Andor.cz - Dračí doupě online

Dobrodružství

Reed III

Příspěvků: 136
Hraje se Po čtrnácti dnech  Vypravěč Hudson je offlineHudson
 

DružinaObnovit družinu

 Postava Hartmann von der Vogelweide je offline, naposledy online byla 19. dubna 2024 19:42Hartmann von der Vogelweide
 Postava Caisy de Malaguena je offline, naposledy online byla 19. dubna 2024 15:00Caisy de Malaguena
 Postava Remigius je offline, naposledy online byla 19. dubna 2024 14:32Remigius
 Postava Thorm je onlineThorm
 Postava Nari je offline, naposledy online byla 19. dubna 2024 18:04Nari
 Postava Elisa *Lissa* Carbonarra je offline, naposledy online byla 19. dubna 2024 14:32Elisa *Lissa* Carbonarra
 Postava Laurina aep Lango je offline, naposledy online byla 19. dubna 2024 14:32Laurina aep Lango
 Postava Isolde je onlineIsolde
 
Hartmann von der Vogelweide - 17. dubna 2024 20:34
img_20240215_15590258432170.jpg


Pod lípou na vřesu

Under der linden
an der heide
odkaz


Thorm, Caisy, Nari, Isolda, Laurina a další
jižní Rivie, cesta na východ od Rozcestí
21.červen, středa, letní slunovrat
třetí odpolední
zataženo, před bouří, první kapky padají
Po cestě si všimnu pár věcí které mě překvapí dámy z rodu de Malaguena jedou na jednom koni. Nekomentuji to jen se na obě lady usměju. Nabídl bych jim nějakého našeho, ale i náš kuchař jede na mule, takže na okázalé dobrodiní bohužel nemůže dojít.
Přesto obě dámy jedou vznešeně i když ta menší je rozkošně nešikovná.
Během cesty se k nám přitočí krásná Lissa, kterou ten holomek Marcel, tak nepěkně otipoval. Neříkám, že se nutně mýlil, ale vypustit to z pusy mohl vážně jen on. Každopádně Bruno za svoji galantnost zjevně dostane ocenění. Krásná Lissa s námi konverzuje a dotazuje se na učitele šermu. Jen se usměji a pokývnu na Bruna.
"Paní, tenhle muž je skvělý učitel šermu i boje bezezbraně. Výborný je i lučištník. Je mnohem lepší se zbraní než já, co umím za to vděčím jemu. Jistě si najde čas k vašemu výcviku. Má mé plné požehnání."

Vlastně nevím jestli mu moc udělám radost, tomu starému bručounovi, ale co holka je mladá, hezká a zjevně dost zkušená, tak třeba rozehřeje srdéčko starého vlka víc než svařené víno s kořením.
Pomalu již padají první kapky a Lissa prý zná seník. Hmmm překvapivé, seníky znají myslivci, lovci a Lissa. Pousměju se tomu. "Marceli, Floriáne vemte si psi a obhlédněte ten seník a okolí hned. Když to bude v pořádku připravte ležení. Přečkáme tam déšť."
Ne, že bych Lisse nevěřil, ale zvyk je železná košile. Místo prozkoumat a zjisti jestli je bezpečné.

Setkání s krásnou elfkou se ale nevyvíjí dobře. Má úklona a představení společnosti ji zjevně neuspokojilo. Vyjede po mě ostře jako Zerrikánská šavle. Musím se tomu pousmát. Ona je ztělesnění toho co malí lidé na elfech nesnáší. Krásy, vznešenosti, ale také nabubřelé arogance. Ne ovšem, že by lidé byli jiní. Proto se s úsměvem znovu ukloním.

"Omlouvám se má lady, jmenuji se Sir Hartmann von der Vogelweide - z Ellanderských vřesovišť, Baronet z Ellanderu. A velmi mě těší vaše společnost. A velmi si vážím vaší paní." Pak opět představím ty vznešenější z naší skupiny. Sestry de Malaguena a Bruna. Ostatní představím jako společnost. Někdo si holt na takové kejkle potrpí, nemám to rád, ale jsem zvyklý se dvorů a hlavně toho našeho. Tato vzpomínka mi vyloudí na obličeji chmury.
"Prosím lady..." řeknu jí a ukážu, aby se zařadila do skupiny někam vedle sester a Lissy, když tedy chce být ochrankou, nechť chrání něžné pohlaví. Jen to nejlepší pro naše dámy.
To už, ale vpadne do již ukončeného hovoru mladá černovláska. Její rysy jsou ale ne úplně lidské. Pod rozvrkočenými a neposlušnými vlasy se objeví špičaté uši. Další z dcer Lary Dorren míšenka, opovrhovaná oběma rasami. Pro mnohé její život neznamená nic a pro jiné jen pohrdání a objekt ponížení.

Je to bardka, trubadúrka. To mě zarazí i potěší. Navíc vidím jak se Laurina nad ní ošklíbá. To v mé hlavě zažehne jiskřičky škodolibosti, které se v mých očích promění v plamínky čiré škodolibé radosti, aneb jak se říká u nás Schweinefreude. Jednak bych trubadůra nevyhodil, ale teď ta půlelfka přišla právě včas.

