Andor.cz - Dračí doupě online

Dobrodružství

Bystrozoři: Ústředí Praha

Příspěvků: 90
Hraje se Jednou týdně  Vypravěč Zeronin je offlineZeronin
 

DružinaObnovit družinu

 Postava Patricie Schneiderová je offline, naposledy online byla 24. června 2023 16:08Patricie Schneiderová
 Postava PPJ je offline, naposledy online byla 27. září 2023 15:46PPJ
 Postava František Mrázek je offline, naposledy online byla 27. září 2023 14:14František Mrázek
 Postava Norbert Vodička je offline, naposledy online byla 27. září 2023 15:46Norbert Vodička
 Postava Jasmína Vodičková je offline, naposledy online byla 27. září 2023 18:06Jasmína Vodičková
 Postava Bea Kašpar je offline, naposledy online byla 27. září 2023 17:03 Bea Kašpar
 
Bea Kašpar - 13. července 2023 21:31
beakas495.jpg

První ostráFrantišek & Bea
13.9. 2023
Šumava
Celá tahle situace dostane dostávat jiné obrátky, když promluví jezinky. "On jako píchal jezinku?" Vytřeštím oči a otočím se na Lojzu, řeknu to hlasitěji než jsem chtěla. Obrátí se mi žaludek při té myšlence jak to muselo asi vypadat, oklepu se jako bych chtěla ty obrázky z hlavy vytřást. Je na mě znát znechucení, které nepotlačuji. S napětím čekám co z lékouzelníka vypadne a čím nás ještě překvapí. 
Norbert Vodička - 03. července 2023 06:31
received_1136628467026731668.jpeg

Letaxové humoresky


13.9. 2023, Praha - Ministerstvo Kouzel - Kopidlno

Jasmína

Já vím jak ségře znechutit snídani, ale ať mě kopne do zadku testrál jestli kecám! Nic z toho jsem si nevymyslel a vše se stalo. Bylo to jedno opravdu blbé ráno. Takhle jsem mohl jenom sledovat, jak ségra zvrací a čekat, až jí to přejde. Díky tomu, že má vlasy ostříhané na krátko jsem jí je ani nemusel držet. Což je výhoda krátkých vlasů.

"Už jsi ok? Asi napíšu žádost, ať tenhle sajrajt stáhnou. Nevím, jak to někdo může jíst a nepoblejt se."

Zeptám se ségry ve chvíli, kdy z ní už nic nejde. Což je problém, protože bude trošku nerudná.

"V Kopidlnu. Lipová 364. Přemístíme se na náměstí v Kopidlnu a pak už to dojdeme pěšky. Radši se mě chytni, já nás přenesu."

Proč zrovna na náměstí je správná otázka, ale byl to jediný obrázek který jsme našel a který se nemění. Ostatně ulice a podobně jsou jiné pořád, ale málo kdy se něco změní na náměstí. Takže, když se mě ségra chytí, tak se otočím a s prásknutím zmizíme. Možná nás viděl nějaký bezďák, který v parku lil pančovaného Sklepmistra, ale ten na nás tak akorát víte co...

***

Měl jsem velké štěstí, protože jsme se přemístili přesně mezi zaparkovaná auta, která nás zakryla, ale taky jsme měli štěstí, že jsme jim nezaparkovali na střeše. Rozhlédl jsem se kolem a snažil se zorientovat aspoň podle mapy co jsem si našel.

"Pojď. Musíme támhle jak je ta hospoda U Tomáše a pak až k čistírně a tam odbočíme. Štve mě, že to není nějaká extra samota, ale budeme doufat, že se dostaneme dovnitř a potom už to bude jedno, kdyby něco."
 
František Mrázek - 25. června 2023 21:23
4e25b9989ae31c88a98f2bb08bf346ad946.jpg

PRVNÍ OSTRÁ


13.9. 2023, Šumava

František, Bea


Ach tak... Jasně... Proč tuhle hloupou výmluvu používá každý vrah...? „Dobrá pane Šulci... Nehoda. To se dá pochopit, ale přece jen, určitě si s vámi budou chtít promluvit u nás. Pokud je to tak, jak říkáte, nemáte se čeho bát...“ mluvím na něj pořád klidně, ale pozoruju i pomalu se vztekající jezinky. „Nenarodí kdo?“ zeptám se nevěřícně když promluví jezinka, která z mé kolegyně udělala Frankensteina. „Snad nechcete říct, že...“ neodvažuju se pomalu ani přemýšlet nad tím, že by byl lékouzelník tak hloupý a začal si něco s příslušnicí tohohle divokého druhu. Jasně, vypadá, že to nemá v hlavě úplně v pořádku, ale tohle je přece jen trochu moc... Pokud to ale jinak nepůjde, uspím je všechny a přemístíme se zpátky prostě jen s kouzelníkem.

