Andor.cz - Dračí doupě online

Verbíři? 

Verbířská kancelář pro S.C.N. – Záhada noosféry

 je offline, naposledy online byl 16. června 2024 19:31Označený na úrovni nezáleží Dvakrát týdně

e90d8bbb88230a204ebff88e908a79d65656.jpg
Aktuálně má jeskyně 3 postavy z 15.
Počet postav, které žádají o přijetí: 3
Vypravěč říká:

Koho hledáme

Hledáme každého, kdo má zájem se na našem příběhu aktivně podílet. Je samozřejmě žádané, když dokáže hráč projevovat i vlastní iniciativu v rozhodování. Splnění úkolů nebude jednoznačné a k cíli nikdy nepovede jediná cesta. Potřebujeme tedy hráče samostatné a přemýšlivé. Aktivita je 1-2 příspěvky týdně.

Tvorba postavy

Je důležité si vytvořit životopis dobře zpracovaný. Čím více toho budeme o postavě vědět, tím lépe jí pak můžeme do příběhu uvést a využít její potenciál.
Životopis by měl pochopitelně obsahovat i některé nejdůležitější údaje jako je jméno, věk, pohlaví, atd.

Dovednostní body:
V této hře se nepracuje s výběrem povolání. Místo toho si hráč rozvrhne předem určený počet dovednostních bodů k činnostem, které si sám vymyslí. Každý si tak sám vytvoří originální zaměření své postavy, její silné i slabé stránky.
Každá postava má 9 dovednostních bodů, které si libovolně rozdělí. Každý stupeň dovednosti stojí jiný počet bodů. Přednosti a slabiny jsou rozděleny do pěti stupňů a během hry se budou dle jejich používání pozvolna zlepšovat.

Výborný: - 4 body - své řemeslo zvládá efektivně a spolehlivě, není mnoho těch, kteří by se postavě vyrovnali
Velmi dobrý: - 2 body - nadprůměrné výkony, cítí se ve svém oboru sebevědomě
Dobrý: - 1 bod - zvládá, klasika ve svém oboru
Špatný: jedna povinná položka, druhá bonusová za 1 plusový bod do rozdělení - zvládá s obtížemi, určitá slabina
Velmi špatný: jedna povinná položka - nezvládá, neumí, citelná slabina postavy

Nyní si to předvedeme na tvorbě ukázkové postavy nanečisto:

Výborný: - (ukázková postava nemá žádnou schopnost na úrovni výborný, takové rozhodnutí totiž stojí celé 4 body, tím pádem jej úplně nedoporučuji)
Velmi dobrý: střelba z pistole, skrývání, zdravověda
Dobrý: střelba z brokovnice, stopování, práce s elektrotechnikou
Špatný: boj zblízka
Velmi špatný: neumí plavat


Při utváření předností a slabin je důležité promýšlet nevýhody úměrné silným stránkám postavy. Do slabin si tak nepište takové „nevýhody“ jako že vaše postava neumí hrát na kytaru, zpívat, hrát karty apod… Skutečně se nad nimi zkuste zamyslet. Cílem tvorby postavy není vytvořit nejsilnějšího hrdinu pod sluncem, ale zajímavý charakter, jehož veškeré vlastnosti může následný děj plně otestovat.
Mezi výhody a nevýhody můžete psát různé schopnosti, od střelby, zdravovědy, práce s technikou, až po výřečnost, znalost chemie či biologie, atd. … Záleží skutečně na vás. Mezi schopnosti můžete psát i fyzické předpoklady jako je síla či pohlednost.

Výbava:
Vše s čím bude postava na začátku hry začínat. Závisí pouze na představivosti hráčů, pouze vybízím k uvážlivému výběru předmětů. Začínat s neprůstřelnou vestou, nejmodernější útočnou puškou, několika zásobníky a s pásem granátů by jistě nebyla žádná výzva.
Ale nějaké vybavení by zase postava mít měla. Pokud by někdo přišel jen s kapesním nožíkem, jistě by dlouho nepřežil. Mít alespoň nějakou palnou zbraň je až na výjimky nutnost.
Vedle zbraní ale nezapomeňte na základní výbavu pro přežití, obvazy, apod. Stejně jako je vhodné se rozepsat u životopisu, není od věci řádně promyslet věci, které si postava ponese.

Peníze:
Každý hráč si napíše u postavy, zda chce, aby byla na začátku hry buď bohatá/středně bohatá/chudá. Podle toho dostane na začátku hry finance.

Začátek hry:
Hra začne příchodem postav do města Trutnova. Zde se totiž nachází jedna z frakcí, která si postavy najme pro počáteční úkol, který celý příběh odstartuje. Je tedy potřeba do životopisu zohlednit i důvody, které postavu přivedly do této oblasti a korespondují s tím, že se postava rozhodla zakázku přijmout. Mohla k tomu vést postavu zvědavost, touha pomoct či jen nedostatek peněz. To záleží jen na vás.
První úkol svede postavy dohromady jako různorodé členy výpravy vedené jedním průvodcem frakce Trutnov. Výprava bude mít za úkol prozkoumat lokaci zvanou Stachelberg, kde se nacházel tábor Trutnovanů, s nimiž však došlo ke ztrátě radiového spojení. Cílem postav bude situaci prošetřit.
Tento úvodní úkol pak brzy otevře celou hlavní dějovou linku.

Vítejte v Divočině

 

Současná družina:

 Postava Šimon Krahujec je offline, naposledy online byla 16. června 2024 19:35Šimon Krahujec
 Postava Jindra Nalezenec je offline, naposledy online byla 16. června 2024 11:08Jindra Nalezenec
 Postava Citrón je offline, naposledy online byla 16. června 2024 19:03Citrón
 

Rekruti

Liška 15. května 2024 11:18

liskaiko2586.jpg

15. května 2024 11:18

popis pro rekruty:

Kdyby něco nesedělo, upravím :)
 
 
 
Andor.cz o.s. © 2003 - 2024 hostováno na VPS u wedos.com
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce, či administrátor portálu www.Andor.cz
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR

doba vygenerování stránky: 0.1055920124054 sekund

na začátek stránky