Usměju se na ni a pokývnu. "Jistě, drzost je ráda odpuštěna Isolde a Lociko. Mé jméno je Hartman... et cetera... Tuším, že jsi naše představování už slyšela. Příběhy si většinou zhudebňuji sám..." poklepu významně na kožený obal od desetistrunné loutny. "ale byl bych špatný rytíř a minnesängr, abych nechal na dešti kolegyni, veršotepku a hudebnici. Přidej se k nám, snad se nám tvoje příběhy a písně budou líbit a potěšíš srdce dam i pýchu bojovníků."
Chovám se k ní schválně jako k rovné a nepokazuji, nebo se neošklíbám nad jejím původem. Opět je to trochu vzdorná póza a trochu snaha poškádlit čistokrevnou elfskou šlechtičnu, touto špinavou bastardkou, pohanou rasy.

Už pomalu začínají padat větší a větší kapky. "Měli bychom se hnout k tomu přístřeší a přečkat to tam." řeknu ve spolek. "Ty pojď sem vyskoč si na koně, jen by jsi zdržovala." Podám jí ruku a vytáhnu jí do sedla. Opět mi potutelně zabloudí oči k Laurině.
Vyrazíme a vody přibývá. Přibývá i mých společníků a hlavně společnic. Jak Marcel fňukal nad nedostatečnou družinou na cesty, teď už nás je opravdu víc jako dost. Skoro jak za starých časů. Mám z toho radost. Přitáhnu si rudý plášť se zlatým gryfem blíže k tělu. Zakryju i bardku. Tentokrát to ani není provokace, jednoduše nechci, aby se na mě lepila nějaká promočená tulačka a taky nechci aby ji zmokla loutna. No ano, jsem v tom trochu praštěný, ale k nástrojům má být úcta. A mimo jiné jsem zvědav co nám zahraje a byl bych nerad, aby se vymlouvala na mokrý nástroj.

Pak se zanoříme do lesa směrem k slamníku, do brány z lipových větví a listí, na koberec z vřesu...

 
Laurina aep Lango - 17. dubna 2024 14:40
img_20240412_1033316090.jpg

Nezdvořáci


Hartmann, Caisy, Isolda a další
jižní Rivie, cesta na východ od Rozcestí
21.červen, středa, letní slunovrat
třetí odpolední
zataženo, před bouří, první kapky padají


"Kde je vaše vychování, rytíři?" Zpražím jej slovy i ostrým pohledem, zato že se opomněl představit celým jménem i tituly. Jeho jméno mi sic má velitelka Lara sdělila, to však neznamená, že mu nezdvořilé chování prominu. Odmítám s ním hovořit, pokud nenaplní základní předpoklad rozhovoru. Mé jasné temně hnědé oči doslova prořezávají jeho osobnost, by zpytoval své svědomí. Jsem šlechtična stejně jako on, a trvám na tom, aby se tak on i jeho muži ku mne chovali. Nikterak mi nevadí zhoustnutí atmosféry.

Teprve až se mi představí, stroze odpovím na jeho otázku. "To vše je mým úkolem. Do hovoru našeho vpadne neomaleně jakási půlelfka, podle všeho bardka. I jí sjedu pohledem. Není však hodna, abych ji oslovila, byť káravě. Ani ona nemá dostatek základní slušnosti, aby se mi představila, když už vpadla do mého rozhovoru s rytířem.

Samozřejmě pohrdám půlelfy, i když je pokládám spíše za chudáky, jejichž rodiče neměli alespoň tolik rozumu, aby pitím měsíčního čaje znemožnili početí. Elfky i tak otěhotní zřídkakdy, i proto nás lidé vytlačili z našich území. Takže s měsíčním čajem je to jistota. Sama nemám problém užít si s muži, když na to přijde, ale pití měsíčního čaje nezanedbávám.

V mezičase propátrám ostřížím pohledem i zbytek družiny. Jediný kdo mne alespoň trochu zaujme je blonďatá šermířka, a starší rytíř po boku Velitele kumpanie.


 
Isolde - 17. dubna 2024 12:32
8b973a0a23bd0f6a6addabe528755b514414.jpg

Na východní cestě
Hlavně Hartmann a další
jižní Rivie, cesta na východ
21.červen, středa, letní slunovrat
Odpoledne
zataženo, před bouří, začíná krápat


"Nevděčníci. Prosté bytosti bez špetky vkusu. Mohly jsme povznést jejich titěrná bytí, Lociko! Inspirovat! Vnést hlahol a smích do jejich zapšklých srdcí. Unést jejich mysl do nádherných světů, udělat z nich hrdiny těch nejdivočejších příběhů s legend! Ale! Ne...odmítly nás, má drahá Lociko. Nádherná, a ke štěstí nás obou, bez újmy!" zavolám dnes už po nekolikáté a láskyplně pohladím krk mé loutny. Toho jediného bohatství na celém širém světě. Opatruji ji jako oko v hlavě. Ba ne, i to oko bych za ni obětovala. Mou jedinou pravou přítelkyni, jež mne vždy vyslechne, ačkoliv často dutě mlčí, dokud ji neponouknu hrou na struny.

