvoru co žije v lese.
 
Šeptanda - 17. prosince 2020 20:22
b5f1a5cc5ad3454612eb1ab6bc38db326384.jpg

Cesty vedou z města...


Všechno se couralo. Zdálo se, jako kdyby další den byl jen o tom se připravit na výpravu, snad na hledání nové práce a každý den prožíval podle svého. Snad až na Adayu, která se činila a nebylo jí zatěžko vám znepříjemnit život. Snad první, kdo to pocítil, byla Tie, která běžela na trh snad ukradnout nějaké jablko a svěřila se podivnému muži, že vidí více a více vran kolem sebe a že jí někdo něco říkal a že si není úplně jistá co. Muži to samozřejmě bylo podezřelé, její slova byla rychlejší, než její myšlenky a když jí pak koupil dvě jablka, už byl pryč aby kontaktoval Conrina, který se bezelstně a lehce rozpačitě díval na Piu a když muž pochopil, že promluvil s mužem, který jaksi už nechce posluhovat Adaye, rychle zmizel. Evelyn se pak svěřila o svých nálezech Shartanovi a za nimi pak přiběhla i Tie, aby to hezčí jablko dala Shartanovi a pak se postavila k Taenn a vesele jí vyprávěla, co se jí událo.

Všechny tyto takřka nesouvisející události se spojily v to, že Adaya poslala své lidi, zraněná Clementine poslala někoho od sebe což vyústilo v roztržku o které jste snad ani nevěděli. Skončilo to jedním mrtvým, což nebylo zas tak zlé, ale městská stráž vás vyvedla z města zatímco jste mohli tápat, co se stalo, když stráž velmi mlžila. Evelyn se pak jen významně nadechla a rozhodla se předstoupit před skupinu, která vznikla, mávla rukou a roztáhla mapu zatímco se k vám přiblížil i vůdce karavany, který stále sídlil před městem, ale už bez karavany a jen s koněm a jedním povozem.
"Co se stalo?" ptal se a malá Evelyn mávla rukou.
"Já myslím, že bychom měli do Brecilianského lesa!" vyřkla Evelyn a Tie protáhla obličej. Snad v nadšení, snad v lenosti, že se jí nikam něchtělo.
Conrin se podrbal na bradě. A pak se podíval na Piu. "A to jsem se těšil na ten cvičný souboj... Mnom, mimo město to aspoň nebude tak podezřelé..." zabručel a nenápadně kradl Pie její tašku aby ji jako sprvný gentleman mohl nosit!
 
 
 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2021 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 0.093508005142212 sekund

na začátek stránky