 
Vypravěč - 25. června 2023 21:06
hulka2244.jpg

PRVNÍ OSTRÁ13.9. 2023, Šumava

František, Bea


Šulc se nervózně ošívá. Sotva lape po dechu. Je vám jasné, že neví, jakou cestu si zvolit. Zůstat se svými divokými společnicemi a čelit trojici bystrozorů nebo se vám vzdát a nechat na sebe padat hněv jezinek? Ano. Jezinky nejsou nadšené, že by je měl muž jen tak opustit. V jejich tvářích se moc emocí vyčíst nedá, ale jejich postoje mluví za vše. Otázka je, zda Šulce nevyvrhnou dřív, než by se k vám dostal.

"Ah...oh...tedy, moje žena uff...to byla nehoda. Čirá nehoda. Měla špatný den, neměla pochopení...hah...nehoda, nehoda!" začne cosi drmolit a mne si přitom ruce, až klouby praskají.

Pak náhle promluví ta, která zohyzdila Beu. "Dokud se nenarodí, neodejde. Slíbil, že si jej odnese. My ho tu nechceme." řekne hlasem tvrdým jako kámen. Šulc už bělejší ve tváři víc být nemůže. Alois vytřeští oči a promne si kořen nosu. "To snad není možný..." vydechne.

 
Bea Kašpar - 25. června 2023 14:03
beakas495.jpg

První ostrá
František & Bea


13.9. 2023
Šumava


ObrázekBea teď sama připomínala jezinku, její divoký, vzteklý pohled, rozcuchané vlasy a pleť potřísněná krví ji hodně přibližovali ke spoutanému tvorovy.
Františkova diplomacie v ní taky vařila krev, kdyby bylo na ní smahne ho a zůstane z něj jen mastný flek. I když tvář měla ošetřenou rána stále pulzovala a pálila. Vyměnila si krátký pohled s Lojzou, chtěla vědět co má dělat. Jestli to nechat na Frankovi, nebo zasáhnout a utnout tuhle komedii.

Když mu Frank oznámí proč jsou vlastně tady a že je to kvůli němu. Udělá krok k Frankovi a zaujme stejný postoj jako on. Krátkým pohledem střelí po svém parťákovi a potom zapíchne svůj divoký pohled do očí lékouzelníka. "Podívejte se pane Šulci, tyhle bytosti jsou daleko nebezpečnější než my s hůlkami." Natočila k němu víc svou zraněnou tvář, kterou si provizorně ošetřila, ale věděla, že to stále není ono. Na jednom konci byla rána rozšklebená a chtělo to profesionálnější zásah.


 
František Mrázek - 24. června 2023 22:04
4e25b9989ae31c88a98f2bb08bf346ad946.jpg

PRVNÍ OSTRÁ


13.9. 2023, Šumava

František, Bea


No, dejme tomu... Tuhle ptákovinu mu vymlouvat nehodlám, pochybuju, že by slyšel na jakýkoliv rozumný argument... „Pořád jste mi neodpověděl pane Šulci... Čím jménem žádáte, abychom je nechali být, když ony napadly nás?“ oslovím ho tentokrát jménem. Zpočátku jsem si nebyl jistý jestli je to on, ale teď už ano a doufám, že to dojde i mým společníkům. Nemá hůlku, mohli bychom se k němu bez problémů prostřílet, ale ani já nejsem nakloněn tomu, abychom zbytečně prolévali krev.

„Tak jinak pane Šulci. Jsme tady kvůli vám a smrti vaší ženy.“ oznámím mu klidně, ale sleduju, jak se bude chovat „Půjdete s námi na ministerstvo dobrovolně nebo budeme dál prolévat krev? Upozorňuji, že stačí jediný rychlý pohyb a beru to jako odpor.“ pokračuju klidně, ale pevněji sevřu hůlku a přešlápnu si tak, abych měl pevnější postoj spíš k Šulcovi a skupině tvorů poblíž něj. Jak jsem řekl, hne se a omračuju všechy. Pak si to břeberem...

 
Jasmína Vodičková - 23. června 2023 20:58
jas6316.jpg

Letaxové humoresky13.9. 2023, Praha - Ministerstvo Kouzel - Kopidlno

Bert

Zatvářím se znechuceně, když mi Bert popíše svoje ožehavé zažívací problémy. A jen tak mimochodem mi zbytek svačiny upadne do koše na odpadky.

***


"Nechceš přesedlat na dráhu veštce...?" vyhrknu, když obsah žaludku vyplňuje spáry dlažby chodníku. Je mi jasný, že něco takovýho předvídal. Otřu si hřbetem ruky koutky úst. Hotová dáma. "Tak, kde ten odejitý letaxák bydlí?" zeptám se bráchy.
 
 
 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2023 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 0.078727960586548 sekund

na začátek stránky