Promnu si pravou hýždi. Docela jsem si ji narazila, když mě hostinský vyrazil z hospody ven. Hlavně, že jsem ochránila Lociku, bolavou zadnici už nějak rozchodím. Tak i tak nerozumím, proč chtěl, abych platila penězi. Není hudba snad větším bohatstvím? Ne, každý dokáže tohle nabídnout! Jak říkám, nevděčníci. Když nic jiného, alespoň žaludek mám plný. Za to mincí ve váčku moc už nezbývá. Těžký život umělce! Vskutku!

Kdyby na to přišlo, s nožem to celkem umím, přesto raději volím osvědčenější praktiku a tou je útěk. Dnes mě nikdo nepronásleduje, tak si nechám na příště. Zamručím. Kam dál? Copak mi světě hodíš pod nohy tentokrát? A pak TO uvidím. Společenství dobrodruhů! Musí to tak být! Jen pohleďte na tak nesourodou kumpanii! Kam spolu asi tak vyráží? Přeci jejich činy nemohou upadnout do zapomění. Nemají s sebou barda, že jej nemají? A já se trmácím na cestě sama. To je jasné znamení.

Se srdcem plným touhou po dobrodružství a úsměvem na rtech oslovím rudovlasého. Zdá se, že on bude onen pomyslný vůdce. Charisma z něj odkapává pod koňská kopyta, tak jako kapky deště nesoucí naším směrem bouřková mračna.

"Dráhy pane, odpusťe mou drzost, jmenuji se Isolde a toto je Locika." předvedu věru ladnou úklonu a podaří se mi neuklouznout.

"Povězte, smím se přidat k vaší družině dobrodruhů? Nové příběhy se musí přeci zaznamenat, zhudebnit a šířit do světa." pohladím struny loutky a vyloudím několik příjemných akordů. Ale už ji budu muset schovat, jestli se rozprší...

"Nebudu vám přítěží, slibuji. Podělím se s vámi o své příběhy, písně i poezii. Cokoliv potěší vaše statečná srdce!" usmívám se, navzdory zamračené obloze. Nadšení mi totiž téměř nikdy nechybí.

 
Elisa *Lissa* Carbonarra - 16. dubna 2024 16:50
lissa_iko8187.jpg

Na východní cestě


Caisy, Remi, Hartmann a další
jižní Rivie, hostinec "Na rozcestí", pak cesta na východ
21.červen, středa, letní slunovrat
třetí odpolední
zataženo, před bouří, začíná krápat


Remi se stěží vyškrábe do sedla svýho koně. Se spokojeným úšklebkem to vše sleduju, než se sama vyhoupnu do sedla své tmavé šimly Blade. Někdo by se možná divil, že má šenkýřka koně, ale mám je ráda, a Blade nebyla drahá, když její původní majitel neměl na zaplacení své útraty. Remi dostal řádně do těla, a my tři si to užili jak je třeba. Umím být mrcha, ale nevděčná nejsem. Přibral mne do party hledačů pokladů, jak slíbil. S grácií mu ponechám pocit, že mne ovládá, a nastavím mu kdy si řekne. K tomu i slušně vařím, umím to s noži, a u boku se mi kýve tesák a z druhé strany visí stočený bič. Sukni jsem vyměnila za kožený kamaše. Můj otec mne učil střílet z luku, ten zatím nemám. To se však může brzy změnit, podnikavá jsem více než dost.

Držím se u pánů Hartmanna a Bruna. Druhý jmenovaný mi vyloženě imponuje, poznám zkušeného muže, když ho vidím. Ale netlačím s ním na pilu, vše má svůj čas. Remigius taky není špatný chlap, ale mám pocit, že ještě úplně nedozrál. Ale kdoví, komu nakonec dám přednost.

"Můj Pane Hartmanne, chci být užitečná v boji. Šlo by poskytnout mi výcvik? Ovládám běžnou zbraň venkovanů, dlouhý tesák, a můj otec mne učil střílet z luku. Ten žel zatím nemám, ale hodlám to brzy napravit." Zahájím jednání bezskrupulí sotva opouštíme Rozcestí. Cesta směřuje na východ, a nad námi se to začíná černat. Bude pořádná buřina. Remi navrhuje návrat, ale není oslyšen. "Kousek před námi v lesích je vcelku velký seník." Hodím do pléna svou znalost místních poměrů, a čekám zda se toho někdo chytne.

Krátce poté nám zastoupí cestu sličná elfka na koni. To by byla učitelka lukostřelby jako víno. Ale obávám se, že ji právě to lákat nebude. To však neznamená, že se jí v příhodný čas nezeptám. Osloví hlavně Hartmanna, tak držím kušnu. Rytíř, Caisy a Remigius, to jsou tak jediní, kdo k tomu mají co říct, a blondýnka mlčí, stejně jako Remi.


Obrázek

šimla Blade


 
Nari - 15. dubna 2024 22:08
nariuvdo137.jpg

Opět na cestě
Caisy, Remigius, Hartmann, Thorm a ostatní
jižní Rivie, hvozd okolo
21.červen, středa, letní slunovrat
čtvrtá odpolední až podvečer
zatahuje se, obloha černá, blíží se pořádná bouřka


Nadšeně jsem poslouchala, co říkali o jednorožcích a představovala si, že někdy jednoho uvidím. A v tu chvíli mi bylo jedno, že to jsou možná jen pohádky. Měla jsem sen, další z mnoha, který jsem doufala, že se někdy splní. A možná proč ne, vždyť dnes se jich již tolik splnilo. Cítím, jak se mi tváře opět zalijou rudou, když mne rytíř Hartmann osloví "má paní", až musím sklonit hlavu, jak se za to v tu chvíli zastydím. Ovšem vyvolá to ve mě milý měkký úsměv a jen podpoří mé zasnění do ještě větších výšin. Do takových, ze kterých bude pád velmi bolestivý.

Když se rozhovor odvrátí od jednorožců, vrátím se, byť neochotně, zpět do reality. Na přípitek, který paní Caisy pronese, chytnu číši s vínem a napodobím ji, jak jen umím, načež jen zlehka smočím rty v rudé tekutině. Dále už jen sleduji své okolí a poslouchám rozhovory ostatních.


Události pak naberou rychlejšího spádu. Pan Remigius se vrátí z koupele značně zmožen, načež jen tak tak zadržím smích, zvláště, když si vzpomenu, co mi Donna řekla, když jsem jí ho popsala. Jak se zdálo, lazebnice dosáhla svého a jistě byla spokojená. Byla jsem za to vděčná. Nevím proč, ale byla. Ač jsem tu ženu poznala jen krátce, našla si místo v mém srdci a já si uvědomila, že tajně doufám, že se sem někdy vrátím a budu s ní moci strávit více času. Jakmile se však pan Remigius vrátil a obeznámil rytíře Hartmanna svým úkolem, dalo se vše do pohybu. Celá kumpanie se začala zvedat, balit se a připravovat na cestu. Stejně tak i já.
S omluvou jsem se na krátký okamžik vzdálila od paní Caisy, abych našla kuchtičku, jež mi věnovala své šaty. Chtěla jsem je vrátit a vzít si své, nyní již vyprané a dokonce i voňavé oblečení (pokud se tomu tak dalo říkat). Nakonec jsem neodolala a ještě zaběhla do lázní, znovu se rozloučit se zmoženou, ale šťastnou Donnou. Nemohla jsem si pomoci a slíbila jsem jí, že se jednou vrátím a povyprávím ji o svých dobrodružstvích.

Když jsem se konečně připojila zpět k paní Caisy a ostatním, byla výprava již připravená k odjezdu. Paní Caisy stála u své klisny, čekala na mne. Omluvně jsem se na ni usmála, přišla blíže a s neskrývaným respektem si zvíře prohlédla. Bála jsem se? Asi ano, možná proto jsem byla tak nesvá a možná i trochu vyděšená, když se mne zeptala, jestli jsem už někdy seděla na koni. Jistě, že jsem zavrtěla hlavou zamítavě. Nikdy jsem na koni neseděla. Vlastně jsem u žádného nebyla ani takhle blízko. A právě proto, když mi nabídla ruku, aby mi pomohla do sedla, klepala jsem se jak osika v silném větru. Jakmile jsem ale byla nahoře, najednou jsem se cítila... úžasně. Ten rozhled i ten pocit, byť lehce nepohodlný. Paní Caisy se brzy vyhoupla do sedla přede mě a otočila se na mne.
"Naučíte mne jezdit?" zeptala jsem se bázlivým hláskem, místo odpovědi, kterou nejspíše čekala. Bělouš se ještě ani nehnul a mě to už učarovalo. To jsem ale ještě nevěděla, jaké to vlastně bude. Nakonec jsem ale jen přikývla a hned jak se otočila dopředu, pevně jsem ji objala kolem pasu.

Už jsem ani nevěděla, jak dlouho jsme jeli. Ale bylo to dlouho, protože mne zadek bolel, jako nikdy před tím. Zprvu jsem si jízdu užívala, i když jsem před sebe tak dobře neviděla. To mi ale nevadilo, i tak bylo na co koukat. Ten rozhled, ten pocit. Zprvu to bylo úžasné, snad až povznášející. Ovšem čím déle jsme jeli, tím více to začínalo být nepohodlné. Brzy jsem se začala různě vrtět, hledala jsem pohodlnou pozici, snažila se protáhnout si dřevěnící nohy, párkrát jsem se snad i štípla do zadku, jestli ho ještě vůbec cítím. Každý pohyb zvířete bolel, takže když jsme konečně zastavili, byla jsem šťastná. A o to více, když paní Caisy navrhla, abychom si našli nějaké přístřeší. Ani nevím jak moc jsem se těšila, až zase budu cítit pevnou půdu pod nohami.


 
Caisy de Malaguena - 15. dubna 2024 13:13
rytkahelene_i46663856.jpg
Opět na cestě

Nari, Remigius, Hartmann, Thorm a ostatní
jižní Rivie, hvozd okolo
21.červen, středa, letní slunovrat
čtvrtá odpolední až podvečer
zatahuje se, obloha černá, blíží se pořádná bouřka

Konverzace u stolu přirozeně plyne. Dokonce si k nám přisedne i seveřan, se kterým jsem se srazila v tomto hostinci již dvakrát, ale šanci na nějakou hlubší konverzaci jsme dosud opravdu neměli. Vždy se jednalo pouze jen o vteřinovou srážku.
Během chvíle se k nám doplíží i Remigius. Tázavě zvednu obočí a koutek úst mi vyskočí do pobaveného úsměvu. Jako bych to neříkala. Černovláska po něm jela, jak švábi po pivu. Ve chvíli kdy drahý Remi zmíní, že Lissa prostě jede s námi, tak už mám co dělat, abych nevyprskla smíchy. Snažím se opravdu ze všech sil udržet zářivý společenský úsměv.
Takže moje prvotní odhady byly přesné. Slečna si prostě chce zařídit lepší budoucnost, ať to stojí, co to stojí. Teď už bude pouze záležet, jestli se jedná o parazitismus, nebo komenzálismus. V nejlepší případě by se samozřejmě mohlo jednat o mutualistický vztah, ale to už asi také záleží na úhlu pohledu. Uvidíme časem.

Jakmile se všichni zvedneme k odchodu, tak zamířím do stájí, kde si obléknu svou zbroj. Srovnám meč a vlasy si stáhnu do úhledného copu. Konečně na tohle všechno přišel ten správný čas. Poplácám Auroru po boku a tiše ji zašeptám několik konejšivých slov.
Pro ostatní to asi může být lehký šok vidět mě v plné polní. Přeci jen, do teď jsem stále byla v košili s rozpuštěnými vlasy a celkově sice s lehce drsnějším ale stále ženským výrazem i chůzí. Tentokrát už vychází ze stájí člověk, kterému byste věřili, že ten meč nemá pouze na parádu. A pokud si o mě do teď stále někdo myslel, že musím být pouze cestující šlechtična mezi hradem otce a hradem dalšího příbuzného, tak teď už musel opravdu ztratit veškeré iluze.

Vyvedu Auroru ven ze stájí a pokynu Nari, aby přišla ke mně. „Pojedeme spolu. Už jsi na koni někdy seděla?“ Pronesu polohlasem, aby rozhovor zůstal opravdu jen mezi námi dvěma a neprasklo zbytečně brzo, že Nari je mojí sestrou maximálně poslední půl hodiny.
Ať už odpoví kladně nebo záporně, tak se povzbudivě usměju. „Nic to není, prostě se mě budeš držet kolem pasu jako klíště.“
Nabídnu ji pomocnou ruku, abych ji vysadila do sedla. Upravím ji posed, zkontroluju nohy, že je zapřená, kde má.
„Perfektní…“ Poznamenám spíš pro sebe a pak se vyhoupnu na svého bělouše taky. Usadím se pohodlně před Nari a krátce se na ni otočím.
„Všechno v pořádku? Chápu, že ta zbroj asi nebude, bůh ví co, ale snad to půjde zvládnout. Jenom se fakt drž, jsi tak drobná, že bych si ani nevšimla, že jsi mi zmizela.“ Krátce se usměju a pak už pobídnu koně, abychom se přiřadili k ostatním společníkům.

Krásné počasí se začíná zhoršovat. Zvednu pohled k obloze a mírně se zamračím. Takovouhle rychlou změnu jsem opravdu nečekala.
„Bouřka se opravdu blíží…“ Mírně si povzdychnu. „Na druhou stranu vracet se do hostince se mi opravdu nechce. Chtělo by to aspoň najít nějaké provizorní přístřeší.“
Ale co jsem si všimla, tak všichni kromě Remigia by raději přenocovali venku. Takže asi je rozhodnuto, ale pokud přijde opravdu boží dopuštění, tak to dneska bude v noci jízda.
Z debat o počasí mě vytrhne příchod nádherné majestátní ženy. Elfka. To je mi jasné od prvního pohledu. Žádná lidská žena nevyzařuje takovouhle uhrančivou krásu a sebevědomí. Oslovuje přímo Hartmanna, takže se do rozhovoru nijak nezapojuji.
Teprve až by dokončili prvotní interakce a zároveň by došlo tedy k připojení elfí hraničářky k naší skupince, tak se ji přijdu představit.
 
Thorm - 15. dubna 2024 00:22
img_20240412_16473983649619.jpg
Přes hory půlnoční přejeli jsme nelekali jsme se stínů

Caisy, Nari, Remigius, Thorm
jižní Rivie, hostinec „Na rozcestí“, hlavní sál
21.červen, středa, letní slunovrat
jedna odpoledne
jasno, slunečno, příjemně teplo


Jistě na tomto místě jsou dvě osoby kterým bych se nejraději vyhnul, ale tento šlechtic se vydal sem a to už něco vypovídá. A pak je tu ta žena, ach ženy i když některé věci se mění jiné zůstávají stejné, ale tady jde o to jak vhodně projevit zájem o ženu?
Myslím jaké jsou zdejší zvyky, je vhodné ženu plácnout po zadku nebo ji vystřihnout pózu jako to udělal ten mladík?
Co se týká mého doprovodu karavan, vybírám si často ty kupce kteří se chystají odjet, ale ještě nemají doprovod. Pokud tam někdo je a neodmítne ho sám kupec, odejdu protože se nerad chvástám. Ano já vím jsou zde ti kteří si na chvástání založili kariéru a ostatní jim za to ještě házejí mince, ale tohle je dvousečná zbraň.
„Děkuju, jste velmi laskav.“odpovím šlechtici který představí sebe a pak muže který je starší než on sám a vypadá na zachmuřeného veterána který toho hodně zažil.
„Těší mně Thorm z Creydenu.“představím se také a pokývnu uznale oběma, potom Hartmann představí tu ženu a dívku a tak jim věnuji zdvořilé pokývnutí jako když mi kupci představují své dcery. Usazený jsem vedle Bruna a jednoho mladého chlapce, no mladého v jeho věku započal můj obřad dospělosti který mně málem zabil.
Ale věřím že i on už něco zažil ...
Rozhodnu se ho moc neprohlížet a pustím se do jídla a pití, přece jen masem a pivem nepohrdnu. Moje stolování se sem asi nehodí, ale i tak se snažím nekrkat a také kontrolovat zvuky které ze mně vycházejí opačným směrem. Uvažuji zda mám začít vyprávět o svém obřadu dospělosti, ale to k nám někdo přijde. Nebo se spíš došourá muž který mluví o pokladu elfího mága což mně zaujme a tak rozhodně souhlasím když je mi to nabídnuté. Tohle bude dobrá cesta a uvidí se co tam najdeme pak mi však něco dojde.
Laui já na ní skoro zapomněl ...
Položím si ruku na obličej a rozhodnu se než vyrazíme tuhle věc vyřídit, najdu si nějakou dívku která tu oslovuje hosty a tu pak oslovím.
„Počkej prosím, měl bych jednu prosbu. Pokud tu uvidíš žebračku se spletenými vlasy a pomalovaným čelem tak jí řekni že Thorm se nemůže podílet na na tom co jsme si dohodli, ale pokoj je zaplacený na dnešek. Musí však naštípat dříví ...“
Aspoň zesílí je tu však ještě něco co bych chtěl říct uvažuji že bych to napsal, ale vím jak to vypadá vždy když píšu a nemám čas takže ztlumím hlas.
„A ještě jednu věc jí vyřiď, má dost peněz tak by měla udělat něco se svým vzhledem, ostatní si spíš koupí něco od obchodnice která nepáchne jako kdyby jí do obou kapes načůral skunk.“
Dám dívce groš (rozhazování si vybrala Laui), rozloučím se s ní a vydám se do stáje, doufám že mi bude zapůjčen kůň abych při cestě nezdržoval ostatní. Zaujmou mně také dva psi kteří naprosto rozdílní a zřejmě vycvičeni pro lov, nakonec s námi pojede ještě ta žena s ostře řezanými rysy která předtím obsluhovala Hartmanna. Vyjádří se k tomu někdo svým nezapomenutelným způsobem, někdo kdo není tak oblečený jako ten chlapec vedle kterého jsem seděl a je o něco starší. Asi pomáhá na koně, promazává kuše, brousí zbraně a leští boty. Na to se k tomu vyjádří Bruno a já mám pocit že nemluví tak úplně k psům. Vyrazíme na cestu a jak to vypadá tak bude nejspíš pršet, někdo říká že jsme měli zůstat v hostinci, ale já jsem na nepřízeň počasí zvyklý i když nevím jak to budou vidět ostatní.
Už to vidím jedeme v dešti a někdo nevybíravě kleje zatím co ty dívky drkotají zuby.
A pak zastavíme protože na nás čeká elfka tedy spíš na Hartmanna a poslala jí za ním jiná elfka, zajímavý hledáme poklad elfího mága a má s námi jít elfka. Ale rozhodnu se nechat rozhovor na Hartmannovi.
 
Hartmann von der Vogelweide - 13. dubna 2024 16:00
img_20240215_15590258432170.jpg
Vyzvání na cestu - L'Invitation au VoyageDrahá sestro, pojď,
vyberem si loď,
ujet dolů, žít tam spolu!
Všechno užíti,
žít a umříti
v zemi, jež má svoji aureolu!
Slunce zmoklý pták
dojímá mne tak
jako půvaby tvé tváře,
jak tvé zorníčky,
v nichž jsou slzičky,
z kterých crčí zrádná záře.

V onom kraji budeš mít
rozkoš, krásu, přepych, klid.


Charles Baudelaire

Caisy, Nari, Remigius, Thorm
jižní Rivie, hostinec "Na rozcestí", hlavní sál
21.červen, středa, letní slunovrat
jedna odpoledne
jasno, slunečno, příjemně teploMadam Caisy postupně začne rozkrývat i své plány na cestu. Je zjevně se svojí sestrou také trochu neukotvená. No to u žen asi nebývá tak často zvykem. Vypráví o dobrodružné výpravě a i Remigiovi. To mě trochu zarazí, jakou dohodu šlechtična s žoldnéřem může mít? Je to něco nekalého? No je to možné. Neřeknu však na to nic.
Dokonce se zmíní, že by mohla zaujmout i nás a to mě překvapí. Ale má pravdu mohla by to být inspirativní společná cesta. "To máte pravdu."odpovím na její informaci.

Pak ještě dodá, že už by ráda vypadla z hostince. I s tím naprosto souhlasím i když my tu asi nejsme tak dlouho co ostatní, přišli jsme jen na oběd a ani jsme si nesundali zbroje. Jak dojíme tak pokračujeme. Takže doufám, že to vyjde akorát až se vrátí Remigius.

Mezi tím se však ke stopu přimotá bojovník od vedle. Přijde mi trochu znavený a bezprizorní. Byl bych špatným rytířem, když bych bojovníka vyhnal od svého stolu. A tak na jeho otázku odpovím.

"Jen přistup, k našemu stolu jsi srdečně vítán. Buď mým hostem, pij a hoduj. Hartmann von der Vogelweide, Bruno von Pfalzwald."
Ukážu na Bruna a pak na svůj doprovod. Pak se ještě poukloním směrem k dámám. "Spanilé lady Caisy de Malaguena a lady Nari de Malaguena."
Pak ho usadíme mezi Bruna a Floriána, nechť se napije a občerství, přínos společnosti muže osvědčit později.

Nakonec se dokodrcá i Remigius. Vysátý jak panna po upírském bále. Přiznám se, že se mi na jazyk drala nejedna kousavá byť přející poznámka. Zmínka o pokladu elfského mága mě zaujme. Ne asi jako ostatní, nejde mi o bohatství pokladu, ale vše zajímavé co se kolem toho muže točit a právě třeba i nějaké zapomenuté elfské vědomosti. Prostě je to neodolatelný cíl výpravy a tak se rádi přidáme. Vzhledem k tomu, že se bude hodit každá ruka, pokud by chtěl ten mladík co se k nám přidal klidně ho vezmeme do družiny. Nic si nenalhávejme maso do mlýnku se vždycky hodí. Snad aspoň něco bude umět. A já věřím, že ano.

Konečně mužeme vyrazit. Psi jsou odpočatí a najezení a my také. Koně ve stáji připravení a pečlivě vyhřebelcovaní. Mladík ze stájí je nachystá v cuku letu. Dostane slíbenou prémii a ještě něco navíc. Po upravení zbrojí se konečně vyšvihneme do sedel a vyrazíme.
Když Remigius suše oznámí, že Lissa jede s námi musím se potutelně usmát. Macel se směje nepotutelně. "Tý jo von si jako bere tu schránku na péro sebou jo? Po vecčerech bude zábavička. Šup sem, šup tam aby nás to neprozradilo." Bruno jen zavrčí. "Drž hubu ty nadženej pse." Když to řekne otočí se na něj Pepř a Sůl. "Vám to neříkám všímejte si cesty kurva." To je tak, když místo šlechtické družiny máte komediální "stand up" putovní divadlo.

Mraky se na nás valí, ale nijak neliutuju, že jsme nezůstali v hospodě. Prostě i za deště se dá cestovat a když ne postavíme stan. K mému překvapení, však na nás čeká ještě jedna postava. Elfka z doprovodu té zajímavé elfí šlechtičky co mi chtěla nabídnout tak zajímavou práci a musela být odvolána. Což mě do teď mrzí.

Představí se nám a já se jí také ukloním a pak představím ostatní. To že mě má doprovázet mě skutečně velmi udiví. Ale vážím si toho. Asi jsem přeci jen zanechal nějaký dojem na krásnou elfku. Pravdou je, že ona ho ve mě zanechala určitě.
"Velmi si toho vážím madam Laurino aep Lango, máte nás doprovázet jako co? Stopařka? Ochranka, spojka k madam Laře nebo společnice?" Otázka není myšlena nijak zle, ale nevím co od ní čekat.

Každopádně jsem rád, že se k nám přidala a já přeci jen neztratil kontakt s elfkou Larou.
 
Remigius - 12. dubna 2024 10:24
remigiusi188.jpg

Pekelná lázeň, a břitva nakonec


Lissa, Donna, Ria a pak všichni ostatní
jižní Rivie, hvozd okolo
21.červen, středa, letní slunovrat
čtvrtá odpolední až podvečer
zatahuje se, obloha černá, blíží se pořádná bouřka


Lissa mne zatáhla do lázně, a už cestou se na mne v polibcích doslova přisávala. Jela po mne jako šílená. Popravdě mne to trochu zmátlo, ale neprotestoval jsem. Který normální chlap by se zdráhal, když se po něm vinlě pne taková lepá větev? Koupel začala v režii bujné tmavovlásky, ale lazebnice Donna nechtěla být ochuzená, a záhy se přidala. Lissa protestovala, leč marně. Nutno říct, že zralá žena lazebná měla ve vášni co nabídnout, a tak záhy se draly masivními dveřmi táhlé vzdechy a skřeky lásky tělesné. Byl jsem jak v ráji, to však mělo se záhy změnit na peklo. Zvuky vášně přilákaly kuchtu Riu jak láká horskou pumu čerstvý maso. Blondýnka ač měla obsluhovat místo Lissy na sále, podlehla volání přírody.

Když stanula ve dveřích, zatímco já vnořen v Donně líbal Lissu, zatmělo se mi před očima. Jedna prcna dobrý, dvě skvělý, ale tři nadržený ženský na jednoho chlapa? To bude masakr. Můj.

Asi za půl druhé hodiny jsem se táhl jako totálně vyžímaný citron nahoru do sálu. Chtěl jsem původně Lisse prchnout po šťastné hodince. Však poněkud se to zvrtlo. Teď už ji uprchnu stěží. Ta mrcha, dobře je si své převahy vědoma. Kupodivu byla z té ďábelské trojky nejméně výrazná. Donna v koupeli kralovala, a Ria byla jako blonďatá vichřice, škoda že nebyla sama. Za to Lissa slušný průměr. Ale na cestě to bude jiné, tam se společnice bude mi hodit, zvláště když umí vařit.

Dovlekl jsem svý zbitý tělo ke stolu Hartmanna, kam už se přestěhovala i Caisy s Nari.

Na tajnosti kolem pokladu jsem měl až příliš málo sil. A Harmannovi muži se jistě budou hodit. Tak jsme je přibrali, pokud mají zájem pátrat po pokladu elfského mága. Suše jsem oznámil, že šenkýřka Lissa pojede se mnou, tedy s námi. Když zmizel hostinec za našimi zády už bylo dalece po čtvrté hodině odpolední. Obloha se rychle zatahuje, černá mraky, co nevidět se spustí pořádná bouře. "Možná jsme v hostinci měli přenocovat." Prohlásím při pohledu na tu hůlavu, jež se na nás z oblak žene. "Ještě bychom to stihli." Dodám, ačkoliv vím, že Caisy už chtěla stůj co stůj vypadnout z lokálu hostince Na rozcestí.

Přesně v té chvíli na lesní stezce před naší družinou stojí elfka na plavé klisně, podle všeho nás čeká. "Pane Hartmanne, posílá mne má velitelka Lara aep Alassëa nossë Oiolairë, setkal ses s ní v hospodě. Mám vás doprovázet. Jsem Laurina aep Lango, hraničářka.". Osloví našeho šlechtice. Ozbrojená je elfským dlouhým lukem a jataganem. Už od pohledu je vostrá jako břitva.

průběh lázně určila plně kostka

Obrázek

Laurina aep Lango
 
Thorm - 12. dubna 2024 01:00
img_20240412_16473983649619.jpg
Najdu snad místo vhodné místo?

Caisy, Nari, Hartman
jižní Rivie, hostinec „Na rozcestí“
21.červen, středa, letní slunovrat
jedna odpoledne
jasno, slunečno, příjemně teplo


Vypadá to že barbar je zřejmě ponořený do svých vlastních myšlenek a já nějakou dobu čekám než mně vezme na vědomí. Potom se podívám ke stolu toho šlechtice, jistě je tam ta žena která na mně nepůsobí zrovna příjemně, ale možná by to šlo udělat tak abych jí do dalšího rozhovoru nemusel zahrnovat.
Ano já vím, tady bych asi našel uplatnění ostatně už mi něco bylo nabídnuté a pak tu je Laui, ale možná by tu bylo ještě něco jiného.
Možná bych našel uplatnění kdybych promluvil s tím kupcem i když by to znamenalo udělat něco v čem nejsem zrovna sběhlý. Opět se napiju a vydám se ke stolu toho šlechtice abych pak už s poněkud unaveným hlasem dodal.
„Zdravím, omlouvám, se pokud ruším ovšem je zde těžké najít někoho kdo by byl ochotný s vámi vést rozhovor. Vidím že vy jste toho asi hodně zažil a znáte hodně příběhů, mohl bych se na nějaké zeptat?Nechci vyzvídat pokud budete mít zájem tak vám potom řeknu co jsme zažil já.“
Opět se napiju protože mi mezitím vyschlo v krku, za poslední dobu jsem namluvil víc než je obvykle, ale snad se zde zadaří.
 
 
 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2024 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 0.11276698112488 sekund

na začátek stránky